[Autorski-Apo] Sunrise (temat organizacyjny)

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Autorski-Apo] Sunrise (temat organizacyjny)

Post autor: Szasza »

.........:Sunrise:........

Obrazek
Ostatnie tygodnie tego, co przeciętny człowiek nazywa światem były niczym ten nieopisany odgłos, poprzedzający każdy głośny huk. Powietrze zdawało się być naładowane energią, a ludzie aktywni do granic szaleństwa.
Wszechobecna energia zdawała się być narkotyczna i wręcz namacalna.
Po krótkim czasie mało kto wyobrażał sobie życie bez niej. Napływała zewsząd, napełniając ciało uczuciem odprężenia, a zarazem rozpierając mięśnie i pobudzając umysł do nieustannego działania.
Zwykli ludzie masowo odkrywali w sobie ukryte talenty, oraz nieznane dotąd pokłady sił witalnych. Starzy, chorzy i obolali wracali do aktywności fizycznej. Przeciętniacy okazywali się być geniuszami, zaś robotnicy o spracowanych, sękatych łapskach – następcami Picassa. Jedni rzucali towarzyszące im przez całe życie nałogi, podczas gdy inni wpędzali się w nie. Wielu obywało się przez całe tygodnie bez snu, nie widząc w tym nic zdrożnego.
Choć wrażliwszych niepokoiła sytuacja, większość starała się bagatelizować to dziwne zjawisko, zrzucając to na wciąż przyspieszający tryb życia. Równie wielu dawało temu wiarę, nie widząc logiczniejszego wyjaśnienia nagłej poprawy samopoczucia i nie chcąc go znać, w obawie że nie będzie równie przyjemne, co samo zjawisko.
Może miały na to wpływ urlopy, masowo brane z okazji zbliżających się świąt bożego narodzenia i wiążący się z tym nadmiar wolnego czasu, ale ilość idiotyzmów walających się po internecie, telewizji i prasie wzrosła do zadziwiających rozmiarów. Youtube i podobne mu serwisy szczelnie wypełniły nagrania szalonych proroków, osób podsumowujących swoje życia, posługując się przy tym pseudofilozoficzną paplaniną, kretynów popełniających samobójstwa przy akompaniamencie niezrozumiałego bełkotu, lub gnanych złudzeniem o byciu niezniszczalnym. Wszystkie możliwe, niemożliwe i niedorzeczne stanowiska odnośnie zarówno kwestii ważnych, jak i kompletnych błahostek zalały blogi oraz fora dyskusyjne. Pod niewyobrażalną masą wprowadzanych znaków, zdjęć, nagrań, i plików, przepastny internet z całą potęgą swych niezliczonych serwerów znalazł się na skraju kapitulacji.
Urzędy patentowe przeżyły oblężenie, a słupy ogłoszeniowe wyginały się pod ciężarem kolejnych ogłoszeń o otwarciu wystawy, koncercie, przemówieniu, bądź zawodach sportowych. Domy i dyskoteki huczały od imprez, które w normalnych okolicznościach nawet najzagorzalsi celebryci-imprezowicze, uznaliby za przesadne w każdym calu.
Kościoły, meczety i wszelkie inne świątynie zostały zalane przez wiernych, ogarniętych szałem modlitewnym. Na ulice wysypali się „ojcowie” setek nowych religii, ciągnąc za sobą wianki osób, którym ich słowa, wyjaśniały obecną sytuację.
Wzrosła wzajemna agresja. Zarówno na poziomie pojedynczych jednostek, jak i zorganizowanych grup przestępczych, czy nawet niewielkich państewek.
Policja i wszelkie inne służby porządkowe, również upojone nagłym przypływem sił, bez wytchnienia pracowały nad utrzymaniem sytuacji w ryzach i trzeba przyznać, że robiły to skutecznie, bo mimo elektryzującego napięcia, które zdawało się płynąć ulicami wszystkich miast świata, wszystko zachowało pozór normalności i spokoju, a sytuacja zdawała się być stabilna.

