My-Fir System Autorski

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Co myślicie o tym systemie?

6. Genialny!
0
Brak głosów
5. Bardzo dobrze się zapowiadający system. Warto go dokończyć.
0
Brak głosów
4. Całkiem niezły ale trzeba jeszcze nad nim popracować.
3
30%
3. Przeciętny. Po co robić coś takiego?
3
30%
2. Bardzo słaby.
2
20%
1. Totalna porażka.
2
20%
 
Liczba głosów: 10
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

My-Fir System Autorski

Post autor: mqm »

Witam wszystkich. Już od paru misięcy przcuję nad moim systemem autorskim o nazwie My-Fir. Chciałbym abyście powiedzieli co o nim myślicie i doradzili mi co warto w nim zmienić. Niestety nie założyłem mu jeszcze strony więc krótki opis zamieszczam tutaj:

Mechanika: Q10, realistyczna wersja
Klimat: Mocno Gotycki, Zaawansowane (ale i drogie) Technologie, Świat Dopiero się Rozwija
Rasy:Ludzie, Wampiry Wilkołaki, Kranni (Organiczna miazga. Budują sobie golemy, czyli mechaniczne ciała buchające parą i pełne trybików, a następnie się do nich podłączają/synchronizują. Mają tendencje do robienia zadymy.), Lorisowie (Zbudowani z żywej energii elektrycznej. Szlachetna rasa.). Wszystkie wymienione rasy będą grywalne, ale z pewnych przyczyn nie wyrównane potencjałem (np. wampir niemal we wszystkim przewyższa człowieka ale ma też parę słabości.)
Świat:Wszyscy wyznają chrześcijaństwo. Większoćś (ok. 80%) to pustynie. Świat po zagładzie (tzn. jakby był stworzony od nowa ale są ślady wcześniejszego życia.) Zaawansowane technologie są pod kontrolą Dominium. Zakaz tworzenia robotów, cyborgów, narządów syntetycznych. Ludzi jest znacznie mniej niż teraz i nawet 20% świata nie jest przez nich zagospodarowane. Na dodatek jest masa ruin, czyli opuszczonych kamiennych metropolii stanowiących jedną wielką zagadkę. Jak na razie świat nie jest skażona (kiedyś był).
Ludzie podzielili się na:
$Rdzawe Kruki- Ludzsie nocy. Blada cera, czarne włosy. Budują ogromne budowle w stylu neogotyckim. Ponurzy, odizolowani, tajemniczy. Będą mieli średnio dobrze uzbrojonych wojaków, polegających przede wszystkim na Tarmaturgii i SOUL.
$Dominium
$Piratów (nazwa robocza) Mają miasta z żelaza. Budują ogromne latające, żelazne statki (dosłownie statki) które unoszą się dzięki działaniu run A-or-sirs.
$Łowcy -pogromcy wampirów i Likantropii.
$Dzikusu -Mieszkają w buszu. Są szamanami, wojownikami.
Magia:Cała mana jest zamknięta w ogniwa energetyczne które służą do zasilania maszyn. Magii jako takiej nie ma. Jest natomiast:
$PSI- Psionika. Chyba nie muszę tłumaczyć.
$Tarmaturgia- Przywoływanie stworzń z innych wymiarów.
$SOUL- Znak rozpoznawczy systemu. "Magia dusz". Polega na operowaniu siłami życiowymi, duszą. A także przenoszeniu się do wymiaru eterycznego.
$Alchemia- Wygląda mniej więcej tak jak w mandze FullMetalAlchemist
$Moon- Moc księżyca. Przeznaczone głównie dla wampirów ale ludziom też się przyda ;).
Kosmologia: 3 wymiary:
$Materialny
$Eteryczny -Czekają tu przeróżne monstra (patrz gra Soul Reaver)
$Zimna otchłań -Spowita lodem. Według badań to z niej pochodzi woda ale jeśli jest w niej to woda nie daje życia ale je odbiera. Jeśli jakaś istota tu się dostanie i jakimś cudem ucieknie stąd to jej dusza zostanie zainfekowana "czyś czarnym". To coś nie dość, że będzie powoli ją zabijać i zarażać inne dusze, to jeszcze okalecza ciało w wymiarze materialnym. Jest to zagadkowy i nieprzyjazny wymiar. Wygląda tak: Dookoła mrok. Gdzieniegdzie woza w postaci kilku/kilkunastu metrowych kryształów. Czasem w owych kryształach uwięziony jest jakiś demon, dusza (częściej demon którego na dodatek łatwo zbudzić). I to całe piekno tego wymiaru. Jest to siedlisko wszystkiego co złe. Tarmaturgowie mogą przywoływać z niego wodę i formować legiony chaosu (patrz gra Chaos Legion- tak będą wyglądać) które w wymiarze materialnym stają się sługami pana.
Walka: Gracz będzie miał spory wpływ na poczynania swego herosa. Zginąć będzie można od paru ugodzeń mieczem, gwarantuję dużą śmiertelność postaci. Nie będzie się liczyło to, kto ma więcej HP tylko umiejętności atakowania i obrony. Broń laserowa będzie ale strasznie droga. Dużo łatwiej takie cudo jest zdobyć zabijając marines niż ją kupując. Będzie więc strzelanina na rewolwery z zaklętymi strzałami (SOUL się kłania), pojedynki na sztylety, glewie, miecze duże niczym w Final Fantasy, kusze, łuki, strzelanie z 2 pistoletów na raz. Przede wszystkim te bronie zamierzam wyszczególnić. Będzie nieco matriksowa.
Ciekawą rzeczą jest możliwość zasiadania w tanki, mechy i inne maszyny śmierci. O, właśnie -tanków i mechów będzie od groma a jak gracz się postara, to może je zdobyć dla swojego team'.u

