Wybieramy RPG wszech czasów

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Który, wydany po Polsku, system RPG jest najlepszy?

Aphalon: Ksieżycowe Ostrze
0
Brak głosów
Arkona
4
1%
Cyberpunk 2020
7
1%
Dungeons and Dragons
135
24%
Deadlands
1
0%
Dzikie Pola
6
1%
Earthdawn
11
2%
Gasnące Słońca
5
1%
Kryształy Czasu
25
4%
Legenda 5 Kręgów
4
1%
Mag: Wstąpienie
6
1%
Monastyr
11
2%
Neuroshima
38
7%
Oko Yrrhedesa
4
1%
Poza Czasem
1
0%
Shadowrun
4
1%
7me Morze
1
0%
Strefa Śmierci
1
0%
Śródziemie
4
1%
Wampir: Maskarada
29
5%
Warhammer FRP
166
29%
Wiedźmin: Gra Wyobraźni
46
8%
Wilkołak: Apokalipsa
5
1%
Zew Cthulhu
22
4%
Zły Cień: Kruki Urojenia
0
Brak głosów
inny...
27
5%
 
Liczba głosów: 563
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

ta bron to prawdopodobnie "czakram", uzywany w Indiach.

Obrazek
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Ten rysunek z góry niodparcie kojarzy mi się z Xeną :P .
Tak więc prawdą jest, że rpegiem wszechczasów jest DnD, ekstra. Wiecie jakie to fajne uczucie, gdy system w jaki grasz jest uznany za najlepszy. To prawie tak jak usiąść na kolanach u Mikołaja :P w Boże Narodzenie, takie podekscytowanie, wyróżnienie. Zresztą można było to przewidzieć; grałem w Warhammera, ale dopiero DnD rozwinął mi skrzydła.
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Nie to na pewno nie czarkan sądząc po obrażeniach i zasięgu.
BAZYL a ty skąd się dowiedziałeś o tym jak półtalerz wygląda?
DnD wcale nie jest RPG wszechczasów :P
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Generalnie Artur Szyndler (autor KC) nie unika rozmów na temat systemu jeżeli nie zdradzisz przed nim sympatii do Wydawnictwa MAG :wink: Poza tym jak sie siedzi w systemie po uszy to człowiek (i BAZYLiszek) lubi wiedzieć w czym dokąłdnie siedzi :D

A wracajac do tematu - powyższe wyniki oczywiście nie oddaja prawdziwego obrazu popularności systemów - bo najpopularniejsze systemy charakteryzuja się tym że sie o nich pisze i sąludzie zainteresowani tworzeniem do nich róznych fajnych materiałów. A wystarczy tylko spojrzeć do Tawerny aby wiedzieć jakie systemy sa najpopularniejsze. Pozwolę sobie wymienić: Kryształy Czasu, Wiedźmin, sporadycznie trafi sie Warhammer....
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Te systemy pojawiają się najczęściej na tym forum, ale w reszcie świata pisze się i wydaje więcej do innych systemów. Więc...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Skoro jest tak jak mówisz, to wytłumacz dlaczego nie mozna znaleźć nikogo kto poprowadziłby kącik np. DnD. Kiedys przecież był - i umarł smiercią naturalna, gdyż nie było nikogo chetnego do pisania o nim...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Eee DnD jest najpopularniejszy wiecie czemu? Bo tylko go kupicie w mojej wsi trójmieście :D Pozatym fakt że nikt nie robi kącika DnD nie oznacza że ten system jest mało popularny tylko mało popularny u was. Zresztą może jak wyrobie te 5 artykułów to sam zrobie kącik DnD.
PS: Bazylu czy to nie za
_krótki post bo nie chce znowu "statsować"
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

BAZYL, a może jest tak, że na sieci jest tyle for(ów), że każdy po prostu tam zagląda w poszukiwaniu odpowiednich informacji? Zresztą o czym chcesz pisać? O głębi charakteru postaci? A może o tworzeniu lochów (to tak dla kontrsatu, jakby ktoś nie załapał ;) )? Jedno i drugie już dawno zostało powiedziane (prawdopodobnie przy okazji AD&D) i nikomu już nie chce się tego samgeo pisać/czytać. Nie umniejsza to jednak popularności i jakości systemu (fakt, że jest najłatwiej dostosowalny do założeń MG, ma tu spore znaczenie).
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

W zasadzie zgadzam się z powyższymi. Ale czy popularność DnD wynika z jego fajności czy też jest spowodowana po prostu dobrym marketingiem Wizarda. :?

