Propozycja

Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ja tam bardzo lubię statystyki, jakiekolwiek. Tabelki, wykresy, cyferki, liczby, porównania... Pewnie dlatego pracoholiczka ze mnie taka ;)

Tak więc jakby co, ja jestem za dodaniem dodatkowych statsów, właśnie z powodu mojego małego skrzywienia :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Cóż, czas pokaże jak to będzie wyglądać w naszych forumowych realiach. Czy pomysł wypali i czy się spodoba to jeszcze wszystko przed nami więc obiecuję już nie marudzić na statystyki...
Co do mojego numeru "użyszkodnika", to okazuje się, że już dawno go straciłam :( Nawet nie zauważyłam, gdy znalazłam się w okolicach pierwszej 1100 użytkowników, a nie 1200... Bywa...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
RagudMezegis
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 01:59

Post autor: RagudMezegis »

Poki co wiekszosc osob jest za sprzataniem. Ja rowniez popre ten pomysl. Podzielam zamilowanie do tabelek i wykresow Falki. Lubie miec graficznie przedstawione dane, ale niecierpie samych, suchych liczb.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Już od dłuższego czasu zbierałem energię w celu napisania posta zawierającego wszystkie wkurzające na tawernie elementy. Część na szczęście się ostatnio sama rozwiązała (jak spamboty), a do reszty AC założył świetny temat i grzechem by było nie wykorzystanie tej sprzyjającej okoliczności.

Oto lista propozycji zmian etc etc.
1) Rozwinąć sesje na forum. MG mógłby mieć na przykład możliwość moderowania postów swoich graczy.

2) Przy dodawaniu nowości nie ma nigdzie choćby miniaturowej pomocy, jak poprawnie otagować wiadomość. Mały help by wystarczył, to nie jest kosmiczne zadanie aby go umieścić.

3) Wielką dla mnie bolączką jest brak możliwości do komentowania artykułów w zinie. To koszmar i totalne zacofanie.

4) Czas zmienić do durne czyste phpbb. Phpbb ssie zwłaszcza w czystej formie. Nie ma na przykład możliwości "żonglowania" postami, nie można przenieść konkretnych postów do innych tematów, wkleić nic. Moderowanie polega jedynie na edycji postów, usuwaniu ich i dzieleniu tematów -_- Trzeba albo nałożyć haki albo przejść na coś lepszego jak choćby Drupal czy vBulletin.

5) Czas odświeżyć trochę bezpłciową szatę graficzną, kolorystyka nie jest taka zła, ale ogólnie, wszystko sprawia wrażenie pogmatwanego i nieczytelnego. Jak ktoś się styka z tawerną po raz pierwszy to pierwsze wrażenie jakie na nim wywrze jest cholernie ważne. Niestety "informatycy" z klapkami na oczach tego nie rozumieją.

6) Nie ma możliwości zakładania podfor w forach na tawernie. Chodzi o to, że jak wejdzie się na forum np KGF to można tyko wątki same przeglądać. Mogłoby tam być np kolejne forum jak "Kącik Mistrza Gry", "Warhammer" etc. Jak na razie trzeba zakładać osobne forum w oknie głównym i powoli robi się bałagan. Wraz z rozwojem forum, będzie coraz gorzej. No chyba, że się nie zakłada rozwoju tawerny.

7) Coraz więcej na tawernie jest wkurzających debilnych reklam. W taj chwili tawerna nie płaci za serwer jedynie za domenę a reklam jest zoraz więcej i więcej. Reklamy ssą, hańba i wstyd! Zarówno dla całej tawerny jak i dla BAZYLa, który to sam je wrzuca tu i ówdzie.

8) Dziadowskie zabezpieczenie emaili użytkowników, swój adres można ukryć jedynie przed wszystkimi użytkownikami lub ujawnić całemu światu. Jak się ujawni to potem pojawia się spam na skrzynce. ZERO zabezpieczeń. Tawerna syfi.

9) Jak się wrzuci w walidatora tawernę to wyskakują setki błędów. To wstyd i żenada. Ciężko znaleźć stronę na której jest tyle błędów. Swoisty rekord w nietrzymaniu standardów.

