Subfora

Zablokowany

Czy (i jakie) chcesz dodatkowe subfora?

nie chcemy dodatkowych subfor
9
64%
subfora tematyczne, oddzielne dla każdego systemu z dużą ilością sesji
3
21%
subfora podział wg: systemy fantasy, systemy sci-fi etc.
2
14%
 
Liczba głosów: 14
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Subfora

Post autor: Phoven »

Temat dotyczący subforów. Nie będę tłumaczyć do czego służy taki temat - nie uważam użytkowników TRPG za idiotów :P
Na sam początek chciałbym podjąć temat specjalnych, wydzielonych działów dla sesji "fantasy".
Ja pisze:Argh... pomysł stworzenia dodatkowego podforum dla gier fantasy wydaje mi się całkowicie nietrafiony. Bo co jeśli gra jest mieszanką np. SF i Fantasy?:P Steampunk sie kłania :P Dlatego też chciałbym by choć paru userów wypowiedziało się na ten temat.
Ps. Znowu widzę chaos w wypowiedzi. I to ogromny. Czas pójść na odwyk forumowy i się kurować :P
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Subfora

Post autor: Deep »

Zgadzam się. Powinieneś pójść na odwyk. Żart oiczywiście to był ;)
Zgadzam się. Wywalcie to głupie subforum z systemami fantasy. Starczy archiwum i APW. Reszta powinna być tak jak była w jednym worku.
.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subfora

Post autor: fds »

W dziale sesji też mam mieszane uczucia co do subfor. Jeśli już to raczej podzielić je tematycznie na dnd etc. Jednak nie wiem czy to nie utrudnia grę ludziom. Trzeba zrobić ankietę :)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Subfora

Post autor: Ravandil »

Moim zdaniem też nie są w tym dziale potrzebne subfora. Jeśli faktycznie coś chciałoby się w tym kierunku zrobić, to posegregować WSZYSTKIE sesje (czyli jeszcze subfora na inne realia), a to jest raczej nierealne. Dlatego niech będą wszystkie w jednym miejscu. Ja tam zbytniego chaosu wcześniej w tym dziale nie odczułem, szczególnie że są oznaczone tematy, w których mam swoje posty ;) I myślę, że to wystarczy ;]
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Re: Subfora

Post autor: Heimdall »

Ja również jestem przeciwny, bo choć gram w niewielu sesjach, to jednak mając je od razu w dziale Sesje jest jakoś łatwiej się do nich dostać niż wchodząc do podfor(ów(?)). Może to przez wrodzoną leniwość, a jak wiemy dużo userów na nią cierpi :P.
...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subfora

Post autor: fds »

Chciałbym zauważyć, że jest ankieta (patrz wyżej). Proszę głosować :)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subfora

Post autor: fds »

Dziwna sprawa, ankieta została wyzerowana ...
PS: Ja nie głosuję na razie, nie mogę się zdecydować i w sumie ostatnio za mało gram.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Subfora

Post autor: Force »

Argh... pomysł stworzenia dodatkowego podforum dla gier fantasy wydaje mi się całkowicie nietrafiony. Bo co jeśli gra jest mieszanką np. SF i Fantasy?:P Steampunk sie kłania :P Dlatego też chciałbym by choć paru userów wypowiedziało się na ten temat.
Prawda chociaz można by zrobić subforum dla steampunku. ja osobiście jestem za subforami dostosowanymi do systemu np.;

D&D (podzielone na Dragonlance, Forgotten, Greyhawk, Eberron i inne)
WFPR
CYBERPUNK
BEZ SYSTEMU
AUTORSKIE
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Subfora

Post autor: Phoven »

Tylko po co?
Gdyby tych sesji z każdego systemu było po kilkanaście - byłbym w stanie to zrozumieć. Ale ile ich jest? Policzmy. Liczę tylko aktywne sesje.
DnD - 4
Warhammer - 6
CP2020 - 0
Inne - Nawet nie chcę mi sie liczyć.
Prawda jest taka, że suma wszystkich autorskich, mniej znanych, specjalnych sesji jest wielokrotnie wieksza od ilości sesji "normalnych". Zresztą, załóżmy nawet iż sesji jest więcej. Czy kiedykolwiek mieliscie problemy ze znalezieniem sesji w której gracie? No przepraszam - nie mamy setek nowych wątków w ciagu doby - można spokojnie się zorientować gdzie, co jest. Zaś podział na subfora w sesjach (oprócz APW, to osobna kwestia, sesje zaś wyglądają zupełnie inaczej niż zwykłe) uważam za conajmniej nei potrzebny. W najgorszym razie zaś - za spowalniający poruszanie się po forum, szczególnie w przypadku grania na kilku sesjach na raz :]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Subfora

Post autor: Force »

Co prawda wydłużyło by to czas znalezienia sesji, ale zawsze możesz dodac swoje sesje do bookmarków. Wydaje mi sie że podział który wprowadziłem jest przejrzysty i pozwoli nowym uczestnikom forum odpowiednio zaimplementować sesje.

