Radvahad RPG

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Shavra
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:57
Numer GG: 0

Radvahad RPG

Post autor: Shavra »

Niedługo krakowski Constar. Maja sie tam pojawic prelekcje, równiez systemów autorskich. Po długim okresie ciszy ma tez pojawic się podobno Radvahad. Dobrze zapowiadajacy sie system, który zniknał z areny 10 lat temu po prelekcji na Krakonie. Pytanie do wszystkich - czy ktoś moze cos slyszał o tym systemie? Bylem wtedy na prelekcji i system wydawal sie sensowny, fantasy w zupelnie innych realiach, bez świata tolkienowskiego, nowe rasy, nowa mechanika, calkiem odmienny barwny swiat (nareszcie jakis swiezy powiew). No i... system zniknął z areny. Teraz dostalem wiadomosc od kumpla, który ma znajomych wśród organizatorów że systemik ma sie znowu pojawić. Strona jeszcze nie działa, pisze że w trakcie budowy. Jakby ktos cos wiedzial gdzie szukac napiszcie.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Radvahad RPG

Post autor: BLACKs »

1. Jeśli jest taki oryginalny, mógłbyś przedstawić jego szczegóły. Może zachwyciłby nas swoją nibyoryginalnością.
2. Na gildia.pl pojawiła się podobna wiadomość, również bez konkretów jak tutaj, ale pod innym nickiem. Pozwolę sobie zacytować jej fragment:
Jestesmy stara ekipą rpg-owa, więc co jakis czas przeszukujemy net w poszukiwaniu jakis ciekawych systemów, niestety nasz rynek polski, bazuje głównie na zagranicy tak jakby nasi autorzy nie mieli nic do zaoferowania. teraz pojawia sie Klanarchia. Zobaczymy, ale jak dla nas to nic zaskakujacego z opisów.
Przepraszam, ale dla mnie te podobne wiadomości umieszczane na forach internetowych brzmią jak tania i beznadziejna reklama jakiegoś systemiku autorskiego, który ma się pojawić na Constar z niewiadomo skąd, bo autorzy nie zadbali o żadną wcześniejszą reklamę.

3. Podaj adres tej strony, która niby jest w budowie. Aj, rzucasz sobie sam kłody pod nogi. ;)

Nie sądzę, żeby system sprzed dziesięciu lat był dla dzisiejszych rpgowców taki doskonały. Standardy się zmieniły.

Brutalna wypowiedź, ale to śmierdzi :P.*

EDIT: Mój sceptycyzm okazał się słuszny...
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 marca 2008, 14:38 przez BLACKs, łącznie zmieniany 1 raz.
Shavra
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:57
Numer GG: 0

Re: Radvahad RPG

Post autor: Shavra »

Na tamtym forum logowal sie mój kumpel. Info dostalismy z Krakowa. Faktycznie gramy od kilkunastu lat, a po prostu bylismy razem na tamtym konwencie, kiedy przedstawiano systemik. Czy był az tak rewelacyjny? Dokladnie nie pamietam bo to bylo dawno temu. Po prostu wtedy nam sie spodobal. Co sie stalo przez te 10 lat to juz inna sprawa. Jeśli maja sie pokazac to sie pokażą. Zapytałem tylko czy ktos cos słyszał, bo przez chwilę sie tym tematem zainteresowalismy i tyle. System byl o tyle fajny ze mial nowe rasy, mechanikę i kilka innych rzeczy. Nie miałes tak nigdy ze jak znajdowałes coś po latach to chciałes zobaczyc jak to sie zmieniło, rozwinelo? Po prostu czysta ciekawość. A faktycznie jakies nowe fantasy na rynku by sie przydało. Jak sobie poszukasz po sieci to na pewno znajdziesz jeszcze posty moich dwóch kolegów. Ale masz racje pod jednym wzgledem. Autorzy mogli zadbac o reklamę. pojawienie sie znikąd różnie im wróży. My bedziemy na konwencie to sie wszystko okaże. Jesli ten systemik sie pojawi to nie chcialbym sie rozczarować, bo go dobrzez zapamietałem.

EDIT: BLACKs twój sceptycyzm to paranoja, sorki ale nie reklamuje tego systemu, tylko pytam, a poza tym co to by była za reklama gdyby ktoś chciał zareklamować cos nie mówiąc o tym prawie nic :) Jesteś mocno przewrażliwiony i nie mogę pojąć że nie rozumiesz słowa - SENTYMENT, widac jeszcze jesteś za młody, ja zas może za stary
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 marca 2008, 15:52 przez Shavra, łącznie zmieniany 2 razy.
Rand
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2006, 18:05

Re: Radvahad RPG

Post autor: Rand »

BLACKs pisze:1. Jeśli jest taki oryginalny, mógłbyś przedstawić jego szczegóły.

3. Podaj adres tej strony, która niby jest w budowie.
Przyłączam się do prośby. Zaciekawiłeś mnie, powiedz coś więcej o tym systemie!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Radvahad RPG

Post autor: Phoven »

Kilka osób z "czystej ciekawości" oblega wszystkie liczące się fora rpgowe by ogłosić zmartwychwstanie nikomu nie znanej autorki która kiedyś tam została zapowiedziana. Nikt oczywiście o niej nie pamięta prócz tej grupki "zapaleńców" która przedstawia 10-letni system jako innowacyjny i zrywający z schematami. Na szczęście wierni* fani mają wtyki wśród ekipy tworzącej owe cudo dzięki czemu możemy dowiedzieć się więcej o systemie który ma nowe rasy i MECHANIKĘ (sic!). Ah, te wyróżniki to pewnie zapowiedź nowego gatunku gier fabularnych. Czekam z niecierpliwością.

*Serio wierni, w końcu dekadę czekają na byle autorkę.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Radvahad RPG

Post autor: Force »

System byl o tyle fajny ze mial nowe rasy, mechanikę i kilka innych rzeczy.
Mój wujek też miał dobrą mechanikę i hydraulikę... ale to było 10 lat temu...
Czekam na jakieś więcej info o tym systemie bo w sieci nic nie ma a na Constar nie wszyscy jadą. Więc czekam, opisz nam to dokładniej a chętnie posłuchamy. :smile:
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