Strona 1 z 3

Grzegorz Turnau

: sobota, 15 stycznia 2005, 13:41
autor: Carchmage
Hm, co sądzicie o Grzgorzu Turnau? To też jest poezja spiewana (która znalazła wziecie wśród niektórych eRPeGowców :) ), moja ulubiona ze wszystkich innych. Jeśli macie ulubiona piosenke, to jaką?

: sobota, 15 stycznia 2005, 13:43
autor: Carchmage
Ja obecnie słucham "Cafe Sułtan", czyli piosenki kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Turnaua. Ze starszych płyt lubi najbardziej "Znów wędrujemy".

: sobota, 15 stycznia 2005, 15:27
autor: BAZYL
"24 smutki", "Znów wędrujemy", "Kwiaty" (kolejność przypadkowa) to utwory które moge słuchac na okragło - Turnaua też lubię - i słucham w zaleznosći od humoru...

: niedziela, 16 stycznia 2005, 01:23
autor: Narmo
Turnau jest dla mnie jednym z najwazniejszych artystow... uwielbiam jego piosenki... odpowiada mi cala dyskografia

ostatnio najczesciej slucham: wszystko co piekne, moja dziewuszka nie ma serce, pejzaz bez ciebie i z ostatniej plyty, ktora udalo mi sie dorwac "turnau w trojce": pejzaz horyzontalny oraz pasjans A.D. 199...

Turnau w swojej dziedzinie jest absolutnie Bezkonkurencyjny, fenomenalne kompozycje i aranz..,

Turnau to, jeden z tych, ktorych cenie najbardziej

: niedziela, 16 stycznia 2005, 12:56
autor: Carchmage
Moje ulubione jeszcze to także "Pejzaż horyzontalny", "Bracka", "Między ciszą a ciszą", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", "Pejzaż bez ciebie" i "List do jedzacej Eurydyki", "Przeprowadzka", "O Kutno!". "W kawiarnece Sułtan" no i moja pierwsza - "Cichosza". Lubie jeszcze "Atlantydę" - krótkie - ale fajne.

: wtorek, 10 maja 2005, 23:08
autor: Sierpień
Turnau jest jedyną w Poslce osobą, która poezję potrafi nie tylko wyśpiewać, ale i zagrać.

Co zaś na polskim rynku muzycznym robi Grechuta i reszta oszołomów, tego nie pojmuję.

: środa, 11 maja 2005, 11:30
autor: BAZYL
L. M. Wednesday pisze:Turnau jest jedyną w Poslce osobą, która poezję potrafi nie tylko wyśpiewać, ale i zagrać.
Podejrzewam, ze tylko specjalnie dla Ciebie mógłbym znaleźć jeszcze paru oszołomów, których nie znasz, a którzy śpiewają i graja równie dobrze...

: środa, 11 maja 2005, 16:37
autor: Carchmage
Na przykład Stare Dobre Małżeństwo i Kaczmarski... oni też są świetni. ALe Turnau jest jak dla mnie najlepszy.

: czwartek, 12 maja 2005, 18:14
autor: Danai
Podpisuję się obiema rękami pod Turnauem (matko...JAK to się odmienia?) i SDM'em.Grechuta też mi się podoba.
Bardzo nastrojowe piosenki, i co ważne- sens w słowach (choćby to był li i tylko sens wiersza :)

ps.poszukuję śpiewanej poezji Staffa, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

: niedziela, 15 maja 2005, 18:51
autor: Sierpień
Staff...Staff...Staff...z tym to chyba do EmpEgo =D

: niedziela, 5 czerwca 2005, 16:59
autor: Hrolf
"Przeprowadzka", "O Kutno!" - sam nie wiem czemu. Tak jakos w ucho mi wpadły :D. A mówiąc o innych - z tego typu muzyki podoba mi się jedynie Turnau.

: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:49
autor: Carchmage
Błąd czynisz panie, słuchałeś innych? :D Czy nie maltretowałem cię juz jakąś piosenką? Nie? To spodziewaj się mnie o każdej godzinie.... nie, w nocy nie ;p. Inni też są fajni, ja też na początku tylko Turnau i nic poza tym, a teraz moja playlista wzbogaciła sie o kilka rzeczy fajnych, np. Ananke J. Skubikowskiego ;-).

: czwartek, 9 czerwca 2005, 07:39
autor: Vircung
grechuta... tak... Kaczmerski("Nasza klasa", "Mury"...) o tak... aleniestety Turnaua nie słyszałem ale... od niedawna mam neta w domu więc niedługo go będę miał w mojej playliście...

: poniedziałek, 13 czerwca 2005, 21:00
autor: Narin\Angel
Text piosenki Grzegorza Turnaua: "o Kutno o Kutno wyprałeś mnie z uczuć niczym płótno" co to wogle jest?! :) jak usłyszałam tą piosenke to się poplakalam ze smiechu! Moze nie mam wrazliwosci artystycznej ale porównajcie to o Kutno i płótno do tego "Wyrwij murom zęby krat, zdejmij kajdany, połam bat! A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat!" To jest dopiero coś bombastycznego!!! Kaczmar rulez!!! 8)

: wtorek, 14 czerwca 2005, 16:06
autor: Hrolf
Gdzieżbym ja śmiał oceniać uprzednio nie wysłuchując. Powiem tak - najgorzej to nie jest, żadne tam dno, ale to jednak nie te klimaty. Moja playlista pozostanie ubogą. Może kiedyś...
Carchmage - chlebem i solą, czym chata bogata - gośc w dom Bóg w dom. Nawet po północy :D.
Narin, wczuwaj się w klimacik, nie czepiaj się tekstu. Najważniejsze jest brzmienie :).

: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:36
autor: Carchmage
Ja nie kwestionuję genialności Mistrza Kaczmarskiego! Jest świetny. Ale "O Kutno!" jest typowa piosenką całkowicie niepoważną, tak samo jak "Moja dziewuszka nie ma serduszka", "Przeprowadzka" w sumie też. Ale czy można zaprzeczyć, że Znów wędrujemy, Pejzaż bez ciebie i jeszcze kilka innych maja głeboki sens i w ogóle te rzeczy? Może akurat nie te przykłady - ale są też inne utwory.
POza tym "Soplicowo" jest genialne 8) .

: wtorek, 14 czerwca 2005, 19:24
autor: Narmo
Narin, nie można w taki sposób porównywać tekstów. Wziąłeś utwory z „różnych półek”. Kutno to piosenka jakby nie patrzeć w samej formie trochę zabawna, ale jednocześnie nieco ironiczna. Mówi o temacie poważnym w sposób lekki i niepoważny, banalizując „rozterki miłosne”. Ma swój specyficzny urok. Z kolei przytoczony utwór Kaczmarskiego operuje inną estetyką (?), Porusza inny temat. Jakby to powiedzieć, „klimaty” utworów są diametralnie różne.