Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Kącik Gier Fabularnych
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Diabeł »

U mnie to leżało w fantastyce pod literką S ;) . To wygląda jak normalna książka :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Alien »

Nawet, jeśli nie będą chcieć grać, to będziesz posiadać podręcznik, który rozwinie twoją wizję RPG. Nie zmarnuje się, a drużynę tak czy siak w końcu znajdziesz :)
00088888000
Aileen
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 16:05
Numer GG: 8723783

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Aileen »

Daleko nie zajedziesz tworząc sobie problemy ;) W miejskich bibliotekach rzeczywiście łatwo dostać "Oko" (półeczka z fantastyką, jak już kolega wspomniał: pod literką "s", tudzież w katalogu głównym pod hasłem 'Sapkowski', tudzież przy biurku bibliotekarki pod hasłem "czy macie 'Oko Yrrhedesa' Sapkowskiego?" ;) :P)

Gdyby jednak okazało się, że jej nie znajdziesz, to z tego co wiem, jeszcze nie tak dawno ta książka chodziła za około 16 zł. To nie jest jakiś specjalnie wielki wydatek. Rozumiem, że można się wzdrygać przed kupieniem podręcznika, który ma Cię kosztować od pięciu dych do stówki, ale 16 zetów? ;) No daj spokój, odstawisz na tydzień fajki, żelki, czekoladę czy czym się tam sztachasz na co dzień i po kłopocie :P Skoro Ci zależy to chyba nie problem, a i zaoszczędzisz sobie zachodu z cudowaniem nad światem, scenariuszem, magią, mechaniką i całą resztą brudnej roboty, z którą musi się męczyć mistrz na dalszych etapach. Nie ma co się od razu rzucać na głęboką wodę.

Naprawdę, spróbuj ;) Marudo :P
Następnym razem, gdy poczujesz się doskonały, spróbuj się przejść po wodzie.
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Ok, szukałem Oka w różnych sklepach internetowych, mojej księgarni i bibliotece.
Nigdzie nie znalazłem, ale w bibliotece szukałem w nieodpowiednim mijescu.

Powiedzielibyście gdzie znajdę Oko na internecie?Jakiś sklep internetowy albo coś?
Pineapple!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Alien »

Jesteś naprawdę leniwą osobą, mi zajęło to ok 2 minut.
ALLEGROOOO!
Cena wynosi 5zł.
00088888000
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Tak, widziałem to na allegro, ale szukałem w księgarniach.
A nie mówiłem wam o tym, bo liczyłem, że dacie mi wtedy linki do jakiś innych księgarni gdzie można kupić Oko =P
Pineapple!
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Diabeł »

Kupić nówkę to raczej ciężko, dlatego tylko allegro albo antykwariaty ci zostają ;) .
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Ok, nie znam żadnych pobliskich antykwariatów, więc postaram się o Allegro.
Dzięki, powiem gdy zdobędę Oko.
Pineapple!
Kraght'nar
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:13
Lokalizacja: Wolne Miasto

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Kraght'nar »

Moja odpowiedź będzie już nieco spóźniona, ale...

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu graczy podejmujących decyzję na zasadzie "zabijam gościa" lub, o zgrozo, mówiących w aspekcie dokonanym, to rozwiązanie jest równie proste, co wulgarne: nie należy na to pozwalać. Wystarczy przerwać taką wypowiedź nieśmiertelnym "jednakże" czy czymś podobnym i rzucić kością z karą za lekceważenie zagrożenia. Nie dość, że popierasz swój autorytet Mistrza (nie)sprawiedliwym rzutem kością, to jeszcze gracze wiedzą, że ich postaci nie są wszechmocne, przez co gra staje się bardziej interesująca ;) Na forum jest wiele wątków opisujących, jak sobie radzić z niesfornymi graczami.
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Dzięki, znalazłem ostatnio jednego który się nadaje, jak na razie porównuję mu RPG do książki, gdzie Mistrz Gry jest narratorem i autorem jednocześnie, a gracze bohaterami książki.

