Początek z RPG

Wszystkie pytania związane z grami fabularnymi.
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Początek

Post autor: Tadeus »

Ale nie gramy w wampira, wiec to i tak nie ma znaczenia ;]
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Początek

Post autor: Sihamaah »

Nasze sesje mają bardzo dużo akci, chumoru i grozy
Chumor? :lol: Faktycznie.

@Arvena Ataner gramy w coś, co się zwie Warhammer. Tzn. ja dwa grałem, i to raz z innym niż Tadeus MG :P To jest fantasy, nieco ponure (czytaj: nie naburmuszone i epickie jak jakieś Opowieści z Narnii), dość fajne. Może coś a'la Władca Pierścieni, tereny Mordoru :P

Jak chcesz dołączyć, to musisz pogadać z Tadkiem :P

PS. A "grozy" i mhrroooku nienawidzę ;P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Bussumarus
Marynarz
Marynarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek, 25 lipca 2008, 21:12
Numer GG: 2565250
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Początek

Post autor: Bussumarus »

Sihamaah pisze: Chumor? :lol: Faktycznie.
No co, błędu ortograficznego nie można popełnić ^^ ? A nasze sesje mają bardzo dużo humoru, dlatego przyjemnie się gra :). A co do wampira...no jeżeli Arvena Ataner będzie chciała spróbować to nie widzę problemu. Kolejna osoba w drużynie bardzo by się przydała, no wiecie, czym więcej tym weselej :D.
OLDSCHOOL!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Początek

Post autor: Phoven »

Może coś a'la Władca Pierścieni, tereny Mordoru
Warhammer i Mordor? Kurde, Sih - ostro balowałeś wczoraj? ;P

Ja jestem ogólnie złośliwy i gburowaty ale u was to serio byłby Wampir: Masakra, doświadczoni gracze. :P

Pomijając już te osobiste przytyki - grajta w co chceta - mnie to nie boli. ;P

EDIT:
@down: Tekst napisany kursywą, tj. w niejakim cudzysłowie co rozumie się moim zdaniem jako traktowanie jego zawartości estetycznej z przymruzeniem oka. ;P
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Początek

Post autor: mone0 »

Phoven pisze:Wampir: Masakra, doświadczoni gracze.
Nie wiem czy to "doświadczoni" to tak umyślnie, czy język polski jest Tobie obcy.
Prowadziłeś dla nas tylko 2 sesje, więc nie wiesz jaki kto jest. Czy musisz na każdym kroku wracać do tej karczemnej burdy? Ludzie są różni i odmienne są postacie. Nie komentuj już tego wcale.

Koniec off topu.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Bussumarus
Marynarz
Marynarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek, 25 lipca 2008, 21:12
Numer GG: 2565250
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Początek

Post autor: Bussumarus »

Phoven to Ty wymiękłeś bo nie chciało Ci się prowadzić. Odkąd zmienił się MG jest dużo lepiej, po prostu Twoje prowadzenie było lipne. Przyczepiasz się do tej walki w karczmie i wytykasz tylko nasze błędy, a swoich nie zauważasz.
OLDSCHOOL!
Tadeus
Majtek
Majtek
Posty: 144
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:48
Numer GG: 0

Re: Początek

Post autor: Tadeus »

Panowie.. zluzujcie juz, bo offtopicujecie ;]

Sesja nie wyszla.. bywa.. Setki tysiecy sesji na swiecie nie wychodza.. ale nie ma co budowac z tego powodu jakichs niepotrzebnych, negatywnych emocji.

Osobiscie znalem fajna druzyne dziewczyn grajacych w swiat mroku. Dwie dziewczyny i prowadzily sobie solowki.. musialo im isc calkiem swietnie, bo jak kiedys nas z kumplami zaprosily i poprowadzily, to nam kopary opadly ;]

Moze znajdz sobie wstepnie z jedna kolezanke i ja namow ?

Co do szukania graczy przez internet, to zalezy gdzie mieszkasz. W malych miejscowosciach mozesz miec bardzo ograniczony wybor. A granie przez internet nie wszystkim podchodzi.
Arvena Ataner
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 02:20
Numer GG: 8685688
Lokalizacja: BDG

Re: Początek

Post autor: Arvena Ataner »

Tadeus pisze: Co do szukania graczy przez internet, to zalezy gdzie mieszkasz. W malych miejscowosciach mozesz miec bardzo ograniczony wybor. A granie przez internet nie wszystkim podchodzi.
W ramach wyjaśnienia... przez internet grywam. ;p Brałam udział w sesjach, ale takich 1 na 1... no ewentualnie sesje w karczmach, ale to inna bajka ;p Szczerze powiem, że nieco mnie to już znudziło, bo były to sesje bez MG i ogólnie prawie zawsze opierały się na takim samym schemacie. Chciałam spróbować czegoś nowego i dlatego się tu znalazłam. ^^
Sihamaah pisze: Jak chcesz dołączyć, to musisz pogadać z Tadkiem :P
Chymm... najpierw musiałabym zapoznać się troszkę ze systemem ;p
heme
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 15:09
Numer GG: 698710639

Cos dla nowych

Post autor: heme »

to moj 1 post na forum
Wiec witam wszystkich
przejde do rzeczy czy ktos z doswiadczonych graczy moglby zrobic poradnik jak zaczac grac w gry fabularne jakis slowniczek skad wziasc takie systemy jak D&D i Warhamer frp wiecie o co mi chodzi


Z gory dzienki :D
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: Cos dla nowych

Post autor: MarcusdeBlack »

Po pierwsze: Moderatorzy dostaną zawału, albo piany (ale to na jedno wychodzi ;) ).
Po drugie: Nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. Słowniczek czego? Są sklepy, normalne i sieciowe, co to za problem. A co do pierwszej części twej (zaryzykuję stwierdzenie) wypowiedzi, to na forum jest kilka takich tematów, wystarczy poszukać.
Szukaj, a znajdziesz.