Niepostrzeżenie obca moc, stała się równie obowiązkowym elementem świata, co powietrze, motoryzacja, czy Jerry Springer Show.
Świat ludzi akceptując swe nowe tempo, dumnie wykonał kilka kroków naprzód. Zdawało się, że wykona ich jeszcze mnóstwo, a dzięki nowo nabytemu wigorowi, wiele z nich zostawi wspaniały ślad w zbiorowej świadomości. Nadzieja okazała się złudna, gdy nastał „wschód słońca”, który rzucił świat na kolana...

Witam wszystkich, po trochę przerośniętym wstępie i zapraszam do uczestnictwa sesji.
Rozgrywa się ona we współczesnym Nowym Yorku, bo żadne miejsce nie daje takiej swobody w kreowaniu postaci, jak "Wielkie Jabłko".
Sama gra oczywiście będzie opierała się na storytellingu w tempie dwóch odpisów tygodniowo, za wyjątkiem momentów wzmożonej akcji, gdzie postaram się to przyspieszyć.
Akcja będzie utrzymana w klimacie grozy z dużą ilością zjawisk paranormalnych. Choć mam zarysowany początek scenariusza, postaram się zapewnić graczom dużą swobodę wyboru.
Oczekuję od graczy wczucia, odgrywania, odrobiny pomyślunku oraz zdolności improwizacji.
  • Karta postaci:
    Avatar: Opcjonalnie.
    Imię:
    Nazwisko:
    Przezwisko: Jeśli twoja postać jest znana z niego, bardziej niż z imienia. Ale bez kozackich mian, zawierających składowe typu: Dark, Dragon, Crusher itp.. To bardziej ksywka, bądź przezwisko, niż pseudonim.
    Płeć:
    Narodowość:
    Wiek:
    Wygląd zewnętrzny: Cechy wyglądu twojej postaci i to, jak postrzegają ją inni.
    Historia: Zarówno stan obecny, jak i strzeszczenie dotychczasowego życia. Głównie przedstawienie sytuacji rodzinnej, pochodzenia, ukończonych szkół, ważnych zdarzeń w życiu, aktualnej sytuacji życiowej. Z niej wynikają wasze umiejętności i poniekąd ekwipunek.
    Osobowość: Powinna być dłuższa, niż historia. Z niej wynikają wasze zdolności i ekwipunek. Rzeczy, które trzeba uwzględnić w opisie osobowości:
    Zachowanie
    Postrzeganie innych
    Zainteresowania
    Jakie wrażenie wywiera na innych?
    Co robi postać w wolnym czasie?
    Stosunek do bliskich, pracy itd.
    Uzależnienia, obsesje itp.
    Z jakimi przedmiotami się nie rozstaje? - Ekwipunek!
    Bez czego, nie wyobraża sobie życia?
    Co sprawia jej największą radość?
    Czego nienawidzi?
    Do czego dąży?
    Co najlepiej jej wychodzi?
    W co wierzy?
    Czego się boi?
    W jakim towarzystwie się obraca?
    Czy jest, coś co chcesz dodać na temat swojej postaci?
    Dowolna kolejność
Odnośnie postaci.
Nie musicie grać szarymi, przeciętnymi obywatelami (bo jaka z tego frajda). Wasze postaci mogą być wyjątkowe i ekscentryczne, ale w granicach przyzwoitości. Proszę tylko bez żadnych komandosów, multimilionerów, profesorów uniwersyteckich, czy karate - pustelników.
Akcja rozpoczyna się w jednym z miejskich urzędów.

