rangi

Chcecie rangi na forum?

Nie, to głupi pomysł i dobry dla dzieci.
2
13%
Tak - to świetny pomysł!!!
10
63%
A co mnie to? Róbcie co chcecie...
4
25%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

rangi

Post autor: BAZYL »

Ktoś kiedys zaproponował wprowadzenie rang - co sądzicie o tym pomyśłe?? Jest w ogóle sens robienia tego? Jezeli tak to zachecam do rzucania propozycji nazw poszczególnych rang!
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

ja nie lubie specjalnie rang, nazwy nigdy nie beda podobaly sie wszystkim, a jak ktos chce to zawsze moge zerknac na licznik postow, date zapisu - poza tym to tak naprawde nie ma duzego znaczenia. jeden jest gadatliwyimoze mola wiedzec a inny malo sie wypowiada ale sledzi forum i zna sie na rzeczy...
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

ale zawsze jakies tam moze byc :wink:
nie ma nie jest zle ale jak bedzie to tez bedzie oki :lol:
"Wątpliwości. Tylko zło (...) nigdy ich nie ma."

A.Sapkowski
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Nie jestem tak entuzjastyczny, jak sugerowałaby moja odpowiedź w ankiecie, ale jestem na tak. Rangi przyczyniają się do tworzenia klimatu forum.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Rallat
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 11:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik
Kontakt:

Post autor: Rallat »

I żeby poza zwykłymi rangami jakoś specjalnie zaznaczeni byli redaktorzy Tawerny... Może jakąś ikonką kufla, albo po prostu stanowiskiem pod nickiem...
"To była wolność. Utrata całej nadziei była wolnością..."
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a mi to jest obojetne ... co daje taki ranking wlasciwie?? tylko jakis tam podpisik pod emblematem. ja i tak nie mam zamiaru wiecej pisac niz pisze teraz. Moze to doprowadzic do statowania :)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


A ja mam, w związku z rangami taką propozycję:
Otóż można by wprowadzić system rang opatrych na tzw. reputacji (widziałem takie coś na jednym forum). Na czym to polega? Już wyjaśniam: Każdy użytkownik ma rangę opartą na ilości zgromadzonych "punktów reputacji". Im więcej punktów, tym ranga wyższa. Początkowo każdy użytkownik ma punktów 0, a w zależności od swoich działań może otrzymywać "plusy" i "minusy" (plus to +1 pkt. reputacji, a minus -1pkt. reputacji - może ona być ujemna). Plusy otrzymuje się za np. pomoc innym użytkownikom, cekawe posty i takie tam, a minusy za np. statsiarstwo, floodowanie, spam itp. Każdy punkt musi być poparty odpowiednim komentarzem, mówiący za co się go przyznaje (lista komentarzy punktów każdej osoby byłaby do wglądu każdego użytkownika forum) - bez nieg byłby anulowany, a osoba go wystawiająca otrzymywała by "minus"(albo kilka). Każdy punkt ( a właściwie komentarz do niego) musiałby być podpisany (najlepiej automatycznie - tak jak posty) przez kogo został przyznany. Aby nie było zbytniej samowolki i "wojny na punkty" to możliwość przyznawania punktów reputacji należałoby dać tylko odpowiedzim osobą: adminom, moderatorom, członkom redakcji TRPG i, ewentualnie, użytkownikom, którzy mają już na koncie np. 20-30-ileś_tam dodatnich punktów. Rozwiązanie to jest dużo bardziej wiarygodne i opiniotwórcze niż reputacja oparta na liczniku postów (swoją drogą - za dużą aktywność mogłyby być "premie" do licznika reputacji...), oraz eliminuje statsiarstwo. Ważne jest tylko aby osoby uprawnone do wystawiania punktów reputacji robiły to "z głową", ale na tym forum to chyba nie będzie problem - taką przynajmniej mam nadzieję...
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Bardzo dobry pomysł. Zgadzam się z MAd'em i jestem za (jeżeli to ma coś zmienić).
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

świetny pomysl.. jak dla mnie nie bedzie tego wyscigu o ranking.. i wszystko bedzie malo znaczacym dodatkiem do forum a na dodatek bedzie to sprawiedliwe !
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

fajny pomysł tylko muszę zadać to pytanie
- na jakim forum coś takiego widziałeś ? bo chyba przydało by się wiedzieć czy jest do tego jakiś gotowy hack czy też zostało to w całości stworzone przez twórców owego fora.
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »

wiki-yu pisze:na jakim forum coś takiego widziałeś ?

Prawdę powiedziawszy to np. BAZYLowi już mówiłem (na gg) co to było za forum... ale chyba nie zaszkodzi jak napiszę to tutaj raz jeszcze :D - było to bodajże forum Tibii - tylko, że tam musieli zrezygnować z tego pomysłu, bo nierozważnie dali możliwość stawiania punktów WSZYSTKIM użytkownikom, przez co zaczeła się "wojan na minusy" i "handel plusami"... ale w swoim poprzednim post'cie napisałem już co z takim czymś zrobić.
Darky
Bezczelny Tawerniak
Bezczelny Tawerniak
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 13:06
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Darky »

CHCE RANGI :D :p

a co do tego systemu opartego na reputacji to np. arcy.2.pl forum korzysta nie z phpbb tylko jakeigos iinnego silniczka i tam to jest, swoja droga to nie podoba mi sie ten wspomniany system
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

nie bylem tam, ale jak nie phpbb to pewno ipb :)

imo redaktorzy trpg powinni miec rangi specjalne chociazby "redaktor trpg" 8) albo jakies inne special :)
kra.
RIP
Techniczny Tawerniak
Techniczny Tawerniak
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 20:42
Lokalizacja: Łomża - Gliwice
Kontakt:

Post autor: RIP »

W sumie pomysl z punktami ciekawy ale trzeba by uwazac na przekrety. A co do znaczkow TRPG - techniczni tez dostaja? :P
kostuch
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 10 września 2004, 22:12
Lokalizacja: z tamtego świata ;P
Kontakt:

Post autor: kostuch »

A czy przez te wszystkie rangi nie zacznie sie wyscig o nabijanie jak najwiekszej liczby gwiazdek/fiutkow/innych znaczkow?
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

od tego sa moderatorzy forum 8)
poza tym system punktow by cos takiego wyeliminowal... prawdopodobnie :)
kra.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Widzę ze większosć jest za rangami - niestety to forum nie jest przystosowane do wydziwiań typu punkty reputacji (a szkoda) a nie zamierzamy aż tak ingerować w jego kształt, aby to zmienić :P

Dlatego zeostaną wprowadzone zwykłe rangi oparte na liczniku postów. Jak dotąd wszelkie przejawy, zamierzonego i nie, statsiarstwa zostały skutecznie ukrucone, dlatego niemiałbym o to obaw.

Niemniej czekamy na Wasze propozycje rang, czy też tematu wokół którego rangi te będą oscylowały. Licze na Wasze sugestie!
Zablokowany