Propozycja

Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

@Falka - ja księgowośc i rachunkowości mam w szkole co semestr - w sumie było tego tyle godzin, ze w srodku nocy wyrwqany ze snu mogę recytować głupie regułki. Nie chodzi o umiejętność - chodzi o fakt potrzeby robienia tego.
fds pisze:
BAZYL pisze:Zabrakło odpowiedzi na pytanie "jak" i deklaracji co Ty możesz zrobić poza pisaniem na forum tekstów propagandowych
Dobrze pisałem, że Ci szwankuje czytanie ze zrozumieniem. Napisałem czym się zajmę jeśli będę mieć do tego sprzyjające warunki. Takie sprzyjające warunki to np. strona która nie wygląda jak porządna amatorska robota, ale profesjonalnie (dlatego też czepiałem się tych błędów z walidatora np).
Taaa... Bo błedy walidatora to coś co przeszkadza w podobnym działaniu... A propo profesjonalizmy, to zajrzyj na strony profesjonalnych firm robiących strony. I zwaliduj ich stronki - wyniki znam, bo pisałem kiedys o tym na seminarium :D
Kolejna sprawa (też a propos Twoich rządów na tawernie) to sprawa przyznawania uprawnień moderatorskich.
Falka się przyznała, a ja powiem ze je popieram. Chodzi o to, ze AC ma moda nie ze względu na zaufanie, tylko dozór nad swoimi sesjami (to taka namiastka tego o czym była już mowa - żeby MG miał możliwośc edycji postów graczy).
Uszczęśliwiłbyś wszystkich pisząc coś w tym stylu: "Dobrze, w takim wypadku planujemy modernizację tawernę. Pod koniec czerwca będziemy już mieć więcej czasu na to, wtedy być może też rozpoczniemy odpowiednie kroki w tym celu. Pierwsze wyniki wstępnie pewnie będą za jakieś 4 może 5 miesięcy. Za pół roku na 90% tawerna będzie już przynajmniej w większości zmodernizowana."
Oczywiście to tylko przykładowe daty. Jednak jak na razie mówisz tylko: "Za dużo na to trzeba roboty, ja i tak jestem zapracowany, więc nie planujemy żadnych niekosmetycznych modyfikacji".
Sęk w tym, że nie potrafię podać dat - na razie robimy co robimy i trudno przewidzieć kiedy będzie tego koniec. Potem można zajać sie planowaniem nastepnych zmian. Jestem perfekcjonista w pracy - nie zaczynam miliona rzeczy naraz...

I jeszcze informacja na temat modów których nie zainstalujemy na forum: phpBB3 ma wbudowana funkcję podawania urodzin, ma także mechanizm zabezpieczajacy kasowanie watków nieprzeczytanych przy nieplanowanym logowaniu i kupę innych bajerów. Czekamy tylko na stabilna wersję. A propos liczby userów na dole strony - zmniejszymy do 24 godzin - jak dla mnie rzecz zupełnie zbędna ale to było na Waszą prośbę (bodaj WinterWolf...).
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Zgadzam się z większością propozycji fds'a (wyłączając te związane ze sklepikiem - sklepik fajna rzecz, sam chętnie sprawiłbym sobie jakiś tawerniany gadżet, ale jeśli ma to wymagać takiego ryzyka i środków to proponuję dać sobie z tym spokój - chyba że z użyciem jakiegoś alternatywnego rozwiązania, pozwalającego obejść te opłaty ), sądzę że takie zmiany ożywiłyby i przyprawiłyby popularności tawernie ( a tawerna potrzebuje tej popularności, choćby żeby wykorzystać namiastkę pełni swoich możliwości i zamiast tracić czytelników/użytkowników na rzecz innych stron - zyskiwać ich ).
Nie jestem pewien jak będzie ze zbawiennością i panaceidalnością ( neologizm pochodzący od panaceum? ) phpBB3, nie znam zmian wprowadzanych w stosunku do poprzedniej wersji ( poza wymienionymi w tym temacie ), ale obiecuję pogooglać i zapoznać się z nimi :).
W sprawie liczby userów na dole strony: według mnie zmniejszenie do 24 godzin jest właściwym posunięciem, przy 48 godzinach robił się na dole niezły bałagan.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Zaknafein pisze:W sprawie liczby userów na dole strony: według mnie zmniejszenie do 24 godzin jest właściwym posunięciem, przy 48 godzinach robił się na dole niezły bałagan.
Uhmm... Liczba się o całe 10 osób zmniejszyła :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Hmm... z początku nie zauważyłem różnicy i nie zwróciłem uwagi czy jest 24 czy 48 - więc sądziłem że zmiany nie zostały jeszcze wprowadzone - więc zwracam część honoru, na niewiele zdało się to 'usprawnienie', dalej jest bur... bałagan :wink:
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

BAZYL pisze:A propos liczby userów na dole strony - zmniejszymy do 24 godzin - jak dla mnie rzecz zupełnie zbędna ale to było na Waszą prośbę (bodaj WinterWolf...).
Nie, to nie ja :D To Falka.

