[WFRP 2.0] Ostatni Tabor - ZAMKNIĘTA; KOMENTARZE -

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Hmmm, widzę, że jest już dwoje chętnych na grę czarodziejem ;) Też dołączam do tej grupy :)
Profesja: wędrowny czarodziej (mag cienia)
Poprzednia profesja: uczeń czarodzieja
Z tego powodu mam też pytanie - czy listę czarów mam wziąć z podstawki, czy z Królestwa Magii?
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: MarcusdeBlack »

W związku z tym że nagle przybyło fanów czarodziei, postanawiam zagrać moim wstępnym konceptem (bo szczerze powiedziawszy mam dosyć czarowania, a w "Młotku" to prawie samobójstwo...), troszkę zmienionym to prawda, ale stawiałem na elastyczność:
Profesja: Zwiadowca
Poprzednia profesja: Wojownik klanowy
Teraz nikt nie powiniem mieć wątpliwości co do mojej rasy :).

Serge, chciałbym jeszcze dopracować kartę pod względem fabularnym, więc myślę że nie warto się popędzać, prawda? Zresztą czas wyznaczyłeś jeśli się nie mylę do 2 marca, zgadza się?

Mechanikę już rozgryzłem, więc mogę na razie przesłać część karty, sprawdzisz statystyki i ekwipunek ( nie szalałem co prawda ale...)

EDIT: Wiadomość zostałą wysłana do ciebie Mistrzu.
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: mone0 »

Karta będzie w najbliższym czasie. Będzie to prawdopodobnie uczony/rzemieślnik/dworzanin lub ich zlepek :D
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Esmeralda »

Troszkę dużo nam się zrobiło profesji strzeleckich ^^, więc żeby nie dokładać Mistrzowi kolejnego strzelca, pewnie pójdę w kierunku obranym przez Ninerl i zapewne będzie to zwadźczyni, bądź kapłanka (jakiego bóstwa jeszcze nie wiem). Tak więc zmieniam profkę i zaczynam od nowa ^^'

@ MarcusdeBlack: myślę, że Serge'owi się wcale nie spieszy, skoro dał nam dwa tygodnie na napisanie KP. Ja w każdym razie nie mam zamiaru się spieszyć, bo pewnie koncept na postać zmieni mi się jeszcze ze trzy razy ^^'.
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Acid »

Dawno tutaj nie zaglądałem, a widzę że szykuje się ciekawa sesyjka w Warhammer'a :D. Oczywiście piszę się na to - widzę, że sporo 'miotaczy drewna' walczy o wejście do drużyny, więc pewnie zagram jakimś krasnoludem weteranem, albo rajtarem, albo jeszcze kimś innym. Pomyślę jeszcze ;).

Karta będzie w ciągu czterech dni!
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Serge »

Ninerl pisze:Hej, Serge....widzę, że wracasz na Tawernę i to od razu jako MG- wchodzę w to ;) . Myślę, że mogę liczyć na krwistą i wciągającą opowieść :D.
Hej, Nin, dawno żeśmy w nic razem na forum nie grali... miło że dołączyłaś :D. A co do opowieści, to krwista będzie na pewno :D i myślę że nudzić się nie powinniście ;). A tak z innej beczki... mów co chcesz, ale u Vibe'a byliśmy najlepszą drużyną :D.
Isengrim Faoiltiarna pisze: Z tego powodu mam też pytanie - czy listę czarów mam wziąć z podstawki, czy z Królestwa Magii?
Listę czarów możesz wziąć z Królestwa Magii, zwłaszcza że w podstawce listy zaklęć dla magów są dość ubogie.
MarcusdeBlack pisze: Serge, chciałbym jeszcze dopracować kartę pod względem fabularnym, więc myślę że nie warto się popędzać, prawda? Zresztą czas wyznaczyłeś jeśli się nie mylę do 2 marca, zgadza się?

Mechanikę już rozgryzłem, więc mogę na razie przesłać część karty, sprawdzisz statystyki i ekwipunek ( nie szalałęm co prawda ale...)
Marcus, nie musisz się spieszyć ze swoją kartą – jak napisałem w pierwszym poście, rekrutacja potrwa przez dwa tygodnie i nie decyduje tutaj zasada 'kto pierwszy, ten lepszy'. Odradzam pośpiech, warto posiedzieć na KP, zwłaszcza że tak jak zauważyła wyżej Esmeralda, nie spieszy mi się by mieć je jak najszybciej na PW.