To niech bedzie tak:
Systemy
Brak systemu/autorskie
Apokaliptyczne pola walki

Dlaczego taki podzial? Bo bezsystemowce placza sie miedzy sesjami i utrudniaja ogólny widok. No i APW są mało wyeksponowane albo ludzie nie wiedza o co chodzi albo ich nie widzą i w efekcie je omijają > znam to z autopsji.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Subfora

Post autor: Deep »

Jaśli o mnie chodzi to tylko utrudnai grę. Wystarczy jak jest archiwum i apw. A resztę do jednego wora. Teraz jest tak fajnie, że widać, w którym temacie się pisało więc nie ma problemu z odszukiwaniem sesji w których gramy.
.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Subfora

Post autor: WinterWolf »

Na początku wydawał mi się to nieżły pomysł z tym zakładaniem subfor, ale poczytałam, zastanowiłam się drugi raz i dochodzę do wniosku, że jest z tym za duży problem. Jeśli podzieli się je na systemy wiele osób nie bedzie umiało znaleźć tego w którym gra, bo zwykle się nie zwraca na to uwagi. Jeśli podzieli się je tematycznie na rodzaje to też niewiele to da. Już została podjęta taka próba i zauważalny jest fakt, że jest problem z zakwalifikowaniem wielu sesji. Niektóre są ewidentnie fantasy, a nie zostały do nich zaliczone w obecnym podziale. Tu lepszy byłby powrót do naszego bałaganu. Wrzucic tylko do Archiwum te tematy z Sesji, w ktorych nikt nie odzywał się od ponad pół roku i już się przeczyści atmosfera.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Subfora

Post autor: krucaFuks »

Wydaje mi się, że prostszym wyjściem byłoby grzeczne poproszenie Borga, żeby wstawił do Sesji kilka linków, np. D&D, World of Darkness, Neuroshima, Space opera - które wyszukiwałyby po tematach odpowiednie sesje. To zmobilizowałoby też MG do porządnego opisywania sesji... co samo przez się uporządkowałoby nieco ten dział forum.

Można by też z boku dać alfabetyczną listę MG, która wyszukiwałaby sesje danej osoby (co nie jest skomplikowane, gdyż są to osoby zakładające wątek). Borg w rozmowie ze mną wspominał też coś o spersonalizowanym menu na tawernie, gdzie każdy mógłby dodawać swoje ulubione wątki - w tym sesje. Tyle, że dobrze byłoby najpierw zdecydować jak takie coś ma wyglądać, żeby było użyteczne a przy tym funkcjonalne... Podobnie borg, który na sesje raczej nie zagląda nie będzie w stanie wykombinować jakie kategorie zrobić w takim szybkim wyszukiwaniu sesji - wg mnie nie powinno być tych kategorii więcej niż 5.

Macie pole do popisu ;-)
Obrazek Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Subfora

Post autor: Elfin »

Ja popieram w 100 % pomysl KrucaFuksa (:D)... To samo mozna byloby sieknac cos takiego do Rekrutacji (moze cos takiego motywowalo by MG do tworzenia sesji w swoim systemie)...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Subfora

Post autor: Ravandil »

Mam jedną wątpliwość dotyczącą subfor... Ale tym razem nie w sesjach, bo na ten temat się wypowiadałem, ale o subfora w Kąciku Gier Fabularnych Ogólnie. O ile umieszczenie tam Działki Mistrza Gry jeszcze rozumiem (chociaż lepiej mi się widziało jako osobne forum), to fora tematyczne na chwilę obecną to jednak porażka. Wydzielanie osobnych for dla systemów to pomysł dyskusyjny, bo w subforach wiatr hula wśród pustki. Zawierają po 5-6-7 tematów, w tym często część zamkniętych, a reszta już dawno została zapomniana i ostatnie wpisy były dawno temu. Wydaje mi się to nieco za małą liczbą, żeby aż na to podforum wydzielać. Gorzej, że DMG ginie gdzieś pośród drobnicy, a tam akurat faktycznie jest co czytać i gdzie pisać. Czyli - ogólnie nie jest źle, ale wygląda to trochę jak sztuka dla sztuki, bo nie do końca spełnia swoje zadanie.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Zablokowany