Tawerna nie wykorzystuje swoich możliwości. Mogłaby się potężnie rozwinąć, a tymczasem traci użytkowników na rzecz innych stron. Czas najwyższy na zmiany. I to nie po kryjomu, ale tak, żeby użytkownicy mogli je ocenić i sami powiedzieć co im się podoba a co nie.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

POPIERAM! Lepsze już jest to co ja mam, mianowicie Invision Power Board v2.1.7. Najlepsze są opcje moderowania właśnie i podfor :) Ale Tobie, fds, chodzi chyba o coś jeszcze bardziej zaawansowanego? Czy takie by spokojnie wystarczyło?
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

To ja sobie pozwole skomentowac
fds pisze:Oto lista propozycji zmian etc etc.
1) Rozwinąć sesje na forum. MG mógłby mieć na przykład możliwość moderowania postów swoich graczy.
Zly pomysl z dwoch powodow.
a) TRPG to forum o RPG, sesje sa przy okazji i nie powinno sie tego wywracac do gory nogami
b) w tym wypadku trzebaby ustawic kazdemu MG (bylemu i nie) status moda w dziale sesji, co moze prowadzic do naduzyc.
fds pisze:3) Wielką dla mnie bolączką jest brak możliwości do komentowania artykułów w zinie. To koszmar i totalne zacofanie.
Ale w tym wypadku trzeba by zmienic formule zinu. Pamietaj, ze TRPG wywodzi sie z zinu na CD, przez co tworzy niejako calosc. Jezeli chcianoby wprowadzic to, o czym mowisz, trzeba by zmienic calkowicie sposob wydawania Tawerny.
fds pisze:4) Czas zmienić do durne czyste phpbb. Phpbb ssie zwłaszcza w czystej formie. Nie ma na przykład możliwości "żonglowania" postami, nie można przenieść konkretnych postów do innych tematów, wkleić nic. Moderowanie polega jedynie na edycji postów, usuwaniu ich i dzieleniu tematów -_- Trzeba albo nałożyć haki albo przejść na coś lepszego jak choćby Drupal czy vBulletin.
Co do pojedynczych usrpwanien zgodze sie, bo wiem co to za bolaczka dla moga, jak nie moze polaczyc tematow. Co do przejscia na inne systemy bylbym ostrozny.
fds pisze:5) Czas odświeżyć trochę bezpłciową szatę graficzną, kolorystyka nie jest taka zła, ale ogólnie, wszystko sprawia wrażenie pogmatwanego i nieczytelnego. Jak ktoś się styka z tawerną po raz pierwszy to pierwsze wrażenie jakie na nim wywrze jest cholernie ważne. Niestety "informatycy" z klapkami na oczach tego nie rozumieją.
No niby tak, ale do tego trzeba by pewnie stworzyc jakis temat pasujacy do klimatu TRPG, a pewnie nikomu sie nie chce. Zreszta, wiekszosc osob przyzwyczaila sie, inni sie przyzwyczaja.
fds pisze:6) Nie ma możliwości zakładania podfor w forach na tawernie. Chodzi o to, że jak wejdzie się na forum np KGF to można tyko wątki same przeglądać. Mogłoby tam być np kolejne forum jak "Kącik Mistrza Gry", "Warhammer" etc. Jak na razie trzeba zakładać osobne forum w oknie głównym i powoli robi się bałagan. Wraz z rozwojem forum, będzie coraz gorzej. No chyba, że się nie zakłada rozwoju tawerny.
Znow mam mieszane uczucia. Niby przydatne, ale w potrafi prowadzic do zamotania przy przegladaniu forum - szczegolnie, jak sie czegos poszukuje.
fds pisze:7) Coraz więcej na tawernie jest wkurzających debilnych reklam. W taj chwili tawerna nie płaci za serwer jedynie za domenę a reklam jest zoraz więcej i więcej. Reklamy ssą, hańba i wstyd! Zarówno dla całej tawerny jak i dla BAZYLa, który to sam je wrzuca tu i ówdzie.
No ale nie mozna wymagac, ze ludzie beda z wlasnej kieszeni pokrywac koszty domeny, choc co do tego, ze reklamy ssa to sie zgadzam.
fds pisze:Tawerna nie wykorzystuje swoich możliwości. Mogłaby się potężnie rozwinąć, a tymczasem traci użytkowników na rzecz innych stron. Czas najwyższy na zmiany. I to nie po kryjomu, ale tak, żeby użytkownicy mogli je ocenić i sami powiedzieć co im się podoba a co nie.
Swieta racja
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Craw pisze:Zly pomysl z dwoch powodow.
a) TRPG to forum o RPG, sesje sa przy okazji i nie powinno sie tego wywracac do gory nogami
b) w tym wypadku trzebaby ustawic kazdemu MG (bylemu i nie) status moda w dziale sesji, co moze prowadzic do naduzyc.
a) Ale można rozwinąć dział sesji, jest wiele forów jedynie z samymi sesjami i można by spokojnie przejąć ich użytkowników, nie wiem czemu olewać ten dział.
b) Mówisz o niemodyfikowaniu phpbb a tylko o zmianie polityki na sesjach, mnie chodzi o to żeby w dziele "sesje" założyciel wątku (MG) był moderatorem w tym wątku. Widziałem już takiego rozwiązanie gdzieś (na forum nie związanym z rpg) i sie sprawdziło.
Craw pisze:Ale w tym wypadku trzeba by zmienic formule zinu. Pamietaj, ze TRPG wywodzi sie z zinu na CD, przez co tworzy niejako calosc. Jezeli chcianoby wprowadzic to, o czym mowisz, trzeba by zmienic calkowicie sposob wydawania Tawerny.
Niekoniecznie :) Na CD dostajesz tawernę bez komentarzy bo jak je dodawać i po co? Ale jak chcesz coś skomentować to idziesz do kawiarenki, wchodzisz na TRPG i bierzesz udział w rozwijaniu tawerny pisząc swój komentarz.
Craw pisze:Zreszta, wiekszosc osob przyzwyczaila sie, inni sie przyzwyczaja.
Inni się skrzywili i sobie poszli ...
Craw pisze:No ale nie mozna wymagac, ze ludzie beda z wlasnej kieszeni pokrywac koszty domeny,
Już od dłuższego czasu niektóre osoby od czasu do czasu dofinansowują tawernę, co szkodzi podać na stronie adres konta i coś w stylu "Chcesz wspomóc rozwój Zinu, każda niewielka nawet kwota jest ważna."
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

