Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: krucaFuks »

Ja nie mam zamiaru robić netkomiksów :P
Ale już na przykład Brzoza na czym jak na czym, ale na rysowaniu nieco się zna...

Szukasz scenarzysty, a co masz do zaoferowania? Czcionkę szeryfową w dymkach? Piszesz, że rysujesz komiksy od pół roku i nie masz czym się pochwalić na razie? Tydzień ci zajmie pokazanie kilku rysunków??? To jak często chcesz nowa planszę wrzucać, raz na kwartał? :D

Zresztą wcale nie musisz wrzucać kolorowych plansz, wrzuć szkice - kolorować może ktoś inny, komiks może też być czarno-biały...
Obrazek Obrazek
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Grim »

Egh... Skoro Broza faktycznie ma takie doświadczenie, to niech się pochwali, a nie tylko krytykuje :P. POza tym, ja raczej naprwdę żadko mam dostęp do swojego kompa, nie mówiąc już o przesyłaniu czegokolwiek :D. No i... nie pali się przecież, a i ja obowiązku nie mam od razu wam wszystkiego pokazywać. Więc, albo się cieszcie z tego co macie albo i nie. Wasz problem. Ja nie będe na siłę nic robił, a!
For Honor & BIG Money!
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Ardel »

Grim pisze:a nie tylko krytykuje :P
chcesz się dowiedzieć co myśli LUD na temat Twej twórczości??
Grim pisze:a i ja obowiązku nie mam od razu wam wszystkiego pokazywać
jak wyżej
Grim pisze:Więc, albo się cieszcie z tego co macie albo i nie. Wasz problem. Ja nie będe na siłę nic robił, a!
To Ty chciałeś pomocy. Nie LUD ;)

Zatem przemyśl to co piszesz
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Azrael »

Grim - nie przejmuj się, mi się podoba, nawet graficznie. Spójrzcie na toplistę, niektóre z tych komiksów mają kreskę pięciolatka.

Brzoza - Eh, szczerze mówiąc czytałem twoje komiksy (już z miesiąc temu) i... no cóż, nie obraź się, ale numer z "trzepaniem jajka" niedość, że jest niesmaczny, prymitywny to też do najnowszych nie należy. Zresztą 90% twoich komiksów składają się z pomysłów wymyślonych na minutkę:
np. "Dziadek szuka forsy to idzie do parku żebrać, a tam obijają go dresy, a on mówi o "kurwa" i wtedy się śmiejemy, a wtedy jeszcze on znajduje orzeszki i je je i robi z tego batony (hihihi)"
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Brzoza »

Brzoza - Eh, szczerze mówiąc czytałem twoje komiksy (już z miesiąc temu) i... no cóż, nie obraź się, ale numer z "trzepaniem jajka" niedość, że jest niesmaczny, prymitywny to też do najnowszych nie należy. Zresztą 90% twoich komiksów składają się z pomysłów wymyślonych na minutkę:
np. "Dziadek szuka forsy to idzie do parku żebrać, a tam obijają go dresy, a on mówi o "k**wa" i wtedy się śmiejemy, a wtedy jeszcze on znajduje orzeszki i je je i robi z tego batony (hihihi)"
Widzisz, mnie bawi niesmaczny humor. Z resztą to komiksy o Piaskowym Dziadku to właśnie są komiksy na minutkę i mają być na odwal. Ale ja sie nie będe z niczego spowiadał. Miałem też inny komiks: Asshole City, ale ten zabiłem. No i tyle.
http://www.netkolektyw.pl/ tu mozecie znaleźć te komiksy (przy okazji reklamuję netkolektyw :mrgreen: )
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Grim »

Ech, Brzoza. Dokładnie, NIESMACZNY humor... :/. nie chcę tego komentować bo nie jest to wybitne ani graficznie, ani tym bardziej fabularnie. Szkoda, że tak ci sie nie chce Brzoza, bo gdybyś tylko zechciał mógłbyś zrobic coś nawet niezłego. A tak to tylko wrzucasz zeskanowane poprawione cienkopisem czy czym tak szkicy. :P. Zawiodłem się. Ale przynajmniej musze cię pochwalić, że trochę już tego masz, a to wbrew pozorom sporo ;P.
For Honor & BIG Money!
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Brzoza »

