Propozycje zmian

Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Propozycje zmian

Post autor: BAZYL »

Ten temat jest stworzony do tego, aby zgłaszać własne propozycje zmian na forum i stronie Tawerny RPG. Schemat jest prosty:

- co zmienić?
- dlaczego zmienić?
- jak tego dokonać?
- co mogę zrobić w tym kierunku?

Jałowe dyskusje, bluzgi i flejmy będą kasowane. Odpowiadać będzie Falka, filtrując to co mam na myśli i przekładając to na język zrozumiały dla zwykłych śmiertelników.

Czego nie trzeba zgłaszać? Tego co na liście poniżej:

- zmiany silnika forum (postanowione, nie zmienimy)
- zmiany czcionki na forum (trochę to potrwa, ale zrobimy; dopuszczam sugestie na jaką konkretną ogólnie dostępną czcionkę to zmienić)
- zmiany grafiki na stronie głównej (w trakcie przygotowywania)
- dodania stronki o formatowaniu newsów on-line
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Propozycje zmian

Post autor: Phoven »

Skoro tak - zaczynajmy.
Na sam początek nie propozycja (bo w tym wypadku mojego wkładu się, co oczywiste, nie uświadczy) a prośba do administracji. Jaka prośba? Ano o wstawienie nowego Szelmonowego* loga na forum miast tego co mamy na obecną chwilę. Ten kwadracik nadaje się równie dobrze na logo co awatar kajtka Raulina :P. Logo jest gotowe, z dyskusji na forum wynika, że Szelmon przesłał je Tobie, BAZYL. Co więcej - w niedawno zamkniętym temacie widoczne było poparcie dla tego loga. Więc - dlaczego nie zostało wstawione? :P
Dalej - reklama. Co prawda problem nie dotyczy ani strony ani forum lecz uznałem iż będzie to najodpowiedniejszy temat. Pytasz waść o co mi chodzi? Już odpowiadam. W celu rozreklamowania TRPG proszę Redakcję o przygotowanie gotowej do wydruku ulotki reklamowej. Najlepiej małej i czarno-białej. Jestem gotów wydrukować i porozklejać ok. 30-40 ulotek w Gdańsku oraz ok. 20 w okolicach YMCA w Gdyni gdzie odbędą się Trójfikcje - chyba największy konwent organizowany w 3mieście. Tak więc - reklama TRPG trafijąca do dość duzej rzeszy fanów fantastyki i rpg.
I jeszcze jedno. tak na sam koniec: Jako, że podejżewam iż niedługo niektórzy userzy wysuną pomysł stworzenia subforów dla systemów w KGFie chciałbym oznajmić - zostałem przekonany do takowego pomysłu i z popieram go.**

*Tak, ten stary zgred ;)
**Jakby nie było - mam gdzieś twierdzenia BAZYLa, że admin może robić co mu się tylko podoba na nie prywatnym serwerze/forum/stronie. Poparcie dla jakiejkolwiek inicjatywy można uznać za pewną, szczątkową formę demokracji :P
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: A może zróbmy jakąś bugzillę?

Post autor: krucaFuks »

Proponuję wkrótce zamknąć ten temat oraz utworzyć subforum (dzięki nowo odkrytemu featurowi) z kilkoma wątkami dotyczącymi różnych aspektów funkcjonowania tawerny). Służę pomocą przy układaniu, możemy ten wątek wykorzystać do dyskusji na ten temat - podejrzewam, że za kilka godzin będzie jakiś konsensus, z pewnością warto poświęcić ten czas, aby uniknąć w przyszłości złej krwi i bałaganu.

Ja sam mam kilkadziesiąt uwag dotyczących użyteczności tawerny, kilka dotyczących funkcjonalności, sporo dotyczących organizacji pracy oraz wnioski dotyczące organizacji forum.
Obrazek Obrazek
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: krucaFuks »

Phoven pisze:Redakcję o przygotowanie gotowej do wydruku ulotki reklamowej. Najlepiej małej i czarno-białej. Jestem gotów wydrukować i porozklejać ok. 30-40 ulotek w Gdańsku oraz ok. 20 w okolicach YMCA w Gdyni gdzie odbędą się Trójfikcje - chyba największy konwent organizowany w 3mieście. Tak więc - reklama TRPG trafijąca do dość duzej rzeszy fanów fantastyki i rpg.
Służę pomocą. Mogę przygotować profesjonalny projekt na podstawie makietki/koncept artu. Minimum tego co potrzebuję, to jakieś elementy (nie rysuję), o ile nie ma to być projekt czysto typograficzny :P.
Jeżeli pomysłu żadnego w tej chwili nie ma, mogę podjąć się także zarządzania przygotowaniem takiego - oczywiście uprzednio proszę o sprecyzowanie przez osoby odpowiedzialne za promocję tawerny co ma przekazywać ulotka - chyba że to też jest do ustalenia, jeśli tak, to nie ma problemu.
Obrazek Obrazek
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Propozycje zmian

