ApoAntarctica

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
ODPOWIEDZ
Verufer
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 16 stycznia 2008, 00:32
Numer GG: 0
Lokalizacja: Out of time, out of despair...

ApoAntarctica

Post autor: Verufer »

Szukam ludzi chetnych do pomocy albo w rozwinieciu systemu nad ktorym zaczalem pracowac, albo w wybiciu mi z glowy checi pisania gier RPG ;) Przyznaje ze nie jestem zbyt doswiadczony w "normalnych" RPGach, dlatego tez zwracam sie tu o pomoc... Jesli uznacie ze pomysl jest niezbyt dobry nie bede mial za zle wszelkich opinii :) Z gory za nie dziekuje :) Opisze tu jeszcze w skrocie glowny pomysl na system:
Swiat to ziemia po katastrofie ekologicznej... Wieksza czesc ziemi jest niemozliwa do zamieszkania, ludzie glownie mieszkaja na antarktydzie... Gdy swiat chylil sie ku upadkowi Kosciolowi udalo sie wmowic ludziom ze to zapowiadana apokalipsa, zatem poza garstka wszyscy stali sie jego Wyznawcami. Gdy jednak zbawienie nie nadchodzilo, Kosciol postanowil wykorzystac inzynierie genetyczna do "wskrzeszania" umarlych swietych (spelnienie jednego z proroctw apokaliptycznych) aby zapobiec odchodzeniu wiernych. Co prawda Kosciol ma dostep do rozwinietej techniki, jednak ukrywa ja przed wiekszoscia ludzi, ktorzy zyja w stylizowanym na sredniowiecze swiecie... Magii jako takowej nie ma, jest tylko technika, ktora dla zwyklych ludzi jawi sie jako magia. Po swiecie kreca sie potwory, ktore powstaly w wyniku nieudanych eksperymentow genetycznych. Wskrzeszanym swietym modyfikuje sie genom, tak aby byli bezplciowi i przypominali anioly. Jednym z zadan tych swietych jest poszukiwanie kolejnych probek DNA osob, ktore mozna by wskrzesic. Poza tym, w zamysle chodzi o to aby gracz w trakcie grania mogl odkrywac swoja tozsamosc, czy jest kobieta czy mezczyzna, czy pozostanie bezplciowy :) czy stoi po stronie Kosciola, czy moze tez po tej drugiej :) Charakterologicznie nie ma podzialu na zlych i dobrych, jest za to skala lagodny - brutalny, a praworzadnosc - chaos zastepuje informacja po ktorej stronie jest postac: Kosciola czy jego Oponentow. Rola gracza jest odkryc, kto jest kim :) I pomimo tego, co twierdzi Kosciol, Apokalipsa nie nalezy do przeszlosci, ale dopiero sie zaczyna...
TaVer(ufer)niany Kret(yn) to ja :)
(Oficjalnie przepraszam tu wszystkich Kret(yn)ów, którzy mogli się poczuć obrażeni przyrównaniem do mnie...)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: ApoAntarctica

Post autor: Azrael »

Styl średniowieczny na Antarktydzie? Po co wskrzeszać świętych skoro ludzie są na tyle tempi*, że można skolonwać pierwszego lepszego żura. (wiem szczegóły)

Ja mam małe doświadczenie (już kiedyś "pomagłem" w tworzeniu projektu i choć mój udział był mały, to jednak był) i chętnie pomogę w czymś takim... jednak ten system moim zdaniem bardziej pasuje na pojedyńczą sesje niż tworzenie systemu.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Verufer
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 16 stycznia 2008, 00:32
Numer GG: 0
Lokalizacja: Out of time, out of despair...

Re: ApoAntarctica

Post autor: Verufer »

Azrael666 pisze:Styl średniowieczny na Antarktydzie?
Wiesz, ANTarktyda ANTychryst ;) taki maly zarcik :) A sredniowiecze to chyba wiadomo dlaczego :)
Po co wskrzeszać świętych skoro ludzie są na tyle tempi*, że można skolonwać pierwszego lepszego żura.
Moze dlatego, ze niektorzy czlonkowie Kosciola naprawde chca sprowadzic Krolestwo Boze? I musza wypelniac to, co zostalo napisane w Apokalipsie? Bo kto powiedzial w jaki sposob ma nastapic to zmartwychwstanie swietych? ;)
Ja mam małe doświadczenie (już kiedyś "pomagłem" w tworzeniu projektu i choć mój udział był mały, to jednak był) i chętnie pomogę w czymś takim...
Dla mnie nie liczy sie doswiadczenie :) Dzieki za deklaracje...
jednak ten system moim zdaniem bardziej pasuje na pojedyńczą sesje niż tworzenie systemu.
I tu mnie masz :) Na poczatku myslalem o zrobieniu cRPG... Ale do tego potrzeba najpierw wymyslec system, niewazne jak maly :) Chociaz jesli mialbys jakis pomysl jak ten system bardziej rozbudowac to wcale nie pogardze :) A tak ogolnie to najwiekszy dla mnie problem to wiadomo mechanika :( Bo nielatwo stworzyc cos co bedzie grywalne, zwlaszcza jak sie nie ma doswiadczenia :( A bez niej nie mozna dopracowywac szczegolow :( Moze masz jakies sugestie?
TaVer(ufer)niany Kret(yn) to ja :)
(Oficjalnie przepraszam tu wszystkich Kret(yn)ów, którzy mogli się poczuć obrażeni przyrównaniem do mnie...)
ODPOWIEDZ