[Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Wzór karty

Post autor: Tevery Best »

No, i oto jesteśmy przy końcu. Tak, pewna część karty została bezczelnie zerżnięta od Phovena.

Kod: Zaznacz cały

[b]Imię/Imiona: [/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Wygląd: [/b]
[b]Cechy charakteru:[/b]
[b]Nazwa państwa:[/b]
[b]Ustrój polityczny i wasza funkcja w nim:[/b]
(dla ustrojów mniej czy bardziej demokratycznych) [b]Główne ugrupowania polityczne w państwie:[/b]
[b]Gabinet:[/b] (Czyli wasi doradcy, ministrowie etc. W zależności od wybranego ustroju będą posiadali inne kompetencje i kto inny będzie ich wybierał. By zrównać szanse wszystkich graczy każdemu z doradców możecie przyporządkować wartość od 1 do 5 [piątka jest wartością najwyższą, jedynka najniższą] odzwierciedlającą jego doświadczenie, zasoby i kontakty. Łącznie macie 27 punktów do wykorzystania, przyporządkowujecie ich do konkretnych działów):
[i]Sztab:[/i]
[i]Informacja i propaganda:[/i]
[i]Bezpieczeństwo wewnętrzne (szeroko pojęte):[/i]
[i]Wywiad i tajne służby:[/i]
[i]Skarb i gospodarka:[/i]
[i]Dyplomacja:[/i]
[i]Administracja:[/i]
[i]Edukacja i Nauka:[/i]

Bardzo byłbym wdzięczny, gdybyście opisywali ich totalnie. Wygląd, charakter, przeszłość. Dlaczego trafił na to stanowisko? Im więcej konkretów, tym lepiej. To samo tyczy się rodziny.

[b]Rodzina:[/b] (żona, dzieci, krewni)
[b]Współczynniki[/b] (czyli kilka istotnych cech państwa, wyznaczacie im wartość od 1 do 5, do podziału macie 24 punkty, jak nietrudno się domyślić im więcej, tym lepiej):
[i]Stan gospodarki:[/i] 
[i]Liczba ludnosci:[/i] (1: <500 000; -> 2: 500 - 800 tys.; 3: 800 tys. do 1,2 miliona; -> 4: od 1,2 miliona do 1,5 miliona, 5: powyżej 1,5 miliona)
[i]Relacje z sąsiadami:[/i] 
[i]Siatka szpiegowska:[/i]
[i]Wyszkolenie i wyposażenie wojska:[/i]
[i]Fundusze państwa:[/i]
[i]Infrastruktura naukowa:[/i]

[b]Najbliższe cele do zrealizowania[/b]: (Czyli co zamierzacie zrobić w najbliższym czasie, w jakim kierunku iść na początku gry – przyda mi się to w konstruowaniu fabuły)
[b]Ogólny kształt państwa: [/b](czyli wasze sugestie jak powinien wyglądać region, którym przyjdzie wam władać, możecie określić niemal wszystko – od warunków geograficznych i miejscowych tradycji po specyfikę władz – wszystko to co sprawi, ze wasze państwo będzie rzeczywiście wasze; bardzo zależałoby mi na poukładanej historii kraju)
Kilka spraw do przemyślenia w tym punkcie (nie traktujcie tego jak rozpiski, to tylko kilka wskazówek, taka inspiracja):
- najważniejsze firmy w państwie. Czym się zajmują? Dlaczego są istotne? Mają jakieś powiązania z rządem?
- struktura społeczeństwa. Czy podział na bogatych i biednych jest wyraźny? Czy wasza misja pierwotnie posiadała wielu specjalistów, czy może zupełnie przypadkowych ludzi? Jakie jest przeciętne wykształcenie? Występują konflikty etniczne, kulturalne, może religijne? Jak z przyrostem naturalnym?
- kultura. Jednolita czy różnorodna? Czy mieszkańcy są przywiązani do ziemskich obyczajów, czy może całkiem je zarzucili? Jaka jest rola i znaczenie mediów w społeczeństwie? Czy produkuje się filmy, seriale czy komiksy, czy też handluje tylko ziemskimi, żeby nie marnować cennych zasobów ludzkich i materialnych?
- wojsko. Sprzęt własny czy kupiony z zagranicy? Bazuje na czołgach, piechocie, może siłach powietrznych czy flocie? A może cała armia składa się ze szpiegów i oddziałów specjalnych? Może całe społeczeństwo jest zmilitaryzowane? Jak ze strukturą dowodzenia? Jaki wpływ ma twoja postać na przebieg wojny? Masz przygotowane na każdą okazję plany obrony kraju, czy to czysta prowizorka?
- infrastruktura naukowa. Bazujesz na rozproszonych naukowcach, prowadzących badania i gromadzących wiedzę w specjalnej sieci komputerowej? Może od razu ją publikujesz? Masz jakichś wiodących światowych ekspertów od czegoś? A może wszystko jest objęte tajemnicą wojskową w jakimś głęboko zakopanym bunkrze na końcu świata?
- hardkor. Jesteś nim? A może nie?

