Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Czy chciałbyś/chciałabyś ujrzeć w TRPG artykuły o bitewniakach?

Tak
56
92%
Nie
5
8%
 
Liczba głosów: 61
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Bitewniaki w TRPG - co Ty na to?

Post autor: Drzewiec »

Witam,
mam nadzieję, że nikt (żadna jaszczurka :)) nie pogniewa się na mnie za założenie takiego tematu.
Tawerna RPG jest świetna, ale brakuje tam czegoś... Otóż jest takie hobby, które nazywa się bitewniakami. Jest bardzo popularne, także w Polsce, lecz... w TRPG o nich ani słówka nie ma.
Podjąłem wraz z moją macierzystą stroną (patrz podpis) pewne działania... z własnej woli. Jestem fanem gry bitewnej Włądcy Pierścieni i chciałbym, by inni również poznali te hobby... Ale nie wiem, czy ci właśnie inni o tym marzą :D. Pierwszy artykuł został wysłany, a teraz pytam Was, drodzy Tawerniacy :), czy chcielibyście poczytać o strategicznych grach bitewnych w Tawernie?
My, fani bitewniaka, jesteśmy otwarci na współpracę i mam nadzieję, że BAZYL i reszta redakcji zaakceptuje nasze warunki, które już poznali.

Pozdrawiam
Drzewiec
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Zaiste drogi Drzewcu pomysł fajny. Sam troszkę zbieram figurki (głównie te z Władca Pierścieni - gry...) ale czasem kupię coś oddzielnie. Ja z chęcią poczytałbym o malowaniu i pierdołach związanych z bitewniakami. Swoją wiedzę podpieram kupowanym White Dwarfem i śmiganiem po kilku stronkach (games workshop)ale nowy dział nie byłby głupim pomysłem. Nawet pierwsze newsy o nowych figurkach zapodałem.

Bazyl widać, że Tawerna zaczyna żyć miejmy nadzieję, że pomysły zostaną zrealizowane.
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Jestem 100% na tak. Mimo że jestem karciankowcem, to bitewniaki uważam za wcale niezłą sprawę od strony technicznej (typu malowanie, składanie makiet itp.). Trochę się w to nawet bawiłem (ba, nawet figurki jakieś plastikowe posiadam - z takiej gazetki o LotRze, która z racji tego, że kosztowała sumę niemiłosierną, musiała przestać być kupowana).
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

O Drzewcu, muszę powiedzieć, że dobry pomysł. Reportaże z potyczek, porady dot. malowania lub malowanie krok po kroku danych figurek, taktyka, rozpiski armii... Czemu tego nie ma w TRPG? Byłoby bardzo przydatne! Tylko ściągnijcie więcej ludzi do tego, by było trochę o WH40k i WFB!
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Mi nie będzie przeszkadzało jak pojawią się artykuły o bitewniakach. Ja co prawda w żadne nie gram ale czasami sobie coś poczytam może.
.
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

To jest bardzo dobry pomysł. Nigdy za duzo artykułów, i zawsze można coś poczytać :) Oby się bazyl zgodził :)
Obrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

Bardz dobry pomysł z tymi bitewniakami. 8)
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ja tez chętnie w Tawernie ujrzałbym Kącik o Bitewniakach, bo choć sam w nie nie gram, to zawsze byłoby coś do poczytania :) .
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Heimdall pisze:bo choć sam w nie nie gram, to zawsze byłoby coś do poczytania :) .
Też nie gram, ale może być ciekawe. Poza tym podziwiam ludzi, którzy w tym siedzą, bo to wymaga ogromnej pasji i zacięcia, szczególnie własnoręczne modelarstwo itp. Ostatnio jak byłem w Bardzie to nie mogłem wyjść z podziwu, jak im się chce te figurki i makiety malować :) Jestem jak najbardziej ZA :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Wilczy Głód »

Według mnie pomysł z wprowadzeniem kącika o bitewniakach w TRPG jest bardzo dobry. Sam zbieram figurki do W: FB (Chaos) i miło byłoby zobaczyc tu coś na ten temat...
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Post autor: Drzewiec »

Dzięki wam za poparcie. Teraz BAZYL nie ma wyboru :twisted: .
Pierwszy artykuł w drodze, ja i redakcja http://www.twierdzalotr.pl(swoją drogą zapraszam zainteresowanych) pisać będziemy o LotR, znalazłem właśnie specjalistę od Warhammera, więc mam nadzieję, BAZYL powierzy (chociażby mi, chętnie poprowadzę nowy kącik, o ilem godzien) miejsce na bitewniaki...
Znajduję chętnych do współpracy, ludzie chcą to czytać- są jakieś wątpliwości?
BAZYL, musimy jeszcze pogadać ;) na GG.

Wyjaśnię- na początku będą artykuły wprowadzające, jeśli się przyjmą, postaramy się pisać bardziej szczegółowo (charakterystyki armi, części o malowaniu itp.).

Pozdrawiam
Drzewiec
Shadow12
Majtek
Majtek
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2007, 16:31
Lokalizacja: inąd!
Kontakt:

Post autor: Shadow12 »

Ja jestem zdecydowanie za bitewniakami i figurkami na forum TRPG :D
Obrazek
"Dlaczego świat jest nudny, bo ludzie są nudni dlaczego ludzie są nudni, bo świat jest nudny"
radzik
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: sobota, 29 lipca 2006, 14:41
Lokalizacja: z Radomska

Post autor: radzik »

Z miłą chęcią poczytam w TRPG coś o bitewniakach. Pomysł bardzo dobry, mam nadzieję, że kącik będzie się szybko rozwijał.

Osobiście siedzę w LotR, ale w najbliższym czasie mam zamiar zabrać się za WHFB :)
„Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej…” Ryszard Riedel
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

Ja już nie mogę się doczekać nowej tawerny gdzie jak mam nadzieje będzie nowy dział pod tytułem Bitewniaki :wink:
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

No, aż tak szybko to niestety nie zresolvuje. Ale wszystko jest na dobrej drodze. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

A mnie naszła pewna refleksja co do kącika gier bitewnych...

Nie myśleliście, by umieścić w nim też podkącik dotyczący gier planszowych? Sytuacja na rynku się poprawiła i gier tego rodzaju się namnożyło - recenzje czy też nowe tryby gry mogłyby być kolejnym urozmaiceniem Tawerny RPG. Problemem jest tylko znalezienie odpowiednich osób, które pasjonują się planszówkami :].
Visius
Majtek
Majtek
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 14:09
Numer GG: 3705860
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Visius »

O tak, świetny pomysł z tym kącikiem gier planszowych.

Ostatnio przeglądając internetowe sklepy z grami różnego typu natknąłem się na wiele naprawdę ciekawych. Interesowałyby mnie recenzje i zachęcenia do kupna. Dokłady opis itp. Jedynie, cały pic w tym, że recenzentem musiałaby być osoba do tego kompetentna, tj. grająca w tego typu gry, a szczerze wątpię, żeby na naszym forum było ich dużo. Obym się mylił.

Jednak stwierdzić muszę, że jestem za i byłbym czytelnikiem ów podkącika. Z chęcią poczytałym to i owo na temat "Gry o Tron" i innych tego typu planszowych zabaw.
Obrazek
Zablokowany