Echo Głosu Trolla

Kącik Gier Fabularnych
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Pita »

I co z tego, że truizmy? Wolę raz napisać truizm tutaj, niż 28649187465871548615 razy czytać jakie wszystko jest zjebane i ch*jowe od ludzi, których nie tylko autorki, ale nawet textów specjalnie wiele nie widziałem. A jak ktoś by wypominał kajtkowi za XX lat, że coś zespuł mając naście lat światczyłoby tylko o zajebistej potrzebnie samo-dowartościowania się tej osoby. Też spieprzyłem wiele rzeczy w branży której robię. I jakoś nie kryje sie i nie kryłem z tym. Bo dzięki temu nauczyłem się wiele i nabrałem dystansu do siebie. Kajtek może też nabierze, zapalony to działacz
Har Har Har
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: kajtek Raulin »

elfy klasyczne
Elfów nie ma bo nie pajam zbytnią sympatią do tej rasy...
Jinny
Czyli nasze poskie Dżiny tak? :) Bardzo dobry pomysł ale te stworzenia nie zostały przywiezione do państwa Mieszka I.Zostały u Turków.Może kidyś :)
mieszanka uzbrojenia
Wczoraj wpadłem na pomysł.Słuchajcie drodzy moi:
Czasy dla Polan ciężkie.Khazadzi najeżdżają państwo,krasnoludy chcą nas stąd mówiąc delikatnie-wypłoszyć ano i jeszcze Dzicy Jeźdcy co z Turków przyjechali i nasze lasy niszczą.Nomadzi ich zwa tyle że u nas przyjęła się nazwa Turbani.Nie działają oni po stronie naszej(wręcz przeciwnie) ani po stronie nikogo innego.Są wolni jak ten pustynny orzeł.Ludzie z mej wioski mówią że długo tu nie posiedzą bo za zimno jak dla nich.Głupoty plotą (było plecą).
Turbani rozbijają swe obozy na północ od Instabułu.Daleko do nas mają ale kuszą nasze piekne krainy,żyzne pola i żony piękne.

Teraz mniej klimatyczniej :) :
Turbani(nie wiem czy nazwa dobra) to istna mieszanka uzbrojenia.Konie arabskie,szable z Turcji, tarcza na plecach od Simomira zacnego,pancerz z naszej skóry wilczej ale zdobiony Khazadzckimi kosztownościami.
jedynie te pegazy coś mi słabo pasują
To czysty wymysł Khazadów.Tak dokładniej to pewien rodzaj straszydła na dzieci.Polanie mają swe Baby Jagi a Khazadzi pegazy.
-Śpij Ariij bo przyleci pegaz i wylądujesz na kościanej mogile jego ofiar...
:)
A tak Wam powiem drodzy bracia że pegazów nigdy nie było(i mam nadzieje)że ni będzie u Polan.
- niegłupią rzeczą byłaby dłuższa chronologia naszego kraju, umożliwiająca nam rozgrywanie sesji w czasie tych zdarzeń
Postaram się napisać dalszą linię.Dzięki za pomysł.

Mam do Was pytanie co do mechaniki.Czy system RPG MUSI mieć mechanikę?
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Sihamaah »

Hm...

Widzę, że już sporo namieszałem. W takim razie - kajtek, powodzenia ;) No i niestety muszę się przyłączyć do większości - lepiej, gdybyś to robił "do szuflady". Ale mimo wszystko miło, że się starasz - widać, że rozwijasz swoje zainteresowania i umiesz wyznaczyć sobie ambitny cel, do którego dążysz. Może nawet zbyt ambitny... ale proszę.

Co do mechaniki - jeśli chcesz zrób prostą, storytellingową. Ale jednak coś musi być!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Alucard »

Ech, Kajetan Kajetan...
Powiedzmy sobie szczerze. Jaki jest cel tej autorki? Jezeli dla kumpli to spoko. Masz 12 lat i chwali Ci sie, że nie chcesz tylko kopiować, ale zrobic cos swojego. Będziecie mieli system na kilka sesji. Ale jeżeli chcesz robić to dla szerszej gromady RPGowców (no w sumie blog po to jest, nie? ), to radze odpuścić. Pisz do szuflady, odlóż na miesiąc a potem popraw błędy i tak aż do skutku. Po drodze poczytaj o słowiańskich wierzeniach bo temat jest bardzo ciekawy. Baw się w to dalej tyle, że nie publicznie, bo Cie wysmieją. Ja w wieku 12 lat napisałem ksiazke o dinozaurach. Zapewne domyślasz się, co dzisiaj (mimo sentymentu) sądze o jej warstwie merytorycznej...

Aha...nie gnoic mi tu mlodego. To, że nie ma takiej wiedzy ja połowa tutaj studentów, dorosłych i uczniów szkoły średniej raczej nie powinno dziwić. Popatrzcie moze co my robiliśmy mając 12 lat. Wyrośnie z niego wspaniały gracz-ja wam to mówię. Ja w jego wieku słysząc o RPG albo drapałem się po czerepie, albo odpalałem Baldurka. Kostek na oczy nie widzialem (chyba do chińczyka). Zamiast wyśmiewać pomóżmy. Jak walniemy garsć informacji to (mimo, że system i tak nie powstanie vide. nikt go nie wyda) Kajtus się czegoś mądrego nauczy o rodzimej kulturze. Chyba warto...

To tyle słów obrony z mej strony. Ale do szuflady Kajetan... do szuflady :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Force »

Jako doświadczony troll czuje się kompetentny do wypowiedzenia a sie w tym wątku :P

Arkona? Arkona? Arkona? Ja coś przegapiłem? To że robisz coś własnego jest ok ale to jest cholernie wtórne. Chcesz zrobić coś nowego? Jakiś czas temu przekonałem się że każdy świat miecza i magi ( albo ewentualnie dzidy i magii) wiąże się z dużą ilością przeczytanych książek, bo tak naprawdę kopiujemy wzorce naszego świata. Norsca? Skandynawia... Valenar? Arabia Saudyjska i islamskie okolice. Więc chcesz stworzyć magiczną krainę Słowian bez żadnej wiedzy na temat Słowian? tracisz czas:

1. Czytaj
2. Czytaj
3. Czytaj

Aha i jeszcze nie podoba mi się zakładanie bloga/forum (niepotrzebne) skrześlić kiedy zawsze piernie mucha : ) pozdro
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Echo Głosu Trolla

Post autor: Brzoza »

Od razu mówię - wikipedią nie sugeruj się zbytnio. Na wikipedii kiedyś odnalazłem wierutne bzdury oparte na równie bzdurnym panteonie Dłogoszowym, który był pisany w kilkaset lat po śmierci religii słowian. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... łowiańskie <-to czym nie specjalnie warto się sugerować. Długosz starał się zrównać panteon słowiański z greckim, rzymskim. W gruncie rzeczy- sprawa nieudana. Dobrym źródłem, naprawdę rzetelnym wg. mnie jest http://slowianie.republika.pl/ ta strona.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