[Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona - WOLNE MIEJSCE

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

[Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona - WOLNE MIEJSCE

Post autor: Othe »

Czas najwyższy pochwalić się moim autorskim systemem nazwanym roboczo ‘Anamnezis’. Znajdą się chętni do gry, co? :P
Mechanika na forum nie ma znaczenia, więc podaruję ją sobie. Może wrzucę kiedyś do odpowiedniego działu.

Informacje dotyczące świata znajdziecie poniżej. Najpierw nieco o tym, jak mam zamiar prowadzić rozgrywkę.
*Zadaniem graczy jest powstrzymanie Alimona. Kim on jest dowiecie się w tym poście. Wasza wola jak tego dokonacie. Co jakiś czas w moich odpisach na sesji, poza standardowymi informacjami dla Was, znajdą się również krótkie opowiadania o tym jegomościu, które pomogą Wam w dotarciu do niego. To będą sny lub wizje.
*Każda z postaci musi mieć swój własny powód, by starać się powstrzymać Alimona. Czy to zemsta, czy wiara w innego boga, a może zagrywki polityczne.
*Często będę wysyłał Wam PW, w których zawrę różne informacje. Np. „Znasz tego człowieka. Doszły cię słuchy o jego dokonaniach”. Świat nie będzie zbyt duży, a Wy będąc jego mieszkańcami musicie mieć o nim jakąś wiedzę. Ja Wam ją zapewnię, ale czy podzielicie się nią z innymi, to już nie moja sprawa.
*Jako jedna z niewielu sesji na forum, ta będzie oferowała postaciom możliwość rozwoju. Nie będę Wam rozdawał doświadczenia, ale poprzez obserwację zdecyduję kto zasłużył na zwiększenie jakiejś umiejętności (oczywiście będą one wynikały z przebiegu gry).
*W zależności od Waszego zaangażowania na sesji będę pozwalał Waszym postaciom na nawet nadludzkie wyczyny.
*Zrobiłem mapkę obszaru, ale dostaną go tylko te postacie, które mają jakieś pojęcie o geografii lub mają ją w ekwipunku (mapy są cholernie drogie). Może podzielą się nią z innymi, a może ukryją nawet fakt jej posiadania.

Świat:
Akcja opowieści ma miejsce na pustynnym kontynencie Almara’gaha. Jest to kraina nękana ciągłymi wojnami domowymi, zarazami i najazdami barbarzyńców z północy.
Wpływy podzieliły między siebie dwa najpotężniejsze ludy – Rezesis (Ludzie Zachodu) i Mahloah (Ludzie Wschodu). Mimo traktatu pokojowego trwającego już 132 lata, nieprzerwanie dochodzi między nimi do drobnych starć, które powodują coraz to większe napięcie stosunków dyplomatycznych. Wojna wisi w powietrzu.
Niespodziewanie do nadmorskiego miasta Aktum przybywa dziwny okręt o aksamitnych żaglach. Jego załogą okazują się być istoty o jasnej cerze, pięknych twarzach i pełnych sakiewkach. Elfy. Są to pierwsi przedstawiciele tego gatunku, którzy stawiają stopy na Almara’gaha. Powiadają, że ich ojczyzną zawładnęło pradawne zło, a oni sami proszą o prawo do zamieszkania na kontynencie. Imperator Laros, władca Królestwa Rezesis, zgodził się otoczyć ich opieką w zamian za wiedzę i technologię stojącą na wiele wyższym poziomie niż na Słonecznej Ziemi.
Mahloah uznali to za oficjalne wypowiedzenie wojny. Wpuszczenie obcokrajowców na świętą ziemię ich praojców nie wchodziło w grę tak samo, jak wzmocnienie Ludzi Zachodu nową bronią i taktyką.
Walki jak zwykle najdotkliwiej odbiły się na zwykłych ludziach. Zniszczone miasta, spalone uprawy i złupione dobytki sprawiły, że część z nich zdecydowała się opuścić skupiska i zamieszkać w głębi pustyni. Budując maleńkie osady i drążąc w ziemi w poszukiwaniu wody udało im się stworzyć namiastkę państwa zwanego Piaskowym Wirem.

Rezesis to (w przybliżeniu) coś na kształt Imperium Rzymskiego, a Mahloah – Persów.