Gdy zobaczyłam tą rameczkę na dole to aż mnie przytkało... Dużo nas. Nie spodziewałam się aż takej ilości. Na codzień się tego tak nie odczuwa.

Co do zmian na forum to trzeba je wprowadzać stopniowo i powoli. Nikt przecież nie mówi, że trzeba zrobić wszystko naraz. Wystarczy zwykłe stwierdzenie faktu i przystąpienia do powolnych zmian. Wiadomo, że prawdziwe efekty bedą widoczne dopiero za parę miesięcy, może rok... Nikt nie bedzie poganiał, a w razie czego i zwykli użytkownicy mogą się przyłożyć i wspomóc Tawerniaków.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Ja podpisuje sie pod Zankafeinem.. Sklepik jest fajnym pomyslem... Ja takze fundnal bym sobie jakis fajny tawerniany gadzet... Szkoda tylko ze problem jest z data... :/ Ale i tak szacuneczek dla BAZYLa.. On z reszta pracuja jak mrowki... Chwala Wam za to..
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Tak sobie czytam te propozycję i myślę, że należało by jakieś poprzeć. Więc tak:

Popieram sklepik można by w nim sprzedawać koszulki, kubki, naszywki czy naklejki z logo tawerny. To dodatkowo by ją promowało. Załóżmy że ktoś widzi osobę np. w koszulce z logo Tawerny i che się dowiedzieć co to ta Tawerna RPG jest. Taka osoba mogła by się zarejestrować i być może wciągnąć w RPG i udzielać na forum. W każdym bądź razie dzięki takiemu zabiegowi Tawerna stała by się bardziej znana.

Jestem także za pomysłem dawania MG możliwości moderowania prowadzonych przez nich sesji. Widziałem już to rozwiązania na innych forach i tam się sprawdzało. Chyba jest tak na forum Elixira.

Co do wyświetlania urodzin. To też chyba niezły pomysł. Sądzę, że zbliżałoby to użytkowników.

Myślę też że dobrym rozwiązaniem byłoby wymienienie się banerami z jakimiś innymi serwisami RPG. Może to pomogło by zyskać nowych gości/userów?
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

No administracja ma faktycznie dużo roboty z Tawerną i chwała im za to
Mimo, że z kilkoma decyzjami się nie zgadzamy to i tak odwalaja kawał świetnej roboty.

Co do sklepiku to oczywiście, tylko wyżej wspomniane koszty przerażają ;)
Plusy kapitalizmu- wszystko musi być zarejestrowane
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Seto pisze:Popieram sklepik można by w nim sprzedawać koszulki, kubki, naszywki czy naklejki z logo tawerny. To dodatkowo by ją promowało. Załóżmy że ktoś widzi osobę np. w koszulce z logo Tawerny i che się dowiedzieć co to ta Tawerna RPG jest. Taka osoba mogła by się zarejestrować i być może wciągnąć w RPG i udzielać na forum. W każdym bądź razie dzięki takiemu zabiegowi Tawerna stała by się bardziej znana.
Moim zdaniem gdyby chciano sprzedawać tylko gadżety tawerniane, to ten sklepik szybko by splajtował. Trza by jeszcze pomyśleć o sprzedarzy podręczników RPG i ich dodatków, można by zawrzeć pewną umowę z firmą od kości (bodaj Q-Workshop) by sprzedawać kości i tutaj w pewnej współpracy kości. Naszywki nie tylko z logiem Tawerny, a i jakieś ciekawe z hasłami i z rysunkami fajnymi. Koszulki równierz tak jak naszywki zróżnicowane. Można by nawet jakieś naprawdę fajne rysunki i pomysły wstawiać, by to wykorzystać i wstawić do produkcji.

Jest jednak kwestia baaaaaaardzo ważna. KASA. Pomysły bla bla fajne. Ale kto w to zainwestuje?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Post autor: jokemaster »