I na koniec mała lista graczy i ich proponowane postacie (by wszyscy mieli rozeznanie co do drużyny):

Esmeralda – zwadźca, bądź kapłanka
Ninerl – weteran, bądź mag cienia
Isengrim – mag cienia
Jabberwocky – zwiadowca (kartę mam na PW)
Uro Boros – banita (kartę mam na PW)
MarcusdeBlack – zwiadowca (zarys mam na PW, czekam na całość)
moneO – dworzanin
Acid – weteran, rajtar, (?)
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Ninerl »

Z tym avatarem to będzie najtrudniej, ale dam radę.
Moneo, polecam dział concept-artów War-a, bo są na wysokim poziomie, no i dotyczą Warhammera:
http://warhammeronline.com/conceptart/c ... t_2006.php
http://warhammeronline.com/conceptart/c ... t_2007.php
Głównie na tych dwóch stronach są arty dotyczące Imperium- nie pamiętam nazw miesięcy, w jakich się ukazały, ale znajdziesz je bez problemów...
W razie czego dobrym źródłem jest też : deviantart.com - jest to prawdziwa kopalnia, jeśli chodzi o ilustracje w ogóle...

Poznajecie tych dwóch panów :D ?:
http://mythicmktg.fileburst.com/war/us/ ... _Felix.jpg
http://mythicmktg.fileburst.com/war/us/ ... Gotrek.jpg
A tak z innej beczki... mów co chcesz, ale u Vibe'a byliśmy najlepszą drużyną :D.
Serio, tak mówił? To miło z jego strony, chociaż ja dopiero rozwijałam skrzydła ;) ...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Esmeralda »

W przypływie weny napisałam dwie karty postaci - jedna z nich to kapłanka Ulryka, a druga kislevicka Czarodziejka Lodu (przy jej tworzeniu korzystałam z podręcznika TofT'a, gdyż Tradycji Lodu nie ma w oficjalnym podr. do Młotka). I tu jest problem, bo... nie mogę się zdecydować, którą mam zagrać ^^'. Więc może napisz Serge, która z tych bohaterek bardziej by się przydała drużynie, a ja się dostosuję ^^'.
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Acid »

Throrgin Thorgaldsson, khazadzki tarczownik weteran zameldował się na Twoim PW, Serge. Nie liczę na wiele, bo konkurencja mocna, ale przynajmniej 'dla sportu' sprawdzę swojego długobrodego :). Czekam na wszelkie uwagi odnośnie karty.

Pozdro!
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Serge »

@ Esmeralda: Kim będziesz grać, to już tylko i wyłącznie Twój wybór. Tobie ma się dobrze grać, a ja nie zamierzam dopasowywać postaci do przygody - w pierwszym poście napisałem tylko że rekomendowałbym profesje ofensywne, gdyż taki jest charakter przygody. I nic więcej. Ty decydujesz :-P.

***

I jeszcze jedna sprawa - na PW dostaję pytania o mechanikę, więc jeszcze raz wyjaśniam - sesja to STORYTELLING z mechaniką używaną w krytycznych momentach. Co oznacza ni mniej ni więcej, że w dużej mierze na to, jak będzie się wiodło Waszym bohaterom mają wpływ Wasze posty a nie rzuty kostkami, których będę używać w ostateczności.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Ouzaru »

Jeśli MG ma zapotrzebowanie na faceta samotnika - zgłaszam się. Chwilowo mam problemy z dostawą internetu, więc wątek przeczytam innym razem.

Pozdrawiam,
zero.
Obrazek
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Zajx »

I ja spróbuję załapać się na sesje, skoro już po sesji :D . Wyśle krasnoludzkiego weterana, który pragnie odwiedzić Zhufbar.
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: MarcusdeBlack »

W przypływie weny napisałam dwie karty postaci
:)
@Esmeralda: sam miałem dylemat kim dokładnie zagrać. Sama wybierz, trzymając się wybranego konceptu, nie warto tak ważnego wyboru zrzucać na barki MG, wbrew pozorom może cię zawieść (w osądzie :) ), a i pewnie będzie mu niezręcznie. Przynajmniej ja swoim graczom dawałem wolny wybór.