Post autor: Tori »

Taki pomysł, który na początku potępiałem- wszystkie teskty z kącików na stronkę. Oczywiście pogrupowane. Tylko jest mały problem- ukazują się teksty/dodatki autorskie do wielu systemów, a rządek wypisancyh systemów (np tak)
Neuroshima
D&D
Warhammer
Wampir
Nieboracy

Trochę miejsca zajmuje... No i można by podzielić teksty wg kategorii, czyli miejsca, bronie, bestariusz, przygody, NPC w rozwijanych kategoriach, tak jak jest teraz z Artykułami (czyli najeżdżamy myszą na grupę, wyświetla się podział na kategorie).

Jest to na pewno bardzo trudne i żmłudne do wykonania, na dodatek przychodzi wklejanie co miesiąc nowych tekstów do różnych kategorii. Ale za to zyskamy możliwość o wiele szybszego znalezienia interesującego nas tekstu.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: krucaFuks »

Propozycje działów:

- Tawerniany zin // zmiany struktury zinu, nowe kąciki, selekcja materiałów, braki kadrowe
- Forum i strona - problemy techniczne // wszystko to co nie działa, a powinno
- szata graficzna // czyli co poprawić, żeby było ładniej i estetyczniej
- użyteczność i funkcjonalność // błędy dotyczące ergonomii oraz propozycję nowych funkcji
- organizacja pracy tawerny // problemy komunikacji, zasady, status, organizacja, zarządzanie
- inne // np dyskusja o przyszłości tawerny, naszych wyobrażeniach czym tawerna jest, czym moze być
- dezycje administracyjne // miejsce do zgłaszania wniosków o niesłusznie usunięte posty, zamnknięte tematy, o odblokowywanie wznawianych sesji itp
Obrazek Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje zmian

Post autor: fds »

Wpierw popieram wszystkie powyższe propozycje zmian. Zwłaszcza podział jednego tematu z propozycja na szereg innych. W tym się wkrótce zrobi bałagan.

Propozycje zmian:
- Osobne archiwum dla każdego forum. Tak jak jest w offtopie. W tej chwili po forum walają się śmieci, które można by posprzątać.
- Wrzucenie KGF: Działka Mistrza Gry do KGF. Oba działy zostały podzielone, ponieważ KGF się rozrósł i zrobił się bałagan. W tej chwili są subfora, można całość uporządkować.
- Osobny temat, dostępny dla tawerniaków, wszelkiego rodzaju moderatorów oraz GaTeWay. Można by w nim omawiać sprawy stricte techniczne związane z bieżącym działaniem forum. Nie ma sensu zaśmiecać działu redakcji.

Jaki może być mój wkład w wyżej wymienione tematy: żaden. Tylko administrator forum, może tworzyć fora etc. Mogę się potem przyczynić do sprzątanie ale forów nie potrafię zrobić.

- Proszę o pozwolenie wykorzystania loga tawerny i CKGroup do reklamy. Jak CKGroup ruszy już pełną parą, to trzeba będzie to rozgłosić przynajmniej po kilku serwisach z wiadomościami. Jest szansa, że potem inne to podchwycą. Tym się jestem w stanie zająć. Zanim umieszczę wiadomość w jakimś serwisie dam ją do przeredagowanie tawerniakom.

- Ustanowić kogoś, kto będzie odpowiadał za komunikację na tawernie. Będzie informował użytkowników o tym co się dzieje, przekazywał informacje wewnątrz tawerny oraz będzie osobą do której można się zawsze zgłosić po informacje. Innymi słowy ktoś kto będzie oficjalnym plotkarzem.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Propozycje zmian

Post autor: Deep »

Jak juz tak segregujecie to w Pomocnej Dłoni dajcie jeszcze podforum "Rekrutacja do sstemów RPG". Ostatnio troche tego jest ;)
.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Falka »

