Co myślicie o reklamach na TRPG?

Co myślicie o reklamach na TRPG?

Popieram!
24
29%
Jestem przeciw, ale jak mają pomóc utrzymać TRPG to zgoda...
56
67%
Jestem zdecydowanie przeciw!
3
4%
 
Liczba głosów: 83
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: BAZYL »

Sprawa jest prosta - utrzymanie serwera Tawerny RPG jest drogie. To koszt trzycyfrowy miesięcznie - bo to duża i wymagająca strona, a wiec musieliśmy zdecydować się na serwer dedykowany - sprawdźcie sobie ile najtańsze opcje tego typu kosztują. No i co miesiąc musimy wykładać pieniądze z własnej kieszeni.

Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być założenie na stronie reklam - ale nie takich jak teraz mamy, tylko takich, które znacie z innych dużych stron - ruchomych, wyskakujących i dźwiękowych, a często wszystko naraz. To bardzo irytujące opcje, ale nowoczesne przeglądarki mają możliwość ich blokowania.

I teraz pojawia się pytanie do Was - jak się zapatrujecie na możliwość pojawienia się takich reklam?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Tevery Best »

Szczerze mówiąc to jestem jak ta rozdarta sosna... Nie chciałbym, żeby TRPG padła albo wróciła na najmowany - i powolny - serwer, ale boję się, że mimo instalacji specjalnych wtyczek do Fx'a pop - upy mogą nie zostać zablokowane. Nie wiem, może wpuśćcie to najpierw na kilka dni na próbę, żeby wszyscy wiedzieli, czy ich przeglądarka to wytrzyma i odrzuci, i czy to ich tak naprawdę denerwuje (a zapewne będzie). Ale jeżeli nie możecie, to trudno - ja mogę ostatecznie pocierpieć, i tak nic nie piszę (choć mógłbym, a i parę pomysłów mam), tylko w pewnym sensie pasożytuję, a i pieniądze za reklamy nie ja płacę...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: BAZYL »

Wiesz, założenie reklam wiąże się z umową między trpg a agencją reklamową - nie można więc wrzucić reklam na parę dni na próbę...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Carchmage »

Ja jestem za. Mój Gran Paradiso powstrzymał do tej pory wszystkie pop-upy, więc nie czuję się zagrożony, a wiem, że Tawerna potrzebuje się utrzymać. Redakcja płaci z własnej kieszeni - warto ich odciążyć. ;)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Deep »

Nie uśmiechają mi się reklamy ale jak tak się sprawy mają to pewnie, że mogą się pojawić. Jak na razie fx nie miał problemów z pop-upami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Force »

Też jestem za, wszystko dla trwania tawerny, i tak Fx wyłapie wszystkie pop-upy. Kto wie może nawet zwróci się z nadwyżką? 8)

Rozumiem że nie będziecie mogli wybrzydzać i przebierać w ofertach od reklamodawców ale jak zobaczyłem reklamę biustonoszy na głównej stronie to się zaniepokoiłem ;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Alucard »

Bazyl. Ty wiesz, że my za tobą murem i że chcesz dla tawerny jak najlepiej.

Jeżeli to konieczne, to nie wyrażam sprzeciwu. Jak sam się spodziewasz z radości nie będę skakał, ale rozumiem sprawę. Jakos przeboleję
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Sprawę rozumiem i reklamy w pełni błogosławię - zupełnie mi nie przeszkadzają, a jeśli to ma pomóc tawernie, to tym bardziej nie będę miała zastrzeżeń ;)
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Deadmoon »

