RPGowe Wydawnictwo PDFowe (i papierowe też)

Forum Wydawnictwa CK Games.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

No, w końcu jakiś pomysł, którego nie mogę się czepić :)

Brawo, jestem jak najbardziej za. I jakby co, służę korektą ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

A ja textami cRPG w razie potrzeby
Har Har Har
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

A ja liryką i prozą...

Towarzysze, do boju ;)
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

A mozna by w takim wydawnictwie puszczac printy grafik, plakaty itp.? Jesli tak to sluze pomoca. Na deviancie wiem ze mozna kupowac wydruki niektorych artystow.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Wydruki Grafi: Myśle, że pomysł ten jest godny uwagi.

Małe serie RPGowe: Tak - to będzie jedna z podstawowoych funkcji. Normalnej wielkosci dodatki i systemy będą praktycznie od razu dostępne również na papierze.

Ciesze się z duzego odzewu. Niektórzy nawet już zgłaszają się z konkretnymi pomsyłami - np. kwartalnikiem o planszówkach (nie związanym z TRPG).

Strona wydawnictwa jest prawie gotowa: http://www.ckgroup.pl - planujemy szybki start.
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

A co do kacika cRPG proponuje recenzje gier RPG.. Nie wiedomo tylko czy sie uda wszystko zrobic jak nalezy...Ja tam recenzji wolalbym nie pisac ale jakby co to sluze screenami z gier (oczywiscie jesli bede takowe posiadal)
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Jest błąd na stronie:) W Dla Autorów, na samym dole: (...)nie krempuj się(...) ;) Poza tym- cholernie szybko to zorganizowane :)
Od dziś płacę Eurogąbkami.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Elfin: Pozwolisz, że zapytam - jakiego kącika cRPG?

Nie będziemy w tym wydwanictwie przecież Tawerny, jako ebooka wydawać. Zresztą nie będziemy wydawać pojedyńczych artykułow - tylko normalne książki (podręczniki RPG, dodatki, proze, poezję, etc). Co chwile ktoś mylnie to rozumie - zapraszam do linka, którego podał BLAKs: http://www.indiepressrevolution.com/xcart/home.php (o mniejwięcej - takie produkty idzie).

Z artykułami zapraszam do TRPG :)

PS.
Zmieniłem zupełnie - 'dla autorów'. Wyglądał zupełnie jak oferta programu partnerskiego - gupio po prostu. Błedy też poprawiłem
Amoen
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 20:48
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Amoen »

Chciałbym pogratulować pomysłu, przede wszystkim oferty druku. Czy planujecie wprowadzenia usługi POD?

Co możecie zaoferować autorom poza redagowaniem ich dzieł?
Bo konfrontując waszą ofertę z lulu.com, z rpgnow lub IPR, nie widzę w niej nic co mogłoby mnie przyciągnąć do was.
ckgroup.pl pisze:W czasie wykonywania prac redaktorskich wspólnie wycenimy ebooka i określimy wysoki procent jego wartości, który będzie Twoim wynagrosdzeniem. Jeśli wspólnie uznany, że warto - wydamy również Twoją pracę w formie papierowej - wtedy znajdzie się ona również w normalnych sklepach internetowych.

Następnie podpiszesz z nami umowę na ustalony wspólnie okres wyłączności na sprzedaż. Po upływie czasu zapisanego w umowie - możesz udać się z swoją pracą do innego wydawcy.
Rozumiem, że na ebooki też chcecie podpisywać umowy? Nie, dzięki, postoję.
Wole bezproblemowo umieścić go na lulu.com. Ebooki anglojęzyczne mogę też umieścić na IPR, lub innym serwisie tego typu. Niewspominając o indywidualnej sprzedaży poprzez PayPala. A korektę to zawsze odpowiednio wykwalifikowany znajomy zrobi, za parę browarów. :)

I jeszcze jedna kwestia. Zakładacie możliwość wydawania w języku innym, niż Polski? Przemawia za tym kilka argumentów:
  1. Większy rynek ;)
  2. Co za tym idzie, większy sens wydawania na papierze.
  3. Więcej zainteresowanych autorów (żeby nie było wątpliwości: Polaków)
BTW. To będziecie sprzedawać te Tawerniane gadżety, czy nie? Bo na produktach innego typu to pewnie się nawet na hosting nie zwróci.