Dobra, przydałoby się, żeby ktoś w końcu skomentował to wszystko. No to jazda:
+ Szelmonowe logo - czekamy, aż Szelmon je poprawi, tak, żeby było bez tła; tak więc proszę nie narzekać, logo się pojawi, to tylko kwestia czasu.
+ Ulotki reklamowe - ulotkami zajmie się Szelmon, jak znajdzie chwilkę czasu. W lipcu mu na świat mała szelma przychodzi (w tym samym czasie co mój brat! :D), więc będzie nieco zapracowany. Dlatego prosimy o cierpliwość. Oczywiście jak macie pomysły na ulotki, to się dzielcie nimi :) Fuks, jak chcesz robić ten profesjonalny projekt, to napisz co dokładnie chcesz, tzn. jakie grafiki.
+ Wszystkie teksty na stronkę - akcja wrzucania tekstów na stronkę trwa. Teksty z bieżących numerów pojawiają się tam od razu, teksty stare muszą przejść ponowną korektę, a to zajmuje trochę czasu. Ale spoko-loko, pracujemy nad od dawna. Niestety, nasze doby też trwają tylko 24h.
+ Osobne archiwum dla każdego wątku - pomysł dobry, stopniowo będzie wprowadzany.
+ Logo TRPG i CKG w reklami - nie ma sprawy, co dokładnie potrzeba? Więcej szczegółów na temat tych reklam mile widziane :)
+ Nowe podfora/działy - dobry pomysł. Podfora już są, wątki sugerowane przez Fuksa zaraz się pojawią :) (do roboty Fuks, zakłądaj je :P)

No, to narazie tyle. Przypominam, że to nie jest wątek do dyskusji, więc komentować proszę w odpowiednich wątkach.
  • Oczekują:
  • logo
  • ulotki
  • rzecznik prasowy
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Perzyn »

Cóż, ja się tylko chciałem zapytać o pewne zmiany.

- Czy da się wprowadzić quick reply? Znam inne fora na phpBB, które takową funkcję obsługują, więc jeśli nie byłby to za wielki problem to myślę, że użytkownicy powitaliby tą opcję z entuzjazmem.

- Skoro propozycja podziału forów, na subfora spotkała się z przychylnością to powiem, że przyszedł mi na myśl podział także działu sesje. To może dosyć trudne do wydzielenie, ale myślę, że poza APW można by podzielić je na jeszcze 3 działy:
-> Fantasy: D&D, WFRP itp.
-> SF: Neuroshima, Star Wars itp.
-> Inne: (z ostatnich sesji przykłady)Naruto, Żywe Trupy, Pokemon itp.

Z góry proszę o nie linczowanie mnie ponieważ to tylko takie luźne przemyślenia jakie mnie naszłu podczas użytkowania forum.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Propozycje zmian

Post autor: LOD »

Ja proponuję powrócić do wcześniejszego rozmiaru czcionki... Teraz to jest za duże, przez co mniej czytelne (tak, tak!), no i wtedy czcionka była dobra, nikt nie narzekał, a teraz to takie zbyt kulfonowate jest... :?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje zmian

Post autor: fds »

Proponuję przemodelować grafikę na forum, żeby tło pod postami nie było różowe etc. Na razie zrobiłem dwie przykładowe wariacje tła. Umieszczę je w osobnym temacie na komentarze.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Propozycje zmian

Post autor: Deep »

Wiecie co na prawdę by było fajne? Juz chyba ktos to poruszał ale bedę męczył aż się stanie. Przycisk dzięki któremu przemieszczalibyśmy się z forum na stronę główną TRPG.
.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Propozycje zmian

Post autor: Tori »

Już jest :) U góry, na samym środku, pod napisem
Tawerna RPG
Forum Tawerny RPG

Jest taki rdzawy napis Strona główna

:)
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Falka »

Perzyn pisze:Czy da się wprowadzić quick reply?
Niestety, narazie się nie da. Nie ma jeszcze oficjalnego moda dla phpbb3 (przed chwilą sprawdzałam dla pewności na phpbb.com).
Osobiście uważam quick reply za rzecz bardzo dobrą i też mi jej na forum brakuje. Pomysł dobry, ale chwilowo niewykonalny.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: Propozycje zmian

Post autor: Tenac »

Jak już się pojawiło tyle poddziałów, np. w KGF, KK czy Sesjach, to czy byłaby możliwość, żeby możnabyło wejść do nich przez stronę główną?
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: BAZYL »

Tenac pisze:Jak już się pojawiło tyle poddziałów, np. w KGF, KK czy Sesjach, to czy byłaby możliwość, żeby możnabyło wejść do nich przez stronę główną?
Nie nie da się, bo wiąże się to z przerabianiek każdej grafiki na stronie głónej Tawerny, a do tego do każdego linka trzebaby było dodać /BAZYLesązłe!

Ludzie, czy jest jeszcze ktoś normalny na forum? Normalny = myślący? Bez urazy, ale co jedna propozycja jest głupsza, a ta ostatnia (rozejrzyj się kolego) to już przegięcie...

Ten temat ma za zadanie usprawnienie działania i pracy forum a nie leczenie frustracji desperatów, którzy chcieliby, zeby cały świat dostosowywał się do ich gustu.

Traktujcie to jako ostrzeżenie. Ostatnie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zablokowany