@Serge:Karta już jest u ciebie.
Ostatnio zmieniony środa, 4 marca 2009, 20:13 przez MarcusdeBlack, łącznie zmieniany 1 raz.
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Serge »

Postanowiłem podać listę graczy, którzy już przysłali mi swoje karty, wraz z imionami bohaterów i profesjami, jakie wykonują (by ktoś z potencjalnych nowych rekrutów nie zdecydował się na takie same profki):

Esmeralda – Alexa Pyotrovich, kislevicka Czarodziejka Lodu,
MarcusdeBlack – Taranis, elf (Asrai), zwiadowca,
Uro Boros - Bernolt Kummel, człowiek, banita,
Jabberwocky - Marek Karsuski, zwiadowca z Kislevu,
Acid – Throrgin Thorgalddson, khazadzki tarczownik weteran,
Zajx – Zar-Gor, khazadzki najemnik weteran,
zero - Vinnred von Shotten, człowiek, wędrowny czarodziej Cienia,

Pozostali gracze, którzy zadeklarowali swój udział, oraz ich prawdopodobne postacie (jeszcze nie otrzymałem ich kart):

Ninerl – mag cienia bądź weteran,
Enrike - ?
moneO – dworzanin,
Isengrim – mag cienia,
Nirus – krasnoludzki wędrowny kramarz,

Rekrutację oficjalnie zamykam 10 marca w godzinach popołudniowych, więc macie jeszcze sześć dni na nadesłanie kart (tyczy się oczywiście tych, którzy ich nie nadesłali i potencjalnych nowych chętnych do gry). Ja również przygotowuję się do sesji, mam nadzieję, że dotrwamy do końca :).
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Ouzaru »

Z taką ilością kart i chętnych sesja na pewno dojdzie do skutku. Good... Mam nadzieję, że mój Mag Cienia zasili szeregi drużyny.
Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor

Post autor: Serge »

Zastrzegłem sobie zamknięcie rekrutacji, gdy zbiorę odpowiednią drużynę i tak właśnie się stało. Cieszę się, że było w ogóle zainteresowanie sesją i dostałem aż osiem kart postaci. Oczywistym było, że mogę dopuścić do gry tylko pięć najlepszych KP.

Poziom kart był... różny. Ale nie ułatwiło to wyboru, gdyż wiem że każdy z Was poświęcił sporo swojego czasu na stworzenie postaci którą mi wysłał. A ja nie lubię niszczyć tego, nad czym ktoś się napracował.

Ale, przejdźmy do listy osób które dostały się do przygody:

- Ninerl – Naraikhael, elfka (Asur), sierżant,
- MarcusdeBlack – Taranis, elf (Asrai), zwiadowca,
- Uro Boros - Bernolt Kummel, człowiek, banita,
- Acid – Throrgin Thorgalddson, khazadzki tarczownik weteran,
- zero - Vinnred von Shotten, człowiek, wędrowny czarodziej Cienia,

Wszystkim przyjętym gratuluję, a tym, którym się nie udało, dziękuję za udział w rekrutacji. Sesja ruszy najprawdopodobniej jutro popołudniu. Graczy, którzy się dostali, proszę o potwierdzenie uczestnictwa w przygodzie w tym temacie.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 marca 2009, 12:50 przez Serge, łącznie zmieniany 3 razy.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Acid
Marynarz
Marynarz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 17:57
Numer GG: 20329440
Lokalizacja: Dundee (UK)

Re: [WFRP 2.0] Ostatni Tabor - ZAMKNIĘTA; KOMENTARZE -

Post autor: Acid »

Cieszę się, że się dostałem i obiecuję dać z siebie wszystko :D. Towarzystwo zebrało się zacne (w tym dwójka elfów 8) ) więc myślę, że będzie ciekawie :twisted: .

Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sesji, Serge :).
Seks jest jednym z dziewięciu powodów do reinkarnacji. Pozostałych osiem się nie liczy.

Obrazek
Zablokowany