Czego brakuje w TRPG?

Informacje ogólne, ogłoszenia, propozycje zmian i opinie.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Serge »

borg pisze:
Serge pisze: I zmień tego cipowatego avatara SuperTechTawerniaku <rotfl>
Swojego avatara widziałeś? Przyganiał kociął garnkowi.
Te, SuperTechTawerniak - widzisz, żeby gość na moim avatarze był kobietą? Jeszcze raz napiszesz takie głupoty a zacznę się zastanawiać czy nie jesteś R2D2 (artuditu, wieeem, Ouzi, rozwaliło Nas to :D) z sagi Lucasa <rotfl>
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: borg »

Nie pozostaje mi nic innego, jak się z Tobą zgodzić i zmienić swojego awatara na tradycyjnego.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Adamir »

A co do zinu, to aby był profesjonalny, potrzebni są profesjonaliści – począwszy od rednacza (czyt. redaktora naczelnego). I to nie frustracja, jak uważasz, bo ja naprawdę dobrze się bawię pisząc to, co czytasz – kiedyś zin był ciekawy i fajnie się go czytało...
Przecież TRPG zawsze była amatorskim zinem. :o
Te, SuperTechTawerniak - widzisz, żeby gość na moim avatarze był kobietą? Jeszcze raz napiszesz takie głupoty a zacznę się zastanawiać czy nie jesteś R2D2 (artuditu, wieeem, Ouzi, rozwaliło Nas to ) z sagi Lucasa <rotfl>
Dobrze gada! Polać jej!
I zmień tego cipowatego avatara SuperTechTawerniaku <rotfl>
....troll? ^^

Tak, odezwał się wierny żołnierz BAZYLa, któremu TRPG się podoba, co gorsza nadal ma zamiar ją czytac i o zgrozo newsowac na stronie zina!
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Serge pisze:A co do zinu, to aby był profesjonalny, potrzebni są profesjonaliści – począwszy od rednacza (czyt. redaktora naczelnego).
Mam to traktować jako Twoje zgłoszenie na tę funkcję?
Serge pisze:Aha, i jeszcze jedno - jeśli chcesz, to zbanuj mnie, lub zrób cokolwiek innego, whateva... Nie jestem dzieciakiem, jak większość userów tego forum i nie patrzę ile postów nabiłem i czy mam już 'cocka', bosmana, czy kapitana
O co Ci chodzi z tym banem? Nie chcesz tu zaglądać, to nie zaglądaj. Mnie do swoich decyzji nie mieszaj.

@borgu, pierwszy żołnierzu, odpuść mu. W gruncie rzeczy tydzień temu wywieszczyłem to, że ktoś taki się pojawi. Pisałem o tym na blogu. To klasyczny przykład osoby klasyfikującej się w rodzaj trzeci.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Adamir »

Nie sądzicie, że dobrze by było wydawać styczniowy numer na początku stycznia, lutowy na początku lutego i tak dalej? Bo jednak tak dziwnie wygląda - początek stycznia a tutaj numer na luty. Ponoć jest to spowodowane cyklem wydawniczym CD-Action, ale oni jakiś rok temu zmienili numerację.

I jeszcze: co powiecie na newsy w TRPG? Najważniejsze newsy miesiąca, brane ze strony Tawerny byłyby w osobnej rubryce w zinie. Taki ukłon w kierunku osób czytających TRPG z płytki w CDA, a dodatkowo nowa, zajmująca miejsce rubryka w nieco chudym ostatnio magazynie.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Podaj mi proszę kryterium najważniejszości newsów :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Adamir »

BAZYL pisze:Podaj mi proszę kryterium najważniejszości newsów
Kurde, wpadłem w pułapkę. :smile: Powiedzmy, że możnaby wklejać tam wszystkie newsy.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Powiedz mi proszę ile miesięcznie jest newsów na TRPG?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Deep »

Gdyby TRPG wychodziła częściej (powiedzmy co tydzień) to byłby sens dodawania nowości. Ale jak w takiej Tawernie, jaka obecnie jest, umieszczać newsy to będą one zajmowały 90% tego co znajduje isę w gazecie. Zwłaszcza, że ostatnio coś mało jest artów (przynajmniej w KGFie ale tam podesłałem niedawno artykuł ^^ ). W każdym razie niektóre newsy nie będą już nowe po miesiącu ;)
.
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Zguba »

Mi w TRPG najbardziej brakuje Polany Lorien :/ Już od tak długiego czasu jej nie ma (a głównie dla niej TRPG czytałem), że wydaje się jakby nigdy nie istniała... Brak tekstów? Czy Narmo już odszedł od ekipy?
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Deep »

Jak Ci brakuje tekstów to pisz. Ilość tekstów nie zależy od redakcji.
.
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Zguba »