fds pisze:b) Mówisz o niemodyfikowaniu phpbb a tylko o zmianie polityki na sesjach, mnie chodzi o to żeby w dziele "sesje" założyciel wątku (MG) był moderatorem w tym wątku. Widziałem już takiego rozwiązanie gdzieś (na forum nie związanym z rpg) i sie sprawdziło.
Jesli takie cos, to jestem za.
fds pisze:
Craw pisze:Ale w tym wypadku trzeba by zmienic formule zinu. Pamietaj, ze TRPG wywodzi sie z zinu na CD, przez co tworzy niejako calosc. Jezeli chcianoby wprowadzic to, o czym mowisz, trzeba by zmienic calkowicie sposob wydawania Tawerny.
Niekoniecznie :) Na CD dostajesz tawernę bez komentarzy bo jak je dodawać i po co? Ale jak chcesz coś skomentować to idziesz do kawiarenki, wchodzisz na TRPG i bierzesz udział w rozwijaniu tawerny pisząc swój komentarz.
Ale oznaczaloby skladanie dwu roznych numerow.
fds pisze:
Craw pisze:No ale nie mozna wymagac, ze ludzie beda z wlasnej kieszeni pokrywac koszty domeny,
Już od dłuższego czasu niektóre osoby od czasu do czasu dofinansowują tawernę, co szkodzi podać na stronie adres konta i coś w stylu "Chcesz wspomóc rozwój Zinu, każda niewielka nawet kwota jest ważna."
Wiesz, tylko ile osob by cos przesylalo? Moim zdaniem o wiele bardziej skutecznym byloby zalozenie jakiegos sklepiku z Tawernianymi gadzetami. IMHO jest nieco osob, ktore by zaplacily te paredziesiat zl za np koszulkiem z logo Tawerny i jakims fajnym sloganem.

