Czego brakuje w TRPG?

Informacje ogólne, ogłoszenia, propozycje zmian i opinie.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: borg »

Zapominacie też, że na Tawernie nie ma dyktatury BAZYLa, tylko triumwirat. Dyktatura podzielona i w pełni oświecona. Zganianie coś na nią jest zabawne. Takie zbieranie podkładek pod własny brak chęci i lenistwo.

Dodatkowo panuje tu "polityka faktów dokonanych" - jeśli się coś zrobi, to to jest. Wolność działania naszych szefów działów jest nieporównywanie większa, od tych na Polterze (widzielibyście setkich punktów regulaminów tego portalu i ograniczenia wynikające z tego, że jest to prywatna własność firmy Zakupy SA) - tylko, że u nas nie ma szefów działów - bo się nikomu nie chce nimi być.

Jakieś przykłady? W Tawernie nigdy nie było planszówek, bo nikomu nie chciało się o nich pisać. Przyszedł JAskier i powiedział - zróbcie mi dział o planszówkach, będę pisał o planszówkach. Dział jest, JAskier pisze. Można? Można.

Myślicie, że czyjakolwiek realna inicjatywa w Tawernie została odrzucona? Po prostu, mało która kiedykolwiek wychodzi poza poziom gdybania na forum :)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Falka »

Wątek zdechł w kwietniu... Czyli już niczego nam nie brakuje? :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Sihamaah »

Ideał nie powstaje, gdy już nie ma czego dodać, tylko gdy nie ma już czego odjąć ;)

Tawerna jest ok :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Blue Spirit »

ludzi i ogółem, do sesji też. Podburzyć kogoś :D
No ale to nie wina tawerny rzecz jasna.

jest ok ;)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Kamax
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 10:36
Numer GG: 9254855

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Kamax »

Jeżeli to dobry pomysł to coś w rodzaju konkursów :) Ale nie takich typowych klasycznych kto widnieje na obrazku itp...

Dokładne pomysłu nie mam,ale może być (pierwszy pomysł który mi wpadł pisząc to) "Stwórz wiedźmina w świecie Fable" itd.


Bardzo podobała mi się ankieta (nieźle się przy niej naśmiałem),kiedy to w jednym z numerów były pytania dotyczące redaktorów :lol: "Co trzymasz w lodówce? -Światło?" Tak...Tego typu rzeczy mogło by być więcej...Zapada to w pamięć :)

Ten pomysł jest zaczerpnięty z CD-Action...Gamewalker...przynajmniej coś w jego rodzaju tylko,że w waszym wykonaniu,a omawiane będą np. książki :D Myślę,że troszkę zabawy by przy tym było :)

Jeżeli jest to dobre to jeszcze moglibyście,gdzieś upchnąć dział z dodatkami,gdzie pojawią się tapety na pulpit z motywami z książek itp. (nie wiem tylko czy na to nie trzeba praw autorskich ;/ )
"...Bo wiedźmin potyka się tylko raz..."
"...Uwierz, że jesteś niewidzialny, a nikt cię nie zobaczy..."

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: BAZYL »

Jeżeli to dobry pomysł to coś w rodzaju konkursów :) Ale nie takich typowych klasycznych kto widnieje na obrazku itp...
Hmm... konkursy czasem są, nawet - moim zdaniem - za proste. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://tawerna.rpg.pl/konkursy.php (oczywiście nigdy nie chce mi się aktualizować ostatniego zakończonego konkursu...)
Dokładne pomysłu nie mam,ale może być (pierwszy pomysł który mi wpadł pisząc to) "Stwórz wiedźmina w świecie Fable" itd.
To niestety zbyt duże ograniczenie dla potencjalnych uczestnikó konkursu, bo zawęża ich tylko do tych, którzy mają daną grę.
Bardzo podobała mi się ankieta (nieźle się przy niej naśmiałem),kiedy to w jednym z numerów były pytania dotyczące redaktorów :lol: "Co trzymasz w lodówce? -Światło?" Tak...Tego typu rzeczy mogło by być więcej...Zapada to w pamięć :)
Podobnych ankiet było w TRPG więcej.
Ten pomysł jest zaczerpnięty z CD-Action...Gamewalker...przynajmniej coś w jego rodzaju tylko,że w waszym wykonaniu,a omawiane będą np. książki :D Myślę,że troszkę zabawy by przy tym było :)
Byłoby, tylko my nie mamy wspólnej redakcji, więc gdy ktoś gra w grę, to inni nie moga zerkać mu przez ramię. Co więcej, przeczytanie ksiazki trochę zajmuje, a zwykle dostajemy do recenzji jeden egzemplarz. Wiesz ile by trwało, gdybyśmy czekali aż każdy przeczyta każdą książkę?
Jeżeli jest to dobre to jeszcze moglibyście,gdzieś upchnąć dział z dodatkami,gdzie pojawią się tapety na pulpit z motywami z książek itp. (nie wiem tylko czy na to nie trzeba praw autorskich
Tu akurat problemów z prawami raczej by nie było - wszystko to mozna podciągnąć pod promocję książki, ale... Rozejrzyj się po stronach wydawnictw - Fabryki Słów, czy Runy - one publikują takie tapety.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kamax
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 10:36
Numer GG: 9254855