Czyli brak testów, ah. Kiedyś tu pisałem a i owszem, ale obecnie poziom miałbym pewnie za słaby ;/
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Jest tylko jeden sposób aby się o tym przekonać... ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Deep »

Zguba pisze:Czyli brak testów, ah. Kiedyś tu pisałem a i owszem, ale obecnie poziom miałbym pewnie za słaby ;/
Ja kiedyś też wysłałem cała masę (chyba aż 3 :P) tekstów, które uważałem za nijaki ale jeden nawet przeszedł :P Tylko, że to była tabelka, całkiem przydatna jak się okazalo na sesji
.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Phoven »

Niby post sprzed miesiąca ale co tam - dobry flejm robi dobrze na kości, a ja wcześniej niczego nie zauważyłem.
Serge pisze:Czego brakuje w TRPG? Jeśli chodzi o zin to przede wszystkim profesjonalizmu... Naprawdę, patrząc na to, co robisz BAZYL, to zastanawiam się, czy aby gdzieś po drodze nie zatraciłeś konceptu, a może i autorów, którzy mieli pracować na fejm tego zinu... Z numeru na numer jest coraz gorzej i ten Twój zin stacza się ku mhrocznej otchłani ;). Pamiętam, jak swego czasu Megara, dyplomowana magister dziennikarstwa z UJ w Krk naśmiewała się z groteskowego stylu jaki jest reprezentowany na łamach zinu TRPG a przez wszystkich (lub większość) uważany za wspaniały.

I nie powołuj się na to, że wiele czasu musisz poświęcić (znaczy Ojciec Dyrektor BAZYL i jego giermkowie) na przygotowanie zinu, bo to żadna wymówka. Przecież każdy mógł zaistnieć na łamach Tawerny i nadal może, bo autorów brak, prawda? A tak zwani 'redaktorzy działów' to zwykle nieukształtowani uczniowie liceum (vide swego czasu BLACKs... a tak swoją drogą, jak mogłeś oceniać prace magister dziennikarstwa, chłopaku, skoro sam robiłeś błąd za błędem w swoich opisach i Megara ewidentnie mi to pokazywała? <rotfl>). Nie chce mi się bardziej rozpisywać, bo zarzutów mógłbym znaleźć dużo więcej, w każdym razie obecnie zin TRPG to groteska, której nie chce się czytać i nie będzie się chciało, dopóki ktoś z tym czegoś nie zrobi.
Raz - BLACKs'a już nie ma od dawna na trpg wiec chyba się nieco spóźniłeś.
Dwa - kłopoty z własnym ego ma chyba Pani Dyplomowana Magister Dziennikarstwa, oburzająca się, że ktoś śmiał ją skrytykować. Przecież to kwiat polskiej inteligencji. Kwiat polskiej inteligencji, któremu licealista potrafi wytknąć błędy. :]
Trzy - teksty by były jakby i autorzy byli. Masz pomysł na ściągnięcie autorów, szefie? :>
Cztery - odpuść sobie. To, ze dla Ciebie admin na jakimśtam forum jest taki ważny, że przeżywasz dreszcze i klekot serducha nie oznacza, ze reszta też się tym tak podnieca.
I jeszcze jedno – to Wy jedziecie na fejmie patronatu książek, a nie książki na Waszym, bo jaki jest ten Wasz fejm? Pojawienie się na płycie w CDA?
To już inna sprawa - i niestety prawda. Patronat medialny to na naszym poziomie bardziej reklama dla nas niż dla książek które promujemy.
PS. Jeszcze tak se zrobiłeś, żeby Twoja ksywa była zawsze z dużych liter - przerost ego nad małym ciałem? <rotfl> Jakieś kompleksy BAZ (celowo z dużych liter napisane, żeby ktoś się nie poczuł słabo)? :P :D
Nie tam żeby coś ale wasze podpieranie się wzajemne z Ouzaru wygąda jak nadrabienie dziwactw z życia poprzez wyżywanie się na forum. To jest takie obrzydliwie nerdowskie. Normalnie bardziej niż automatyczna zamiana na duże literki. ;P
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Zguba »

BAZYL pisze:Jest tylko jeden sposób aby się o tym przekonać... ;)

Jak bardzo nie zjedziesz to może coś wstawię :D
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BLACKs »

(nawet Tawerniany Cygan BLACKs Cię zostawił )
Fakt, faktem, nawet nie zdążyłem się pożegnać, co można odebrać jako mój brak wychowania.
Ale dla informacji ogólnej pożegnałem się z grami fabularnymi i polskim fandomem. Dlatego nie odbierajcie mnie jako jakiegoś zdrajcy zinu, broń Boże. ;)

Reszty komentarzy do mojej osoby nie będę komentować - szkoda mi czasu, więc proszę spojrzeć do odpowiedzi Phovena powyżej.

PS. Co to za dziennikarz, co dziennikarstwo musi studiować.
ODPOWIEDZ