Grim, jest pewna róznica. Moje podejście do niektórych komiksów jest minimalistyczne. Piaskowy Dziadek jest niechlujny, był niechlujny i bedzie niechlujny. Bo bez tego nie byłby tym Piaskowym Dziadkiem. I jest pewna różnica pomiędzy zamierzonym niechlujnym minimalizmem, a zwykłym niechlujstwem, które przedstawiłeś wyżej. I nie pierdol tutaj głodnych kawałków o nieobrabianiu komiksów. Bo Klang i Legenda Miejska były robione w formacie do druku i nieco się namęczyłem przy ich tworzeniu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Cain »

Brzozo, daj się chłopakowi wykazać. Niech zgłosi się do trzeciej edycji bitew i wtedy zobaczymy czy dalej bedzie taki hardy.
Brzozo ma swój styl który mi przynajmniej nie podchodzi do końca (nie daruję Ci tego Luz'a :P), i bądź co bądź jest rozpoznawalną w pewnych kręgach marką. Nie sądzę, Grim by jego zamiarem było zjechanie Cię od góry do dołu, bo o co innego kaman. Chciał Ci po prostu pokazać Twoje błędy, żebyś nie popełniał ich w przyszłości. Jestem tylko widzem, bo talentu rysownika nie mam więc wiem, że publika nie przepuściła by okazji by zjechać taką kupę jaką wkleiłeś wcześniej. Mówisz, że to Twój pierwszy komiks i wiele błędów poprawiłeś, tak? To pokaż nam lepsze pracę bo poziom krasnoludzkiego komiksu nie jest zbyt wysoki.
A poza tym: chyba nie liczyłeś na to, że wrzucisz jeden pasek i zaraz wszyscy nazwą Cię drugim Rosińskim?
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Grim »

Nie, nieetam. Po prostu popełniłem BŁĄD. Duuuży błąd. po prostu nie powinienem dawać prac początkowych, tylko to, czym naprawdę będę się mógł pochwalić. No i to moje szczeniackie przekonanie, wyniesione z forum dla antytalentów plastycznych, że "Jak coś wkejam to macie chwalić i kropka!", pomieszało mi nieco w głowie :P. Ale postaram się to naprawić. jak tylko będę mógł. Zapewne powiecie, że uciekam z podkulonym ogonem tłumacząc się wykrętnymi kłamstwami, ale naprawdę nie będę mógł wam nic pokaza ani podesłać conamninej do... 5 czerwca. o co biega? Ano mam egzamin kwalifikująy do Liceum, od którego zalezy, czy trafię do fajnej szkoły w którj będę mógł rozwijać swoje zainteresowania 9plastyczne, a jakże), czy dołączę do ciemnej masy antytalentów. no i tyle. Starzy są bardzo ostrzy pod tym względem i najzwyczajniej w świecie... Wynieli mi monitor z pokoju :P. No i masz. jak można używać tabetu nie widząc co się rysuje, a już o przeżuceniu jakiegokolwiek pliku z tego komputera nie ma mowy. Wiem, że brzmi to absurdanie, ale takich mam własnie starych. :(. No i nic. Jeśli tyko będę mógł od razu zamiesczę coś porządnego. Ale jak tak to nie mogę. Sorsa. A Dziadek faktycznie niehlujny,a żarty nie wybredne. po prostu poczucia humoru moje i Brzozy są chyba skrajnie różne i tyle. Nie każdy będzie się śmiał z tego samego żartu tak samo :P.
For Honor & BIG Money!
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Cain »

Przyznanie się do błędu to nie ucieczka z podkulonym ogonem.

BTW: olej dobre licea, bo w takich zwykle nie nauczą Cię nieczego poza tym jak dostać się na wymarzone studia. Co robić dalej: tego już nie wiedza.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Kloner »

Grim, jeśli coś chcesz osiągnąć, to nie słuchaj uwag, bluzgów itd. innych ludzi, tylko staraj się z całych sił to osiągnąć. Mi ogólnie Twój pasek się podobał i powiem krótko praktyka czyni mistrza.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Cain »

Gdybyśmy nie słuchali, uwag innych ludzi to do dziś walilibyśmy w portki bo po co słuchać faceta który mówi "ależ to obleśne tak walić w portki". Z choinki się urwałeś? Nikt go tu nie zbluzgał tylko pokazał co jest nie tak. Chyba łatwiej dostrzec błąd w czymś czego się samemu nie zrobiło i ma do tego dystans, co nie?
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Kloner »

