Komentarze APW/ Zasady tam: http://duszakrew.mojeforum.net

Miejsce, w którym toczą się starcia na Apokaliptycznym Polu Walki.
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Dobra, zatem zakładając, że moja postać ma być niewidzialnym upiorem. Jak ma się rzecz z mocami? Ile mogę ich mieć, na jakim poziomie, albo ile punktów mogę na nie wydać.
Jak zdobywać ów moce w czasie gry, czyli o punkty, jak to się przelicza?
Co do wykorzystania mocy, niektóre z nich można jedynie podczas jakiegoś manewru, jak obrona skrzydłami przed magią jedynie na ziemi, czy strzał wodą jedynie gdy obie dłonie sa wolne, a także co ileś tur, czyli wiadomo.

Co do niesklasyfikowanych informacji podałeś mi link, w nim między innymi znalazłam "wcielenia" a także "ubiór”, na który wydaje się jakieś punkty? Czyli mam rozumieć, że nasza postać jest naga na początku i nie ma, lub ma parę wcieleń?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Wszystko naprawdę jasno jest określony w tamtym linku. Ubiór Upiór posiada http://duszakrew.mojeforum.net/viewtopic.php?t=22

Moce/cena/wszystko o nich Upiora są tutaj: http://duszakrew.mojeforum.net/viewforum.php?f=14

Wcielenia - szerzej o nich jest tutaj: http://duszakrew.mojeforum.net/viewtopic.php?t=24 (Odrzucenie sprawia że jest drugie Wcielenie Upiora)

Wydając punkty udoskonalasz wszystko, co nie znaczy że nieistnieje, po prostu nie doczytałaś :p

Upiór zdobywa Dusze - jedna Dusza to jedna Dusza :)
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Znów nic nie kumam AC
Zarzuć mi przykładową kartę postaci do wypełnienia, może coś więcej skumam. Bo to wszystko jest tak niemiłosiernie nieposegregowane, że aż głowa boli, co jest przydatne, a co nie.
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Kawairashii pisze:Znów nic nie kumam AC
Zarzuć mi przykładową kartę postaci do wypełnienia, może coś więcej skumam. Bo to wszystko jest tak niemiłosiernie nieposegregowane, że aż głowa boli, co jest przydatne, a co nie.
Właśnie jest posegregowane, czytałaś kiedyś coś w stylu... nie wiem... podręcznika RPG czy Kodeksu Cywilnego? :P

Chodzi Ci o kartę postaci czy kartę rekrutacyjną?

Karty rekrutacyjne są tu (stare zasady, ale to zawsze karty :) ):


http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=2036
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=1564
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=1505


Karty postaci WŻT masz na każdej pierwszej stronie każdej gry :)
Chyba że ci chodzi o kartę postaci Upiora, nie ma takiej jeszcze; jak bardzo chcesz to ci jutro ją tutaj napiszę :)
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

...

Dobra nie chce mi się zadawac więcej pytań. Stworze karte postaci bazując na pierwszym linku. Powiesz mi czy dobrze.

Wygląd: białe kimono z czerwonym pasem, ciemne długie włosy, jasne oczy, japonki z obcasami na nogach.
Kolor: Biały
Rasa: Upiór
Początkowe statystyki;
Żywotność 10
Siła 1
Szybkość 10
Berserk

a gdzie te wszystkie moce? jakiś biedny ze mnei upiór
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

1. Berserk jest tylko dla Władców Zombie.
2. Moce zdobywa się w czasie gry, kupuje je się za dusze.
3. Zainstaluj gg to ci to wszystko szybko wyjaśnię. Nie wiem czego nie rozumiesz...
4. Według nowych zasad każdy Upiór wygląda identycznie - Upiorna Szata.
5. Karty postaci wysyła się tylko na rekrutację.
6. Twoja karta postaci może być :)
7. Wszystko jest tutaj proste. Wystarczy przeczytać.
8. Pierwszy link nie był dla Upiorów.
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Dobra mogę wejść w skład jakiejś sesji? by sprawdzić podaną przez ciebie wiedzę?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Nie, w sumie mogłabyś do tego co jest teraz rozgrywane przeze mnie, ale już jest za późno. Nie zdobędziesz poziomów i zginiesz mniej więcej w czasie 2-3 tur.
Możesz zagrać u Teveriego za mnie jako Zenek Zabójca, napisz mu PW jeżeli chcesz.
Upiorem nie można grać teraz nigdzie, tylko Żywe Trupy.