Seto pisze: Popieram sklepik można by w nim sprzedawać koszulki, kubki, naszywki czy naklejki z logo tawerny. To dodatkowo by ją promowało. Załóżmy że ktoś widzi osobę np. w koszulce z logo Tawerny i che się dowiedzieć co to ta Tawerna RPG jest. Taka osoba mogła by się zarejestrować i być może wciągnąć w RPG i udzielać na forum. W każdym bądź razie dzięki takiemu zabiegowi Tawerna stała by się bardziej znana.
LOD pisze: Moim zdaniem gdyby chciano sprzedawać tylko gadżety tawerniane, to ten sklepik szybko by splajtował. Trza by jeszcze pomyśleć o sprzedarzy podręczników RPG i ich dodatków, można by zawrzeć pewną umowę z firmą od kości (bodaj Q-Workshop) by sprzedawać kości i tutaj w pewnej współpracy kości. Naszywki nie tylko z logiem Tawerny, a i jakieś ciekawe z hasłami i z rysunkami fajnymi. Koszulki równierz tak jak naszywki zróżnicowane. Można by nawet jakieś naprawdę fajne rysunki i pomysły wstawiać, by to wykorzystać i wstawić do produkcji.
Jak znam życie to ze sklepikiem by nie wypaliło. Wyobraźcie sobie taką scene - Bazyla rysującego mazakiem na kubku napis Tawerna RPG a obok niego Falka wyszywająca sweterki tawerny. Żeby otworzyc sklep potrzeba mase checi i ogromu pracy a na końcu zapewnie okazało by się że w sklepiku kupuje z 20 osób i trzeba go zamknąć poniewaz przynosi straty.
Seto pisze: Myślę też że dobrym rozwiązaniem byłoby wymienienie się banerami z jakimiś innymi serwisami RPG. Może to pomogło by zyskać nowych gości/userów?
Tak to jest całkiem niezły pomysłstronka napewno by sie dzieki temu rozwijała mozna też zacząć umieszczać banery jakichś prywatnych firm napewno byłby to jakiś zastrzych gotówki.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Ja co do pomysłu sklepiku jestem sceptyczny... to zależy jaki popyt jest, ile osób spoza grona użytkowników forum by coś kupiło. Robienie sklepu dla np 20 klientów mija się z celem...
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Co do sklepiku, oto część asotymentu jaki wymyśliliśmy (część nierealna, część mała szansa, część za kilka lat, nie wcześniej):
- ołówki
- długopisy
- koszulki
- kości do gry
- czapeczki
- kurtki przeciwdeszczowe
- parasole
- książki - wydania opowiadań
- książki - wydania artykułów o RPG
- książki - poezja
- książki - normalne :)
- książki - podręczniki RPG i dodatki (stare wersje oraz systemy autorskie)
- ekrany mistrza gry
- książki - poradniki dla MG/Gracza
- ekskluzywne numery tawerny na papierze kredowym
- kubki
- papier toaletowy z logo TRPG (mój ulubieniec)
- guma do żucia

Przez pierwszy rok, może dłużej, nie zakładam, żeby sklepik przynosił dochód. Trzeba będzie się pogodzić z dofinansowaniem. Środki na prowadzenie będzie można uzyskać z datków.
fds pisze:Pytam sie czemu nie chcesz upublicznić konta, na które ludzie by mogli wpłacać pieniądze i dofinansowywać TRPG?
Czekam BAZYL na odpowiedź. To jest źródło dochodów, które można przeznaczyć np na sklepik.
BAZYL pisze:Chodzi o to, ze AC ma moda nie ze względu na zaufanie, tylko dozór nad swoimi sesjami (to taka namiastka tego o czym była już mowa - żeby MG miał możliwośc edycji postów graczy).
Twierdzisz, że popierasz posiadanie uprawnień moderatorskich przez osobę, do której nie masz zaufania? To chore. Chcesz czy nie chcesz, ale AC jest w tej chwili częścią administracji tawerny. Cała tawerna jest widziana także, przez pryzmat niego jako moderatora.

BAZYL powtarzam, tawerna nie wygląda profesjonalnie ani nawet specjalnie ładnie. Nie jest przyjazna dla użytkownika. Żeby odkryć jej zalety trzeba się przemóc i dopiero po czasie się zadomowić. Na pierwszy rzut oka (na pewno forum) odstrasza lekko. Jak mam zachwalać u innych TRPG, polecać, określać jako największy zin o rpg w Polsce etc skoro ma kształt taki jaki ma? Bez radykalnych zmian nie podejmę się tego zadania. Nawet nie mogę powiedzieć że strona szykuje się do przebudowy, bo to by było kłamstwo w żywe oczy.

Phpbb3 ma mieć wiele udogodnień to fakt. Jednak i tak będzie ssać tak samo jak phpbb2. Przypomina mi to powstanie ie7. Próbuje się dogonić resztę i zaimplementować to co konkurencja ma od dawna. Jednak Ty widzę jesteś zatwardziałym obrońcą ie (phpbb). Już szkoda gadać o tym, że nie wiadomo kiedy wyjdzie stabilna wersja. W tej chwili jest piąta beta (choć widziałem forum na 6, nie wiem skąd je wzięli). Nie wiadomo kiedy w ogóle sie pojawi wersja RC1, nie mówiąc już o stabilnej wersji. Nie wiem czy zauważyłeś, ale użytkowników na TRPG jest coraz więcej. Forum już jest niewystarczające dla ruchu jaki obecnie planuje. A chyba nie planujesz stagnacji? Subfora są potrzebne i to praktycznie patrząc to na wczoraj. Brakuje np for gdzie można by składować archiwa z innych for. Jest na razie tylko do offtopu. A gdzie trzymać zamknięte wątki z innych tematów? Można stworzyć jedno wielkie archiwum (IPN), ale w nim będzie wtedy bałagan jak cholera. Na istniejących forach już się bałagan. Ciężko coś znaleźć. Wiem z doświadczenia jak źle na szukanie wpływa fakt, przeszukiwania kilku stron wątków w celu sprawdzenia czy nie zdublujemy przypadkiem tematu. Po tym, że użytkownicy się gubią świadczy też to, że zakładają często tematy które już były lub jak czują sie za bardzo niepewnie dopisują się do jakiegoś innego, choć trochę zbieżnego, wątku.

