Migracja na nowy serwer

Zablokowany
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Migracja na nowy serwer

Post autor: borg »

W trosce od przyjemny i szybki dostęp do Tawerny RPG z rozpoczęciem nowego roku zostanie ona przeniesiona na nowy serwer. W związku z tym dzisiejszej nocy nasza strona nie będzie dostępna, a w dniu jutrzejszym mogą wystąpić drobne problemy z jej dostępnością.
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: Sihamaah »

borg, a można wiedzieć, czemu ostatnio tak szwankował serwer? :P To z powodu nieprzewidzianie wielkiego wzrostu popularności strony? :D Czy to raczej były problemy, hm, "wewnętrzne"?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: borg »

Cały wywód na ten temat był tutaj:
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... 61#p156361

Wrzuce dla wygody:
borg pisze:Mało kto zdaje sobie sprawe jak przerazliwie orgomną strona jest Tawerna RPG.

Średnio co 1 s wywoływana jest jej strona, miesięcznie do użytkowników przelewa się 115 GB danych pochodzącej z naszej 0.5 GB bazy danych i 28 GB zbioru plików na dysku. W ciągu godziny serwer w swojej pamięci przemiela 150 tysięcy zapytań i 4GB informacji.

Jeśli ktoś siedzi tylko na forum, czy też tylko na sejsach forumowych, może niezdawać sobie sprawy z wielkości naszej stronki. Paradoksalnie ruch w tym miejscu stanowi wcale nie tak dużą część z generowanego przez całość ze 170 tyś odwiedzajacych nas miesięcznie użytkowników - choć jest najmilszy naszym sercom.

Od długiego czasu - będą to już trzy lata - Tawerna stoi na profesjonalnym osobnym serwerze dedykowanym, od półtora roku utrzymywanym z środków redakcji (moich) - wspomaganych reklamami. Z kosztów rocznych wynoszących koło 2,5 tysiaków rocznie jakieś 40% pokrywają zyski z reklamy. Reszta idzie z mojej prywatnej kieszeni -taki filantrop jestem - lubie se utrzymywać Tawerne, co mi tam.

Serwer obecny wytrzymuje standardowe obciążenie bardzo dobrze, jednakowoż - okresy świąteczne, gdy wzratasta kilkukrotnie są dla niego już ciężarem (dodatkowo cały czas wzrasta liczba naszych gości). Pragnę jednak z radością donieść, że po półtoraroku służenia nam, w ciągu najbliższego czasu uda się go zamienić na sprzęt kilikrotnie szybszy, za te same pieniądze (z nowym rokiem - weszła na rynek nowa oferta).
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: Deep »

To wszystko przez wybory Miss. Gdyby MAd nie przedłużał tak rozdania to ja na przykład nie siedziałbym całego dnia na tawernie :P
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: BAZYL »

Sihamaah pisze:Czy to raczej były problemy, hm, "wewnętrzne"?
Problemy wewnętrzne to się pojawiają, jak czytam takie pytania... Normalnie flaki mi się przewracają ;P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: Deep »

Eh.. Namieszaliście i teraz nie loguje mnie automatycznie. Za każdym razem jak tu wchodzę muszę się logować. Co ja mam teraz zrobić?

(Ale trzeba przyznać, że zaczęło szybciej chodizć)
.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: borg »

Wyczyść sobie cookisy, a jak to nie pomoże poczekaj, aż strona będzie dostępna bezpośrednio również pod adresem www.tawerna.rpg.pl.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: Deep »

Ciasteczka od razu wyczyściłem. Ale nie pomagalo. Ale już działa w każdym razie.
.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: borg »

Jak zwykle przy takich operacjach ciasteczka lubią zachowywać się dziwnie - ale już zostały poskromione. Najważniejsze, że zauważyłeś szybsze działanie serwisu - po to w końcu była ta cała zabawa/praca.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: Deep »

A nie - jednak dalej nie działa. No cóż, może w końcu zaskoczy. Na razie nie narzekam, bo to tylko dwa kliknięcia.
.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Migracja na nowy serwer

Post autor: Tadeus »

Jest super. Dziękujemy pięknie :)
Zablokowany