Laptop z niepanoramicznym ekranem

ODPOWIEDZ
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Laptop z niepanoramicznym ekranem

Post autor: BlindKitty »

Poszukuję bowiem od pewnego czasu laptopa z ekranem, który nie jest panoramiczny. Jeśli ktoś wie, czy istnieje jeszcze jakiś taki model gdzieś na świecie, to byłbym wdzięczny za każdą informację na ten temat, jakiej mi udzieli. Najlepiej gdzie można taki kupić. Preferowałbym sprzęt nowy, ale używany w razie czego też ujdzie. Może być PC, może być Mac; cokolwiek, byle było w stanie obsłużyć bezprzewodowy net (Politechnika Wrocławska rulez) i uciągnęło naraz Notatnik i Winampa...
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Laptop z niepanoramicznym ekranem

Post autor: Thurs »

Hmm dlaczego od razu nie panoramiczny. Można wybrać laptopa z kartą graficzną obsługującą zmiany rozdzielczości i obraz można wyregulować żeby nie był rozciągany do panoramy, tylko wyświetlany bez żadnego dopasowywania, pojawiają się wtedy paski po bokach ekranu. Lepiej zwracać uwagę na inne parametry niż czy jest to laptop z panoramą czy nie. :)

Sam mam laptopa Aristo z panoramą i sterowniki umożliwiają mi dopasowanie wyglądu ekranu. Nie wiem w czym problem. ;)
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Laptop z niepanoramicznym ekranem

Post autor: BlindKitty »

W tym że szlag by mnie trafiał jakbym stale miał mieć pionowe paski z boków ekranu - a na pewno miałbym je stale, bo panoramiczna rozdzielczość nie jest mi potrzebna do niczego na laptopie. A ekran niepanoramiczny ma to do siebie, że jest wyższy. A to jego największa zaleta, bo potrzebuję jak największej przestrzeni pracy w pionie.
A inne parametry laptopa właśnie mnie nie obchodzą - Notatnik i Winamp pójdą na wszystkim co się teraz sprzedaje, Opera też :P
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Laptop z niepanoramicznym ekranem

Post autor: Mr.Ofca »

Oj, ciezko bedzie teraz o lapka z zwyklym wyswietlaczem. Kiedys widzialem kilkuletniego notebooka z takim ekranem i rozdzielczoscia 1600x1200 ale to byl wyjatek.

Ogolnie latwiej wyprodukowac monitor panoramiczny niz zwykli (chodzi o lcd i tft) i teraz jest na to moda. A w laptopach juz jest to standard. Jezleli chcesz wyzszy ekran, to lepiej kupic 17" niz niepanoramiczny. Taniej wyjdzie i nie bedzie to sprzet robiony na odwal sie. Do panoramki mozna sie zreszta przyzwyczaic. No i poza tym, kwadratowy laptop nie jest najladniejszy i masz taka dziwne przerwe w klawiaturze, ktora jest naturalnie prostokatna.
dópa
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Laptop z niepanoramicznym ekranem

Post autor: Thurs »

Proszzzz... :D stary ale jary... tylko karty sieci bezprzewodowej nie ma w komplecie. :P

Prędziej się znajdzie laptopa 4:3 na allegro za rozsądną cenę, chyba że stać cię na wydatek rzędu 5000 PLN.
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Laptop z niepanoramicznym ekranem

Post autor: BlindKitty »

Dzięki za pomoc, ale w końcu zdecydowałem się na IBM Lenovo ThinkPad R61i T5550. Mam nadzieję że będzie się sprawdzał (póki co właśnie z niego piszę i wydaje się działać ;) )
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
ODPOWIEDZ