Z moich postulatow zas: przydaloby sie, zeby ktos w koncu naprawil usuwanie przez strone glowna znacznikow nowych postow na forum.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Craw pisze:Ale oznaczaloby skladanie dwu roznych numerow.
Wcale nie :) Ten bez komentarzy wrzucasz na CD i już :) Wystarczy dodać, opcję żeby komentarze były możliwe. Nawet jej nie trzeba będzie blokować, jak ktoś w domu na dysku będzie chciał sobie dla samego siebie coś skomentować to też by mógł ;)

A co do koszulek to świetny pomysł. Ja też by taką kupił, no i oczywiście kubek na kawę :D
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

fds pisze:1) Rozwinąć sesje na forum. MG mógłby mieć na przykład możliwość moderowania postów swoich graczy.
To jest technicznie niemożliwe, z przyczyn takich jak pisał Craw
fds pisze:2) Przy dodawaniu nowości nie ma nigdzie choćby miniaturowej pomocy, jak poprawnie otagować wiadomość. Mały help by wystarczył, to nie jest kosmiczne zadanie aby go umieścić.
Święta racja, nasze niedopatrzenie. Masz moje błogosławieństwo, żeby zawracać mi tym głowę.
fds pisze:3) Wielką dla mnie bolączką jest brak możliwości do komentowania artykułów w zinie. To koszmar i totalne zacofanie.
Od numeru tego co własnie go zrobiłem (bodaj 93) dla wybranych artykułów będzie istniała taka możliwość. Trochę upraszczając. Artykuły można komentować na forum w TRPG Ogólnie - ostatnio CoB załozył temat z prośbą o komentarze i praktycznie żadnego odzewu nie było.
fds pisze:4) Czas zmienić do durne czyste phpbb. Phpbb ssie zwłaszcza w czystej formie. Nie ma na przykład możliwości "żonglowania" postami, nie można przenieść konkretnych postów do innych tematów, wkleić nic. Moderowanie polega jedynie na edycji postów, usuwaniu ich i dzieleniu tematów -_- Trzeba albo nałożyć haki albo przejść na coś lepszego jak choćby Drupal czy vBulletin.
Opóźnienie phpbb3 nie zalezy od nas - tam te kwestie zostały rozwiązane - wiem, bo testowaliśmy. Czekamy wciąż na stabilną wersję.
fds pisze:5) Czas odświeżyć trochę bezpłciową szatę graficzną, kolorystyka nie jest taka zła, ale ogólnie, wszystko sprawia wrażenie pogmatwanego i nieczytelnego. Jak ktoś się styka z tawerną po raz pierwszy to pierwsze wrażenie jakie na nim wywrze jest cholernie ważne. Niestety "informatycy" z klapkami na oczach tego nie rozumieją.
Grafika nowa jest w fazie produkcji i to od dość dawna. Dlaczego wiec wciąż jej nie ma? Bo ta która powstała niewiele odchodziła od tegoco mamy, wiec Szelmon pracuje nad nową wersją od zera.
fds pisze:6) Nie ma możliwości zakładania podfor w forach na tawernie. Chodzi o to, że jak wejdzie się na forum np KGF to można tyko wątki same przeglądać. Mogłoby tam być np kolejne forum jak "Kącik Mistrza Gry", "Warhammer" etc. Jak na razie trzeba zakładać osobne forum w oknie głównym i powoli robi się bałagan. Wraz z rozwojem forum, będzie coraz gorzej. No chyba, że się nie zakłada rozwoju tawerny.
Patrz pkt 4.
fds pisze:7) Coraz więcej na tawernie jest wkurzających debilnych reklam. W taj chwili tawerna nie płaci za serwer jedynie za domenę a reklam jest zoraz więcej i więcej. Reklamy ssą, hańba i wstyd! Zarówno dla całej tawerny jak i dla BAZYLa, który to sam je wrzuca tu i ówdzie.
Zmień przegladarkę na Operę i poblokuj - będziesz miał problem z głowy. Reklamy w większej ilści pojawiły się niedawno, na próbę. Co z tego wyniknie zobaczymy.
fds pisze:8) Dziadowskie zabezpieczenie emaili użytkowników, swój adres można ukryć jedynie przed wszystkimi użytkownikami lub ujawnić całemu światu. Jak się ujawni to potem pojawia się spam na skrzynce. ZERO zabezpieczeń. Tawerna syfi.
E, tam - jak ktoś bedzie chciał sie skontaktować napisze PW, albo zagada na GG. Ja tam mam adres zawsze na wierzchu, do tego jest w newsach na stronie niezabezpieczony (był, teraz już jest zabespieczony jak i kazdy inny) i dostaję na tę skrzynkęraptem 10-12 spamów dziennie. A i to nie mam pewności czy pochodzi z forum.
fds pisze:9) Jak się wrzuci w walidatora tawernę to wyskakują setki błędów. To wstyd i żenada. Ciężko znaleźć stronę na której jest tyle błędów. Swoisty rekord w nietrzymaniu standardów.
Żeby przerobić strone na valid trzebaby ją zbudować od zera. lub dłubać w gigabajcie plików tekstowych i poprawiać. Forum z załozenia jest z błędami, ale phpbb3 juz to rozwiązuje. Swoja droga kto normalny prowadzi ranking rekordów w nietrzymaniu się standardów? Owszem - błędy w kodzie przeszkadzaja, ale nie przekonasz mnie że akurat Tobie. Gdybyś nie poznał validatora, nawet byś nie wiedział, że kod jest not valid.
fds pisze:Tawerna nie wykorzystuje swoich możliwości. Mogłaby się potężnie rozwinąć, a tymczasem traci użytkowników na rzecz innych stron. Czas najwyższy na zmiany. I to nie po kryjomu, ale tak, żeby użytkownicy mogli je ocenić i sami powiedzieć co im się podoba a co nie.
Demagogia i polpulizm - jeśli ten ubytek uzytkowników miałby się utrzymać do końca roku to ja sie na to piszę - 90tys. unikalnych użytkowników w marcu, 100tys. w kwietniu...