Co do zabezpieczeń, to nie warto się specjalnie czymś takim przejmować, bo z reguły do obejścia większości z nich wystarczy dobry program do OCR.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Amoen pisze:Chciałbym pogratulować pomysłu, przede wszystkim oferty druku. Czy planujecie wprowadzenia usługi POD?
Jeżeli masz na myśli druk na żądanie, to owszem, podobna usługa jest rozważana. Przecież wiadomo, ze nic tak nie cieszy autora jak widok własnego dzieła na papierze.
Amoen pisze:Co możecie zaoferować autorom poza redagowaniem ich dzieł?
Promocję dzieła, rzetelne recenzje, ew. dystrybucję drukowanych wersji w sklepach sieciowych, skład tekstu, rozmowy z posiadaczami praw autorskich do tytułu (np. zakładając, ze ktoś chce wydać własny dodatek do systemu RPG), logo TRPG na okładce... :D
Amoen pisze:Bo konfrontując waszą ofertę z lulu.com, z rpgnow lub IPR, nie widzę w niej nic co mogłoby mnie przyciągnąć do was.
Jak dla mnie chocby sam język - nie każdy musi znać na tyle dobrze angielski, zeby się połapać na lulu, tym bardziej, że oferta CKG jest skierowana w pierwszej kolejności do młodych twórców fanatstyki.
Amoen pisze:Rozumiem, że na ebooki też chcecie podpisywać umowy? Nie, dzięki, postoję.
Wiesz - jak chcesz dostać za ebooka jakieś pieniądze to bez tego się nie obejdzie.
Amoen pisze:I jeszcze jedna kwestia. Zakładacie możliwość wydawania w języku innym, niż Polski?
Na razie chcemy skupić się na produktach polskich - anglojęzyczne można wydawać na serwisach które wymieniłeś.
Amoen pisze:BTW. To będziecie sprzedawać te Tawerniane gadżety, czy nie? Bo na produktach innego typu to pewnie się nawet na hosting nie zwróci.
Teraz wątek jest poświęcony wydawaniu PDFów - gadżety nie znajdują się w kręgu zainteresowań takiego wydawnictwa. Przynajmniej na tę chwilę.
Amoen pisze:Co do zabezpieczeń, to nie warto się specjalnie czymś takim przejmować, bo z reguły do obejścia większości z nich wystarczy dobry program do OCR.
Po to między innymi są umowy - żeby było wiadomo kto jest poszkodowany w momencie złamania zabezpieczeń oraz, żeby mozna było zidentyfikować osobę, która dopuściła się takiej kradzieży.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Post autor: borg »

Ja tylko postrasze, że sprzedawanie bezpośrednio od siebie ebooków to niezarejstrowana działalność gospodarcza, a sprzedawanie ich przez kogoś bez umowy i podatków - to ukrywanie zysków - za obydwa procedery może nas dopaść Urząd Skarbowy. Wiem, że prawdopodobieństwo małe, ale zawsze. Stąd między innymi pomysł Wydawnictwa - jako podmiotu umożliwiającego legalne sprzedawanie swojej pracy, nawet za niewielką kase (i z przyznanym np. numerem ISBN). Dodatkowo - wydawnictwo chodliwe ebooki będzie wydawać na papierze.
Amoen
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 maja 2007, 20:48
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Amoen »

