[DnD:FR] Kuźnia Gniewu - ZAMKNIĘTA; KOMENTARZE -

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

[DnD:FR] Kuźnia Gniewu - ZAMKNIĘTA; KOMENTARZE -

Post autor: Serge »

Dungeons & Dragons

Obrazek Dwieście lat temu znakomity krasnoludzki kowal Durgeddin Czarny zbudował Khundrukar, ukrytą w górach twierdzę, w której prowadził krucjatę zemsty przeciwko orkom. Durgeddin pracował tu przez lata, aż orkowie odkryli Khundrukar i w czasie szturmu wymordowali wszystkich mieszkańców. Legendy mówią, że doskonałych ostrzy i błyszczących skarbów Durgeddina nigdy nie odnaleziono...

* * *

Witam i zapraszam do mojej nowej rekrutacji, tym razem osadzonej w starym dobrym Faerunie. 'Ostatni Tabor' miewa się całkiem dobrze, więc postanowiłem znów pomistrzować, tym razem w stylu heroic. Sesja przeznaczona jest domyślnie dla cztero-pięcioosobowej drużyny poszukiwaczy przygód, którzy nie boją się zagłębić w czeluści mrocznych lochów :P. Chcę graczy solidnych, niekoniecznie wielce doświadczonych i znających świat na wylot. Trochę podstaw świata systemu, systematyczność w odpisywaniu i czerpanie przyjemności z gry to główne założenia.

Gracze mają też ze sobą współpracować. Nie potrzebuję żadnych samotników, co nawet śniadania nie jedzą z pozostałymi bohaterami przy jednym stoliku :P. Charakter: neutralny + - nie chcę złych postaci bo i nie taki charakter tej sesji. Scenariusz obfitować będzie w walki, wyzwania, zagadki etc., więc kooperacja będzie wymagana. Gramy wg oryginalnego dodatku do DnD, więc myślę, że będzie całkiem dobrze i ciekawie. Oczywiście ktoś, kto już grał bądź zna scenariusz, proszony jest o nie zapisywanie się, co by nie psuć zabawy innym. A czy warto się pakować na sesję do takiego MG jak ja? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami, przeglądając sesje w których grałem/prowadziłem lub prowadzę.

Scenariusza rzuci Was w naprawdę ciekawe lokacje, więc jeśli lubisz włóczyć się po wilgotnych, zatęchłych lochach, to ta sesja jest właśnie dla Ciebie :). Skoro DnD, to wiadomo że heroic. Nie dark, soft, czy inne wymysły. Po to się chodzi po Lochach i morduje Smoki by poczuć się niezwyciężonym bohaterem. Ale jak ktoś będzie przeginał, to niezwyciężony nie będzie, bo go wcześniej ubiję xD.

Profesje podstawowe z Podręcznika Gracza, rasy dopuszczam wszystkie z Opisu Świata Zapomnianych Krain. Przyjmę tylko po jednym magu, kapłanie, złodzieju etc., czyli drużynę wybiorę na podstawie konkursu kart (jeśli będzie dwóch magów, przechodzi ten z lepszą kartą na ten przykład). Sesja będzie storytellingowa, czyli 'im ciekawiej piszesz, tym dłużej żyjesz'. Oczywiście jeśli postać rzuci się w pojedynkę na trzy tuziny orków ze sztyletem w dłoni, logicznym jest, że zginie. Dlatego proszę o rozwagę w działaniach. Nie mam ambicji prowadzić długiej, toczącej się dostojnie i rozwlekle sesji. Założyłem sobie prowadzić sesję krótką, ale intensywną. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w zadowalający nas wszystkich sposób.Częstotliwość postów ustalam więc dwa razy na tydzień (czyli średnio jeden post na trzy dni), by rozgrywka nie toczyła się w ślimaczym tempie. Oczywiście, gdy ktoś nie może napisać posta zgłasza to mi i jest usprawiedliwiony. Jeśli dobrniemy do końca tej przygody i będziecie mieć ochotę na więcej, nie ma problemu by zrobić z tego jakąś mini-kampanię.

SZABLON KARTY:

AVATAR

Imię i nazwisko (to ostatnie niekonieczne):
Płeć:
Rasa (dopuszczalne wszystkie rasy zawarte w Opisie Świata Zapomnianych Krain; na inne rasy potrzebna zgoda MG):
Wiek:
Charakter:

Profesja (wszystkie podstawowe z Opisu Świata...; na inne potrzebna zgoda MG):
Religia (dowolne bóstwo zgodne z charakterem i profesją postaci, ew. ateista):

Wygląd:
- Wzrost i waga
- Oczy
- Włosy
- Ogólny opis (wrażenie jakie postać wywiera samym wyglądem)
- Znaki szczególne (blizny, tatuaże, itp.)

Umiejętności (umiejętności, które wg was przydadzą się postaci o danej profesji; do zatwierdzenia przez MG) :

Charakterystyka:
- Jakaś rzucająca się cecha postaci (np. złośnik, romantyk, rozrzutnik itp.)
- Co postać lubi?
- Czego postać nienawidzi?
- Ogólne poglądy postaci na temat miłości, wiary, magii, wojny itp.
- Największy koszmar, coś czego się boi
- Największe marzenie (uwzględnić motywację do działania)
- Coś, czego postać nie zrobi za żadne skarby świata
- Czy ma jakieś hobby?
- Czym postać zajmuje się w wolnych chwilach?
- Jakie ma poczucie humoru?