Dowiedziałem się, że kilku moich znajomych z harcerstwa gra w RPG, ale niestety w Neuroshimę która mnie kompletnie nie interesuje.Szkoda, gdyby nie ten fakt mogliby mi trochę pomóc...
Pineapple!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Alien »

I tak mogą pomóc :P Poza tym neuroshima to świetny system jest.
00088888000
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Wiem, że świetny, to po prostu nie moje klimaty...
Ale trudno, może kiedyś do nich dołączę lub spróbuję ich przekonać do fantasy.
Pineapple!
Kraght'nar
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:13
Lokalizacja: Wolne Miasto

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Kraght'nar »

Jak jest konflikt światów, zawsze można spróbować uniwersalnego systemu. Jeśli masz dużo samozaparcia, polecam GURPS-a, ponieważ można szybko (30-60 minut) wyjaśnić graczom, jak się gra i można zaczynać, w czym tylko się chce. Wady - jest to wymagający system dla MG, ponieważ zawiera zatrważającą ilość opcjonalnych zasad, z których trzeba wybrać te potrzebne i nie dostarcza gotowego świata.
Aileen
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 16:05
Numer GG: 8723783

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Aileen »

Twoi znajomi też musieli kiedyś zaczynać :P Szybciej pomogą Ci rozwiązać problemy niż my przez sieć (obojętnie w co grają):D
A co do "nie Twoich klimatów"... :) Nie kuś losu, nie zarzekaj się :P Swojego czasu nie trawiłam klimatu świata mroku i mogłabym przysiąc, że nie tknę niczego co zmusiło by mnie do wymówienia słowa "wampir", bo z natury komary i innych krwiopijców staram się tępić... a pół roku później trafiłam do mg który udowodnił mi, że jednak można pograć w tym klimacie w całkiem fajny sposób ;) Może warto było by umówić się z nimi na jedną sesję? :) Przynajmniej zobaczyłbyś jak radzi sobie ich mistrz.

A co do GURPS-a, osobiście nie polecam. Nie na początku. Jak na mój gust to jest to mechanika, a nie system. Rzeczywiście uniwersalna, ale za trudna na początek. Miałam z tym do czynienia tylko kilka razy, ale nawet teraz jakoś nie tęsknię.

btw. egoistycznie subiektywna opinia: z Neuroshimy na systemy fantasy się nie nawraca, ewentualnie odwrotnie :P :D
Następnym razem, gdy poczujesz się doskonały, spróbuj się przejść po wodzie.
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Ok, popytam ich, mam tylko jeden problem-Zbiórki się skończyły a zaczynają się wraz z nowym rokiem szkolnym.Nie mam z nimi żadnego kontaktu poza zbiórkami,więc wolę pytać was(do czasu gdy oni zaczną mi pomagać).

I chyba udało mi się zrekrutować nowego gracza RPG.Ma potencjał, ale na razie jest na poziomie tworzenia karty postaci.Mam tylko nadzieję, że nie zniechęcę go przez jakąś głupotę na sesji (Przypadkowe powtarzanie wątków, sztampowe postacie lub nudna fabuła)
Pineapple!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: Alien »

Daj z siebie tyle ile możesz. Mimo że jesteś całkowicie zielony w rpg to gracz o podobnym tobie doświadczeniu powinien być zadowolony.
00088888000
pazur13
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 9 czerwca 2012, 13:46

Re: Rozpoczynanie RPG, a wiążące się z tym problemy

Post autor: pazur13 »

Ok, okazało się, że gość który zalicytował za 5,50 ustawił trochę wyższą cenę, gdyż przy wpisaniu kilku cen (Na razie próbowałem do 12 zł.) ta nadal rosła.
Macie jakieś pomysły gdzie jeszcze mogę to kupić?
Według pewnego artykułu który czytałem, książka na Allegro osiąga cenę 160 zł.
czy to prawda?



EDIT-Ok, moją grę w RPG postanowiłem przełożyć na przyszły rok.

Usłyszycie więc o mnie jeszcze we wrześniu!
Pineapple!
ODPOWIEDZ