Ja mówię o zielonym, a Ty mi opisujesz czerwony, tak właśnie wygląda Twoja odpowiedź. Ten post nie był tylko o przebiegu rozmowy (choć krytyka była niezła...), ale i do reszty rozmów i opinii jakie Grim może usłyszeć. Błędy można swoją drogą wykazać w dużo łagodniejszy sposób.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Azrael »

Gdybyśmy nie słuchali, uwag innych ludzi to do dziś walilibyśmy w portki bo po co słuchać faceta który mówi "ależ to obleśne tak walić w portki". Z choinki się urwałeś? Nikt go tu nie zbluzgał tylko pokazał co jest nie tak. Chyba łatwiej dostrzec błąd w czymś czego się samemu nie zrobiło i ma do tego dystans, co nie?
:roll: :roll: :roll: :roll:

Zresztą Brzoza na starcie powiedział Grimowi iż jest tępakiem i nie ma pojęcia o robieniu pomysłów... to NIE JEST konstruktywna krytyka.
Grim nawet nie wrzucił wtedy swego pierwszego paska :/

Grim - porada od osoby, która naprawdę nie zna się na rzczecz - rób dłużej, ale dokładniej, ogulnie twój krasnolud mi się spodobał, ale ta ręka w ostatnim pasku była by Ci wytykana na twej stronce setki razy. Bierz pomysły (za zgodą twórcy) z "Kfiatki z Sesji", biorąc pod uwagę twój styl rysowania, MOŻESZ "pokonać" "ROTFL RPG"... tylko jeśli taki musi być temat twego komiksu musisz bardzo uważać, wszelkie podobieństwa będą uważane za plagiat.
To, że musisz na wszystkie pomysły wpadać sam to durnota, tak jak to, że scenograf musi Ci wytłumaczyć wszystko... jednak trochę własnego rozumu można by dołożyć nie?

Nie ma niesmacznego humoru, dla "smacznych" ludzi.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Amrik
Pomywacz
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2006, 20:32
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Amrik »

Chcesz rysować komiks a nie umiesz nawet złożyć porządnego scenariusza? Czy w ogóle masz wyobraźnię? Spójrz na siebie i powiedz czy rzeczywiście chcesz, żeby ludzie bez wyobraźni nazywali siebie artystami. A skoro bardzo chcesz rysować to może lepiej zajmij się rysowaniem niż tworzeniem komiksów? Niektórzy piszą opowiadania, inni rysują komiksy, a jeszcze inni po prostu rysują obrazki.
Zresztą Brzoza na starcie powiedział Grimowi iż jest tępakiem i nie ma pojęcia o robieniu pomysłów... to NIE JEST konstruktywna krytyka.
Spójrz na nazwę tematu mózgowcu.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Azrael »

Chcesz rysować komiks a nie umiesz nawet złożyć porządnego scenariusza? Czy w ogóle masz wyobraźnię?
No niestety nie każdy potrafi od, tak nagle wpaść na coś NAPRAWDĘ śmiesznego... Grim pewnie realizował by swoje, ale również cudze pomysły.
Spójrz na nazwę tematu mózgowcu.
Spojrzałem... no i co?

Chodziło mi o robienie komiksów :P
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Szukamy (właściwie tyko ja szukam) scenarzystów...

Post autor: Brzoza »

Azrael, nie powiedziałem że jest tępakiem. Powiedziałem jedynie że komiks RPG musi być naprawdę ORGINALNY. Żartobliwych pasków pokroju wyżej pokazanego masz na pęczki w necie. I powiedziałem również że jeżeli Grim będzie trwał w postanowieniu zrobienia fajnego netkomiksu i go w końcu zrobi to będzie fajnie.
żeby ludzie bez wyobraźni nazywali siebie artystami.
nowadays...
To, że musisz na wszystkie pomysły wpadać sam to durnota, tak jak to, że scenograf musi Ci wytłumaczyć wszystko... jednak trochę własnego rozumu można by dołożyć nie?
Rysownik to nie maszyna, podobnie jak scenarzysta (Scenograf). Rene Goscinny, autor Asterixa, jeden z wielu scenarzystów Lucky Lucke'a , autor Przygód Mikołajka - każdy kadr i rysunek konsultował z rysownikiem, z resztą tworzył niejako scenariusz pod rysownika. Podobnież rysownik konsultuje się ze scenarzystą.
Sprawa jest prosta. Pasek o krasnoludach jest cienki. Lepszy od Losuxa z pewnością, ale to nie wyczyn.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