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Kamax »

Jasne...Ja mówiłem oczywiście,że to tylko pomysły :)

CO do ankiet to mając namyśli częściej to chiałbym,aby były co numer :) Nie jest chyba to złe?Humor jest zamieszczony nawet w najczarniejszych książkach ;)
"...Bo wiedźmin potyka się tylko raz..."
"...Uwierz, że jesteś niewidzialny, a nikt cię nie zobaczy..."

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Oso »

Wiesz, fajnie zjeść pizzę na kolację. Ale jedzenie pizzy na kolację co wieczór może szybko doprowadzić do tego, że zaczniesz mieć wymioty na samą myśl o niej.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Kamax
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 10:36
Numer GG: 9254855

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Kamax »

Niekoniecznie...

Biorąc fakt,że rozmawiamy o ankiecie to jeżeli będzie śmieszna to się nie znudzi...Rzecz się nudzi jeżeli jest ciągle ta sama...Tak jak dowcip-usłyszany 3 razy nigdy nie rośmieszy tak jak za pierwszym,ale jeżeli usłyszysz inny znów uśmiech na twarzy.

Rzecz w tym,aby nie powtarzać pytań i,aby były śmieszne odpowiedzi jakich czytelnicy by się nie spodziewali ;)

Ale oczywiście to moja osobista opinia :twisted:


EDIT: Sorry za powtarzanie słowa "Rzecz",ale jakoś inaczej tego ując nie mogłem.
"...Bo wiedźmin potyka się tylko raz..."
"...Uwierz, że jesteś niewidzialny, a nikt cię nie zobaczy..."

ObrazekObrazekObrazekObrazek
polskistalker
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 12 czerwca 2013, 20:25

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: polskistalker »

Mi trochę brakuje czatu :(
Nie mogę ci pomóc, jestem Mistrzem Gry.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Craw »

Był kiedyś, ale się zmył :)
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Zaknafein »

żaden irc też juz nie stoi?
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Heos »

Czat, IRC to bardzo dobre wynalazki ożywiające portal.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Diabeł »

Jesteście milion lat za murzynami... Czaty obecnie są passe.

Tawernie brakuje... życia. Brakuje osób, które chciały by pisać na samą stronę, więc i przez to brakuje ludzi, którzy by wchodzili na forum. Takie życie. Sam BAZYL Tawerny nie uratuje ;)
polskistalker
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 12 czerwca 2013, 20:25

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: polskistalker »

CZATY URATUJĄ TAWERNĘ! A to że nic się nie dzieje to prawda :(
Nie mogę ci pomóc, jestem Mistrzem Gry.
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: Nivellen »

Czego brakuje w TRPG?
ŻYCIA!

Z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy to forum żyło a zin pojawiał się często i był w pełni oryginalny i nie "przedrukowany" z internetu.
Może nie jestem jakimś szczególnie udzielającym się forumowiczem, ale i tak mi szkoda tego co się tutaj porobiło :(
Stawiam, ze to wina Facebooka...
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Czego brakuje w TRPG?

Post autor: pazur13 »

Zwalanie winy na facebooka nie ma raczej sensu - ludzie używają go, by komunikować się ze znajomymi, nie losowymi ludźmi o tych samych zainteresowaniach. Jeśli ktoś interesuje się RPG, to raczej nie porzuci forum dla serwisu społecznościowego. Ja obwiniam o to brak fanów RPG w Polsce - gdy kogoś spytasz o "klasyczne RPG", usłyszysz raczej o KotoRach i Tormencie, niż o turlaniu kości. By forum odżyło, potrzebowalibyśmy nowej fali RPGowców.
Pineapple!
ODPOWIEDZ