Jeżeli bardzo chcesz grać Upiorem to zapraszam pod koniec lata (a może na jesieni czy zimę 2007) do rekrutacji APW3.
Lub dorwij MISTRZ_MIECZA gdzieś i poproś żeby stworzył kontynuację [Wojny O Dusze] I: Upiór i Licze.
Ewentualnie o prowadzenie możesz się spytać: t0m3ek czy Pavciooo
Obrazek
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Post autor: t0m3ek »

Założyłem nową rekrutację do APW Arena, na początek nie ma upiorów ale wszystko w tych grach możliwe, jak chcesz to się zgłoś.
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Dobra zatem wybrałam wlkołaka, maiłam do wydania 8 punktów, wydałam max 5 na umiejętności ewolucyjne. Czy to znaczy że w rozgrywce mogę używać dowolnej z podumiejętności na tym poziomie, czy raczej co innego?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

To oznacza, że możesz wybrać każdą moc z ewolucyjnych (mając jej poprzedni level) i że moce plemienne gdy osiągniesz warunki (czyli zazwyczaj 6 Wilkołaków) możesz używać do level 3 włącznie.
Kiedy dostaniesz poziom zadecyduje Tomek i powiadomi cię w update.
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Uuu. Stylowo.
Jeśli chodzi o świat, gramy na arenach(?) Każdy z graczy zbiera punkty poprzez zabijanie innych i kolekcjonowanie dusz/ciał/czego tam można. Czy gracze są napuszczani na siebie, czy może na takiej arenie jest wyznaczona ilość punktów do zdobycia (ludzi do wymordowania)?

Jako że w grze bierze udział mniej niż 50 osób :D trudno jest zabić kogokolwiek ponad 50 razy by taki sobie upiór zdobył połowę wymaganych punktów na jakąkolwiek zdolność XP (kieruje się wykresem cen w umiejkach)
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Przecież na planszy są statyści... każda arena to miasto/wieś/wyznaczony teren rzezi. Wszystko wyjaśni Tomek w pierwszym poście jego gry. "Arena" to teraz tylko taka nazwa, bo APW3 jest zastrzeżone :P
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Na każdej planszy masz po kilkudziesięciu do kilkuset ludzi, i głównie za ich zabijanie kosisz levele. AC kiedyś wyliczył, że na statystyczną mapę wypada takiemu Upiorowi 3000 dusz.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Liga Apokaliptycznych Pól Walki i Komentarze

Post autor: AC »

WAŻNE: wysłane posty w grze zwyczajowo nie podlegają edycji ze strony graczy, co jakiś czas gdy się pojawiam tutaj używam swoich mocy moderatorskich żeby uniemożliwić wam tego dodatkowo. Zwyczajowo i tak tego nie robicie, więc zapewne nie często będziecie widzieć niemożność edycji postów, w grach których ja prowadzę tutaj coś takiego jednak będzie.
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: Liga Apokaliptycznych Pól Walki i Komentarze

Post autor: Kawairashii »

Dobra jako wilkołak mam swoich sługusów, ale teraz ponoć trza ich przemienić :D jak to się robi?
Jak widać różnią się oni statystykami, ale ponoć bez przemiany na nic mi te statystyki.
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Liga Apokaliptycznych Pól Walki i Komentarze

Post autor: t0m3ek »

Obok każdego Res-Were masz ilość tur, za tyle Updateów się przemienią, po prostu muszą przeżyć w tej formie, nie mogą się jednak sami poruszać.
Meniyaki tsukete shinugaii!
ODPOWIEDZ