Powodzenia w pisaniu kart ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 lipca 2009, 12:05 przez Szasza, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: necron1501 »

Pytanie techniczne: czy sami mamy podać jakie zmiany zaszły w postaci?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Szasza »

One dopiero zajdą :twisted:
A tak na prawdę:Jedynym pewnikiem jest rozpierająca energia. Każdy zareagował na nią inaczej. Postać mogła przez te kilka tygodni równie dobrze sfiksować, jak i wcale się nie zmienić. .Wygodniej chyba grać postacią w pełni władz umysłowych? ;)
Obrazek
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: necron1501 »

Dobra no to jutro lub pojutrze będzie karta.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: MarcusdeBlack »

Mam wolne okienko, bo jeden MG postanowił nie zacząć sesji, wstępnie proponuję zgorzkniałego detektywa, ale jak znam siebie to ze dwa razy zmienię zdanie ;).
Od razu daję znać że to nic pewnego, bo moja sesja może mnie pochłonąć 8)
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Szasza »

Tak, czy inaczej czekam zarówno na twoją kartę, jak i na twoją sesję :smile:
Obrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Blue Spirit »

Mam wolne okienko, bo jeden MG postanowił nie zacząć sesji
taaa... złamane serca... strzaskane przyjaźnie. Zdarza się, kutwa! :D

No coś tam spróbuję, szasza, spróbuję. Wstępnie myślę nad postacią starego kaznodziei który postanawia porzucić kunszt pouczania wiernych i z bronią w ręce zaczyna głosić Prawdę Bożą. Pomysł dopracuję, nadam charakter postaci. Nie, imię nie będzie brzmiało Ray :D
I licz się z tym że czasem (z dużym naciskiem) mogę mieć niejakie problemy z czasem, niestabilny net. Ale w sumie nie powinienem opóźniać.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Szasza »

Spoko Nesq :smile: Czekam na kartę.

Łącznie z deklaracją wyżej wymienionego mamy trzech graczy, czyli absolutne minimum do ruszenia sesji.
Coś mały ruch mam w rekrutacji :cry:
Obrazek
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: necron1501 »

Moja będzie jutro lub dziś wieczorem. Co do rekrutacji nie łam się, na pewno ktoś jeszcze przyjdzie :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: MarcusdeBlack »

Nesquel pisze:
Mam wolne okienko, bo jeden MG postanowił nie zacząć sesji
taaa... złamane serca... strzaskane przyjaźnie. Zdarza się, kutwa! :D
Oj, przecież nie ze złością to rzekłem/napisałem. Tak wyszło, szkoda.
I nie gadaj tu strzaskanych przyjaźniach, bez przesady, to tylko 'gra', nie ubolewaj tak nad tym, tylko wymysł coś nowego! Do roboty! :lol:

Szasza jakąś reklamę zrób :!:
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Blue Spirit »

poszła karta.

MarcusdeBlack: chodziło mi jedynie o to by się do mnie nie zrazić. Wiesz, to był taki... a zresztą. Sorry.

Proszę o komentarz bo karta jest dość ekscentryczna...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Szasza »

Nesq
Karta przeszła. Kilka uwag w PW.

Trochę zmieniam szablon karty, więc niech wszyscy zainteresowani zajrzą do pierwszego posta.
Obrazek
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Bielik »

Spróbuję coś wysmażyć :smile: Dawno nie grałem więc postaram się napisać coś dobrego :D
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Szasza »

Pozostaje mi już tylko czekać na Twoją kartę :smile:
Obrazek
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: Szasza »

Sorry za post pod postem, ale licznik sam się nie nabije ;)
Na chwilę obecną mamy dwóch koksików w drużynie, także jeśli pozostałe osoby bały się inwestować we wrażliwczo-intelektualną naturę swoich postaci, to mogą to robić bez krępacji.
Rekrutacja trwa do środy.
Obrazek
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: necron1501 »

No ludzie ślijcie!! Zapowiada się ciekawa sesja :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Autorski-Apo] Sunrise

Post autor: MarcusdeBlack »

Dziś kartę zacznę pisać....
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Zablokowany