Czary (tylko profesje parające się magią):

Ekwipunek (dowolny podstawowy ekwipunek; rzeczy najniezbędniejsze - nie przesadzać; bez przedmiotów magicznych; do zatwierdzenia przez MG):

Historia (ciekawa, ale nie musi zajmować 10A4. Pięciolinijkowym mówimy stanowcze NIE!):


Czas na wykonanie kart: tydzień liczony od dziś, czyli wyniki rekrutacji podam 22 czerwca. I jeszcze jedno: kto wie, że nie wytrzyma dość szybkiego tempa sesji niech się nie męczy. Karty standardowo na PW. Mam nadzieję, że Was zainteresowałem i oprócz mojej ukochanej Ouzi ktoś jeszcze się zgłosi :D.

Pozdrawiam i czekam na karty!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 czerwca 2009, 20:28 przez Serge, łącznie zmieniany 1 raz.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Blue Spirit »

ach, Serge, nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym się dostać...
Wyślę kartę a nawet więcej niż jedną gdyby okazało się że mam się jeszcze szansę dołączyć. Jakby co z moimi odpisami nie ma najmniejszego problemu... Ouzi o tym wie :P
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Acid »

Na mnie też możesz liczyć, Serge - po tym co pokazujesz w Taborze żal by było nie zagrać :D. Tym razem pewnie zagram (jeśli się dostanę ofc ^^) człowiekiem albo aasimarem, a nad profesją jeszcze się zastanowię.
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Ouzaru »

No to, Kochany, tropicielkę-zwiadowcę już masz :D Z tego co wiem, to Sciass ma się jeszcze zgłosić.

PS. Kocham Cię...
Obrazek
Jabberwocky
Majtek
Majtek
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2008, 03:29
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Cieplice

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Jabberwocky »

Hmm, ciekawie, ciekawie, czemu by nie spróbować się dołączyć, mam tylko pytanko, na jakim poziomie mają być bohaterowie? (czyli jakie czary będą dla nich dostępne, zastanawiam się nad kapłanem, ew, magiem więc informacja jest raczej potrzebna).
"Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!"

Wkrocz w świat mrocznego milenium
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Serge »

Ouzi już przekazała Ci Jabber, ale dla innych nieświadomych - Poziom 1. czyli postaci raczej początkujące - chcę żebyście własnym potem i łzami zyskali wyższe levele w sesji. W razie jakichkolwiek pytań łapcie mnie na GG bądź w temacie :).
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Sirion »

I to mi się podoba :mrgreen:

Aasimar paladyn niedługo się zamelduje ;)
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Sciass
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:37
Numer GG: 7066798

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Sciass »

Zgodnie z zapowiedzią zgłaszam się. :mrgreen:
Obrazek
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Eriol Velcrow »

Również spróbuję... Postać... hmmm.... będzie to ktoś w stylu pewnego maga którego już poznaliście Serge i Ouzi gdy graliśmy razem w jakieś dedeki które to tak szybko padły ( sesja "Brutalne przebudzenie"). Tylko muszę rozbudować trochę historię postaci ;)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Nirus »

Zgłaszam się, karta jutro poleci a w najgorszym wypadku pojutrze. Zagram czymś w stylu łotrzyk/wojownik skoro już wszyscy mówią o profesjach.
Obrazek
Obrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Blue Spirit »

karta poszła na PW, Serge.
Starałem się jak mogłem. Chyba jej jedyny atut to emocje którymi mój bohater wręcz emanuje :lol:
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Nirus »

Karta poszła. Powiedz co sądzisz.
Obrazek
Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Alien »

podeśle kartę dzisiaj bądź jutro
00088888000
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Szasza »

Też wystartuję.
Moja postać będzie dość udziwniona :smile:
Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Serge »

Do postaci Nesquela nie mam zastrzeżeń, natomiast co do Nirusa - cała karta do poprawki. Widzę w historii tyle nieścisłości i rażących niedomówień, że nawet z trudem wytrzymałem do końca. Nawet nie odniosłeś się do podpunktów charakterystyki (co lubi, jakie ma hobby, jakie ma podejście do miłości itd.). Karta MA BYĆ wypełniona wg szablonu zamieszczonego w pierwszym poście (w końcu po to go tam wrzuciłem).

MOJA RADA: nie spieszcie się pisaniem kart!!!. To ma być postać, którą będziecie CZUĆ i którą będzie Wam się dobrze grać - obowiązuje konkurs kart, więc nawet jeśli ktoś mi podeśle 22 czerwca to i tak będzie brany pod uwagę. Pomyślcie nad bohaterem, to ma być postać z krwi i kości - ma mieć swój światopogląd, przyzwyczajenia, hobby, a nie ma być tylko zbitkiem suchych informacji o charakterze i historią o tym że 'zabili mi ojca i matkę, wychowywały mnie elfy a potem ruszyłem w świat zabijać złych i szukać skarbów'.

Co do czarów - jednak POZIOM 3. Zamierzam nieco urozmaicić rozgrywkę :twisted:

Na chwilę obecną mam karty Ouzi i Nesqa. Czekam spokojnie na pozostałe i zapraszam potencjalnych nowych chętnych :).
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Mekow »

Gram już w 5 sesjach i do tego 2 prowadzę... ale jakoś tak wyszło, że od tygodnia w żadnej nikt nic nie napisał. Mam nadzieję, że dam radę pociągnąć jedną więcej :) oczywiście żadnej z sesji nie życzę aby padła ;)

Tylko postacie pierwszopoziomowe ? :shock:
To znacznie zawęża moje możliwości... ale coś się znajdzie ;)
Wysyłam info o moich postaciach - weź tę która będzie Ci najbardziej odpowiadać :D
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [DnD:FR] Kuźnia Gniewu

Post autor: Ouzaru »

Przecież MG zwiększył poziom postaci do 3lvl...
Obrazek
Zablokowany