Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Czy chciałbyś/chciałabyś ujrzeć w TRPG artykuły o bitewniakach?

Tak
56
92%
Nie
5
8%
 
Liczba głosów: 61
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Visius pisze:O tak, świetny pomysł z tym kącikiem gier planszowych.

Ostatnio przeglądając internetowe sklepy z grami różnego typu natknąłem się na wiele naprawdę ciekawych. Interesowałyby mnie recenzje i zachęcenia do kupna. Dokłady opis itp. Jedynie, cały pic w tym, że recenzentem musiałaby być osoba do tego kompetentna, tj. grająca w tego typu gry, a szczerze wątpię, żeby na naszym forum było ich dużo. Obym się mylił.

Jednak stwierdzić muszę, że jestem za i byłbym czytelnikiem ów podkącika. Z chęcią poczytałym to i owo na temat "Gry o Tron" i innych tego typu planszowych zabaw.
Oj ludzi jest dużo, patrząc na popularność Games Room'ów na konwentów i członków mojej drużyny - za kasę którą wydali na planszówki można by kupić jakiś tani samochód albo dobrego kompa... :) Gry planszowe poszły do przodu, ja jedynie gram w Dungeoneer'a, więc na dużo się nie przydam, ale chętnych trzeba by było znaleźć.
Misiek
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 września 2007, 08:25
Numer GG: 7515577

Re: Bitewniaki w TRPG- co Ty na to?

Post autor: Misiek »

Temat o Bitewniakach może być bardzo fajny. Tylko aspekt czysto techniczny, kącik mogłby nazywać się Kącik gier bitewnych i figurkowych. Skirmishe zdobywają w Polsce i na świecie coraz większą popularność. Sam wysłałem na temat D&D Miniatures artykuł do TRPG. Czekam teraz na pozytywne rozpatrzenie. Więc wszyscy miłośnicy bitewniaków i skirmishów: Łączcie się!!!!!!!!
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG- co Ty na to?

Post autor: Jelcyn »

Ten pomysł podpadł mi do gustu. Sam nie gram i generalnie żadnej styczności z bitewniakam nie miałem, choć nie powiem, już kilka razy w empiku, zastanawiałem się nad WFB. Wg mojego zapatrywania to taki kącik mógłby zainteresować i przekonać do bitewniaków osoby mego pokroju, przybliżyć i naświetlić temat, tak żeby dana osoba wiedziała, ile na takie hobby potrzeba kasy, czasu, zasobów itp itd.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Bitewniaki w TRPG- co Ty na to?

Post autor: Force »

Sam nie przepadam bo za drogie a ja nie pachnę mamoną.
Ale poprę jeżeli będzie tam o malowaniu figurek bo to akurat lubię robić i przydało by mi się coś ciekawego na ten temat, oczywiście mógłbym to wygooglać ale na rodzimym kochanym serwisie to co innego :*
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Misiek
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 września 2007, 08:25
Numer GG: 7515577

Re: Bitewniaki w TRPG- co Ty na to?

Post autor: Misiek »

Niedługo będzie miało miejsce przepiękne zdarzenie jakim jest setny numer Tawerny. Może to świetna okoliczność na pojawienie się nowych kącików. Trzeba tylko skontaktować się z Drzewcem- pomysłodawcą tego kącika. Wypowiadajcie się na ten temat.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Obelix »

ja tam dużo nie grałem w bitewniaki, cały 1 raz w WH 40k i dziś zaczynam w Fallout Tactics Warfare (darmowe bitewniaki są JO)

ale kacik się przyda, moze nawet coś ciekawego wyjdzie...


|| rzeczywiście, literówka, sorry, na starośc już sie paluchy na klawiaturze nie wyrabiają... już poprawiłem
\ /
Ostatnio zmieniony sobota, 22 września 2007, 19:34 przez Obelix, łącznie zmieniany 1 raz.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Nekonushi »

