Baldur's Gate - problemy

ODPOWIEDZ
Gość

Baldur's Gate - problemy

Post autor: Gość »

Mam problem z adresem serwera TCP/IP nie znam żadnego dobrego serwera(Polskiego)a jeśli wymyślę jakiś adres połączenie trwa wieki i nie mogę się doczekać POMÓŻCIE!!!PLIS!! :cry:
    laRy
    Kok
    Kok
    Posty: 1133
    Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

    Post autor: laRy »

    znajdz jakiegos kumpla niech on postawi serwer (bo takich serwerow jan np. battle.net do bg niema). poszukaj na forach itp.
    w bg2 da sie grac po kablu tylko jesli sie ma zewnetrzne ip!!! a wiec ludzi ktorzy maja siec przez LAN moga prawie zapomniec o graniu w i-necie, ale moga sobie pograc z innymi ludzimi z swojej sieci.
    Awatar użytkownika
    Solarius Scorch
    Bosman
    Bosman
    Posty: 1859
    Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
    Numer GG: 0
    Skype: solar_scorch
    Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

    Re: [cRPG] Baldur's Gate

    Post autor: Solarius Scorch »

    A ja mam inny problem, pewnie dość nietypowy, ale może ktoś będzie wiedział.
    Mam wersję angielską BG (edycja kolekcjonerska, obie części i dodatki), ale XP polskie. BG twierdzi, że wersja językowa systemu musi odpowiadać wersji gry, czyli zwyczajnie się nie odpala. Ktoś zna może receptę na ten idiotyzm, np. jakiś patch? Będę wdzięczny.
    fds
    Tawerniany Che Wiewióra
    Tawerniany Che Wiewióra
    Posty: 1529
    Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
    Numer GG: 0
    Lokalizacja: Warszawa

    Re: [cRPG] Baldur's Gate

    Post autor: fds »

    Z tego co wiem to są dwa rozwiązania tego problemu. Pierwsza to zainstalowanie international patch (nie directX patch!) Druga, zmienić język windowsa na angielski i wyłączyć obsługę znaków nieangielskich w Unicode. Jakaś namotana metoda, lepiej patch. Wiem, że to działało, dla pierwszej części i dodatku. Nie wiem które trzeba zainstalować dla drugiej, więc zapodam tylko linka do producenta ;)
    Patche:
    Baldurs Gate
    BG: ToSC
    BG2: SoA
    BG2: ToB
    Obrazek
    Podręczniki za darmo:
    Shadowrun 2ed
    DnD v3.5
    Awatar użytkownika
    Solarius Scorch
    Bosman
    Bosman
    Posty: 1859
    Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
    Numer GG: 0
    Skype: solar_scorch
    Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

    Re: [cRPG] Baldur's Gate

    Post autor: Solarius Scorch »

    Dzięki, fds! Chwilowo nie mam czasu się tym zająć, ale z pewnością wykorzystam tę wiedzę niebawem.
    Ardel
    Kok
    Kok
    Posty: 1015
    Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
    Numer GG: 8570942
    Lokalizacja: Shadar Logoth

    Re: [cRPG] Baldur's Gate

    Post autor: Ardel »

    ja mam pytanko...

    Zadanie dot niewidzącego oka w BGII

    mam problem:
    w komnacie z Liszem (tam gdzie gostek mówi co mam z różdżką zrobić) zaatakowałem lisza i ubiłem go. Pełen wewnętrznej radości zapisałem grę. Idę po różdżkę, wracam i... okazało się, ze mój rozmówca zginął od kuli ognia Ifryta i nie da się go wskrzesić. I mam problem. Wcześniejszy save jest sprzed 4 godzin chyba, a w dół do leża Oka zejść się nie da...
    Co mam z tym zrobić?
    Prócz wczytania...
    kajtek Raulin
    Kok
    Kok
    Posty: 1025
    Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
    Numer GG: 0

    Baldur's Gate

    Post autor: kajtek Raulin »

    Szybko, krótko. :smile:
    Mam Widnowsa XP Home Edytion i chce zagrać a BG. Niestety mam problem z grafiką. Często są czarne kwadraty zamiast np. grafiki zbroi. Gdy wyrzucę kij na podłogę i na niego najadę myszką to też robi się jakiś czarny kwadrat.

    Co robić?
    Sihamaah
    Bosman
    Bosman
    Posty: 1719
    Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
    Numer GG: 11803348
    Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

    Re: Baldur's Gate

    Post autor: Sihamaah »

    Wejdź w opcje gry i włącz takie rzeczy jak lustrzane odbicia, programowane cośtam itd. Niestety nie mam zainstalowanej gry to Ci dokładnie nie powiem :P Te opcje w każdym razie są specjalnie, żeby zapobiec takim problemom jakie masz.
    Mów mi Sih :)
    Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
    Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
    Ardel
    Kok
    Kok
    Posty: 1015
    Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
    Numer GG: 8570942
    Lokalizacja: Shadar Logoth

    Re: Baldur's Gate - problemy

    Post autor: Ardel »

    wejdź w 'uruchom' i wpisz dxdiag
    następnie znajdź i wyłącz przyspieszenie graficzne. BG będzie działał cacy. Ale pamiętaj, żeby włączyć przyspieszenie przed uruchomieniem innych gier
    ODPOWIEDZ