Wybieramy RPG wszech czasów

Kącik Gier Fabularnych

Który, wydany po Polsku, system RPG jest najlepszy?

Aphalon: Ksieżycowe Ostrze
0
Brak głosów
Arkona
4
1%
Cyberpunk 2020
7
1%
Dungeons and Dragons
135
24%
Deadlands
1
0%
Dzikie Pola
6
1%
Earthdawn
11
2%
Gasnące Słońca
5
1%
Kryształy Czasu
25
4%
Legenda 5 Kręgów
4
1%
Mag: Wstąpienie
6
1%
Monastyr
11
2%
Neuroshima
38
7%
Oko Yrrhedesa
4
1%
Poza Czasem
1
0%
Shadowrun
4
1%
7me Morze
1
0%
Strefa Śmierci
1
0%
Śródziemie
4
1%
Wampir: Maskarada
29
5%
Warhammer FRP
166
29%
Wiedźmin: Gra Wyobraźni
46
8%
Wilkołak: Apokalipsa
5
1%
Zew Cthulhu
22
4%
Zły Cień: Kruki Urojenia
0
Brak głosów
inny...
27
5%
 
Liczba głosów: 563
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Czyli nie ta ankieta ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Dźwiedź »

No, chyba że weźmiemy nazwy z Baldursów. W końcu tajemnicą poliszynela jest, że partacza, który tak schrzanił przekład podstawki, wywalono na zbitą mordę.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Ja osobiście wolę systemy autorskie. Są bardzo proste, a niektóre o wiele lepsze od klasycznych systemów autorskich (nawet od DnD (pewnie w tym miejscu wiele osób zmiesza mnie z błotem za te słowa ;-))).
Obrazek
Darth_Orzech
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 28 września 2004, 22:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Darth_Orzech »

Warhammer rządzi. Pierwszy rpg z jakim miałem styczność. Jak ja pomyśle o moim starym wysłużonym podręczniku (jeszcze w miękkiej okładce :) ) , to aż się łezka woku kręci. 8)
"At last we will reveal ourselves to the Jedi.
At last we will have avenge"
Darth Maul
Gość

Wybieramy RPG wszechczasów

Post autor: Gość »

Aby obiekcyjnie oddać głos, musiałbym zobaczyć wszystkie te systemy. Ale na razie los dał mi zagrać tylko w Warhammera i D&D oraz jakiś dziwny świat Sapkowskiego "oko Yrhhedesa". Wyobraźcie sobie, że tam Sapkowski pisał, że doświadczenie jest niepotrzebne ! Tam w ogóle nie zbierało się poziomów, a sam system był "trochę" dziwny. Dlatego szybko przesiadłem się na Warhammera , a potem na D&D, który mnie przykuł i na razie nic tego nie zmieni. Dlatego oddaje głos na Podziemia i Smoki !
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

... mieszan Khazara z blotem ... :P ...


najlepszym [wedlug mnie] systemem jest Warhammer ... ma swiat, ktory przy dobrym MG jest jednym slowem "zajebisty"... mechanika to wada tego systemu ... duzo lepsza jest chociazby w D&D ... ale badzmy powazni ... :] ... Swiat jest najwazniejszy.


PS. zapomnialem co tu mialem pisac :roll:
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

I ja coś dodam...

Post autor: Runiq »

No cóż...

Grałem tylko w WFRP, więc na niego głosowałem. No, chyba, żeby zaliczyć też cRPG, to wtedy dodałbym jeszcze Cyberpunk 2020 (ech... Deus Ex...) i D&D (Neverwinter Nights...).