No, na co jeszcze czekacie? Pisać karty, pisać! Wszelkie pytania zadawajcie mi na moje GG (numer w profilu).
Ostatnio zmieniony środa, 2 września 2009, 18:28 przez Tevery Best, łącznie zmieniany 6 razy.
the_weird_one
Mat
Mat
Posty: 407
Rejestracja: sobota, 22 listopada 2008, 21:34
Numer GG: 6271014

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: the_weird_one »

Wprawdzie kartę mam, ale czy istniała by możliwość... podczepienia isę do frakcji jakiegoś z graczy? Taki Tactical Adviser... :twisted:
No Name pisze:Podchodzę do norda i mówię:
- Pierwsza zasada klubu walki – nie rozmawiajcie o klubie walki...
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Tevery Best »

Hmm, nie. Każdy gracz ma swoją frakcję, każdy walczy dla siebie. Na tym cały pic polega.

Jeszcze dwie sprawy. Część spośród państw kolonistów nie jest powiązana z państwami ziemskimi, część jest. Warto, byście mieli tego świadomość.

A, i karty proszę na PW.

Zasadniczo jeśli ktoś ma zamiar robić kartę, niech się zgłasza na GG, prędzej czy później i tak będę chciał wasze numery.
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: BlindKitty »

Dzeta, Harpia, Kwinta - S. Lem wita ;) Mój numer gg masz, a moja karta już w produkcji, choć nie wiem kiedy zostanie ukończona :)
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Drzewiec »

Zaczynam pisać kartę - zaklepuję sobie nację złożoną głównie ze Słowian, tzn. gości, którzy przylecieli na Kwintę z WPBK.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Tevery Best »

Otrzymałem pierwszą kartę. W związku z tym, co w niej zaobserwowałem, podaję parę dodatkowych informacji:

- bardzo prosiłbym o uwzględnienie w karcie wiodących firm państwa, w szczególności koncernów medialnych.
- kontynenty - jak wspominałem - są dwa, mniejszy i większy, w każdym programie nazywano je inaczej, większość państw przejęła te nazwy, których używał program, z którego się wywodzi.
- resorty mogą być obejmowane przez zespoły, które jednak wtedy korzystają ze wspólnego współczynnika. Podobnie jedna osoba/zespół może mieć kilka resortów, ale wtedy do każdego z nich stosuje się odrębny współczynnik. Krótko mówiąc: przypisujecie współczynniki do stanowisk, nie do ludzi.
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: MarcusdeBlack »

Pracuję intensywnie nad kartą i konstrukcją państewka. Mogę rzec wstępnie że to będzie grupa Separatystów od NSSP.
Kawałek (kawalątek wręcz) Ci wysłałem Tevery, jednak mam jeszcze kilka pytań.
Jakie główne surowce są w cenie, zimna fuzja musiała świat wywrócić, ale surowce to i tak ważna rzecz...tak myślę.
Na Kwincie występują jakieś dziwne choroby? Czy na razie nie wiadomo?
Roślinność, różni się. W jakim stopniu? Czy koloniści muszą odżywiać się zapasami czy jest grupa roślin (warzyw/owoców) które można bez problemu jeść. (wiem było, ale chcę jaśniej ;) )
Na razie tyle, karta pewnie w przyszły tygodniu.
- bardzo prosiłbym o uwzględnienie w karcie wiodących firm państwa, w szczególności koncernów medialnych.
Miałem o to spytać! Jasne, uwzględnię.
Ciao.

PS: Co do ksywy, to różnie można to pisać i się nie obrażę. Wzkazówka - (Marcus, MdB, MarcusdeBlack, Marcusdeblack. Z twoją wersją spotykam się pierwszy raz ale spoko :P )

EDIT: Prosiłbym o komentarz do tego co Ci wysłałem.
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Tevery Best »