Dodam tylko, ze cóż z tego, ze TRPG ma potencjał jak na dobrą sprawę uczciwie w prace nad nią angażuje się może z 5 osób? My też mamy własne życie, obowiązki i chęci na zabawę, a Tawerna RPG nie przynosi żadnych zysków (poza tymi z reklam przeznaczonych na domenę, a które i tak postulujesz, żeby wywalić).

Gdybym miał ostatni numer zinu zamknąć zgodnie z dedlajnem to miałby on 7 tekstów i jeden kącik. A najłatwiej narzekać i skupiać się na rzeczach nieistotnych z punktu widzenia funkcjonowania Tawerny - np. na grafice, która nie jest brzydka, tylko się Tobie nie podoba, albo na kodzie, który działa, ale walidator (który błedy potrafi traktowac jako poprawny kod) się go czepia, zamiast działać tam gdzie jest ku temu prawdziwa potrzeba.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

Były osoby wspomagające TRPG, ale niestety jedna z nich wyjechała i ma inne konto niż kiedyś. Więc z pewnych powodów - z przelewów du*a :(
Sklepik byłby świetną sprawą! Jestem jak najbardziej za, tylko że to oczywiście są jeszcze kolejne koszta chociażby produkcji takich koszulek, tym bardziej że nikt nie chciałby byle czego kupować ;) Najlepiej coś takiego zrobić w PayPal, wtedy nie trzeba się bawić w niewygodne przelewy :P
Nowy wygląd by się przydał lub możliwość wyboru kilku skinów.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

BAZYL pisze:Dodam tylko, ze cóż z tego, ze TRPG ma potencjał jak na dobrą sprawę uczciwie w prace nad nią angażuje się może z 5 osób? My też mamy własne życie, obowiązki i chęci na zabawę, a Tawerna RPG nie przynosi żadnych zysków (poza tymi z reklam przeznaczonych na domenę, a które i tak postulujesz, żeby wywalić).

