U jednego czy u wielu MG?

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

U jednego czy u wielu MG?

Post autor: BAZYL »

Często zdarza się tak, ze grupa kumpli grajacych w RPG zmienia sie rolami, czasami jesteśmy członkiem kilku drużyn...
I stad moje pytanie - czu jeśli gracie w kilku drużynach, u różnych MG to czy preferujecie grać jedna postacią u wszystkich, czy mieć inną postać dla każdego MG? Oczywiście pytanie nie dotyczy postaci tzw. "konwentowych" któymi gracie na konwentach.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Wydaje mi się, że jedna uniwersalna postać na wszystkie sesje to zły pomysł. Ja preferuję za każdym razem inne postacie, tak jest ciekawiej.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Ja wolę grac jedną postacią u wszystkich moich kumpli, dzięki temu ta postac ma styl i wiadomo czego po niej można się spodziewac, a że my lubimy jajeczne sesje to dzięki starej sprawdzonej druzynce ,,Klozet Fajters'' mamy polewę na maksa :)
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Czasami jednak postacie tworzy sie pod jakiegoś MG. Wiadomo - jeden może preferować gdy ma ona jakąś przeszłość i mozna to wykożystać w scenariuszach, inny zaś woli postacie bez przeszłośći, które np. na sesji ją dopiero odkrywają. Poza tym jeden MG moze być bardziej liberalny względem postaci a drugi to prawdziwy killer, do którego szkoda naszej postaci z innych sesji...
Tworzycie postaci "pod MG"?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Herr_Tengudor
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 10:51
Kontakt:

Post autor: Herr_Tengudor »

Dla mnie granie jedną postacią u kilku MG to absurd. Każdy z tych MG może mieć zupełnie inną wizję świata, u każdego działy się na sesji zupełnie inne rzeczy. Jeśli nie współpracują ze sobą baaardzo ściśle, nie wymieniając dokładnie informacji co było na sesjach i nie uzgadniając co będzie, to sytuacje będą absurdalne ("król Zegrzysław? A ja go czasem nie zabiłem?" albo "jakim cudem przybywasz z wioski Kurza Stopa, skoro ono poszła z dymem?"). A jak współpracują, to jest to dla nich tyle roboty że już lepiej jakby był jeden MG, a drugi prowadził swoją kampanię z innymi postaciami.

I tak, tworzenie postaci pod MG to nieraz wymóg - np. jeden MG w swoich kampaniach udowadnia że życie bezlitośnie kopie po zadzie, a u postaci premiuje umiejętność "wkręcenia się" i oportunistyczną cwaniaczkowatość. Ktoś chciałby u takiego grać paladynem? Ja nie.
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

To zalezy od systemu i od graczy.. czasem gra sie jedna i ta sama postacia, a czasem tworzy sie na nowo postacie.. Przedewszystkim licza sie ludzi z ktorymi sie gra i system.. Oraz wszystko tez zalezy od mistrza gry (o ile ja nim nie jestem - bo tak tez czesto bylo :wink: ).. Czasem ta sama sesja prowadzona jest przez kilku mistrzow gry (przeciez mozna sie zamieniac rolami prawda? jakis quest, gdzie na miejsce jednej postaci wchodzi inna i zmiana MG :wink: ).
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

BAZYL pisze:Tworzycie postaci "pod MG"?
Zdecydowanie nie, bo to ja gram tą postacią, a nie MG. Tworzenie pod kogoś = tworzeniu na siłę i nie tak, jakby się chciało. To odbiera przyjemność gry.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No ja raczej gram innymi postaciami, a to ze wzgledu na: a) roznorodnos; b) najczesciej gramy na roznych systemach, wiec jeden mg prowadzi 40k; inny l5k :)
Herr_Tengudor
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 10:51
Kontakt:

Post autor: Herr_Tengudor »

