Podręcznik RPG z rodzaju Indie - cegła.

Forum Wydawnictwa CK Games.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podręcznik RPG z rodzaju Indie - cegła.

Post autor: krucaFuks »

Nie wiem, jaki papier sprawdzałeś, ale chyba taką typową krede używaną do ulotek i innego badziewia, która nie za bardzo się nadaje na twoją publikację :D

To co Ty możesz użyć, to kreda 90g/m2. Koszt - jakies 70-90 gr/m2 w hurcie jak masz niezłe dojścia, czyli ok. 5 gr/A4. Czyli już sam papier to prawie 30 zł. W tym przypadku twoja kniga będzie miała grzbiet co najmniej 30-35 mm (z grubsza możesz liczyć 20 str/mm grzbietu + okładka). Uwierz mi, że dobra oprawa (szycie w blokach + klejenie) to przy tak małym nakładzie koszt kolejnych kilkunastu złotych, co najmniej. A nie każda linia do PoD coś takiego może skleić - proponuję, dowiedz się szczegółów konkretnie. Popytaj starszych kolegów, jakie problemy miały początkujące wydawnictwa - choćby pierwsze wydanie Warhammera, które rozsypywało się po miesiącu.

I pamiętaj, że do ceny musisz doliczyć takie drobiazgi jak VAT i podatek dochodowy, o ile zamierzasz to sprzedawać. Koszt przynajmniej kilkunastu egzemplarzy promocyjnych, jeżeli chcesz się bawić w jakąkolwiek dystrybucję i promocję, koszty transportu etc.
No i oczywiście upewnij się, że masz perfekcyjnie przygotowany do druku materiał (prepress), bo może cię mocno zaboleć, jak okaże się, że skręcony z Worda PDF rozsypał się w druku albo że czarny masz drukowany z 3 kolorów...

Aha - jeden egzemplarz będzie zapewne ważył ok. 3 kg - cały nakład - 750kg+.
Obrazek Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Podręcznik RPG z rodzaju Indie - cegła.

Post autor: Force »

Czytam ten wątek i nie widzę waszej dobrej woli w okrojeniu tej cegiełki. Mówicie co dużej ilości gotowych przygód, ale jak dla mnie to jest ograniczenie, wole zapłacić mniej za i tak sporych rozmiarów książkę a przygody wymyślać sobie sam. Musicie wrzucać tam wszystkie te wymyślone przygody?

Poza tym ryzykujecie że nie znajdziecie nabywców, że wasz projekt po prostu nie przypadnie do gustu gaczom. Nie lepiej więc wydać połowę a potem kiedy spotkacie sie z dobrym odzewem wydać resztę?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Cronos
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 14 marca 2008, 17:48
Numer GG: 0

Re: Podręcznik RPG z rodzaju Indie - cegła.

Post autor: Cronos »

Gry nie da się podzielić, choć pierwsze 20% podręcznika III edycji Złego dostępne będzie za Free jako II edycja Plus.
Co do przygód. Są nierozłącznie związane z elementami Złego świata. Stanowią po prostu część Settingu Londyn.
Ja tego nie wymyśliłem. Wystarczy spojrzeć na settingi do innych systemów. Też jest tam sporo przygód. Nawet jeżeli Zły III edycja będzie kosztował ponad 100 złotych jego cena i tak jest atrakcyjna zważywszy, że to taki max. Pac - Informacje dla gracza, Pana Losu (MG) plus setting. Dlaczego wszystko w jednym? Zły ma specyficzny sposób rozgrywki co zmienia grę w "ala" grę CRPG. Londyn 2003 to taka szachownica z rozstawionymi figurami. Dodajmy do tego Bohaterów graczy i grą się rozpoczyna. Można ją ukończyć i postawić Złego na szafce z satysfakcją skończonej gry. 8) Czego i życzę. :smile:
PS. Zdaje sobie sprawę z ryzyka finansowego niewielkiego nakładu dlatego szykuje i własną kasę, by moja oferta dla wydawnictwa była atrakcyjniejsza.
Zablokowany