Trzeba uelastycznić możliwość żonglowania postami. Niestety jako moderator nie mogę spełnić wielu oczekiwań użytkowników. Nie przeniosę tematu do innego wątku (pomocne gdy ktoś zdubluje temat), nie przeniosę nawet jednego postu ... syf ...

Mówię (piszę) głośne nie, bratniemu ie silnikowi forum czyli phpbb.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

fds pisze:Co do sklepiku, oto część asotymentu jaki wymyśliliśmy (część nierealna, część mała szansa, część za kilka lat, nie wcześniej):
- ołówki
- długopisy
- koszulki
- kości do gry

- czapeczki
- kurtki przeciwdeszczowe
- parasole
- książki - wydania opowiadań
- książki - wydania artykułów o RPG
- książki - poezja
- książki - normalne :)
- książki - podręczniki RPG i dodatki (stare wersje oraz systemy autorskie)

- ekrany mistrza gry
- książki - poradniki dla MG/Gracza
- ekskluzywne numery tawerny na papierze kredowym
- kubki
- papier toaletowy z logo TRPG (mój ulubieniec)

- guma do żucia
Tymi byłbym zainteresowany. No i popatrzcie, już maci klienta.
Kurde, ale to musi być nakład finansowy
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

fds pisze:Phpbb3 ma mieć wiele udogodnień to fakt. Jednak i tak będzie ssać tak samo jak phpbb2.
Krótka piłka - co proponujesz w zamian? Czekam na propozycje :)
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

fds pisze:Twierdzisz, że popierasz posiadanie uprawnień moderatorskich przez osobę, do której nie masz zaufania? To chore. Chcesz czy nie chcesz, ale AC jest w tej chwili częścią administracji tawerny. Cała tawerna jest widziana także, przez pryzmat niego jako moderatora.
A co ja jako moderator tu złego robię? Odnowiłem kilka tematów i nie zgadzam się z ogólną linią założeń w którą prowadzą ludzie forumowe rpg. Na offtopie jak powinniście już zauważyć znów się niewiele udzielam, tak samo jak na blogach... czepiasz się. Zresztą co tak ci zależy - masz jakąś niechęć do forumowych rpg, czy co? Ja jestem za tym, żeby w przyszłości rozszerzyć ilość działów stricte growych i dać ich twórcą mody w tamtych działach. Na przykład jak dla mnie Mr.Z (i nie tylko pewnie jakby się przyjrzeć) zasłużył na coś takiego... Ale moim zdaniem warto poczekać na tego phpbb3 czy jak to się tam nazywa :P

A ty po prostu wydziwiasz, zgłaszasz coś a potem mówisz że to też ssie. Chcesz admina tutaj czy co? Przez to wszystko zniknęła prośba Falki o statystyki, która jest fajnym i prostym gadżetem :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

fds pisze:
fds pisze:Pytam sie czemu nie chcesz upublicznić konta, na które ludzie by mogli wpłacać pieniądze i dofinansowywać TRPG?
Czekam BAZYL na odpowiedź. To jest źródło dochodów, które można przeznaczyć np na sklepik.
Bo w chwili obecnej nie ma takiej potrzeby.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Nawet nie mogę powiedzieć że strona szykuje się do przebudowy, bo to by było kłamstwo w żywe oczy.
Tutaj się nie zgodzę, bo prace nad tym faktycznie trwają (co w przypływie jaszczurzej łaski zostało mi objawione po dłuższej rozmowie). Tylko nie podoba mi się, że ich efekty są widoczne zazwyczaj dla raptem 3-4 osób (BAZ, Falka, Borg, Jarl - pominąłem kogoś?).

Co do sklepiku - najwygodniej będzie zrobić inwazję na Allegro.

Kolejna sprawa - forum. Phpbb3 z tego co widziałem (perspektywa usera) nie daje nic, czego nie oferuje odpowiednio rozbudowane modami phpbb2. No, może standardowy styl wygląda bardziej estetycznie. ;P
Obrazek
Zablokowany