Tworzenie RPG - szukam pomocy

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
ODPOWIEDZ
Shonsu
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2008, 15:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: Samarzewo

Tworzenie RPG - szukam pomocy

Post autor: Shonsu »

Towarzysze! Potrzebna pomoc! Zamierzam stworzyć system RPG i mam parę pomysłów i koncepcji, które przy odrobinie wysiłku mogłyby być co najmniej dobre:
-RPG w uniwersum Diuny. To raczej projekt fanowski, niż autorski. Przeglądałem strony i ztego co wiem, powstaję parę forumowych RPG właśnie w tym świecie, ale chciałbym, by nasza Diuna była tą najlepszą. Nie liczę na sukces komercyjny, ale może jakby do Rebisu przedzwonić to zrobiłby taką promocję, książka + gra :smile: Inspiracja; wiadoma powieść i film. Potrzebuję rysownika, fajnie by było, jakby miał podobny styl rysunku, co Wojciech Siudmak, ale chyba się rozmarzyłem, "wymyślacza", który ma przynajmniej dobrą znajomość świata i "mechanika", bo sam nie jestem w tej materii najlepszy.
-Midgard, RPG w świecie śmierdzących, nieogolonych, muskularnych facetów, czyli wikingów i ich mitologii. Będzie to świat wikingów z drobnymi elementami fantasy, ale nie odwrotnie. Potrzebuję tych samych ludzi, co do Diuny. Inspiracje: wszystkie filmy i książki o wikingach, poemat i film "Beowulf".
-Steampunkowa wersja Cyberpunk 2020 (dobrze to piszę?), coś jak setting do D&D. Ten projekt jest najbardziej niepewny i to tylko koncepcja. Pomocnicy jw.
-A propos D&D, to już ostatni pomysł i dotyczy on settingu D&D, czyli Forgotten Realms w przyszłości, coś jak Warhammer 40.000, tyle że inne stylistycznie. Ośmiele się użyć sformułowania fantasypunk. Pomoc jw.

Strasznie dużo tego, prawda? Ale spokojnie, nie zamierzam stać się człowiekiem-orkiestrą. Zrobię je po kolei albo oddziele te rokujące nadzieję od beznadziejnych. Pomożecie?
GET A LIFE!!!
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Re: Tworzenie RPG - szukam pomocy

Post autor: Etherard »

Witam!

Ambitne trochę.. :roll:

Jakbyś chciał jednak pograć w to tylko w gronie znajomych to polecam d20 Moderna. Dorobisz kilka broni i gotowe...świat też, wystarczy opowiedzieć graczą coś nie coś.. nad intrygami nie ma co się główkować.. i tak w 90 % wykonają zadania siłą :smile:
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
Shonsu
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 10 lipca 2008, 15:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: Samarzewo

Re: Tworzenie RPG - szukam pomocy

Post autor: Shonsu »

Heh, ambicja to moje drugie imię. :smile: Ale sam nie wykonam ogromu prac, dlatego potrzebna mi pomoc, o czym tu piszę.
GET A LIFE!!!
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Re: Tworzenie RPG - szukam pomocy

Post autor: Etherard »

Według mnie, mechaniki nie warto wymyślać.. teraz jest tyle systemów że nic nowego nie uda Ci się wymyślęć:)
Złap się czegoś i wprowadź tylko poprawki :mrgreen: mi by się więcej nie chciało:D
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
ODPOWIEDZ