[Kryształy Czasu] Kto ma wisieć nie utonie...

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

[Kryształy Czasu] Kto ma wisieć nie utonie...

Post autor: BAZYL »

No dobra...

Z góry uprzedzam ze do grania nie jest potrzebna znajomość systemu. Przewiduję dużą śmiertelność graczy, wiec póki co ilość chętnych nieograniczona - zgłoszenia będą przyjmowane do momentu aż napiszę ze dość.

Charakter postaci - dowolny - jeśli bedą różne - nastapi naturalna selekcja - albo sie dogadacie - Wasza sprawa.

Dla niezorientownych; dostepne rasy:
:arrow: człowiek
:arrow: elf
:arrow: półelf
:arrow: krasnolud
:arrow: półolbrzym
:arrow: gnom
:arrow: hobbit
:arrow: półork
:arrow: reptillion

Co do profesji to mamy:

Kasta żołnierska:
:arrow: wojownik
:arrow: łowca
:arrow: gwardzista
:arrow: barbarzyńca
:arrow: berserker
:arrow: wiedźmin
:arrow: najemnik

kasta rycerska:
:arrow: rycerz
:arrow: paladyn
:arrow: czarny rycerz
:arrow: templariusz

kasta złodziejska:
:arrow: złodziej
:arrow: zabójca
:arrow: kupiec
:arrow: bard
:arrow: hiena cmentarna
:arrow: szpieg

kasta kleryczna:
:arrow: kapłan
:arrow: druid
:arrow: astrolog
:arrow: półbóg

kasta czarodziejska:
:arrow: mag
:arrow: czarnoksieżnik
:arrow: iluzjonista
:arrow: alchemik

Jakbym o którejs rasie/profesji zapomniał, to trudno - nie mozna nią grać :P

Tutaj proszę podawać krótki opis postaci, głównie wygląd. Mile widziane (NIEWIELKIE) ilustracje. Poza tym piszczie co chcecie o swoich zawodnikach. Pikantne szczegóły ich żywota, historia (prawdziwa profesja- jeżeli wyglądacie na inną) do mnie za pomocą PW. Im wiecej szczegółow będe znał tym postać któa otrzymacie bedzie bardziej podobna do pierwowzoru. Pamieajcie o wyborze rasy/profesji/płci/imiena. Głupie imiona bedą tępione przez NPCy o wrażliwym słuchu :D

Wszelkie pytania - tu lub PW. Jedna osoba może prowadzić tylko jedna postać. Gram tylko z tymi, którzy bedą zaglądać na forum min. raz na 2 dni - chyba że będzie jakiś powód dłuższej nieobecności i zostanę o nim powiadomiony wcześniej.

Zero litosci dla cieniasów!!!
BAZYLe są złe!!!

Edit: Hmm... wydawało mi się to oczywiste, ale widzę, że nie jest....

Gra toczy się na Orcusie wielkim - oryginalny świat KC.
Przypomina to realia wczesnego średniowiecza, bez prochu i skomplikowanych technologii...
Cegły jakby ktoś pytał nie są znane (przynajmniej w tej czesci świata).
Jednostka monetarna - mitryl=10 platyny=10 złota=10 srebra.

przy okazji postaci mozecie podawać mi broń jaka sie posługujecie i charakter postaci w dwóch aspektach: postawa wobec praw i obyczajw (prawożądny, neutralny, chaotyczny) i wobec ludzi/nieludzi (dobry, neutralny, zły)...
Analogicznie jak w DeDekach
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

Marrko:
jestem wysoki ale nie jestem chudy, brzuszka jednak tż nie mam, włosy czarne do ramion opadające przykrywają trochę blizn na twarzy bo większość głowy zakrywają (na codzień noszę je spięte z tyłu, jednak często zdarza się że rozpuszczone zakrywają cały łeb wokół) jako kontrast do tych kruuczo czarnych włosów twarz jest bardzo blada (włosy niedopuszczają do twarzy słońca) mój wiek jak na człowieka raczej nie jest zaawansowany bo jest wielu starszych od trzydziestolatka urodzonego w zwykłej rodzinie na jednej z wysp Orcusa.