Alternatywą dla reklam mogłaby być jedynie społeczna zbiórka na szczytny cel. ;)
A tak na poważnie - zgadzam się z propozycją Bazyla. Administracja i tak poświęca masę swojego czasu na trzymanie Tawerny w obecnej postaci (w kupie - choć nie w ujęciu pejoratywnym ;) ), a dopłacanie z własnej kiesy do tego interesu staje się mało opłacalne. Cóż, jakość ma swoją cenę i należy to zaakceptować.
Użytkownicy Internetu i tak są przyzwyczajeni do wszechobecnych reklam i wyskakujących okienek. Zresztą, jak zostało wspomniane, większość przeglądarek pozwala je blokować. Dlatego warto zdecydować się na ten krok i dogadać się z reklamodawcami, by Tawerna jak najdłużej utrzymała się w dobrej formie.
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Jeśli przetrwanie tawerny zależy od tych reklam to cóż zrobić? Niech będą.
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Ravandil »

Ja jestem za, pod warunkiem że to nie będą takie chamskie pop-upy, których nie da się zamknąć jednym kliknięciem albo w inny sposób są wredne. Zresztą FX skutecznie blokuje większość reklam... A przy tym jest darmowy, więc jeśli kogoś to męczy bo ma np. IE to niech sobie sprawi porządną przeglądarkę ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Phoven »

Oczywiście - bez sprzeciwów. Owszem - reklamy są denerwujące i w ogóle ale.. Opera i tak sobie radzi z pop-upami, a i jedna na tysiąc reklama potrafi byc interesująca ;) Co do zbiórki - parokrotnie była ogłaszana zbiórka pieniędzy ale jej efekty były, cóż, marne. Nie oszukujmy sie - wiekszość z nas nie płaciłoby regularnie na utrzymanie takiego serwera nawet gdyby BAZ obiecał sesje zdjeciową swojej klaty. ;P
Tak niezbyt poważnie wyraziłem swoje poparcie ale teraz będzie całkowicie poważnie:
Dziekujemy administracji, ze pomyślała nad taką ankieta i spytaniem sie userów o zdanie - nawet jeśli to tylko symbolilka - czyż wielu z nas nie żyje dla symboliki? Tak więc - jesteście na dobrej drodze - przynajmniej jeśli ktoś planuje zostać PR'owcem ;)
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Hiro »

Jak najbardziej popieram. Nie chce egoistycznie zawsze mieć idealnie, jako użytkownik nie mam za bardzo na takie rzeczy wpływu (no chyba że pocztę wykupię ;) ), ale wolę się męczyć z reklamami niż żeby upadła strona. Skoro poświęcacie czas, to nie musicie jeszcze poświęcać pieniędzy.
Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Epyon »

Ja jestem oczywiście całkowicie przeciwny reklamom, choć w tym wypadku jest to zło konieczne, gdyż nawet udostępnienie numeru konta zinu niewiele by dało.
W sumie nie mam się czym przejmować, gdyż Opera sobie poradzi, choć najlepiej by było, gdyby reklamy przynajmniej STARAŁY się być związane z tematyką Tawerny...
Obrazek
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Carchmage »

Phoven pisze:jedna na tysiąc reklama potrafi byc interesująca ;)
Co Ty mówisz. Nie ma reklam interesujących. o.O
Nigdy takiej nie znalazłem. ;P Nigdy taka mi nie wyskoczyła. Za to WSZYSTKIE mnie zirytowały.

Gdyby wszyscy aktywni użytkownicy forum co miesiąc wpłącili 5 zł na konto Tawerny, to nie byłoby problemu. ;P
Obawiam się, że tematyki nie da sie dobrać - skoro na stronie głównej pojawiła sie reklama z jakże kolorowymi biustonoszami... ;) Ale - jak wyżej napisałem - warto to przecierpieć i odciążyć redaktorów.
Przykazania Tawerny RPG pisze:5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty TRPG.
;P
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
everan

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: everan »

Jeżeli to ma na celu utrzymanie Tawerny nie mam nic przeciwko reklamom staników :)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Falka »

Pomysł ze składką mi się podoba. Można by upublicznić konto i kto by chciał, mógłby wpłacić kilka złotych raz na jakiś czas. Zawsze jakaś suma się uzbierała, więc reklam mogłoby być mało.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Zablokowany