Echo Głosu Trolla

Kącik Gier Fabularnych
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

Źli Khezadzi nasłali na nasz kraj potwory...lasy pełne są zła...Zbutnowane obiety uczą się od Khezadzów magii i zostają czarownicami.Co raz to mniej tego dobrego na tym świecie.Trza utrzymac pogańską kulturę jak najdłużej,bronić sie przed ościennymi chrześcijanami i przed potworami z pustek.Północ zalewa nas małymi i brodatymi krasnoludami(inni zwą je niziołami,karłami).Oni swą kulturę mają i zaszczycili nas już bogato zdobionymi toporami czy też tunikami z lnu.ich kultura ciekawa nader ale wypłasza naszą.Jeszcze tylko Cesarstwo na nas napadnie to państwo legnie w gruzach.Bracia,siostry i Wyższa Rado! Brońmy kultury pogańskiej...na pohybel Khezadom! Chwała Mieszkowi I!

http://echo-glosu-trolla.blogspot.com/

Tak od chłopa co się zna na rzeczy:
Witam wszystkich.EGT(a taki skrót :D ) jest autorskim systeme fantasy.Na blogu mało informacji ale powstał dopiero dziś.Postaram się zamieszczać info o systemie.
Czekam na nurtujące was pytania.

[Co za grafomaństwo ... - dop. fds]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: BLACKs »

Przydałaby się korekta temu blogowi. Widzę połykane polskie znaki, brak odstępów, kulejącą interpunkcję...

A robienie słowiańskiego fantasy to już utarty pomysł...

PS. Trochę mniej grafomanii poproszę :D.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

Blog poprawiony.
A robienie słowiańskiego fantasy to już utarty pomysł...
Dla Ciebie drogi BLACK'u...dla mnie nie... :)

Czekam na komentarze innych użytkowników...
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Pita »

Fajny pomysł i wykonanie dużo lepsze niż się spodziewałem. Kontynuuj bo wydaje się dobre, widać, że masz pomysły brakuje Ci tylko dystansu do samego siebie i praktyki. Ale jestem na tak, rozwijaj tą idee.
Har Har Har
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Brzoza »

Kurde bele, co to za słowiańskie RPG gdzie są krasnoludy niziołki i jakieś khedazy, weź się stuknij w ten swój czerep.
Blog o tych khedazach czy zymś innym pisze:Rok 960 naszej ery.Mieszko I obejmuje tron całeg kraju Polan.
No weź mnie nie rozśmieszaj. to 'naszej ery' dodane jest żeby brzmiuało klimatyczniej? No jezus maria. Ja na poczekaniu wymyślę lepszego słowiańskiego rolpleja.

Mniej agresji poproszę. - D-moon
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

Spokojnie...
Kurde bele, co to za słowiańskie RPG gdzie są krasnoludy niziołki i jakieś khedazy, weź się stuknij w ten swój czerep.
Taki jest mój pogląd mojego systemu RPG i nie musisz się z tym zgadzać.Jeżeli masz pisać tak prymitywne komentarze/posty to nie pisz.Nie obchodzi mnie też to że jesteś w elitce TRPG i za chwilę ktoś z elitki mnie zjedzie na maksa.Nic mi to nie zrobi.
weź się stuknij w ten swój czerep
<bez komentarza>
No weź mnie nie rozśmieszaj. to 'naszej ery' dodane jest żeby brzmiuało klimatyczniej? No jezus maria. Ja na poczekaniu wymyślę lepszego słowiańskiego rolpleja.
W pełni słowniańskim RPG,EGT nie jest...co można spotrzec na blogu.To "naszej ery" jest dodane dla pewności.Jeżeli Ci to "naszej ery" nie pasuje to możesz mi założyć sprawe do sądu a ja i tak tego nie usunę.

Serdeczne pozdrowienia,
Kajetan
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Sihamaah »

Gobliny, niziołki, krasnoludy - nie kajtek, to nie jest słowiańskie RPG. Może - krasnoludki, jako leśne stworki ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitologia_S%C5%82owian
To Ci powinno pomóc.