Alimon:
Chociaż w Almara’gaha roi się od proroków, to jeden przykuwa szczególną uwagę. Dawniej głównodowodzący wojsk Mahloah, teraz wróg numer jeden każdego królestwa Słonecznej Ziemi. Twierdzi, że przemówił do niego Jedyny Bóg i rozkazał mu zniszczyć wszelką władzę w obszarze kontynentu, a następnie stworzyć nową, wspólną. Mimo iż wiąże się z to z ludobójstwem kast kapłanów, urzędników i rodzin królewskich, wiedziony wizją upragnionego pokoju lud zaczyna podążać za Alimonem.
Zdobywa rzeszę zwolenników, ale niespodziewanie zostaje schwytany i umieszczony w więzieniu na długie lata. Kult Nowego Boga i pamięć o Alimonie nie słabnie jednak. Lud zaczyna coraz mocniej naciskać na władze, by ułaskawiła proroka.

Uwaga:
Alimon nie jest zły! Np. na pewno nie zgwałcił nikomu matki, więc nad motywem zemsty musicie się zastanowić. Zawsze mogli zrobić to jego ludzie... ;)

Magia:
Jest rozpowszechniona, ale dość nieokiełznana. Wiedza o niej jest bardzo niewielka, co nieraz owocuje nieprzewidzianymi konsekwencjami. Nie ma szkół magii, ani żadnych związków czarodziejów. Każdy, kto odkrył w sobie potencjał magiczny, rozwija go sam zgodnie z własną wolą. Zazwyczaj kończy się na wróżbiarstwie i kuglarskich sztuczkach, ale bywają wyjątki.
Co ważne, umiejętności magiczne występują także wśród zwierząt.

Ekwipunek:
Typowy dla epoki starożytnej. Mogę pozwolić na drobne odstępstwa dla elfów, ale bez przegięć – wyżej niż prymitywna kusza nie przejdzie.

Zainteresowani?
Wszelkie pytania odnośnie sesji tutaj. Jeżeli potrzebujecie jakichś dodatkowych informacji o świecie, to piszcie PW.

Tak ma wyglądać karta, którą wyślecie na PW. Jeżeli ktoś zagra kimś rozpoznawalnym na kontynencie, to wrzucę jego historię tutaj.

Imię:
Rasa (człowiek lub elf):
Pochodzenie (lud, a także informacja o tym czy posiada np. dom):
Wiek, wygląd itp.:
Ekwipunek (w zależności od sytuacji materialnej postaci, ale bez przegięć):
Historia (pamiętajcie o Alimonie!):
Umiejętności (muszą wynikać z historii. Nie zapominajcie o sprawach takich jak gotowanie, pisanie, czytanie, pływanie, języki lub sztuka przetrwania):

Mały tip: Wasza postać powinna mieć już nieco doświadczenia, a nie zaczynać od zera (mówię zwłaszcza do zwolenników grania dziećmi). Pozwolę na góra jednego świeżo upieczonego bohatera, ale pod warunkiem, że będzie miał jakieś wrodzone umiejętności czy potencjał.

Liczbę graczy ustosunkuję do liczby dobrych kart. Najważniejsza jest dla mnie historia, a przede wszystkim konflikt z Alimonem. Każdy ma szansę!

Zapraszam!
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 marca 2008, 02:43 przez Othe, łącznie zmieniany 2 razy.
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
Ouzaru

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Ouzaru »

Czekałam na tę sesję, więc nawet nie myśl, że uda Ci się mnie teraz pozbyć :twisted: Othe jako MG! Nie mogę tego przegapić, taka okazja... żeby coś napsuć :twisted:
Errer_Avares
Mat
Mat
Posty: 468
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2007, 12:11
Numer GG: 11764336
Lokalizacja: Leszno

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Errer_Avares »

Mam małe pytanko: Czy można zagrać czarodziejem? Oczywiście rozumiem, że w tym świecie nie panowałbym nad swoim darem... Jednak chciałbym wiedzieć, czy w ogóle istnieje możliwość gry taką postacią? Karta pojawi się na dniach :)
Mój miecz to moja siła
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Othe »

Pewnie, że można.
Chodzi po prostu o to, że on musi sam ze swoim darem eksperymentować, a to nie zawsze jest bezpieczne.
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Ninerl »

