TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

To jest miejsce w którym poruszane będą tematy dotyczące konwentów i imprez fantastycznych, a także zlotów itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: BLACKs »

Miejsce: oczywiście YMCA w Gdyni.
Czas: 23-24 Czerwca.
Cena: 5 zł.
Atrakcje: sesje, LARPy, otwarty gamesroom, konkursy, prelekcje, ZNAN :D.

więcej w dziale poświęconym TrójFikcjom na TIRze:
http://tir.yum.pl/forum/viewforum.php?f ... 4caf64ba16
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: Phoven »

Z Tawerniaków będziecie mogli spotkać oczywiście mnie i BLACKs'a. I tutaj kieruje pytanie do pozostałej reszty społeczności: Czy ktoś planuje wybranie się na Trójfikcje? Jakby co - służymy pomocą ;)
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: Elfin »

Lee.. Moze mi sie uda.. Mam niedaleko.. Bo tylko z Elblaga... Jak bede cos wiecej wiedzial to napisze na pw BLACKsowi i jakby co to oferuje pomoc... O ile bedzie potrzebna...:P
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: Koval »

Chętnie bym przybył gdyby nie egzaminy 21 i 25 czerwca...
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: Phoven »

Hmm.. to może by zachęcić przedstawie to co na dzien dzisiejszy jest planowane.

Sesje:
*Neuroshima Ramizesa
*Dwie sesje systemów Indie prowadzone i prezentowane przez Amoena
*IIed Warmłotka Anidala
*DnD Woltusa
Prelekcje:
*'Elfy - mit, historia, tradycja', prezentuje Kitara (nazwa robocza :P)
*Najgorsze błędy mistrzów RPG- czyli jak stać sie Mistrzem a nie mistrzem
*Komedia Improwizowan
*Dziwne i dziwniejsze wynalazki ludzkośc, wszystkie powyższe trzy pod pałeczką Dextera :]
*I SolFar'a "Przegląd systemów autorskich"
*Plus prelekcje poprzedzające LARPy nt. systemu auitorskiego etc.
GamesRoom:
Całkiem sporo gier, ale nie chce mi się sprawdzać dokładnie jakich ;) M.in. Veto! (coś jakby Dzikie Pola w karciance), Tepres, Wysokie Napięcie
Konkursy:
*ZNAN
*Trzy konkursy tematyczne: Stars Wars, Filmy, Jakub Wędrowycz
*Organizowany przez wydawnictwo Portal
LARPy:
* 11 osobowy LARP brutalnego oWoDa prowadzonego przez Isztę
* Ok. 20 osobowy LARP O-Którym-Za-Dużo-Nie-Wiem-Bo-Jestem-Leniwy
*LARP Vitaliusa i Av@resta w autorskim systemie pt. Genesis

Oprócz tego mamy 50% zniżkę w pobliskiej Telepizy, wśród uczestników zostaną rozlosowane bilety do kina a miasto Gdynia dało (uwaga :P) dwa i pół tysiaca złotych sponsoringu który zostanie wydany w głównej mierze na... nagrody :D Dodatkowo: masa prelekcji kołohardkonowych, dodatkowe konkursy, sklepiki..
Zapewniam, że będzie co robic przez te dwa dni, nie mówiąc o tym iż jeszcze pare kolejnych propozycji dojdzie w ciagu pozostalego czasu.
Ahh... Powyzsze biadolenie nie obejmuje wszystkich atrakcji konwentu a jedynie te które zorganizują użytkownicy TIRa. Dodatkowo będą oczywiście jeszcze inne zajęcia etc.
Nie mówiąc o możliwosci spotkania większej części fandomu z Trójmiasta i okolic. Zresztą będziemy mieli również paru gości spoza Wybrzeża.
Korzystając z okazji zapraszam również na konwent Hardkon który odbedzie sie natomiast w pierwszych tygodniach lipca. Będzie miał on charakter już ogólnopolski. Niestety nie będzie na nim gwoździ programu czyli BLACKs'a i mnie. Niestety wyjazdy wakacyjne swoje robią :P

Ps. Dla wszystkich urażonych płytkością, chaosem, ogólnym rozgaradiaszem i błędami w tej wypowiedzi - przepraszam ale pisałem wybitnie na szybko. Zresztą jestem chory i ledwo co myślący... więc właściwie czekam na fanfary za poświęcenie sie dla wspólnego dobra ;)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: BLACKs »

Elfin pisze:Lee.. Moze mi sie uda.. Mam niedaleko.. Bo tylko z Elblaga... Jak bede cos wiecej wiedzial to napisze na pw BLACKsowi i jakby co to oferuje pomoc... O ile bedzie potrzebna...:P
Pomoc hmm... Ktoś powinien mi cykać zdjęcia i podesłać później do napisania relacji. Na konwencie będzie trudno ze mną na chwilę przystanąć i pogadać, bo biegam po punktach programu jak szalony ;). Nie wykluczam jedynie partyjki Dungeoonera w Games Roomie.
Program Konwentu pisze: *Dwie sesje systemów Indie prowadzone i prezentowane przez Amoena
Jeżeli ktoś będzie chciał ze mną zagrać, to tylko tutaj... Tak! Tylko tutaj będziecie mieli okazję zobaczyć prawie pełną drużynę BLACKsa podczas grania w dziwne, nieznane systemy :D.

