Zapomniana gra na PSX

ODPOWIEDZ
Arnold30dwa
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 06:51

Zapomniana gra na PSX

Post autor: Arnold30dwa »

Od paru lat zmagam się z problemem, który polega na tym, że nie potrafię znaleźć tytułu, ani tym bardziej filmików, czy chociaż screenów z gry, w którą przegrałem sporą część mojego dzieciństwa, przy pierwszym Playstation.
O grze potrafię powiedzieć kilka rzeczy:
- była to gra rpg w klimacie fantasy, z widokiem podobnym do Diablo (?);
- na początku gry wybierało się pomiędzy kobietą, a mężczyzną;
- skrzydła nietoperza, które czasami zostawały z nietoperzy po ich zabiciu, pozwalały na przeteleportowanie się do miasta, gdzie można było handlować łupem;
- handel odbywał w kilku sklepach (2?) w mieście. Wchodziło się do sklepu, rozmawiało z handlarzem, po czym pojawiało się okienko i do wyboru na środku ekranu "BUY/SELL/CANCEL";
- w niektórych miejscach jaskiń/lochów można było zauważyć rosnące truskawki/maliny (?), które można było zjeść lub sprzedać;
- zapis gry był płatny za złoto i kosztował tym drożej, im niżej w jaskini zeszliśmy;
- niedaleko miejsca, w którym zaczynało się rozgrywkę, znajdowała się studnia, w której żyła ośmiornica;
- po wejściu do jakiegoś pomieszczenia, zamykały się w nim wszystkie drzwi po czym pojawiały się potwory, typu nietoperze, krokodyle, szkielety, itp. Po zabiciu wszystkich potworów w pomieszczeniu, drzwi ponownie się otwierały i można było dalej zwiedzać lochy i jaskinie;
Byłoby naprawdę świetnie, gdyby ktoś z Was wiedział o czym mówię, bo gra oddawała świetny klimat.
Pozdrawiam! : )
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: RXA »

Jedyna gra jaka mi się skojarzyła z nietoperzymi skrzydłami, to Ehrgeiz.
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
Arnold30dwa
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 06:51

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: Arnold30dwa »

Niestety to nie to. To była gra rpg w stylu fantasy.
Znalazłem temat, w którym inny użytkownik szuka prawdopodobnie tej samej gry: http://www.emuinfo.pl/forum/viewtopic.php?t=20275 Napisałem już do niego e-mail i czekam na odzew, bo niestety w temacie nie znalazłem odpowiedzi.
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: RXA »

Jesteś pewien, że to nie Ehrgeiz? Wszystkie informacje się mniej więcej zgadzają. Był wybór dwóch postaci, walki w zamkniętych pomieszczeniach, nibyośmiornica w studni, save'y za złoto, sklepy, maliny (czy jakieś inne dziadostwo). Było tam coś takiego jak "Quest mode". Sprawdź na yt, jeśli nie sprawdziłeś, a jeśli sprawdziłeś, to szukasz czegoś Ehrgeizopodobnego.
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
Arnold30dwa
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 06:51

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: Arnold30dwa »

Przepraszam, ale sugerowałem się screenami z google grafiki. Oczywiście, że to to! Słowo klucz to właśnie "Quest" i wydawało mi się, że to jest nazwa tej gry (lecz nie chciałem, abyście się sugerowali, że to Eternal Quest, czy coś), a - jak się okazuje - to tylko i aż QUEST MODE. Dziękuję Ci z całego serca, uratowałeś moje dzieciństwo. Jestem tak podekscytowany, że nie potrafię tego wyrazić. :D
Grałeś w to? Wiesz coś więcej o tej ośmiornicy? Byłem kiedyś u babci i brat opowiadał mi, że wszedł do jakiejś studni i wystraszył się ośmiornicy. Mieliśmy wtedy po 8-9 lat. Moje wspomnienia powracają. : DD
Przydałby się teraz rom i działający emulator psx.
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: RXA »

Miałem okazję kiedyś grać, ale smark byłem i nie rozumiałem w co gram. Informacji o tej grze w necie trochę jest :-) A emulator to nie problem. Oryginalną grę znaleźć trudno, a pirackie kopie nie są akceptowane na forum (i słusznie).
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
Arnold30dwa
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 06:51

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: Arnold30dwa »

Pograliśmy z bratem. To już nie ten sam klimat, ale jednak - no i sentyment pozostaje. Miło powspominać. : ) Znaleźliśmy też ośmiornicę i wiele innych ciekawych rzeczy.
Mam w piwnicy pada do psx, za chwilę po niego idę, użyję konwertera ps2 do usb z kierownicy do kompa i sprawdzę, czy jest możliwość grania na padzie. : D
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: BAZYL »

Borg czasami jeździ po Polsce z Retrogralnią i wystawiają ją na konwentach. Najbliższa taka akcja chyba na Polconie we Wrocławiu - polecam, mają tam pełno starych konsol i dziesiątki gier. Jak nie tę, to może znajdziesz jakąś inną grę z dzieciństwa. Ja już tak ograłem C64, że chyba przez następne 20 lat będę miał dosyć ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Zapomniana gra na PSX

Post autor: evilmg »

Trzeba było nie kisić tyłka w retrogralni cały pyrkon tylko połazić po prelekcjach czy spotkaniach z autorami...

i wcale nie piszę tego dlatego, że ile razy wlazłem do was to wszystkie konsole były oblegane i nie chciało mi się na swoją kolej czekać :P
ODPOWIEDZ