Wyjazd RPG góry 15-30 sierpnia

To jest miejsce w którym poruszane będą tematy dotyczące konwentów i imprez fantastycznych, a także zlotów itp.
Zablokowany
Sins of Welkin
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 00:31
Numer GG: 0

Wyjazd RPG góry 15-30 sierpnia

Post autor: Sins of Welkin »

Kolejny rok organizujemy z przyjaciółmi sierpniowy ( termin to 15-30 sierpnia), studencki (i nie tylko ) wyjazd z RPG. Iniciatywa jest całkowicie niekomercyjna i wynika z chęci spędzenia wakacji w atmosferze gór i RPG oraz w towarzystwie ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Każdy z uczestników zachowuje oczywiście pełną niezależność i odpowiada sam za siebie (to nie jest żaden obóz! dla każdego jest to formalnie prywatny wyjazd!), dlatego też preferowane są raczej osoby pełnoletnie.
Miejscem naszego wyjazdu są domki na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego (czyli Beskid Żywiecki). Domki są 9cio osobowe, piętrowe, z pełnym węzłem sanitarnym oraz dobrze wyposażoną kuchnią (kuchenka gazowa, naczynia, full serwis ). Cena takiego zakwaterowania to 334zł/osoba (15 noclegów). Transport pociągiem do Żywca albo Węgierskiej Górki (się okaże, bo jeszcze tego nie rozpracowałem dobrze) i do samego ośrodka dojazd busem (koszty transportu tez nie są jeszcze ściśle ustalone). W pobliżu ośrodka znajduje się sklep, w którym można się zaopatrzeć we wszystko, co potrzebne do zrobienia sobie jedzonka. Oczywiście masę radości dostarczy wspólne gotowanie, ognicha i grille Dla leniwych ośrodek posiada restaurację, 16zł za dwudaniowy obiad.
Dlaczego zamieszczam informację tak wcześnie i podaję tylko najważniejsze koszty? Po prostu, jako że nie jesteśmy żadną firmą, jakiekolwiek ściślejsze ustalenia możemy poczynić dopiero po wstępnym zgłoszeniu się sensownej liczby osób (nie mogę sobie pozwolić na rezerwację ośrodka i wpłacenie zaliczki w ciemno). Im wcześniej złapiemy kontakt z chętnymi, tym większa jest szansa, że wszyscy będą mieli wpływ na kształt wyjazdu. W planach jest wynajem dwóch domków, czyli wyjazd 18-osobowy.
Teraz kilka słów o programie:
Planujemy 3 lub 4 drużyny i obecnie MG zadeklarowali się na takie systemy jak Dark Heresy, Delta Green, Zew Cthulu, stary Wampir, Gasnące Słońca. Jest pewnie jeszcze opcja na Kult. A może Ty chcesz coś poprowadzić?
Planszówkowy games room.
2 lub 3 LARPy ( może chcesz pomóc przy ich tworzeniu lub samemu zorganizować?)
Seanse filmów klasy B z masą zombiaków i sztucznej krwi, co ambitniejsze anime i jakieś klasyki fantastyczne.
Większość z dotychczasowych chętnych gra w karciankę Vampire: the Eternal Struggle, więc jest opcja się nauczyć i nawet zrobić ligę lub mini turniej.
W kwestii organizacyjnej - jesteśmy z Warszawy i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania osobiście, często bywamy w Paradoksie.
Planuję napisać jakiś regulamin, żeby ograniczyć dzikie chlańsko
Wszelkie pytania można oczywiście kierować tu, na privie lub na maila mtabor@aster.pl
Jeszcze raz zapraszam chętnych i proszę o w miarę szybkie decyzje!
Pozdrawiam
Mikołaj Tabor
Malin
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 11:10

Re: Wyjazd RPG góry 15-30 sierpnia

Post autor: Malin »