Gdybym miał ostatni numer zinu zamknąć zgodnie z dedlajnem to miałby on 7 tekstów i jeden kącik. A najłatwiej narzekać i skupiać się na rzeczach nieistotnych z punktu widzenia funkcjonowania Tawerny - np. na grafice, która nie jest brzydka, tylko się Tobie nie podoba, albo na kodzie, który działa, ale walidator (który błedy potrafi traktowac jako poprawny kod) się go czepia, zamiast działać tam gdzie jest ku temu prawdziwa potrzeba.
Wiec moze czas zmienic TRPG w projekt przynoszacy zyski jej tworcom - chocby minimalne? Kilka groszy zawsze zacheca, a wplyneloby to na wieksza konkurencje\selekcje tekstow i poprawe jakosci jako takiej.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

BAZYL pisze:To jest technicznie niemożliwe, z przyczyn takich jak pisał Craw
Patrz punkt 4 i późniejsze posty.
BAZYL pisze:Artykuły można komentować na forum w TRPG Ogólnie - ostatnio CoB załozył temat z prośbą o komentarze i praktycznie żadnego odzewu nie było.
CoB to zrobił bo innego sposobu na tawernie nie ma na komentarz. A jeden temat do komentowania całego numeru to syf i bałagan. Nic dziwnego, że nikt się nie wypowiada. Nie to miejsce na to i już. Forum nie jest od tego.
BAZYL pisze:Opóźnienie phpbb3 nie zalezy od nas - tam te kwestie zostały rozwiązane - wiem, bo testowaliśmy. Czekamy wciąż na stabilną wersję.
Czemu akurat phpbb?
BAZYL pisze:Zmień przegladarkę na Operę i poblokuj - będziesz miał problem z głowy. Reklamy w większej ilści pojawiły się niedawno, na próbę. Co z tego wyniknie zobaczymy.
Mam lepszego firefoxa i też mi blokuje, ale to dziwny sposób rozwoju, żeby każdy na własną rękę musiał poprawiać sobie w domu tawernę. Może jeszcze każdy powinien w domu stworzyć własny css żeby tawerna lepiej wyglądała?
BAZYL pisze:E, tam - jak ktoś bedzie chciał sie skontaktować napisze PW, albo zagada na GG. Ja tam mam adres zawsze na wierzchu, do tego jest w newsach na stronie niezabezpieczony (był, teraz już jest zabespieczony jak i kazdy inny) i dostaję na tę skrzynkęraptem 10-12 spamów dziennie. A i to nie mam pewności czy pochodzi z forum.
Ja mam pewność bo mail "fidiasz+tawernarpg@gmail.com" tylko u was podałem :) proste a skuteczne żeby wiedzieć ze tawerna syfi. Widzę, że Ty olewasz ten problem, ale to nie oznacza, że nie występuje.
BAZYL pisze:Demagogia i polpulizm - jeśli ten ubytek uzytkowników miałby się utrzymać do końca roku to ja sie na to piszę - 90tys. unikalnych użytkowników w marcu, 100tys. w kwietniu...
Biorąc pod uwagę, zmienne IP, to że się wchodzi na tawernę z domu, z pracy, od znajomych, z kawiarenki ... Ciekawe podejście, po co mieć przyrost np 3 razy większy użytkowników skoro można mieć taki jaki jest? Zasypianie na laurach?
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

Hehehe, fds robi rewolucję :) Ale chyba ma rację. Czemu ma być 'jako-tako', jak może być znacznie lepiej? Poza tym dopóki się nie spróbuje, to nigdy nie wiadomo. Najpierw wprowadźcie zmiany, potem użytkownicy się sami zaczną wypowiadać co im pasuje a co nie. Bo ten temat jest ignorowany przez osoby tylko i wyłącznie zajęte sesjami (np. taka Ouz :P).
Boli mnie niedocenianie znaczenia sesji na TRPG, przecież kiedyś zostałam zaproszona przez Taketę do grania, później sama ściągnęłam fds'a bo zaczęłam prowadzić. Jest to świetny sposób pozyskiwania ludzi :) Kiedy się czeka na odpis zaczyna się przeglądać inne wątki i tak jakoś samo wychodzi, że się później zaczyna śmiecić w offtopie :P
Dobra, trochę chaotyczna ta moja wypowiedź, jak zawsze, ale chyba każdy łapie o co mi biega? ^^'
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

