Problemy z emulatorami

ODPOWIEDZ
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Problemy z emulatorami

Post autor: Azrael »

Z tego co się orientuję, jest z tym pełno problemów...

Ja mam taki iż najnowszy PSX, mówi mi iz nie mogę Run ISO ponieważ muszę wpierw skonfigurować Video. Ok, wchodze w config -> Video i... tam gdzie powinny (chyba) być konfiguracje, mam puste okienka. :roll:
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Problemy z emulatorami

Post autor: Sir_herrbatka »

najprawdopodobniej nie masz odpowiednich pluginów... a emulator to zapewne epsxe?

Najlepiej użyj psxfin, prosty emulator w którym większość gier po prostu działa. Sam przeszedłem na nim chrono triggera i final fantasy VI... choć przecież mogłem grać w wersje na snesa ;)

Edit.
Dopiero spojrzałem na datę xD. Gdyby ktoś miał pytania o emulacje/emulatory to proszę śmiało pytać :)
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Problemy z emulatorami

Post autor: Thurs »

Emuluję sobie ostatnio dreamcasta za pomocą Chankast alpha 0.25, mam problem z płynnością działania grafiki w Soul Calibur, raz zasuwa a raz się ślimaczy, i to podczas jednej sesji. Raz 110 fps a raz 45, szukałem przyczyny ale jakoś nie znalazłem, bawiłem się sporo w tej konfiguracji, mam laptopa z Nvidią 8600 GS 256 RAM najświeższejsze sterowniki. Może polecicie jakiś inny emulator? Bo ja już zwątpiłem w ten. :P
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Problemy z emulatorami

Post autor: t0m3ek »

Azrael co do emulowania psx'a to polecam pSX 1.13, mały, prosty w konfiguracji, a emulację ma idealną wręcz.

Co do DCka to wydaje mi się że nie ma innego w miarę działającego emu, Chankast ma ten problem że od dawna jest w fazie produkcji i chyba nikt go już nie ulepsza :/
Meniyaki tsukete shinugaii!
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Problemy z emulatorami

Post autor: Sir_herrbatka »

Cóż, dreamcast nie był popularna konsolą więc i emulatorów na niego brać... prawdziwy emulator nawet do playstation 2 pojawił się w roku dopiero 2006 a co dopiero dreamcast... Chankast alpha 0.25 jak widać jest alfą ;] więc dobrze działać nie ma prawa.

A i oczywiście; nie ma psxfin jest pSX; zasugerowałem się plikiem wykonawczym. Emulator tak czy owak polecany jest już przez dwie osoby więc niezły musi być ;)
ODPOWIEDZ