Brzoza - nie tak ostro. Może i masz nieco racji, ale nie tak mocno. My tu dyskutujemy kulturalnie i na poziomie.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

Jeszcze raz powtarzam: To w 100% nie jest słowiańskie RPG.Elementy fantastyki(orki,gobliny,pegazy) to małe dodatki i Was zapewniam że mniej będzie tu klasycznej fantasy.Przykłady te to malutkie brylanciki. :)
Postanowiłem też dodać magię.Są jej dwa rodzaje.
:arrow: Ciemna
:arrow: Biała(zwana także "Właściwą" lub "Królewską")

Ciemna...
Czarownice parzą zioła i wywarzają eliksiry.Klątwy rzucają okrutne a ich długie nosy haczą o drzewa.
Ciemna magia to rytuały,eliksiry oraz dzikie tańce wiedźm.

Biała...
Toć kapłani są pogańscy i chwała im za to! Biała magia jest pochwalana przez króla i oparte są na niej wierzenia pogańskich Polan.Magia ta zajmuje sie leczeniem ziołami oraz pieśniami ku bogom.

Co do bóst to tego jeszcze nie ustaliłem choć pewne jest że każdy region bedzie miał inne wierzenia.Dla przykładu:
Pomorzanie-kilka żywiołaków wody,morskie bóstwa.
Przedgórscy(Górale dzisiejsi)-duchy gór i rzek,duchy skał.

Wszelakie błedy itd. zgłaszajcie tutaj...
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Sihamaah »

Co nie zmienia faktu, że warto przeczytać to co Ci przesłałem. Poczytaj sobie o południcy czy o Babie Jadze... Jej, wciągnęło mnie :) Mówię Ci, możesz z tej lektury wyciągnąć wiele świetnych pomysłów.

A jako fan kultury arabskiej - polecam poszukać coś i u nich ;)

EDIT: Przypomniała mi sie gra Evil Island, która łączyła kultury prehistoryczną z elementami słowiańskiej, standardową fantasy i arabską. I wyszło to tej grze jak najbardziej na plus! Pomyśl o tym. Co prawda nie w takim zakresie jak w tej grze - ale można nieco zaczerpnąć.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

Co nie zmienia faktu, że warto przeczytać to co Ci przesłałem.
Wielkie dzięki i poczytam.Co do tego połączenia arabsko-słowniańskiej to mało tu tej pierwszej.Khazadzi najechali na kraj i zostawili troszke kultury ale bez przesady.
Babie Jadze
Hmmm...została zamieszczona w dziale demonologia... :)
Co do demonów,Babych Jag,topielców w jeziorach(no bo każdy topielec ma swe jezioro) i uzbrojenia-wszystko opisze na blogu bądź tu.Badźcię cierpliwi ciżbo zainteresowanych i wysłuchujcię Echa Głosu Trolla.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Brzoza »

kajtek Raulin pisze: Co do bóst to tego jeszcze nie ustaliłem choć pewne jest że każdy region bedzie miał inne wierzenia.Dla przykładu:
Pomorzanie-kilka żywiołaków wody,morskie bóstwa.
Przedgórscy(Górale dzisiejsi)-duchy gór i rzek,duchy skał.

Wszelakie błedy itd. zgłaszajcie tutaj...
DOBRA. OK. Najpierw naucz się pisać. Potem, zacznij myśleć - słowiańskie rpg - rpg o naszych przodkach - rpg o podstawach naszej kultury, o czymś co dało podstawe naszemu narodowi - narodowi rosyjskiemu, czeskiemu, słowiackiemu, w ogóle wielu narodom w Europie. Pomysl teraz że to co robisz to marna karykatura mnogości wyobrażeń i wierzeń, karykatura naszej rodzimej, a jakże pięknej kultury (bo Polacy nie Hamerykanie swoją kluturę mają!). Żeby taki system stworzyć proponuję Ci najpierw taką rzecz: Najpierw naucz się pisać. Potem naucz się czytać, żeby sprawdzać czy nie porobiłeś błędów. Potem weź się kurde bele do lektury i wywal te wszystkie żywiołaki i wrzuć normalnych słowiańskich bogów. Poczytaj trochę źródeł, polecam Mitologie Słowiańskie Gieysztora, Brucknera. Zwłaszcza w takiej kolejności. Bruckner ładnie interpretuje Gieysztora i go dopełnia i naprawia.