Falka pisze:
BAZYL pisze:Tworzycie postaci "pod MG"?
Zdecydowanie nie, bo to ja gram tą postacią, a nie MG. Tworzenie pod kogoś = tworzeniu na siłę i nie tak, jakby się chciało. To odbiera przyjemność gry.
Wyobraźmy sobie taką sytuację - pokazujesz MG koncept postaci a on mówi że ta postać nie będzie pasować do grupy i kampanii. Co robisz - zmieniasz postać tak by była "pod MG" czy zostawiasz tak jak jest i ryzykujesz że przed to cała kampania pójdzie do kitu?
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Herr_Tengudor pisze:Wyobraźmy sobie taką sytuację - pokazujesz MG koncept postaci a on mówi że ta postać nie będzie pasować do grupy i kampanii. Co robisz - zmieniasz postać tak by była "pod MG" czy zostawiasz tak jak jest i ryzykujesz że przed to cała kampania pójdzie do kitu?
Przesadzasz. Kampania nie może pójść do kitu (gdziekolwiek by to nie było) tylko dlatego, że mamy np. bandę krasnoludów i jednego elfa w drużynie. To, czy się sesja uda, czy nie, zależy od tego, jak się gra.

A co do Twojego pytania: nie, nie zmieniłabym postaci pod MG. Co najwyżej bym ją zmodyfikowała. Nie potrafiłabym grać postacią, która ani trochę mi się nie podoba, za to super pasuje do kampanii/przygody/drużyny. RPG ma sprawiać przyjemność, a nie rodzić frustracje.

Jeżeli chcę grać pół-olbrzymem bardem, a MG mówi "nie, bo taka mieszanka nie istnieje", to się zgadzam. Ale jak mówi "nie, bo popsujesz nam kampanię", to mam MG gdzieś.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja tam za każdym razem gram inną. Ale mam np. rasy którymi najczęściej gram ale mimo to charakterystyka i profesja najczęściej jest inna.
Herr_Tengudor
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 10:51
Kontakt:

Post autor: Herr_Tengudor »

Tutaj nasze zdania się różnią. Ja przykładowo nie potrafię i nie lubię prowadzić złym postaciom, zwłaszcza gdy jest to jedyna zła postać w grupie - wolę już takiego gościa zabić w grze gdy tylko popełni jakieś przestepstwo albo w życiu go wyprosić, niż żeby swoimi zachowaniami psuł innym przygodę. Czasem historia jest ważniejsza niż wolna wola (z tego powodu preferuję też japońskie RPG nad zachodnie).
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Krycho »

Ja jestem jedyną osobą króra ma podręczniki do jakiegokolwiek rpg-a w promieniu kilkunastu kilometrów, dlatego o takim graniu za bardzo nie ma mowy, lecz gdy jakiś gracz nie może przyjść, wyciągamy z szafek postacie zastępcze i tłuczemy inny scenariusz, bo granie tymi samymi będzie lekko bezsensowne (postać nieobecnego nie dostanie złota, doświadczenia itd). Ale największy cyrk był gdy ja zachorowałem, jeden z graczy był mg, a kolejny prowadził więcej postaci. Nasz niedoświadczony mg losował skarby w złej tabelce i 2 poziomowe postacie miały ogniste bronie +5... Oczywiście reszta wiedziała że się pomylił, ale raczej nie kwapili sie przyznać...
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Akurat nie chodziło mi o problem żeby postać dobrana była do kampanii, bo gram kim chcę grać, a juą to rola MG żeby wszystko ze scenariuszem/innymi graczami pogodzić... Co innego jak ktoś chce grać kimś kim nie potrafi... ale to inna bajka.

Ja np. niezbyt przepadam za przenoszeniem postaci do innego MG. Nie żeby to był jakiś problem - po prostu uważam, że postać i ja razem z nia identyfikujemy się z jakimś światem, jakimiś realiami, jakąś przeszłością i planami na przyszłość. A zmiana MG bardzo czesto wiąże się ze zmianą tego wszytskiego...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja nie przenoszę bo jakbym miał to robić już dawno bym został prawdziwą maszynką do zabijania o wiekszości profesjii... 8)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja NIGDY ale to NIGDY nie zrobiłem i nie zrobię postaci pod kampanię. Zawsze gram tym, kim chcę. Co najwyżej zmodyfikuje poglądy. Pamiętam jak grałem w kampanię przeznaczoną dla dobrej drużyny mrocznym elfem. Co zrobiłem? Zmodyfikowałem postać jako wyrzutka z rasy mrocznych elfów, coś na podobieństwo Zaknafeina lub Drizzta. Grało się wyśmienicie.
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Ja często grałem z różnymi MG i miałem zawsze inną postać.
Co do robienia postaci "pod MG" to nigdy czegoś takiego nie robiłem zawsze zdawałem się na siebie i było dobrze.
ODPOWIEDZ