Jako, że jestem rasistowska, hłe, hłe :wink:. to oczywiście mam ochotę zagrać elfem. Pewnie jak zwykle płci żeńskiej. Ale potrzebuję informacji-czegośkolwiek więcej na ich temat.
Możesz mi jakieś zdradzić, Othe?
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
MadMatt
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 06:53
Numer GG: 1611768
Lokalizacja: Świat Dysku/czasem Ełk

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: MadMatt »

Ja też się na to piszę, jeśli można. :) Tylko mam kilka pytań.
Alimon został zamknięty przez ludzi Rezesis, czy Mahloah?
Piaskowy wir istnieje już od dłuższego czasu, czy powstał dopiero niedawno?
Czy moja postać może pochodzić z Piaskowego Wiru?
Karta również na dniach. ;)
nice to eat you.
Sir Wichus
Majtek
Majtek
Posty: 89
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2006, 16:37
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Sir Wichus »

Zgłaszam się!!!!!!!!!
Karta wieczorem. Musze przemyśleć parę spraw odnośnie postaci.
Czas to pieniądz,
a pieniądz to PIWO.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Hiro »

Ja też chyba spróbuję gdyż mam taki pomysł, na mało skomplikowaną acz ciekawą postać.
Tylko naskrobie ładną kartę i spróbujemy (byłbym wtedy w końcu w sesji z Ouzaru hurra ^^)

EDIT:

Poszła, mam nadzieję, że spodoba się MG ^^
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 stycznia 2008, 14:24 przez Hiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Pomysł przedni, na pewno spróbuję coś stworzyć w przeciągu najbliższych godzin/dni ;) W końcu nie trzeba liczyć żadnych statystyk, alleluja
Qin Shi Huang
Mat
Mat
Posty: 440
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 10:58
Numer GG: 0

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Qin Shi Huang »

Jabym chętnie zagrał, ae kartę mgłbym napisac dopiero we wtorek lub w środę. Teraz mam za duży zapier....
Rób swoje! rób swoje! A szczęście będzie twoje!
Bo życie to nie bajka! Nie głaszcze cię po jajkach!

Nie tłumacz się. Przyjaciele zrozumieją.
Wrogowie i tak nie uwierzą.
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Plomiennoluski »

Wszyscy tak głośno wala tu drzwiami i oknami że nawet mnie obudzili ze snu zimowego... karta na dniach a teraz wracam do łózia sie kurować i obmyślać :D
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Mistrzu, głupie pytanie: jak wygląda sprawa pancerzy? Wzorować się bezwzględnie na epoce, czy można pokusić się o elementy kolcze, np. rękawice, koszulka? Pytam, bo jest to dla mnie dość ważne, a że kolczuga to już raczej wynalazek wczesnośredniowieczny...
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Othe »

Na pytania dotyczące świata odpowiadam w PW. Zależy mi, żeby gracze wiedzieli tyle, ile ich postać.

Tak, można grać mieszkańcami Pustynnego Wiru.

Kolczugę wynaleziono najprawdopodobniej w V w. p.n.e. Śmiało możecie ją wykorzystać.

A na karty poczekam. Spokojna głowa, Huang. ;)
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
Ouzaru

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Ouzaru »

A jaki jest limit miejsc? I do kiedy karty?
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Othe »

Wszystko zależy od ilości dobrych kart. Byłbym zadowolony, gdyby grało pięć osób.
Terminu nadsyłania KP nie wyznaczam precyzyjnie. Wszystko zależy od tego, jak szybko zbiorę drużynę. Wstępnie: piątek - sobota.
Jeżeli po rozpoczęciu sesji ktoś wyśle mi kartę, która zwali mnie z nóg, to pozwolę się przyłączyć.

Aha, jeszcze coś:
Pamiętajcie, aby wygląd Waszej postaci pasował do jej ludu.
Mahloah reprezentują arabski typ urody.
Rezesis typowo europejski.
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
Ouzaru

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Ouzaru »

Othe będzie dzisiaj dość późno i prosił, bym napisała, że ten cały Alimon przez dwa lata szalał i teraz od siedmiu jest gdzieś w pierdlu (czy jakoś tak, najwyżej mnie MG zjebie i poprawi ^^').
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: [Autorski - Anamnezis] - Powstrzymać Alimona

Post autor: Hiro »

Ale jego banda pozostała? Bo inaczej postać bym zmienić musiał ^^
Obrazek
Zablokowany