PS: Czy mi się zdaje czy wszyscy admini mają zawsze te same cechy :D
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

tia ... fakt obecnosci D&D w grach na kompa... to jedna z glownych przyczyn jego popularnosci. Jest jeszcze : prostota, duza dynamika, elastycznosc, mnogosc swiatow... mozna wymieniac... Wizard sie dobrze ustawil :D


PS. Lord jakas aluzja do Rangera Rangera ?
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wielkość DnD opiera sie - jak dobrze zauwazacie - na świetnej promocji i profesjonaliźnie marketingu. To jednak nie przekąłda sie na jakość systemu. Ale jest to system otwarty - i dziei temu uważam że jakieś dziesieć razy łątwiej tworzyc do niego nowe materiały niż do każdego innego systemu (z np. narzuconym światem). Dlatego pytanie o rodzaj artów do kackika DnD uważam za całkowicie chybione.

Wnioski?
Łatwo tworzyć, ale nikt nie tworzy = system nie jest tak popularny "do grania" jak sie sprzedaje!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ehh nie wiem czemu się tak uwzieliście na DeDeka. Ja uważam że to git system i tyle! Czemu sąna forum same sesje DnD jak to takie gówno?
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Wcale się nie uwzięliśmy tylko konstruktywnie wymieniamy poglądy :)
A teraz są sesje do DnD na forum, bo na półkach w sklepie widać w sumie tylko manuale do Lochów i Smoków. Kilka lat wcześniej był by to Młotek :)

PS. Mam nadzieje ze mechanika d20 nie pochłonie już więcej systemów :P

PPS. Radkoff. Gdzież bym śmiał :roll: :wink:
Vil'Mathien
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:43
Numer GG: 6256562
Lokalizacja: Nowa Ruda/Wrocław

Post autor: Vil'Mathien »

Nie, no oczywiście,że Kryształki sa najlepsze!!! A kto twierdzi inaczej,będzie miał ze mną do czynienia :lol: nie krytykuje innych systemow: są gusta i guściki,ale cóż...KC są wg mnie świetnym systemem i tyle.
BAZYL pisz o KC ile wlezie,zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego :)
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Wybrałem WFRP, bo od niego zacząłem i mi się najbardziej spodobał. Poza tym ma bardzo łatwe zasady.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
klemens
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 31 grudnia 2004, 15:26
Lokalizacja: z daleka
Kontakt:

Post autor: klemens »

Kliknąłem w Zew Cthulhu, bo najbardziej mi sie klimat podoba.
Oprócz tego Arkona mi sie podoba, nie wiem czemu, może patriotyzm :D
Noi oczywiście DnD. Trecie miejsce mnie bo system dobry, ale ceny podręczników i cukierkowość go tak niso zepchnęły.
GnomesYo
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2004, 21:31
Lokalizacja: Czechowice- Dziedzice, ziemie Slaskie

A wiedzmin gdzie?

Post autor: GnomesYo »

spogladam na ta ankiete i coz.... nie wszystko dane ludzia zrozumiec, sa rzeczy na niebie i ziemi co sie filozofom nie snily, ale zeby d&d tak wysoko? Przeciez bardziej kulanej i nieklimatycznej gry to chyba nigdy nie bylo.... przeciez ta gra to czysta kalkulacja....
jesli ktos chce na mnie nabluzgac (patrzac na ankiete to bedzie to sporo osob) to zapraszam. :twisted:

Swoja droga, oddalem glos na rmf fm.... a to nie to, na Wiedzmaka rzecz jasna! :D
Rzepa rulez!!!
ODPOWIEDZ