EDIT: No więc ja bym zaczął od wyrzucenia tytułu. W ogóle nie mówi nam nic o słowiańskości rolpleja. "Echo głosu stolema" brzmiałoby klimatyczniej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Phoven »

Rozesłałem po południu link do tego tematu paru znajomym tawerniakom - teraz mogę sie śmiać. :D

Kajtek - wyluzuj i odpuść sobie ten projekt - mówię to z czystej do ciebie sympatii. Za dwa-trzy lata będziesz stukał się w czoło, gwarantuje. A teraz - cóż, ośmieszasz się. Co prawda niektórzy z nas stwierdzili, ze lepiej nic nie mówić, bo tak jest kulturalniej. Ale mi się wydaje, ze podśmiewanie się z tego na boku kulturalne juz nie jest ;P Więc - na prawdę, odpusć sobie - jeśli bardzo Cię kręci ta autorka to proponuje pisanie do szuflady, w wydzielonym folderze etc. Takie pisanie pozwala Ci po czasie dostrzec błędy których sie już pozbyłeś - jednocześnie nie osmieszając Cię w oczach innych.

Tym razem serio niezłośliwy
Phovuś ^^
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Brzoza »

W gruncie rzeczy, sam kiedyś miałem taki projekt, mieszała się tam cała plejada postaci potworów (od Warhammera przez mitologie, Tolkiena, Wiedzmina, aż po wariacje z mojej głowy) a wszystko opierało się na niby słowiańskim roleplayu. Grałem w taki sobie wymyslony świat razem z kuzynem. I nikim innym, a potem przyszła Arkona i wielkie zauroczenie, ale i dziś patrzę na Arkone bardziej sceptycznie niż kiedyś (nie mówiąc już o tym czymś pseudosłowiańskim kiedyś) , więc w gruncie rzeczy, Phoven ma rację - rusz makówką i albo sobie odpuść albo poczytaj trochę i zrób coś naprawdę dobrego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

wyluzuj i odpuść sobie ten projekt
Już sam nie wiem...jeden uczy mnie pisać drugi daje pomysły...

PS
Tym razem serio niezłośliwy
Phovuś ^^
Nie wierze! :)
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Tevery Best »

Przeczytałem. Kajtek, rozumiem, że robisz to z dobrej woli i chcesz być kreatywny. Nie wnikam, czy piszesz dobrze, czy źle. Ale jest parę spraw. Po pierwsze: dobrze, że wymyśliłeś powód, dla którego Mieszko chrześcijaństwa nie przyjął - to ci się liczy na plus, bo wielu "autorów" pseudohistorycznych RPG zakłada, że jakieś wydarzenie nie miało miejsca, "bo tak". To, czy śmierć Dobrawy to dobry motyw, nie chce mi się oceniać, ale lepszy zły, niż żaden. Natomiast jestem absolutnie zniesmaczony tym, że w nasz swojski, słowiański świat, wkładasz produkty globalizacyjnej popkultury. Nie jestem faszystą, ale uważam, że nasza kultura przedhistoryczna jest na tyle bogata, żeby nie trzeba było sięgać po wzorce z zachodu. Nie róbmy sobie z kraju kolejnej masówki, psiakrew... Przecież gdyby każdy kraj miał tylko adaptować wzorce z Zachodu, to może w ogóle zostańmy kolejnym stanem USA? Bo po co mamy się telepać z tym zastarzałym, lokalnym, niekomercyjnym syfem...
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Pita »

Ja uważam, że kajtek powinien kontynuować swoją pracę. I to publicznie, a my powinniśmy mu po prostu pomagać. Pomysł ma, jest młody i nie wyrobiony, brakuje mu dystansu do siebie, ale tak, wierzę, że kiedyś czy to za 2, czy za 10, czy nawet za 20 lat będzie w stanie zrobić zajebisty system. A ten jeżeli oczywiście dobrze dobierze proporcje mitologii słowiańskiej do ilości elfów/goblinów/stworów arabskich może być podstawą do takiego. Nie potrzebne zniechęcanie go i bluzganie na niego na pewno nikomu nie pomoże. No chyba, że ktoś potrzebuje tak się dowartościować. Lepiej po prostu wytykać mu błędy i pomóc na tyle, żeby nabrał dystansu do siebie. Ale zniechęcać go nie ma po co. Robi z siebie pośmiewisko bo stara się coś stworzyć? Bo nie dopierdala się innych, tylko sam próbuje cokolwiek złożyć? Do tego jeszcze nie uważa się za artystę. Ktoś kiedyś napisał, że najpiękniejszą rzeczą jest ludzka twórczość. Nawet jeżeli im nie wychodzi. I kajtek ma moje poparcie. A teraz me uwagi do kajtka:

- musisz porozmawiać z kimś na temat archaizacji języka. Ja się na tym kompletnie nie znam, bo BAZIU niszczył moje opowiadania jedno po drugim :P ale możliwe, że ta zła jaszczurka poleciłaby Ci jakieś odpowiednie publikacje dotyczące tego.

