Zmiana rangi

Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Zmiana rangi

Post autor: Alucard »

Sprzeciwiam się. Rangi sa juz tak długo, że łatwo na oko poznac status społeczny osobnijka. Poza tym BOSMAN brzmi dumniej niz np. DROW...
Zereszta przyzwyczaiem się
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Zmiana rangi

Post autor: Keyhell »

A czemu akutat rasy? Dałoby się na przykład zrobic taką hierarchię magów. Rekrut->Nowicjusz->Początkujący mag->mag->adept sztuki->arcymag itp.itd.
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Zmiana rangi

Post autor: Arxel »

A może kapłanów co? Albo wojowników(sporo by się znalazło)? Bo sporo osób może magów nie lubić:D
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Zmiana rangi

Post autor: Ravandil »

komodor pisze:A ja jestem ciekaw innej rzeczy- skąd to się wzięło, że na forum o fantastyce drabinka wygląda tak, jak byśmy byli na jakimś forum o marynarce. Czy nie lepiej by było, aby rangi ktoś zmienił na jakieś bardziej fantastyczne(czyli w stylu gnoma, elfa, czy wyżej wymienionego arcymaga)? Wiem że spory bajzel mógłby powstać na początku, jednak w perspektywie dalszego czasu na pewno by się opłacał(wszak to jedna z pierwszych rzeczy na które zwraca większość osób które tu pierwszy raz przychodzą uwagę).
Nie wiem, czy czułbym się komfortowo, będąc "gnomem"... Obecne rangi są klimatyczne i przynajmniej nie kojarzą mi się z jakimś DnD albo innym cudem. Zgadzam się z Crawem i Alucardem, nie potrzebne nam nowe rangi, bo te są fajne* ^^

*Teraz to nie mam się co odzywać, bo i tak mam inną :P Ale to nie zmienia mojego poglądu na tę sprawę ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Zmiana rangi

Post autor: Sihamaah »

Może tak więziennie?

Kot
Łotrzyk
Złodziej
Bandzior
Członek gangu
Członek Rodziny

Jakoś tak?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Zmiana rangi

Post autor: Keyhell »

Arxel pisze:A może kapłanów co? Albo wojowników(sporo by się znalazło)? Bo sporo osób może magów nie lubić:D
Sporo osób może nie lubić marynarzy :D To działa w obie strony.

A może:
Przybłęda
Przechodzień
Kupiec
Podróżnik
Tropiciel
Obieżyświat
:D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Zmiana rangi

Post autor: BAZYL »

Tawerna RPG jest knajpą dla prawdziwych wilków morskich - (pa)szczury lądowe nie mają tu wstępu. Jak komuś się nie podoba to może pić gdzie indziej, do stu tysięcy beczek zjełczałego tranu!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Zmiana rangi

Post autor: Ravandil »

Sihamaah pisze:Może tak więziennie?

Kot
Łotrzyk
Złodziej
Bandzior
Członek gangu
Członek Rodziny

Jakoś tak?
Ciekawe... A BAZ jaką rangę wtedy będzie miał? Klawisz? :P Mnie tam się Tawerna z więzieniem nie kojarzy... Przynajmniej na razie :P
Keyhell pisze:
Arxel pisze:A może kapłanów co? Albo wojowników(sporo by się znalazło)? Bo sporo osób może magów nie lubić:D
Sporo osób może nie lubić marynarzy :D To działa w obie strony.

A może:
Przybłęda
Przechodzień
Kupiec
Podróżnik
Tropiciel
Obieżyświat
:D
Sporo osób może nie lubić podróżników :P Szczególnie ten "Przybłęda" mnie rozwala :P To działa w zylion stron :D
BAZYL pisze:Tawerna RPG jest knajpą dla prawdziwych wilków morskich - (pa)szczury lądowe nie mają tu wstępu. Jak komuś się nie podoba to może pić gdzie indziej, do stu tysięcy beczek zjełczałego tranu!
Zawsze można takich osobników umieścić na tablicy "Tych klientów nie obsługujemy" ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
xNefrit
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 18:16
Numer GG: 0

Re: Zmiana rangi

Post autor: xNefrit »

A tam czepiacie się... Rangi są spoko i jestem za tym żeby ich nie zmieniać.
Obrazek
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Zmiana rangi

Post autor: jokemaster »

Ravandil pisze:
BAZYL pisze:Tawerna RPG jest knajpą dla prawdziwych wilków morskich - (pa)szczury lądowe nie mają tu wstępu. Jak komuś się nie podoba to może pić gdzie indziej, do stu tysięcy beczek zjełczałego tranu!
Zawsze można takich osobników umieścić na tablicy "Tych klientów nie obsługujemy" ;)
Taka tabliczka już jest tyle że zamiast napisu "tych osób nie obsługujemy" pisze zabanowany. Właściwie to napis zabanowany można by zmienić na coś takiego. A i jeszcze jedno bazyl swoim postem dyskryminuje nowo zarejestrowanych użytkowników którzy mają rangę "szczur lądowy" . Nieładnie wielki bracie nieładnie.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Zmiana rangi

Post autor: BAZYL »

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, bo przecież każdy wie jak to jest jak nowy wchodzi do mordowni: wszystkie oczy na niego i zapada nagle taka ciężka cisza... c'est la vie!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Zmiana rangi

Post autor: Phoven »

