Nowa Zeladnia

To jest miejsce w którym poruszane będą tematy dotyczące konwentów i imprez fantastycznych, a także zlotów itp.
Zablokowany
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Nowa Zeladnia

Post autor: Kiwi »

Yeah!! Witam po dłuuuugaśniej nieobecności na forum. Nikt mnie pewno nie pamięta, ale bynajmniej nie zamierzam podciać sobie z tego powody żył ;p. Tyle słowem wstępu, a teraz proszę o Wasze opinie dotyczące super exta mega ultra wyczesanego w kosmos państwa jakim jest Nowa Zelandia. Moją opinię już znacie :).
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Wolę Mazury i szwedzkie lasy :P
No Nowa Zelandia to ładna jest... z tego, co widziałem na necie i we "Władcy Pierścieni"... Dobre miejsce, gdy się chce połazić wśród przyrody i ogólnie trochę odpocząć od techniki... ale i tak są lepsze miejsca (które już wymieniłem) :P
żyję
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Hmm głównie to mnie w niej pociąga że kręcili tam Władce Pierścieni. I ogólnie ładne państwo, które warto odwiedzić.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Kiwi? Przeca to Phoenix! Czy się mylę? :P
Nowa Zelandia...mmm, ludzie, wy nie wiecie jaką oni kasę tam tłuką! Maja taki produkt burtto czy cos tam na osobę, ze zjechac z Mount Everestu na sankach idzie :/ . Ale ja i tak kocham Irlandię! Ludziska, niemalże tylko i wyłącznie zielone równiny! Błękitne morza! Wysokie klify! Wspaniali ludzie! Niezaleznosc i piekna historia kraju...
No ale moja rodzinna Dąbrowa tez jest "super extra mega ultra wyczesana w kosmos". Pola............domy..........pola.......kosciol...........droga.........pola.........E4............pola.........domy.........
itp. itd. etc. :P
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


ok, to kiedy jedziemy? ;-)
Rozumiem, że ten temat to takie nieśmiałe zaproszenie na wycieczkę, na koszt założyciela ;-p Ale fakt - fajnie byłoby zobaczyć gdzie kręcono Władce... i nakręcić go tam po swojemu, czyli tak jak trzeba ;-) A do tego te piękne wypukłości... zielonych pagórków ;-)

PS. Tak Phoenix = Kiwi... => przemienił się z napalonego ptaka w pastę do butów ;-p
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

dużo gór i lasów - w WP pokazali a było co oglądac, kiedys może tam pojade bo rzeczywiscie warto
Obrazek
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

mi sie tam nowa zelandia z jakimiś polami kojarzy :) takie odludzie... Zero wiekszych miast i ogolnie taka natura slodka cisza, spokoj..
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

no w Wp wedrowali przez pola ;) lasy, góry, rzeki itp. kiedys chciałbym sobie tak połazić ale takie artakcje sa albo za drogie albo dostepne tylko w woju
Obrazek
Szczuru
Pomywacz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2005, 19:13
Lokalizacja: Galava
Kontakt:

Post autor: Szczuru »

snejk pisze:kiedys chciałbym sobie tak połazić ale takie atrakcje sa za drogie...
Ale fajny cytat, nie?

A co do Nowej Zelandii, to rzeczywiście jest to wypas kraj - taki wiochmeński i oldskulowy ;) duuużooooo zielonej przestrzeni... i chyba nie ma tyle komarów co na mazurach... Sie rozmarzyłem, ale prawdą jest że póki co mam ważniejsze wydatki niż bilet do Zelandii. No chyba że ktoś zasponsoruje... 8)
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Eh, sponsoring z mojej z mojej strony raczej odpada ;-p
O bezpieczeństwie w NZ:
"Sytuacja wewnętrzna jest stabilna i nie stwarza zagrożeń dla turystów. Zagrożenie przestępczością pospolitą występuje w uboższych dzielnicach największych miast, a poruszanie się tam w małych grupach lub pojedynczo w późnych godzinach wieczornych jest ryzykowne."
Raj na ziemi, ale pewne rzeczy są jednak niezmienne :)

A co do mojeje ksywki to kiwi (ptak, a nie owoc ani pasta ;p) jest symbolem NZ. I dlatego właśnie taki nick.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

nie no na pewno sa jakies miejsca na swiecie gdzie jest bezpiecznie..

400 POST!!!
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

dsadfga_atadf_a pisze:nie no na pewno sa jakies miejsca na swiecie gdzie jest bezpiecznie..

400 POST!!!

jasne np. kosmos :) albo orbita okoloziemska ale nie, tam Cie może jakas satelita trafić
Obrazek
Luke76
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2006, 21:02
Lokalizacja: Ashenvale, ew. California Petrykozy :)
Kontakt:

Post autor: Luke76 »

O tak, to jest miejsce, gdzie pojechać jest moim marzeniem. Te wspaniałe góry, jeziora, chłodny powiew wiatru, niemal raj, chociaż chwilami chłodny. Szkoda, że tak daleko od Polski. Niewątpliwie gdybym w przyszłości miał okazję, zabrałbym tam swoją ekipę filmową i kręcimy!

Nowa Zelandia byłaby dla mnie wymarzonym miejscem na zasłużony odpoczynek (nie jestem starym dziadem, ale chce odpoczynku :P)
per aspera ad astra... *Seneca*
Carrabin
Pomywacz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2005, 16:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Post autor: Carrabin »

Najbardziej zaje*** miejsce na świecie! Tam jest wszystko i do wszystkiego masz 2 kroki - w góry, nad morze, nad jeziora, do lasu... Na stare lata się tam przeprowadzę :)
Zablokowany