- podstawą wierzeń i stworów uczyniłbym jednak wierzenia słowiańskie. Ale jeżeli odpowiednio domieszać to z elementami klasycznej fantasy (orkowie, trolle, elfy klasyczne), dorzucić wpływy i motywy Arabskie, dodać jakąś magię w krajach które przyjęły chrześcijaństwo może być nieźle. Perskie Demony w jednej części kraju, krucjaty ze Świętego Kraju do "naszego" kraju, elfy toczące wojny ze skrzatami, orkowie najeżdżający krzyżowców. Wyznawcy różnych bóstw, żywiołaki, Jinny, mieszanka uzbrojenia i architektury... jedynie te pegazy coś mi słabo pasują :P

- poszukaj kogoś do pomocy, w kilka osób zawsze raźniej i w chwilach zwątpienia będzie miał kto Ci dodać otuchy.

- niegłupią rzeczą byłaby dłuższa chronologia naszego kraju, umożliwiająca nam rozgrywanie sesji w czasie tych zdarzeń
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 października 2007, 09:56 przez Pita, łącznie zmieniany 1 raz.
Har Har Har
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Phoven »

Cóż, w przypadku tworzenia słowiańskiego settingu normalne wydaje się, ze autor czerpie tylko z kultury słowiańskiej. Tak samo do rpga np. o wikingach nikt raczej nie będzie wplątywał mitologii pozagermańskiej. ;P
A co do projektu kajtka - tu rzeczywiście krasnoludy, halfingi*, trole etc. nie pasują zupełnie. Bo słowiańska kultura to to nie jest - a arabska to już tym bardziej. :P

*to tak w ramach protestu wobec zmiany nazwy wfrpowskiego halfinga na pospolitego nizioła ;P

EDIT: @Pita: Truizmy. Możesz mówić o ludzkim stworzeniu i o pięknie każdej idei ludzkiej, nieważne nawet jak głupiej. Oczywiscie nie zamierzam nikogo zmuszać do likwidacji własnego projektu - w końcu to nie moja sprawa. Jednakże jestem świadom, że całkiem prawdopodobnie kajtek za rok, moze dwa zacznie uczestniczyć w życiu fandomu, zawierać znajomosci z pasjonatami rpgów z całego kraju. Zapał i chęci przecież ma - to widać. :] Tylko, że nie chce by młody nowicjusz był wypominany za swój projekt który popełnił majac te 12 lat. Ja sam w tym wieku bodajze też pisałem autorkę - i wiesz od czego zacząłem? Przepisałem z wikipedii i innych źródeł ponad 200 nazw kamieni szlachetnych i półszlachetnych i zacząłem ustalać do każdego wartość pieniężna. :D Oczywiście, zeby było fajniej - w kilku walutach. Gdybym to rozwinął i opublikował nie muszę mówić jaką miałbym reputacje, prawda? ;P Pozostałaby tylko zmiana nicka i rozpoczynanie od nowa, jako zupełnie nwoa osoba. Kłopot pojawiłby sie gdyby takiego mnie znał ktoś realnie - cóż, byłbym skończony niczym Szyndler po kandydowaniu z list Pisu. ;P Dobra - trochę zbyt sentymentalnie wyszło więc na koniec chce zwrócić się do samego kajtka.
Poczytaj artykuły na polterze o Światotworzeniu. Dołącz do istniejącego juz projektu, przypatrz się w jaki sposób te nerdy pracują ;>. Jeśli chcesz - rozwijaj swój projekt, w zaciszu, ew. z paroma doskonale znanymi ci osobami. Tak naprawdę będzie lepiej. Szczególnie polecam dokładne przyjrzenie sie drugiej propozycji - znacznie lepiej na początek uczestniczyć w czyimś projekcie niż samemu tworzyc cały system ;P.

Ps. Kurczak. Iwo. Chinol. Papa. Jabol.
ODPOWIEDZ