MarcusdeBlack pisze:Jakie główne surowce są w cenie, zimna fuzja musiała świat wywrócić, ale surowce to i tak ważna rzecz...tak myślę.
Przede wszystkim surowce promieniotwórcze: wykorzystuje się je w energetyce i częściowo w wyrzutniach plazmy oraz broni EMP. Zimna fuzja pomogła zażegnać ostatni energetyczny kryzys, ale nadal nie jest to nieludzko skuteczna forma osiągania energii: na razie opanowaliśmy ją niewiele powyżej poziomu, gdzie jest opłacalna. Nadto pierwiastki ziem rzadkich, ich znaczenie w przemyśle utrzymuje się obecnie na poziomie stałym, ale znacznie wyższym, niż w roku 2009. Spore znaczenie mają też metale nieszlachetne: nikiel, chrom, żelazo etc.
MarcusdeBlack pisze:Na Kwincie występują jakieś dziwne choroby? Czy na razie nie wiadomo?
Na razie nie wykryto żadnych chorób, które imałyby się człowieka. Wynika to ze znacznych różnic między nim a organizmami tubylczymi: wirusy czy bakterie infekujące te organizmy nie są w stanie zagnieździć się w człowieku ze względu na swoje ewolucyjne przystosowania. Specjaliści przekonują jednak, że ten stan może się zmienić w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.
MarcusdeBlack pisze:Roślinność, różni się. W jakim stopniu? Czy koloniści muszą odżywiać się zapasami czy jest grupa roślin (warzyw/owoców) które można bez problemu jeść. (wiem było, ale chcę jaśniej ;) )
Koloniści uprawiają ziemskie gatunki roślin: niektóre w glebie, inne pod szkłem. Na samej Kwincie występuje jedynie kilka gatunków roślin w jakimś stopniu jadalnych: to głównie małe krzewy owocowe. Znowu przyczyną jest niewielka różnorodność fauny: większość roślin stawia na wiatropylność.
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: BlindKitty »

Ech, z przyczyn technicznych nie dam rady napisać karty w zapowiedzianym terminie - a co gorsza, niestety nie wyrobię się też chyba do jutrzejszego wieczora, a we wtorek rano wybywam na parę dni. Także karta będzie, obawiam się, dopiero w przyszły weekend. Jeśli to za późno, to trudno; jeśli nie, to się cieszę :)
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: MarcusdeBlack »

Kolejna zła wiadomość, tym razem ode mnie.
Od czwartku byłem w stanie nie nadającym się do działania (czytać - chory strasznie), tak więc u mnie karta też się opóźni i to na sto procent. Z karty mam tylko zarys geografii, nazwę (już konkretną, bo zmieniłem koncept....dziś rano) i rozdzielone punkty.
Wybaczcie za to, ale terminu choroby nie mogłem sobie 'wybrać'.
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Tevery Best »

Khem, khem. Pojawia się problem. Mam w niedzielę nagły wyjazd za granicę na parę tygodni, więc sesja się opóźni. Piszcie karty, piszcie, wysyłajcie. Wracam najpóźniej pierwszego sierpnia, więc na początku przyszłego miesiąca (jeśli to, co dostanę, będzie wystarczyło) spodziewam się rozpocząć sesję. Do usłyszenia.
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: MarcusdeBlack »

*Drapie się po głowie*
Tym lepiej dla mnie, moja karta była na razie w zastoju małym.
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: MarcusdeBlack »

Wiem, wiem. Post pod postem.

Muszę z ubolewaniem zgłosić, że nie wezmę udziału w rozgrywce. Miałem wielką chęć, miałem pomysł, ale jak przyszło mi pisać kartę to wyszło Nic! Zmieniłem koncepty i tym podobne i nadal nic.
Wybaczcie, ale mam blokadę i nie będę się zamęczał pisaniem czegoś co nie sprawia mi przyjemności. Z gracza wyszedł pieniacz i wiem jak to brzmi.
Mimo to, życzę udanej gry...
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Drzewiec
Marynarz
Marynarz
Posty: 247
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 19:44
Numer GG: 9008864

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Drzewiec »

Tevery prosił, aby przekazać, że trochę się spóźni, tzn. będzie prawdopodobnie we wtorek, środę, a może nawet trochę później, gdyż wygrzewa się w gorącej Hiszpanii.
Elathorn
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 21:15
Numer GG: 3224957
Lokalizacja: Cintra

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Elathorn »

Posłałem kartę, czekać tylko, aż MG wróci :)
GG w profilu
Chińczyk z dynastii T'ang, filozof, śnił, że był motylem, i od tej chwili nigdy już nie był zupełnie pewny, że nie jest motylem, któremu się śni, że jest chińskim filozofem. -Tom Stoppard
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Tevery Best »

Hmm. Powiedzmy, że spodziewałem się silniejszego odzewu. Minęły dwa bite tygodnie z okładem, a dostałem tylko jedną nową kartę, dzięki czemu mam w sumie dwie. Ktoś jeszcze zamierza napisać?
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: [Geopolityka Sci-Fi] - Cisza w eterze

Post autor: Blue Spirit »

chętnię sie podłącze o ile zajrzysz na rekrutkę do neuroshimy :twisted:

ale tak serio - skoro masz tak mało graczy, postaram się napisać kartę na dniach. Zaznaczam że nigdy nie grałęm w tego typu sesję, ale chyba damy radę, nie?

A tak na marginesie - u mnie na rekrutce ruch jeszcze mniejszy, ożyw go :D
Jak pisałem - karta na dniach ;)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Zablokowany