Dzikie Pola

Kącik Gier Fabularnych
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Dzikie Pola

Post autor: Ragnar »

Hańba! Zdrada! Targowica! Żeby nie pisać o takim systemie! Nie będą nam się systemy różne pludrackie po Rzplitej naszej panoszyły i młódź nam psuły! Wszak wiadomo, że z zagranicy jeno Franca a herezje różne cudzoziemski przychodzą! VETO! VETO!. Ja nie pozwalam! Wszak Polacy nie gorsi są od Niemców czy francuzów, co pludry a chorobę galicyjską noszą, i swój system mają - i to nie przez byle kogo, jak przez samego Komudę stworzony. Cóż was czeka na tytułowych dzikich polach? Pojedynki, zwady biesiady i sejmikowanie. Proste i niewymagające kości tworzenie postaci. Rozbudowane reguły fechtunku. Kapitalny podręcznik, który już od pierwszych stron wciągnie graczy w świat XVII - wiecznej polski, sławnych rębajłów, warchołów i pijanic. Pozostaje tylko za Komudą zawołać "Hajda na dzikie pola"
(tekst powyższy w afekcie był pisany i z wydatną pomocą panienki zgrabnej, co się zwie okowita. Przeto interpunkcyja i ogólny ład językowy zakłócony być może, za co serdecznie kompanionów moich z tawerny zacnej, co się RPG zwała, serdecznie przepraszam)

A jakie jest wasze zdanie o tym systemie?
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 maja 2009, 22:23 przez Ragnar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Dzkie Pola

Post autor: Solarius Scorch »

Dobrze mówi - dać mu wódki!

I tytuł poprawić, co by nie wyglądał jak przez chamów pisany.

:)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Dzikie Pola

Post autor: Alien »

ostatnio wpadł mi w ręce podręcznik do dzikich pól ( dzięki ragnar). Pomyślałem- poczytam sobie bo nudno, ale raczej nie zagramy. No i cóż... cholera odbiło mi na punkcie dzikich pól. MG który bardzo sceptycznie podchodził do DP też je polubił. Niedługo będzie sesja :D :D :D :D :D
00088888000
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Dzikie Pola

Post autor: Targowo.Istore »

Ja póki co nie jestem przekonany do tej gry oraz systemu. To chyba nie do końca moje klimaty.. Gra jest nudna i mało wciągająca. Jeżeli zrobiliby to Niemcy,powiedziałbym to samo:)
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Dzikie Pola

Post autor: Alien »

Po jakimś czasie stwierdzam że największym problemem z dzikim polami to klimat. Właściwie do od napisania poprzedniego postu w tym temacie odbyłem JEDNĄ sesję dzikich pól ( sam prowadziłem) i dzikie pola poszły na półkę. To nie te klimaty ;)
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: Diabeł »

Dzikie pola, to pasują mi na LARPach ;) . Jako sesja RPG, to już gorzej. Nie miałem okazji grać i jakoś mnie nie ciągnie...
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: Heos »

Trzeci raz już piszę tego posta, to forum lubi mnie wylogowywać co mikrosekundę...
Ale wracając do meritum, dosyć dużo grałem (właściwie to prowadziłem) w Dzikie Pola, z jednej prostej przyczyny - uwielbiam Sarmację! Mój ulubiony okres historyczny, w którym Polska nie była tak jak teraz marginesem europy ale jednym z największych mocarstw a jaśniepan szlachcic miał swój oryginalny i niepowtarzalny ubiór. Jedyne czasy kiedy tworzyliśmy wyjątkową, własną kulturę.
Sam system także uważam za dosyć udany, mechanika jest prosta a zasady fechtunku pozwalają na rozegranie wyjątkowych pojedynków.

Największą zaletą jak i wadą Dzikich Pól są właśnie realia. Jeżeli znajdą się ludzie, którzy lubią ten okres i chętnie odgrywają swoje postacie to zabawa jest przednia i niesamowita ale jeżeli ktoś zostanie zmuszony, nie czuje, nie chce, nie umie to pies pogrzebany i nie ma co wychodzić poza karczmę.

Hej kto szlachta do Bydgoszczy!
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: BAZYL »

A o której edycji mówisz? Bo ja osobiście znam tylko tę pierwszą, a słyszałem, że druga wyewoluowała w stronę dnd, co niespecjalnie mnie do niej przekonuje.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: Heos »

Co rozumiesz przez wyewoluowała w stronę D&D, którego D&D? Obydwa systemy opierają się na D20 i to chyba jedyna wspólna cecha.
Żaden ze światów D&D nie jest zbliżony do Sarmacji więc nie ma czego zestawiać, podobnie zastosowanie mechaniki jest inne. Świat wysoko magiczny vs świat niskomagiczny.

I tak, mówię o ostatniej edycji wraz z dodatkiem.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: BAZYL »

Tak jak pisałem - nie widziałem drugiej edycji, powtarzam tylko to co słyszałem. Raczej nie jestem skłonny sięgnąć po drugą edycję, gdy mam kompletną pierwszą, ale z czystej ciekawości się interesuję. Nie traktuj moich słów jako wyrzutu czy zarzutu - po prostu dnd kojarzy mi się z ewolucją każdej kolejnej edycji w stronę planszówek, a ja jestem zatwardziałym obrońcą klasycznego RPG...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: Heos »

Nie chodzi o zarzuty ale o uściślenie, bo twój poprzedni post był bardzo mało jasno i jednoznaczny.

Jeżeli chodzi o pójście w stronę planszówki, w żadnym wypadku nie. Dzikim Polom do tego bardzo daleko, nie ma żadnego elementu, który można by odnieść do planszówek. Są nastawione głównie na fabułę i realność rozrywki.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Dzikie Pola

Post autor: Targowo.Istore »

Do dobrej planszówki bardzo im daleko i to niestety się tak szybko nie zmieni... Co prawda grałem tylko w pierwsza serię,ale myślę że druga też nie ma w sobie nic specjalnego.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Dzikie Pola

Post autor: Alien »

Do dobrej planszówki? To chyba dobrze bo planszówką nie mają być i nie są....
00088888000
Heos
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 21:23
Numer GG: 9345904
Skype: heos_magus
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dzikie Pola

Post autor: Heos »

No oczywiście, że dobrze iż DP nie idą w stronę planszówki bo to nie planszówka tylko RPG.
Im dalej od planszówek tym lepiej.
Co prawda grałem tylko w pierwsza serię,ale myślę że druga też nie ma w sobie nic specjalnego.
Jak mnie wkurza argumentacja: "Nie grałem/czytałem ale JA WIEM, że jest złe.". Bez sensu.
- Barbarzyństwo jest naturalnym stanem ludzkości - rzekł w końcu tropiciel, patrząc posępnie na Cymmeryjczyka. - To cywilizacja jest nienaturalna. Jest zbiegiem okoliczności. I barbarzyństwo musi ostatecznie zatryumfować.
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Dzikie Pola

Post autor: necron1501 »

Alien, czyli nie ma szans na sesję w tych klimatach? Może Weve? On genialnie buduje klimat :>
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Dzikie Pola

Post autor: Alien »

Ja nie lubię prowadzić a weve'a znasz ;) Zresztą jeśli już to na innym forum, bo tutaj zdobycie dwóch graczy to spore wyzwanie...
00088888000
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Dzikie Pola

Post autor: necron1501 »

Tia, ciężko jest tutaj zorganizować ekipę :/
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