fds pisze:Czemu akurat phpbb?
Bo mamy część skryptów na stronie podpiętych pod te z forum, żeby zapewnić wiekszą integralność strony i forum.
fds pisze:
BAZYL pisze:Zmień przegladarkę na Operę i poblokuj - będziesz miał problem z głowy. Reklamy w większej ilści pojawiły się niedawno, na próbę. Co z tego wyniknie zobaczymy.
Mam lepszego firefoxa i też mi blokuje, ale to dziwny sposób rozwoju, żeby każdy na własną rękę musiał poprawiać sobie w domu tawernę.
Tak, to już druga osoba, która nie widzi reklam, bo ma poblokowane i na nie marudzi. Dodam, ze druga w ogóle.
fds pisze:Ja mam pewność bo mail "fidiasz+tawernarpg@gmail.com" tylko u was podałem :) proste a skuteczne żeby wiedzieć ze tawerna syfi. Widzę, że Ty olewasz ten problem, ale to nie oznacza, że nie występuje.
Nie olewam, stąd np. zabezpieczenie na stronie o którym pisałem. Wiec ile dostajesz tych wiadomości dziennie?
fds pisze:
BAZYL pisze:Demagogia i polpulizm - jeśli ten ubytek uzytkowników miałby się utrzymać do końca roku to ja sie na to piszę - 90tys. unikalnych użytkowników w marcu, 100tys. w kwietniu...
Biorąc pod uwagę, zmienne IP, to że się wchodzi na tawernę z domu, z pracy, od znajomych, z kawiarenki ... Ciekawe podejście, po co mieć przyrost np 3 razy większy użytkowników skoro można mieć taki jaki jest? Zasypianie na laurach?
Hmm... Zdaje się, że wcześniej pisałeś o ubytku... Strona cały czas się rozwija, właśnie dostałem projekt nowej grafy. Tylko powtarzam - jest nas niewielu i skupiamy się na sprawach najważniejszych (a sami widzicie ile to trwa). Chcecie rewolucję na TRPG? Nie da się - zostaje wolna ewolucja.

Plan w tej chwili jest taki:
0. (jak znajdę czas) To co mówiłeś - krótki tekst o newsowaniu.
1. Nowa grafika na stronie.
2. Nowe forum (phpbb3).

Dalej siegajacych planów na razie nie ma, ale uważnie wczytuję się w to o czym piszecie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

BAZYL pisze:
fds pisze:Czemu akurat phpbb?
Bo mamy część skryptów na stronie podpiętych pod te z forum, żeby zapewnić wiekszą integralność strony i forum.
Szkoda tylko, ze np mnie te skrypty wywalaja oznaczenia nowych postow od ostatniej wizyty (pisalem o tym nieco wyzej). Takie skrypty to albo trzeba poprawic albo sie ich pozbyc.
BAZYL pisze:Plan w tej chwili jest taki:
0. (jak znajdę czas) To co mówiłeś - krótki tekst o newsowaniu.
1. Nowa grafika na stronie.
2. Nowe forum (phpbb3).

Dalej siegajacych planów na razie nie ma, ale uważnie wczytuję się w to o czym piszecie.
Szkoda tylko, ze pkt 2 zostanie wprowadzony w czasie blizej nieokreslonym. Kto wie, czy phpbb3 w ogole sie ukaze? Zreszta, nie wiadomo nawet, czy bedzie sie dobrze sprawdzac...
Moze lepiej przejsc do jakichs sprawdzonych, dobrych rozwiazan a nie ciagle gadac o tym czekaniu? Bo w sumie jest o tym mowa od minimum pol roku.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Craw pisze:Szkoda tylko, ze np mnie te skrypty wywalaja oznaczenia nowych postow od ostatniej wizyty (pisalem o tym nieco wyzej). Takie skrypty to albo trzeba poprawic albo sie ich pozbyc.
Jakiś Ty monotematyczny. Powiem Ci co masz robić - loguj się przez forum, to nie będzie odznaczało nieprzeczytanych wiadomosci.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zablokowany