Ale już tutaj jako człowiek pewny siebie mogę coś zdziałać więc przyłącza się ktoś do gry ?
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

BAZIU,moge zagrac swoja Hogata? a zreszta, moge, nie moge, moja postac to kobieta (czlowiek) czarnoksieznik, Hogata sie zwie, mila i uprzejma (tak dla zmylki), podaje sie za uzdrowicielke ;) co do wygladu, to niewysoka, brunetka, wlosy do ramion, za nic w swiecie nie przypomina czarnoksieznika. bardziej kojarzy sie z kucharka, bo jest nieco pulchna i lubi jesc.
charakter praworzadny zly of cozz :)
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Z chęcią bym zagrał postacią na wzór tej w opowiadankach o mnie. ;)

Mam na myśli barda- nie będę wklejał całej scenki, bo jeszcze ktoś pomyśli, że tu się już sesja zaczęła. :P
http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... 50&start=3

W skrócie: dość wysoki, ale bez przesady (metr osiemdziesiąt), włosy bardzo ciemny blond sięgające nieco za ramiona. Oczy ciemnoniebieskie. Twarz o łagodnych rysach, na niej ślady niedawno zgolonego zarostu.

Jeśli chodzi o wizualizację, to ze wszystkich portretów, jakie przechowuję na dysku, ten, który Ci zaraz wyślę w pewnym przybliżeniu można pod tą postać podciagnąć.

Fakty z życia (krótkie i ogólnikowe, jako że system znam tylko z nazwy i legend o jego mechanice :P).
Ktoś, kto dowiedziałby się conieco na temat Menvina potwierdziłby ogólną opinię, że nie pasuje on na poszukiwacza przygód. Metvin jednak nie przejmuje się tymi opiniami, twierdząc, że wcale ich nie szuka- to one znajdują jego, ku jego wielkiej dezaprobacie.
Spośród awanturników wyróżniają go dwie cechy. Pierwszą jest charakter- jest spokojny do bólu, nie szuka zwady, chwały ani sposobów szybkiego wzbogacenia się. Ciężko u niego dostrzec zajadłość i agresywność potrzebna do przetrwania w dzikim świecie.
A jednak żyje i ma się dobrze. Kiedy sytuacja wzywa do działania, on podejmuje odpowiednie kroki bez zbędnego wachania, zwykle z satysfakcjonującą skutecznością. Problemy stara się rozwiązywać dyplomatycznie, ale w razie konieczności, potrafi całkiem sprawnie władać dwoma sztyletami, przeważnie ukrytymi w butach lub fałdach tuniki. Za broń służy mu również długi, zakrzywiony miecz- podarunek od ojca. Sięga po niego jedynie w ostateczności- nie wiadomo czy z obawy przed uszkodzeniem pamiątki czy z szacunku dla pięknej, starej klingi.
Drugą kwesią, która go wyróżnia jest rodzina. Większość jemu podobnych w świat została wygnana nieszczęśliwym zrządzeniem losu, które zwykle nie pozostawiało za nimi nic, do czego warto by wracać. Menvin zaś posiada dom rodzinny, w którym zawsze zostanie powitany z otwartymi ramionami. Chciał być niezależny i sam na siebie zarabiać- jego życzenie zostało spełnione. Po dwudziestu sześciu latach życia, wciąż utwierdza się w przekonaniu, że to była właściwa decyzja.
Wędruje od miasta do miasta, szukając bogatych karczm i tawern z przyzwoitą klientelą. W końcu tacy jak oni potrafią czasem docenić liryczne ballady i poezję, które im serwuje...[img][/img][img][/img][img][/img]
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Killian
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 26 sierpnia 2004, 08:44
Lokalizacja: Z Nienacka:)
Kontakt:

Post autor: Killian »

Jedno małe pytanie: jak często trzeba będzie pisać posty i mniej więcej w jakich godzinach? To dość ważne dla ludzi muszących spać oraz dla tych, którzy mają modem:)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Killian pisze:Jedno małe pytanie: jak często trzeba będzie pisać posty i mniej więcej w jakich godzinach? To dość ważne dla ludzi muszących spać oraz dla tych, którzy mają modem:)
Pisałem o tym - około raz na 2 dni - w godzinach dowolnych...
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

No to kolej na moją postać. Nie znam świata gry, więc bedzie trochę prowizorycznie :) .

