Konwent-pierwsze zderzenie...

To jest miejsce w którym poruszane będą tematy dotyczące konwentów i imprez fantastycznych, a także zlotów itp.
Zablokowany
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Konwent-pierwsze zderzenie...

Post autor: PrQ »

Powie mi ktoś coś o konwentach, jestem młodym adeptem fantastyki i chciałbym się udać na taki, lecz co wziąść, kogo wziąść, jak się do tego przygotować i wreszcie kiedy się odbywają? Proszę o "Pomocną Dłoń" :lol:
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Przeniosłem ten temat tutaj, bo myślę, ze to lepsze miejsce.

Co do samych konwentów to wybierz sie na taki na jaki masz blisko i na taki, o którym wiesz, ze będzie dobry (np. na podstawie poprzednich edycji). Dobrze, gdybyś nie wybierał sie sam - wybierz sie z kumplem lub kilkoma.

Pamiętaj, zeby sie dobrze wyposarzyć - w spiwór, karimatę, jedzenie, kosmetyki, buty zmienne. Wbrew pozorom to ostatnie jest najważniejsze!!

Co do samych konwntów to na głównej stronie Tawerny masz spis najbliższych i minionych, a jak chcesz dodatkowych informacji to bezpośrednio uderzaj na http://www.informator.rpg.pl. Tam też możesz zapoznać się z FAQ, gdzie Twoje wątpliwości szybko zostaną rozwiane.

No i ze swojej strony zapraszam na konwent tawerniaków - CoolKon :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

po co buty na zmiane?
ale co do karimaty, spiwora, itp. to sie zgadzam.
na konwent radze pojechac z cala druzynka, bierzesz graczy (i mg jak nim niejestes) i jazda, tylko uwazaj zeby niechodzili na prelekcje dla mg :D
i oczywiscie have fun.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Nie wiesz? No cóż - chodź sobie trzy dni w jednych adidasach bez przerwy... Szkoda butów, nóg i atmosfery.

Są oczywiście łosie co w glanach całymi dniami urzedują, ale takich gości mi zwyczajnie żal. Polecam kapcie!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

A o co chodzi z LARP'ami trzeba mieć na ne specjalne ubranko? Jeśli cały konwent jest w tematyce neuroshimy(załóżmy) to czy LARPy teeż są w pszyszłości, czy są np.fantasy również? I jak wygląda taki LARP??
Prosiak (PrQ)
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Post autor: Arxel »

Z przebraniem zalezy od LARPa. Te militarne zazwyczaj wymagaja czegoś co upodabnia broń. W tych fabularnych wypada mieć jakiś lepiej przygotowany strój. LARPy moga sie dziac w każdych realiach w jakich chce prowadzący. Dalej. Jesli Jest naprzykład impreza LARPowa to tam juz strój jest obowiązkowy. I to co przyniesiesz twoja postac ma. I to chyba tyle o strojach. A LARp wygląda jak sesja tylko, że sam musisz biegać,turlac się, strzelać i ganiac za MG deklarując akcje. I to tyle.
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Brałem udział w wielu LARPach i nigdy nie miałem stroju. Niektórzy wymagają, ale rzadko. Zwykle jest tak, ze osoby ze strojami maja pierwszeństwo gry i mogą wybierać sobie postać. Pozostali zajmują miejsca, któe zostaną...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

bazyl, ja na konwentach ciagle w glanach biegam :D no dobra na nocki zdejmuje bo nielubie spac w spiworze z zalozonymi glanami (raz mi sie zdarzylo, ale niebede opisywal dlaczego, bo jeszcze zlamie ustawe o wychowaniu mlodzierzy w trzezwosci :D)

ja zwykle gram w larpy dziejace sie w terazniejszosci i niepotrzebuje przebran (i przez moje ciuchy zwykle jestem jakims zolnierzem albo kims kto dba o porzadek).
Zablokowany