Moze wtrące tu parę groszy - nie dziwi was, że wszelkie reformy i porady dotyczące błachych z gruntu spraw są dawane przez młodych userów? I to chyba w każdym wątku w którym rostrzyga się jakaś wiążąca sprawa. :P I co jeszcze śmieszniejsze owe reformy spotykają sie z dezaprobatą starych wilków morskich którzy już nie pierwszy raz zalewaja sie na umór rumem. ^^

Zresztą te proponowane przez was rangi są tak bajecznie denne, ze aż mnie rozśmieszyły - a powinienem w skupieniu i z cierpietniczą powagą uczyć się teraz geometrii kochanej. Psujecie biednego Phovena ;P
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Zmiana rangi

Post autor: Ravandil »

Phoven pisze:Moze wtrące tu parę groszy - nie dziwi was, że wszelkie reformy i porady dotyczące błachych z gruntu spraw są dawane przez młodych userów? I to chyba w każdym wątku w którym rostrzyga się jakaś wiążąca sprawa. :P I co jeszcze śmieszniejsze owe reformy spotykają sie z dezaprobatą starych wilków morskich którzy już nie pierwszy raz zalewaja sie na umór rumem. ^^
Heh, wiadomo, że zawsze zadziała nasz tawerniany beton... Nie damy się rządzić nowym :evil: Poza tym na pewno jest Ci przykro, że nie byłeś pierwszym, który storpedował te pomysły... Współczułbym wtedy ich autorowi :P Ale proponuję nie spamować tu zbytnio, bo na zmianę czegokolwiek raczej nie ma co liczyć. Szczególnie, że jest to po prostu dobre ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Zmiana rangi

Post autor: Deep »

BAZYL pisze:Tawerna RPG jest knajpą dla prawdziwych wilków morskich - (pa)szczury lądowe nie mają tu wstępu. Jak komuś się nie podoba to może pić gdzie indziej, do stu tysięcy beczek zjełczałego tranu!
Popieram całym sercem. Co by to było jakby się wchodziło do karczmy a tam zamiast marynarzy krzyczących "Hej ho! i butelka rumu" widzi się jakieś elfy, nie-ekfy czy inne łotrzyki. Te rangi są wspaniałe i jednorazowe. I nietuzinkowe.
Basta! Obecne muszą zostać! Bo jak nie to uciekne i się powieszę i bedziecie żałować! :P
.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Zmiana rangi

Post autor: LOD »

Tawerna w tym roku (przynajmniej forum) kończy 4 lata. Wszyscy co są, to cmokają, a jak ktoś odchodzi to głównie z braku już zainteresowaniem tematyką RPG (np. Villemo), albo ze starości lub braku czasu (Eglarest coś mało się odzywa). Mało co się tu marudzi. Trochę kiedyś ktoś pomarudził na ilość postów pod avkiem, trochę coś było na temat rozmiarów avków, burzliwym tematem były zmiany skórki forum. Ale ogólnie za wiele nie zmieniono, jest dobrze, schludnie i czysto, nikt nie może narzekać, a wy się czepiacie takiej pierdoły jak tytuły. Dajcie looz. Co prawda nie wiem kto to jest Kok, ale co z tego? Przecież to jest tylko jakiśtam napis, który po prostu jest! I tyle. Spójrzcie na ilu forach macie ów tytuły, na ilu są one sensowne, a na ilu w ogóle ich nie ma i nikt właściwie tego nie zauważa...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Zmiana rangi

Post autor: Azrael »

Mi też te rangi nie przypadły do gustu... :roll:

Z tych wyżej podanych najlepszy pomysł miał Keyhell (choc trzeba by tam troche dodac), a i ten nie był jakiś powalający.

Można by dac cos takiego:

Nowy
Nie lubi różu
Harcerz w APP (armia przeciw pluszowa)
Buntownik
Partyzant
Morderca różu
Niszczyciel
Oficer APP
Generał APP
:D :shock: :lol: :D :twisted: :twisted: :twisted: :D :D :lol: :lol: :lol: :shock: :roll:


A tak na poważnie, to przeniusł bym to wszystko w świat fantasy...

Nikt
Śmiec
Żebrak
Meliniarz
Pracownik
Obywatel
Uczeń Czeladnika
Czeladnik
Kupiec
Bogacz
Rycerz
Szlachcic
Lord
Baron
Hrabia
Król

Może nie jest to jakieś super, ale to tylko szkic.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Zmiana rangi

Post autor: LOD »

Azrael666 pisze:Nikt
Śmiec
Żebrak
Meliniarz
Pracownik
Obywatel
Uczeń Czeladnika
Czeladnik
Kupiec
Bogacz
Rycerz
Szlachcic
Lord
Baron
Hrabia
Król
Nikt, śmieciarz - moim zdaniem to jako tako obraza, tak samo Meliniarz
Poza tym nie rozumiem niektórych przejść, np. Czeladnik, Kupiec... WTF? Jak już, to czeladnik, rzemieślnik, bo kupiec, to zupełnie inna bajka.
Rycerz, Szlachcic, Lord - przecież wszystko to to samo, tylko że inna nazwa
Poza tym, powtórzę się, że marynarskie stanowiska bardziej pasują do portowej Tawerny/Karczmy, bo król i tawerna? Zakładając, że większość systemów opiera się na 17 wieku i dalej, to królowie już wtedy nie chodzili do Karczm.
Swoją drogą takie fantasy jest mało uniwersalne, bo co z innymi systemami? Pasuje to powiedzmy do D&D, czy WFRP, ale np. NS? A tytuły marynarskie pasują do klimatu i są dość neutralne.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Zablokowany