Nazywa się Maravel, jest półelfem. Pochodzenie jego nie jest znane, a próby wyłudzenia czegos od niego kończą się bezowocnie. Jest magiem i to jest jego najpoważniejsza wada, gdyz prawdopodobnie lepiej dla wszystkich byłoby, gdyby został zamkniety w jakims psychiatryku (są w Kryształach jakieś "Czarowięzy"?). Jego zachowanie bardzo często jest nieracjonalne i przeczy jakiejkolwiek logice, więc podróżowanie w jego towarzystwie może byc bardzo "ciekawe" :) . Zawsze odziany w szkarłatnie czerwone szaty, z kapturem, który ukrywa czarne włosy. Dzierży kostur, którym, jak na maga całkiem nieźle się posługuje, ale raczej nie będzie stanowił głównej siły uderzeniowej drużyny.
Ma około 1,8 m wzrostu, jest szczupły. Twarz jego niczym szczególnym się nie wyróżnia, przeważnie nie wyraża żadnych emocji.
Maravel ma skłonność do prowadzenia dyskusji z samym sobą, czasem śmieje się pod nosem z niewiadomo czego.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Dobsz... Chyba najwyższy czas zacząć - wszyscy, którym zatwierdziłęm postać - grają - reszta - NIE! :twisted:

Temat pozostawiam na ew. pytania dotyczace swiata itp.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

kilka pytań
-> czy nasze postacie się znają ?
--> co to są ci Reptilioni ?
---> eee co ty napisałeś w sesji ? (muszę przeczytać jeszcze raz ale co tam może wreszcie zrozumiem)
----> fajne są takie wielokreski nie ?
-----> ale 5 takich to już chyba przegięcie
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

wiki-yu pisze:-> czy nasze postacie się znają ?
No nie wiem a znasz ich? Spotkałeś kiedys? Wiesz kim są?
--> co to są ci Reptilioni ?
Rozumne jaszczury, humanoidy, kiedys oni rządzili tym światem, ale orki sie zbunowały i ich obaliły (było ciężko) obecnie nie ma ich zbyt wielu, generalnie maja dobre charaktery, nie lubią orków (nie dziwie im sie). Maja jedno własne miasto na Orcusie - Gastę nigdy nie zdobyte. Ostrogar, był kiedyś ich stolicą - też nie został zdobyty, ale mysieli go poddać po szeregu przegranych walk.
---> eee co ty napisałeś w sesji ? (muszę przeczytać jeszcze raz ale co tam może wreszcie zrozumiem)
Może mnie troche poniosło - sorka za błedy, literówki, etc.
----> fajne są takie wielokreski nie ?
Giń!
-----> ale 5 takich to już chyba przegięcie
Twój bohater ma przydomek "przegięcie" :twisted:
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

->uff
->>dzięki
->>>hmm nie chodziło tyle o błędy co nadmiar informacji w bardzo krótkim tekście tuż po wakacjach ;-)
->>>>no wiesz
->>>>>dzięki :D
->>>>>ale 6 to serio przegięcie (dlatego tu być 5) :P
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Taka wstępna umowa- piszemy w pierwszej czy trzeciej osobie? Uzgodnijmy to od razu. ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wy w 1 ja bedę opisywał akcje tak jak opis... zreszta oobaczę jeszcze..
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

proponuję też zrobić ograniczenie liczby postów (znaczy 1 post gracza na jeden post BAZYL`a) z tego względu że gdy nasze postacie się poznają to mogłyby mieć niemiłą chęć pogadania ze sobą (już to widzę - 3 strony w postach dwóch graczy dyskutujących o wyższości kiełbasy z rożna nad smażoną lub też po prostu poznawanie się poprzez drobinkowe pytania: "a czy nosisz kolorowe skarpetki ?"
="tak"
-" a jak myślisz jest to wyraz tego że jestes bikiniarzem czy że jesteś pedałem? a może i jedno i drugie ?"(pozdro dla komisji śledczych :D) [a tu zapada niezręczna cisza] {hehe}

a i może jakieś rozróżnienie np. pisanie kolorem wypowiadanych kwestii lub coś takiego ? tzn rozróżnijmy to co postać mówi od tego co robi i od tego co myśli (mozna umieszczać w postach to co myśli postać ?)
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jeszcze tylko małą prośba - gdy będziecie opisywać co robicie - na początku każdej wypowiedzi podajcie imie bohatera. To będzie mi bardzo pomicne...
zgred
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: środa, 22 września 2004, 18:09
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: zgred »

Do kogo wysłać kartę postaci :?: :!:
zgred zmienil sie w Jozana
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

zgred pisze:Do kogo wysłać kartę postaci :?: :!:
Niestety rekrutacja jeżeli chodzi o tę rozgrywkę została zakończona. Ale polecam uwadze to: http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=105. Kartę wyślij autorowi tamtego postu...
Zablokowany