Ja się nie mogę doczekać - sam już wysłałem niejeden artykuł o tym... właściwie jeden, ale to szczegół :D Jedno pytanie - co to jest WF 40k ? WarFucker 40.000 ? :D (sam gram w czterdziechę, więc nie musisz mi mówić że to literówka i chodziło o WH 40k.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Kokesz
Majtek
Majtek
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:35

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Kokesz »

Też myślę, że kącik o grach bitewnych to ciekawa idea. Ja sam kiedyś zaczynałem. Rozegrałem kilka bitew w WFB - wszystkie przegrałem, ale i tak bardzo mi się to podoba. Jednakże ze względów finansowych nie jestem w stanie zebrać armii (a szkoda :( )

Do nowego kącika zapewne zajrzę.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Pita »

szczerze nie wiem po wuj takie głosowania - IMHO jeżeli temat jest związany z fanatsy i będzie/jest komu pisać texty to problemów nie ma... tyle, że zazwyczaj nie ma komu pisać textów ;)
Har Har Har
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Drzewiec »

Ave!
Szczerze mówiąc zapomniałem, że temat jest kontynuowany. Jak wiecie ja i redakcja serwisu Twierdzy LotR do jednego z numerów napisali krótki artykuł wprowadzający do bitewniaka "Władca Pierścieni". Miałem nadzieję na to, że przerodzi się to w stały kącik, ale niestety nie byliśmy w stanie doprowadzać do Tawerny czterech-pięciu nowych artów miesięcznie. Co nie zmienia faktu, że zależy mi na popularyzowaniu tych gier i... jeśli będzie chęć mogę pomagać. Mogę pisać artykuły o LotRze, ale potrzebuję niestety kilku osób do pomocy przy innych systemach. Jeśli znalazłaby się grupa zapaleńców można by z tego zrobić fajny "zagajniczek" na łamach Tawerny :D. Ale jak wspomniała Pita potzeba ludzi, którzy by coś pisali, a ja sam całego kącika nie złożę ;)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: BAZYL »

Fajnie. Ale ja sprawę postawiłem jasno - żeby był kącik muszą być minimum 3 teksty raz na dwa miesiące. Nie wiem skąd Ci się wzięło 5 na miesiąc. To raz.
Dwa, że Pita to samczyk. On. Czyli Pita powiedział, ew. wspomniał.

Jak sami widzicie - chętni do czytania się znajdą. Chętnych do pisania nie ma. Tematu nie zamykam, bo nie widzę powodów, ale po prawdzie wyrażanie chęci powstania takiego kącika do niczego nie prowadzi.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: makk »

Chyba czas troszkę pospamować :twisted: po forum, a że temat się kręci wokół mego wielkiego zainteresowania to z chęcią bym wspomógł kącik. Cóż mogę dodać od siebie, że ostro modyfikuję i wzbogacam sprawę związaną z Kompaniami Bitewnymi o zasady Mordheim, ponieważ LOTR :? strasznie położył sprawę dej części rozgrywki Regularnie rozgrywam bitewki. Jak coś na mnie można liczyć.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Misiek
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 września 2007, 08:25
Numer GG: 7515577

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Misiek »

Możecie liczyć na mnie i na moich kolegów. Będziemy regularnie zasypywać Tawernę tekstami o grze D&D Miniatures. Sądze też że wielu tawerniaków gra na różnych konwentach w Games Roomie w wiele gier planszowych i mogliby oni opisać taką rozgrywkę. Jestem jak najbardziej za utworzeniem takiego kąciku.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Adamir »

A co sądzicie o stworzeniu forum dla bitewniaków? Bo na razie to gnieździ się w jednym tylko temacie, a skoro karcianki moga, to czemu bitewniaki nie ;p
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: BAZYL »

Forum dla jednego temtu? Chyba nie tędy droga...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Nekonushi »

WoW, a 2 tematy karciankowe (z czego 0 aktywnych) to rzeczywiście bardzo sensowne :]
[No tak, problemy z liczeniem, to wiele wyjaśnia - dop. BZL]
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Zablokowany