Szukamy nowego szefa Polany Lorien

Zablokowany
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Szukamy nowego szefa Polany Lorien

Post autor: Narmo »

Witajcie, ponieważ ostatecznie zrezygnowałem z redagowania Polany Lorien, ogłaszam konkurs na nowego szefa tego kącika.

Swoje kandydatury proszę zgłaszać na adres redakcji (redakcja@tawerna.rpg.pl) lub bezpośrednio do mnie w formie PW.

Znając ogólne zainteresowanie wstępniakami i jednocześnie nie chcąc się powtarzać, treść ostatniego postanowiełem umieścić także tutaj.
Pożegnalny wstępniak

Pierwszy raz tak się złożyło, że to ja składam Polanę...

Napisałem te słowa pięć lat temu – piątego września 2004 roku. Dziś tak się złożyło, że najprawdopodobniej składam Polanę Lorien po raz ostatni. Kiedy piszę te słowa, przez myśl przemykają mi najróżniejsze wspomnienia związane z kącikiem literackim.

Odkąd zacząłem go prowadzić, na łamach PL pojawiło się (nie licząc wstępniaków) 365 artykułów, utworów i zdjęć. Przez pięć lat publikowało w Tawernie wiele osób – chciałbym im wszystkim podziękować (pełna lista autorów znajduje się na końcu wstępniaka). Szczególnie jestem wdzięczny BAZYLowi za wyrozumiałość, długie rozmowy o sprawach organizacyjnych, kształcie kącika i nie tylko, a także za częstą pomoc przy składaniu działu prozy.

Chciałbym także podziękować Alucardowi i Neprijatelowi za fachowość i trzymanie odpowiedniego poziomu w dziale naboru. Aktywnym forumowiczom: AsiWZieleni i Aurorze. Etenanesie za przyjacielskie rozmowy. Charchmage’owi za dobre teksty. Olorolasse, Niltasarëionowi, Arkanie za wsparcie tekstowe na początku mojej działalności. Elgowi i Wilczycy za wprowadzenie w odpowiednim czasie nowego, trzeźwego klimatu na forum. A także moim poprzednikom Ruichiemu – założycielowi Polany i Jarlaxowi szefowi kącika, który oddając PL, udzielił mi kilku cennych rad.

Kiedy niespodziewanie zostało mi przydzielone stanowisko szefa kącika, byłem w drugiej klasie liceum. Pełen zapału i ogromnie podniecony zacząłem składać Polanę. Od tamtej pory minęło sporo czasu, kącik bardzo się zmienił – utracił swój stricte fantastyczny profil, otwierając się szerzej na poezję (którą z racji własnych zainteresowań faworyzowałem) i inne dzieciny sztuki – grafikę, rysunek, fotografię czy muzykę.

Dziś nie czuję już tego samego zapału, który wręcz zmuszał mnie do pracy kilka lat temu, zmieniły się moje (niegdyś czysto fantastyczne) gusta literackie, przybyło mi obowiązków, a co najważniejsze funkcje: selektora tekstów i redaktora kącika sprawiły, że sam pisałem coraz rzadziej. Ostatnia przerwa w ukazywaniu się kącika była spowodowana koniecznością poświęcenia większej ilości czasu studiom, zwłaszcza pracy dyplomowej, a w niedalekiej przyszłości będę pisał kolejną…

Chciałbym, aby PL zyskała nowego szefa, który będzie rozwijał markę tego kącika, dbał o poziom, ale także nie zapominał o edukacyjnym charakterze Polany.

PL była dla mnie ogromną przygodą. Te pięć lat to przede wszystkim wspaniali ludzie… i pasja, która scalała każdy numer tworzony – jakby nie patrzeć – przez ochotników-wolontariuszy, bezpłatnie, ale nie bezinteresownie. Ta praca sprawia każdemu przyjemność – pisanie, komponowanie, tworzenie społeczności, dyskusje, wzajemne rozwijanie warsztatu i (co chyba najbardziej cieszy) publikowanie w kolejnych numerach magazynu – czy można wyobrazić sobie lepszy interes?

Dziękuję także licznemu gronu czytelników, zarówno tym najstarszym, pamiętającym czasy bez Internetu, kiedy Tawernę RPG rozpakowywało się jedynie z CD dołączanego do CD-Action, jak i najnowszym kojarzącym Tawernę jako samodzielny magazyn.

…cóż, z mojej strony to już wszystko, czekamy teraz w Tawernie na wasze CV i listy motywacyjne, ewentualnie drobne upominki i bony do zrealizowania w pubach… tfu… kawiarenkach poetyckich.

Na koniec lista wszystkich autorów Polany Lorien, z którymi miałem przyjemność współpracować od września 2004:
Adellie
Aer
Alucard
Amnon
Ardel
Ariadna
Arisu
Arkana
Artos
AsiaWZieleni
Assan
Aurora
Balgator
BAZYL
BearClaw
bejdak
Blantus
Caramelo
Charchmage
Chomik
CoB
Crying Guardian
Danai
Dark_Voyager
Łukasz Dulian
Dzwiedź
Eglarest
Elvordhine
Emanuel Weremiejewicz
EmpE
Eon
Eriol Velcrow
Equinoxe
Etenanesa
Ewaa
Falandar
frycek
Fuine Faireva
Hiliron
Hrithik_Roshan
Innocent
Jedi Nadiru Radena
Joker B
Jelcyn
JESTEMZBIELSKA
Katjusza
Kubus
Artur Kwiatkowski
K@uke
Macias
Maska
Merkutsio
Midnight
Milunia
MJ
Mumei Kagami
Witold Narwojsz
Neo15
Neprijatel
Niltasarëion
Nyano
Oggy
Orololasse
Ouzaru
Piekielna
Pita
Dominik Piwowarczyk
Prentki
Qler
Rael
Radosław Tomala
Seth
Sihamaah
Simiril
Sparrow
Succub
Szelmon
Uciekinier
Undead
Vircung
Visius
Wilczyca
Wisdom
Wiwern
Yellow
Zguba

Pozdrawiam i życzę sukcesów twórczych.

Bielsko-Biała 12.09.2009

Narmo, Marcin Twardzik
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Zablokowany