Dobra. Koniec marzeń. Czas podopisywać trochę postów.
Rashkel
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 13 września 2004, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Rashkel »

DrkS.*Radkoff pisze: Swiat jest najwazniejszy.
W pełni się z tobą zgadzam. Nigdy nie patrzę na mechanikę gry, lecz właśnie na swiat. Chyba dlatego nie dałem się ponieść temu zamiłowaniu do Forgotten Realms - świat jest spory, jest masa pomysłów, lecz jest typowym światem fantasy jakich wiele (i do tego zbyt cukierkowym). To oczywiście nie znaczy, że nie lubię tego świata, ale znacznie lepiej prowadzi mi się Przebudzenie Ziemi (ang. Earthdawn). W Warhammera nie grałem, ale czytałem przygody do tego systemu i żałuję, że nigdzie u mnie nie da się zdobyć tego systemu. Jako ciekawostkę powiem, że pierwsza sesja jaką grałem była w Warhammera (na czacie).
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Rashkel, ja miałem tak samo... Ech, ten klimat... Warhammer przez czat, to jest COŚ!
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

D&D...spoko, Wampir...git, MAG...wymiata, GS...TO JEST TO!! Dla milosnikow Starcrafta i nie tylko. Zaden inny system/swiat nie urzekl mnie takim klimatem i choc Mag wypial <cenzura> na graczy i przestal wydawac ten cudowny system, ja pozostaje wierny Cesarzowi Alexiusowi
Pyrtles
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 22 października 2004, 00:49
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Pyrtles »

Kryształy Czasu i to bezapelacyjnie.

Czemu?

Subiektywnie:
Bo dla mnie pierwsze, bo je znam od podszewki i poświęciłem im ładnych parę lat życia.

Obiektywnie:
Realne pod względem walki. Skomplikowany system pozwala na budowę struktur rozwoju postaci i świata ich otaczającego w sposób bardzo szczegółowy a przez to precyzyjny, co zwiększa przyjemność z gry. Duże możliwości dorzucania własnych pomysłów do systemu.

Warunkiem podstawowym dla mnie jest by gracz znał ten system perfekcyjnie, a z praktyki wiem jaką wtedy mają przyjemność z rozwijania postaci i jak silniejsze jest wczucie się w rolę.
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Ja tam nie wiem. Kryształy czasu znam tylko ze słyszenia. A wszyscy tak zachwalają ten system... Tylko pewnie w moim mieście (albo raczej mieścinie) ten system na pewno nie przejdzie. Zwłaszcza, że nie ma w Lesznie żadnych sklepów z RPG, zostają tylko księgarnie. :cry:
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

W sumie nie ma co z tego robić tajemnicy.... W krótce w tawernie zagości na dłużej kacik poświecony Kryształom Czasu. Najpewniej pierwsza odsłona pojawi się już w 61 numerze Tawerny. Wtedy wszyscy bedą mogli organoleptycznie przekonać sie ze jest to najlepszy system.

Jeżeli ktoś chciałby poznać podstawy KC to ma przechlapane... w necie czasami mozńa znaleźć jakis podecznik do kupienia za astronomiczna cene, ale mimo kilku fajnych pomysłów jest on żałosny. najlepiej dokopać sie do pierszych 23 numerów Magii i Miecza... ale to juz graniczy z cudem...

Moze z czasem uda nam sie coś na to wymysłić... póki co polecam najlepszą stronkę o KC.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Skoro system praktycznie umarł (nie można dostać podręczników) to po co poświęcać mu cały dział? BAZYLu strona, do której podałeś link jest równie biała co litery w linku - nic tam nie ma!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Widzisz - stronka dziala - poczekaj chwile aż sie załaduje...

A co do kącika - cóz z tego ze nie mozna kupić podrecznika, skoro system jest najlepszy z dostępnych (i nie dostepnych) na rynku? Ten kącik miał powstać juz dawno i ciesze sie że wreszcie powstał... Na pewno kazdy system fantasy bedzie mógł zaczerpnać z niego wiele ciekawych materiałów, a moze nawet przekona do siebie kilku nowych nieboraków?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

1. strona DZIAŁA
2. a czy to że do Warmłotka nie można dostać podręczników oznacza że system umarł ? nie brak podręczników oznacza tyle że wydawca nie zarabia na systemie który i tak jest powielany (ksera, internet) i wciąż pojawiają się doń nieoficjalne dodatki.
3. sam chętnie korzystam obecnie z tej strony podanej przez BAZYLa bo jest na niej sporo materiałów a system chcę poznać.
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
13lack 5tad

Post autor: 13lack 5tad »

przepraszam za dość spory off topic, ale potrzebuję informacji gdzie można znaleźć 'papierowy' system Fallouta, za wskazówki byłbym wdzięczny
ODPOWIEDZ