EDIT: I nie, nie jestem gburem. Witam i nie zrażam.
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Cos dla nowych

Post autor: Ravandil »

Podręczniki do różnych systemów to nawet w EMPiKach bywają. Więc skrócony poradnik w punktach:
1. Wpisać sobie w google "Gry fabularne" albo popytać znajomych, żeby wiedzieć, jaki systemy w ogóle istnieją (zakładam, że raczej od popularnych lepiej zacząć)
2. Użyć google to znalezienia informacji o poszczególnych systemach i wybrać ten, który najbardziej interesuje Cię światem/mechaniką/czym tam jeszcze.
3. Zdobyć podręcznik - nie mówię "kupić", bo czasem można za free legalnie z sieci ściągnąć. Nawet gdzieś na forum był WFRP TofT edition, ale to chyba waga ciężka jednak, nie dla początkujących.
4. Mając podręcznik, uważnie przestudiować wstęp. Zazwyczaj wszystko jest ładnie wyłożone na tyle, żeby zacząć jako tako grać. Jak okrzepniesz, to łatwiej ogarniesz bardziej złożone rzeczy. Jeszcze lepiej jest przyczytać wstęp i znaleźć kogoś, kto twarzą w twarz wytłumaczy niejasne fragmenty. W razie braku takiej osoby zostaje metoda prób i błędów ;)
5. Pisać takie posty w odpowiednich działach, bo czuję, że przeniosą. Chociaż ja nie mam wyczucia.

PS. Z fachowych sklepów to ja Barda tylko znam. Nie wiem, czy jeszcze istnieje, ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Cos dla nowych

Post autor: Szasza »

Może to kryptoreklama, ale ja osobiście polecam Rebela.
Sklep pewny jak śmierć i podatki, a przesyłka dochodzi w zastraszającym tempie <2 dni.
Mają nawet punkt pomocy gracza, gdzie objaśniają czym są gry RPG i opisują pokrótce systemy zawarte w swej ofercie.
Oferta podręczników może się wydać ciut wąska, ale dla początkujących jak znalazł.

Jeśli chodzi o system, to jeśli jesteś nastawiony na fantasy, na dobry początek proponuję WFRP (sam od niego zaczynałem). Na dobrą sprawę, do gry wystarczy podstawka i dwie kości k10 (dziesięciościenne), mechanika jest prościutka, świat klimatyczny, a gra sprawia frajdę i daje sporą swobodę w kreowaniu postaci.
Obrazek
heme
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 15:09
Numer GG: 698710639

Re: Cos dla nowych

Post autor: heme »

czy podali byscie linki do podrecznikow warhamera oby byl glowny oficjalna lub nieoficjalna wersja wszystko jedno i by nie z rapida bo mam ip zewnetrzne i tylko 1 osoba z 2 miast moze pobierac naraz :((((((
ps dzienki
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Cos dla nowych

Post autor: No Name »

To nie na tym forum panie, uważaj bo zaraz moderacja dobierze ci się do tyłka.

Weź się lepiej szarpnij, na allegro 1ED Warhammera po 30zł stoi. Będziesz miał wszystko elegancko na papierze i będziesz mógł się dodatkowo przed kolegami lansować :P

I żeby była jasność: drukowanie podręcznika wyjdzie ci drożej, a czytanie z ekranu jest cholernie nie komfortowe - wierz mi, mam już obydwie te próby za sobą :)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Cos dla nowych

Post autor: Phoven »

KLIK
KLIK^2
Koledzy tu mówią bardzo mądre rzeczy. Dlatego, dla ułatwienia masz wyżej linki wprost do podrecznikow WFRP. A już zupełnie najmądrzejsze i najbardziej warte uwagi są te komentarze dotyczące reakcji moderacji na ewentualne warezy.
heme
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 15:09
Numer GG: 698710639

Re: Cos dla nowych

Post autor: heme »

prawde mowiac macie racje troche przesadzilem z tymi linkami to by naruszalo chyba prawa autorskie
pytalem sie o te gry poniewaz niewiem czy uda mi sie zebrqac druzyne i ni chcem wydawac kase w bloto
a tak wogole to niewiem co kupic bo ksiega zasad kosztuje okolo 100 zl wiec to raczej odpada. widzialem taz na allegro 3 dodatki+gratis za 15 zl i niewiem czy to bedzie dobre na rozpoczecie gry :|
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Początek

Post autor: Matt_92 »

Jak już masz kupić podręczniki, to najpierw spytaj kogoś (najlepiej nas :D) czy te dokładnie są potrzebne do gry. Bo głupio będzie kupić dwa dodatki i trzy przygody a nie mieć podstawki z zasadami.
A d'yaebl aep arse!
ODPOWIEDZ