Chcę się załapać na te noclegi, bo wydają się nie być strasznie drogie. Kompletnie nie znam się na rpg (no może nie kompletnie, bo piszę książki o tematyce fantastyki i fantastyki naukowej), ale większość wymienionych systemów gry dopiero bym wśród was poznawał. Ogólnie idea grania w rpg w drużynach powinna być poszerzana na cały świat, bo rozwija wyobraźnię, a nieuków uczy czytać i pisać w języku ojczystym, co jest lepszym zajęciem niż zalewanie robaka ;) tak bardzo popularne wśród dzisiejszej młodzieży. Mój rocznik 1980. Proszę o więcej informacji organizacyjnych. Dopiero teraz zauważyłem, że to ogłoszenie zeszłoroczne :) ale może macie coś podobnego również w tym roku ?
Sins of Welkin
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 00:31
Numer GG: 0

Re: Wyjazd RPG góry 15-30 sierpnia

Post autor: Sins of Welkin »

Propozycja jest jak najbardziej tegoroczna, w zeszłym roku też coś takiego organizowaliśmy. Jeśli jesteś zainteresowany, to proszę o kontakt gg 4175417. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
cebula
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 3 lipca 2008, 20:03
Numer GG: 9146883
Lokalizacja: Katowice czasem Wrocław

Re: Wyjazd RPG góry 15-30 sierpnia

Post autor: cebula »

Ciekawa inicjatywa, czy można by wpaść tylko na dzień/kilka dni <oczywiście opłacimy noclegi>? Coś jak nocka (nocki?) z Cthulu, albo KULTem :twisted:. Ode mnie jest to stosunkowo niedaleko, a mógłbym zabrać znajomego czy dwóch+VAT…

Sami prowadzimy systemy: Warhammer 1&2ed, Wiedźmin, Fallout pnp i trochę jeszcze (zależy jaki skłąd by się zebrał i chciał pojechać), choć nie ukrywam, że ja najchętniej pograłbym w Kult-a (mamy świetnego prowadzącego, ale zawsze dobrze rozszerzyć horyzonty, szczególnie, że to jest niesamowity system). Niestety nie wiem dokładnie jak będzie wyglądał mój plan dnia w podanym okresie, ale pogadam ze znajomymi, poślę wici i się zobaczy. Czekam na więcej informacji.

Ps: w Katowicach jest Śląski Klub Fantastyki, jeśli chcielibyście na przykład wpaść przelotem do Nas, poznalibyśmy się, pogadali, pograli, w Klubie jest opcja noclegu ( za darmo oczywiście, wymagana tylko własna karimata+śpiwór) i zrobienia sobie studenckiego jedzenia, albo zamówienia czegoś na wynos.
To na razie pomysł, bo nad konkretami musiałbym pogadać z Przewodniczącą sekcji RPG, ale myślę, ze wszystko da się załatwić
Free
Wanna be free
Gonna be free
And move among the stars
You know they really aren't so far
Don't wake me from the dream
It's really everything it seemed
I'm so free
No black and white in the blue
Sins of Welkin
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 00:31
Numer GG: 0

Re: Wyjazd RPG góry 15-30 sierpnia

Post autor: Sins of Welkin »

Wielkie dzięki za odpowiedź :)
Wyjazd ma taką formę (jedyną możliwą z resztą), że jest ściśle ustalona ilość miejsc i koszty są na styk. Tzn jakbym wziął kogoś na jeden dzień, to reszta płaci za "jego" wszystkie pozostałe dni, gdy tej osoby nie ma. Oczywiście fajnie by było jakbyście wpadli, ośrodek może ma jakieś wolne apartamenty, ale ceny są już odrobinkę wyższe. W razie czego mogę popytać, ale muszę znać konkrety.
Za to mamy jeszcze 2 wolne miejsca na wyjazd i bardzo gorąco zapraszam chętnych, może ktoś z Waszego klubu może jechać na całość? Jestem otwarty na współpracę i czekam na ewentualny kontakt :)
Zablokowany