BAZYL pisze:
Amoen pisze:Rozumiem, że na ebooki też chcecie podpisywać umowy? Nie, dzięki, postoję.
Wiesz - jak chcesz dostać za ebooka jakieś pieniądze to bez tego się nie obejdzie.
Polemizowałbym.
Ale tak czy inaczej, moje wątpliwości dotyczą "wyłączności sprzedaży" na dany okres. Rozumiem to w odniesieniu do materiałów drukowanych, ale w stosunku do ebooków, nie do końca. Choć poniekąd tłumaczy to wysiłek wydawnictwa w redakcje itp.
Lulu, choć również jest wydawnictwem, nieposiada takich ograniczeń. Z tym wyjątkiem, że produkty wydawane przez nich mają innym ISBN. :)

BTW Jakie warunki zamierzacie stawiać w umowie? Czy autor ma dowolność w wydawaniu danego materiału w innym języku?
Zaletą wydawania tytułów własnym sumptem, jest mniej problemów prawnych, to mimo licznych zalet współpracy z wydawnictwem może zaważyć na decyzji autora.
borg pisze:Ja tylko postrasze, że sprzedawanie bezpośrednio od siebie ebooków to niezarejstrowana działalność gospodarcza, a sprzedawanie ich przez kogoś bez umowy i podatków - to ukrywanie zysków - za obydwa procedery może nas dopaść Urząd Skarbowy.
Lulu to wydawnictwo i żeby dostać od nich kasę, rzeczywiście trzeba trochę się wysilić i zorientować w tych amerykańskich ITINach i druczkach W-ileś tam. Sklepy internetowe, też nie publikują czyichś materiałów od tak, bo oni też niechcą mieć żadnych problemów.
Co do sprzedaży całkowicie indywidualej, to rzeczywiście ja sam mogę być tutaj nieobiektywny, bo problem mnie nie dotyczy.

BTW. Czy Stowarzyszenia, dalej mogą wydawać książki, przeznaczając zyski na koszty działalności?

Dzięki za odpowiedzi.
Muszę jednak zweryfikować moją początkową opinię. Wasz pomysł wygląda teraz dla mnie jednak całkiem sensownie.
Zostało mi chyba tylko życzyć wam sukcesu. :)
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Post autor: Neprijatel »

Macie zamiar wydawać pojedyncze opowiadania czy całe ich tomy/tomiki? Ach, oczywiście, jest to kapitalny pomysł, to wydawnictwo :D
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Ten pomysł wydaje mi się naprawdę dobry. Uważam go za dobre rozwiązanie.
Obrazek
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

A ja nie rozumiem jak to ma działać. W sensie niemal każda cena za pdf'a będzie zaporowa. Nawet jakby jakiś dodatek miał kosztować nie wiem, 6zł to z tego pewnie większość zabierze fiskus więc do kieszeni Wydawnictwa (o autorze nie wspominając) polecą grosze. Poza tym ludzi, którzy zechcą zapłacić za jakiś materiał w pdf'ie raczej znajdzie się garstka. Przy jakiej ilości egzemplarzy pdf ma sens? (papierkowe wydanie pewnie przy kliku setkach w co bym bardzo wątpił by coś osiągnęło taki rezultat). Darmowy pdf może rozejść się jak ciepłe bułeczki i tym samym trafić do większej grupy odbiorców, co daje większą satysfakcję autorowi (tak myślę). Jakoś tego zupełnie nie widzę.

Choć pomysł przedni. Wątpię czy polskie społeczeństwo jest gotowe do płacenia za pdf'y.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

No myślę, że to się opłaca. Podatek od dochodu płacony będzie jako procent od zarobku (jak z tego wynika), czyli nie będzie większy niż dochód, płace za strone są (chyba) minimalne, a redaktorzy też raczej nie są wybredni, więc za każdy grosz się ucieszą.

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że problemu z tym nie ma.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Och, Karczmarz, nie siej defetyzmu!
Jestem jak najbardziej za! W razie czego mogę nawet ruszyć swój leniwy tyłek i wspomóc redakcję jakimiś opowiadaniami albo wyszukać ewentualnie osoby chętne do podjęcia współpracy z wydawnictwem.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Zablokowany