Jako że Amoen robi często za MG w moim teamie to tym bardziej polecam :).
Phoven pisze: Nie mówiąc o możliwosci spotkania większej części fandomu z Trójmiasta i okolic.
A nasz fandom z Wybrzeża jest taki unikatowy... Sesja z nimi udaje się raz na ruski rok. Wolę już osiedlowe drużyny ^^.

A w mojej prywanej opinii... Prelekcje będą posysały. Podoba mnie się jedynie przegląd systemów autorskich.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: Phoven »

BLACKs pisze: Pomoc hmm... Ktoś powinien mi cykać zdjęcia i podesłać później do napisania relacji. Na konwencie będzie trudno ze mną na chwilę przystanąć i pogadać, bo biegam po punktach programu jak szalony ;). Nie wykluczam jedynie partyjki Dungeoonera w Games Roomie.
Ciicho... praca zajeta już przez moją osobę :P
Nie mówiąc o możliwosci spotkania większej części fandomu z Trójmiasta i okolic.
A nasz fandom z Wybrzeża jest taki unikatowy... Sesja z nimi udaje się raz na ruski rok. Wolę już osiedlowe drużyny ^^.
[/quote]
Hmm... BLACKs cierpi po prostu na fobie zaniżonych umiejentości. Fandom jest bowiem znacznie bardziej doświadczony niż przeciętny turlacz kostką ;)
A w mojej prywanej opinii... Prelekcje będą posysały. Podoba mnie się jedynie przegląd systemów autorskich.
Umiesz zareklamować _-_"
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: BLACKs »

Zło pisze: Hmm... BLACKs cierpi po prostu na fobie zaniżonych umiejentości. Fandom jest bowiem znacznie bardziej doświadczony niż przeciętny turlacz kostką ;)
Nie zaliczyłeś kilku sesji z przypadkowymi członkami fandomu ^^. A nie wiem też, czy nasz MG od DnD był bardziej doświadczony niż "przeciętny turlacz kostką".
Zło pisze: Umiesz zareklamować _-_"
Wyrażam prywatne zdanie :D.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: Phoven »

BLACKs pisze: Nie zaliczyłeś kilku sesji z przypadkowymi członkami fandomu ^^. A nie wiem też, czy nasz MG od DnD był bardziej doświadczony niż "przeciętny turlacz kostką".
No dobra - on przyjechał z Warszawy bodajże dopiero co - im się takie rzeczy wybacza*. Zresztą taki z niego fandom jak ze mnie fan BAZia ;) Zresztą - nawet jeśli przepowiednie BLACKs'a okazałyby się jakimś dziwnym sposobem prawdziwe - i tak będą "orginalne" sesje Amoena i świetne LARPy***.
Over the hills & far away! pisze: Wyrażam prywatne zdanie :D.
Zapomniałem powiedzieć - oczywiście nocleg w YMCY jest darmowy - trzeba tylko sobie znaleźć miejsce i rozłożyć śpiwór ;] Dodatkowe info: Organizatorzy Hardkonu zapowiedzieli dodatkowe prelekcje, grę w... Wormsy oraz pokazy i konkursy - Hardkon bowiem pozostaje przy bliskiej wspólpracy z Trójfikcjami.
Mapka "Jak dojechać". Jeśli dla kogoś jest ona mimo wszystko niezrozumiała to z przyjemnością wytłumaczymy jak dojechać per PW/GG.
MAPKA

*Miłosierdzie mieszkańców Wolnego Miasta nie ma granic ;)**
**Wszystkich urażonych Warszawiaków wzywam do sprawdzenia w słowniku wyrazu "autoironia" ;>
***Akurat organizatorzy LARPów należą do jednych z najbardziej doświadczonych, więc - można będzie się "zabawić" :]

PS. Mimo wszystko z moich obserwacji na sesjach z fandomem zaobserwowałem tylko jeden mankament: niektórzy są tak doświadczeni, ze wspólnie przejmują kontrolę nad sesją :]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: BLACKs »

PS. Mimo wszystko z moich obserwacji na sesjach z fandomem zaobserwowałem tylko jeden mankament: niektórzy są tak doświadczeni, ze wspólnie przejmują kontrolę nad sesją :]
Czyżby jakieś skojarzenia z sesjami AW?

Wypowiem swoje zdanie na temat konwentu:
- nuda,
- program był trzy razy mniejszy niż TrójKONTa,
- był tylko jeden, góra dwa bloki prelekcyjne działające jednocześnie,
- kilka sesji odwołano (np. WFRP by Anidal),
- ciekawością był LARP Wormsów,
- prelekcje stały na przyzwoitym poziomie,
- GamesOx nie zawiódł,
- nie było DDR Rooma (szkoda...).

Ogólnie - wyszło przeciętnie.
SolFar
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 22:32
Numer GG: 0

Re: TrójFikcje 2007 (23-24 Czerwca)

Post autor: SolFar »

Moocno po czasie, ale w ramach nocnego przeskakiwania z strony na strone:
BLACKs pisze:A w mojej prywanej opinii... Prelekcje będą posysały. Podoba mnie się jedynie przegląd systemów autorskich.
I jak, posysał? :)
Zablokowany