Co lubicie w Polanie Lorien?

Polana Lorien

Co najbardziej lubicie w Polanie Lorien?

Kącik Poezji
5
7%
Kącik Prozy
22
33%
Oba Kąciki
24
36%
Nie czytam Polany...
16
24%
 
Liczba głosów: 67
ktoś kogo znacie...
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 29 kwietnia 2006, 17:44

Post autor: ktoś kogo znacie... »

A mnie sie nie podoba polana w ogóle , bo to jest forum o RPG, a nie o poezji, od poezji są inne fora...
Ale to tylko taki mały przerywnik...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Błąd, to nie jest forum o rpg. To jest forum Tawerny RPG - takiego zinu, w którym możesz przeczytać i o rpg, i o crpg, i o książkach... O poezji też.

Polana Lorien to właśnie kącik o poezji w Tawernie. Polecam zajrzeć na http://tawerna.rpg.pl i ściągnąć sobie nowy nr zinu, a dopiero potem się wypowiadać.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Jak ktoś chce być nieukontentowany (albo napisać kolejny króciutki post) to zawsze znajdzie powód ;)

Jeśli chodzi o moje zdanie, to cóż...
Ciężko zdecydować - jeśli masz ochotę na spaghetti to jesz spaghetti, jeśli chcesz skonsumować sajgonki, spożywasz sajgonki, a jednak nie możesz tak naprawdę zadecydować co wydaje ci się smaczniejsze. Podobnie jest z wierszami i prozą: raz mam ochotę na jedno, raz na drugie.
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Winter

Ano

Post autor: Winter »

Racja,racja...Tak jest w istocie.Chociaż częściej proza...
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Post autor: Artos »

A mi sie podoba bardziej poezja, choć ta głębsza, dajaca wiele do zastanowienia.
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Kiedyś (czyt. z dwa - trzy lata temu) w ogóle nie zaglądałem do PL. Ale później (też z trzy lata temu, po przeczytaniu całego zinu i niedosycie) przeczytałem opowiadanka - czyli prozę.
W sumie, za lirykę wziąłem się całkiem niedawno - chyba od numeru styczniowego. Tak więc aktualnie czytam Tawernę od deski do deski, pomijając KK :P
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
woyaru
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 3 września 2006, 13:12

Post autor: woyaru »

Ja najbardziej lubię kącik prozy. Poezji nie czytam, bo generalnie nie lubię. Ubolewam nad tym, że w PL jest tak mało prozy. A jak jest to nie zawsze na zadawalającym poziomie. Czytałem gdzieś jakiś czas temu, że teksty ktore docelowo mają trafic do PL, są oceniane, a te najgorsze zostają odrzucane. Osobiscie nie znajduje powodow, dlaczego dwie czesci opowiadania autorstwa Chomika jakos trafily do Polany. Nie wiem ile on ma lat, ale poziom tych opowiadan nie jest za wysoki, delikatnie mowiac. Szkoda ze od jakiegos czasu nie trafiaja do Polany teksty utalentowanych autorow.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Pragnę zapewnić Cię, ze w 84 numerze Polany będą dwa naprawdę bardzo dobre teksty. Moja prywatna średnia ocen tych tekstów to ponad 5 w skali szkolnej :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
woyaru
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 3 września 2006, 13:12

Post autor: woyaru »

No no, miałeś racje, bardzo dobre te opowiadania, szkoda ze tylko 2.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Cóż muszę się przyznać, że PL czytam na prawdę rzadko. Nie dlatego, że mi się nie podoba ale dlateo, że teksty są za długie i nie cxhce mi się ich czytać.
Nie będę głosował ale chciałem zapytać czy możecie pisać też takie ministory na co najwyżej A5?
.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

Deep napisał:
Cóż muszę się przyznać, że PL czytam na prawdę rzadko. Nie dlatego, że mi się nie podoba ale dlateo, że teksty są za długie i nie cxhce mi się ich czytać.
Zacznij czytań Poezje :)
a w ogóle najlepiej sam coś napisz (tylko przyzwoicie) ;)
justyes
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 20:50
Lokalizacja: Ze wsi. Największej w kraju.
Kontakt:

Post autor: justyes »

Z Polany najbarziej lubię... Polanę. Sam trochę piszę więc lubię zapoznawać się z twórczością ludzi, którzy mają więcej talentu ode mnie. BTW jakby ktoś chciał poczytać moje wypociny to są do znalezienia na mojej stronie internetowej w dziale moje wiersze. WSZYSTKIE komentarze proszę wpisywać w księge gości. Mam na myśli zarówno pozytywne jak i negatywne. Słuszną krytykę przyjmę, niesłuszną zignoruję więc nie krępujcie się.

I ten adres strony. Ale w tym wieku nietrudno o sklerozę.

http://yesfan.fm.interia.pl/images/poems.html
Nieznajomy to przyjaciel, którego jeszcze nie spotkałeś - przysłowie irlandzkie
Visius
Majtek
Majtek
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 14:09
Numer GG: 3705860
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Visius »

Przeczytał ktoś może opowiadanie "Lęk" z 90 numeru TRPG? Bardzo jestem ciekawy Waszej opini na temat mojego debiutanckiego opowiadania. Chyba, że mam je wrzucić jako osobny temat do "prozy", to powiedzcie, a tak zrobię. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Nie wrzucaj, bo i tak je usuniemy ;)
Ja czytałem i przyznam szczerze, że przypadło mi do gustu, aczkolwiek szału nie robi ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zguba
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 lutego 2005, 13:19
Numer GG: 1222286
Lokalizacja: Kronso/Rzeszów

Re:

Post autor: Zguba »

Deep pisze:Cóż muszę się przyznać, że PL czytam na prawdę rzadko. Nie dlatego, że mi się nie podoba ale dlateo, że teksty są za długie i nie cxhce mi się ich czytać.
Nie będę głosował ale chciałem zapytać czy możecie pisać też takie ministory na co najwyżej A5?
Cóż shorty nie są specjalnie łatwe do napisania, kilka powodów dlaczego:
1. Aby do takiego krótkiego opowiadanka coś mocniej przyciągnęło, musi być naprawdę dobre. Zwykle drugie dno, jakieś głębsze przemyślenia, może nawet filozoficzne rozterki okraszone płaszczykiem prostoty (choć i tu nie zawsze). Nie każdy się odważy coś takiego napisać.
2. Bardzo często krótki temat zaczyna się podczas pisania rozwijać, dochodzą kolejne strony, niekiedy nawet pojawia się podział na rozdziały. Naturalne jest, że pisząc autorowi pojawiają się nowe pomysły i pragnie je zrealizować.
3. Dłuższe opowiadania pozwalają na większą swobodę ruchu i z fabularnego punktu widzenia mogą być znacznie lepiej skonstruowane (no chyba, że nie mają mieć fabuły, a właśnie TYLKO jakąś przewodnią "myśl").
Z tych m.in. powodów uważam, że w PL mało takich tekstów.

A co do mojego odbioru Polany... wspaniały jest jej rozwój. Szkoda, że w obecnym numerze nie było żadnej muzyczki, ale zdjęcia na przykład pozwalały zawiesić oko i na chwilę odpłynąć. Ubolewam jedynie nad bardzo małą ilością prozy, ale rozumiem, że to przejściowe (Trzeba pomóc Narmowi w końcu, przecież nie może całe życie w samotności utrzymywać tego działu :) ). W każdym razie czekam na kolejne wydania :)
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re:

Post autor: AsiaWZieleni »

ktoś kogo znacie... pisze:A mnie sie nie podoba polana w ogóle , bo to jest forum o RPG, a nie o poezji, od poezji są inne fora...
Ale to tylko taki mały przerywnik...
Jak dla mnie, to od tekstów kultury zaczyna się RPG. Osobiście więcej pomysłów na sesję wyciągnęłam z czytania poezji i opowiadań, niż z KGF-u. Ale co kto lubi...
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
ODPOWIEDZ