A-or-sirs -runy wykorzystywane w SOUL
Totemy Krwi -runy pisane krwią

Proszę was o opinie i radę co do mojego systemu. Gra wciąż się kształtuje więc jestem otwarty na propozycje co do zmian w świecie i założeniach gry. W końcu robię ją dla was :). Piszcie czy pasują wam takie klimaty, czy nie. Zastanawiam się nad wprowadzeniem ras z fantasy takich jak elfy czy krasnoludy, lecz chyba zrezygnuję z nich. Chcę zaakcentować mocno gotycki klimat i religię panującą w grzę- chrześcijaństwo. Pewne wielkiej księgi nie stworzę ale myślę, że skończę tworzyć ten system, chciażby z krótszymi opisami.

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji o My-Firze piszcie a ja odpiszę.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: fds »

Chciałbym Ci udzielić jakichś rad, ale po przeczytaniu tego grafomaństwa przychodzi mi do głowy jeden tylko komentarz: " Całość od początku, do końca jest do dupy. Czegoś gorszego i mniej sensownego, już dawno nie widziałem." Tak więc olej sprawę i zacznij od początku.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: BLACKs »

Mechanika: Q10, realistyczna wersja
Prosze Cie, nie popadaj w skrajnosc i nie rob maksymalnie realistycznego systemu.
Lorisowie (Zbudowani z żywej energii elektrycznej. Szlachetna rasa.).
Bedzie mozna ich uziemic?
Wampiry Wilkołaki
Planujesz podzial na klany?
Wszyscy wyznają chrześcijaństwo.
Ciekawi mnie jak chrzescijanstwo wyznaja Kranni i Lorisowie. I dlaczego nie mozna byc ateista? Wiara to obowiazek?
$Rdzawe Kruki- Ludzsie nocy. Blada cera, czarne włosy. Budują ogromne budowle w stylu neogotyckim. Ponurzy, odizolowani, tajemnici. Będą mieli średnio dobrze uzbrojonych wojaków, polegających przede wszystkim na Tarmaturgii i SOUL.
Lepiej okresl ich wyglad po prostu trupim... Nie lubie (i wiekszosc graczy pewnie tez) jak ktos narzuca wyglad z gory. Chyba ze to miala byc metafora taka.
$Dominium
To mi wszystko mowi. Zawsze chcialem sie w nich wcielic. Zrob mi specjalny dodatek! Prosze!
$Eteryczny -Czekają tu przeróżne monstra (patrz gra Soul Rever)
Popieram pomysl! Nareszcie ktos wykorzysta ten motyw w systemie!

Ogolnie: tworzysz system pierwszy raz? Nie widze czegos, co mozna wykorzystac jako spoiwo a raczej fundament swiata - tak jak grzech i Chaos w Mlotku, jak Moloch i upadek w Neuro, jak krawedz w Cyberpunku. Zaprezentowales po prostu zlepek lepiej lub gorzej pasujacych do siebie pomyslow. Polecam artykul o swiatotworzeniu w portalu dnd.polter.pl... Naprawde! Sam go czytalem i zabralem sie za tworzenie autorki kompletnie od poczaku.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: Ravandil »

Jakby błędy były poprawiane na jakiś jaskrawy kolor, to ten tekst wyglądałby niczym Las Vegas... Bardzo dziwny system. Elfy i chrześcijaństwo? Hmmmm... Duzo jest tu zabawnych rzeczy, które śmieszą nie tylko mnie, ciężko nie zgodzić się z fds-em... Przed Tobą mnóstwo pracy, przede wszystkim jeszcze raz to sobie na spokojnie przeczytaj ;)

Poza tym
Wszyscy wyznają chrześcijaństwo. Większoćś (ok. 80%) to pustynie. Świat po zagładzie (tzn. jakby był stworzony od nowa ale są ślady wcześniejszego życia.)
Polska po rządach obecnej koalicji? :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: mqm »

Lorisowie i Kranni nie wyznają chrześcijaństwa. Można być ateistą a nawet zaciągnąć się do sekty. Po prostu nie ma tylu bóstw co w FR.
Lorisowie będą zamknięci w zbrojach. Dopóki runy na zbroi są nienaruszone raczej nic się im nie zrobi. Człowiek składa się z ciała, duszy, umysłu i energii życiowej a krew łączy to wszystko razem (wg. założeń systemu) natomiast te kłębki energii to tylko umysł i energia połączone w sztuczny sposób.
Elfy i inne rasy z fantasy raczej nie będą zamieszczone w systemie. Kiedyś o tym myślałem ale zrezygnowałem z tego pomysłu.
Oczywiście będą klany ale w znacznie mniejszej ilości niż w WoD'zie. Świat jest nowy, więc powstaną nowe podziały.
Co do Rdzawych kruków to mają taki wygląd z małymi odstępstwami od standardów rasy. Tak samo jak Drowy mają czarną skórę i białe lub rude włosy.

Bardzo przepraszam za błędy ale trochę mi się spieszyło a jakbym teraz edytował temat to pewnie ankietę by wcięło (już raz tak miałem).

Parę linków:
http://www.digart.pl/praca/871114/_Black_Raven.html -Rdzawy kruk w zbroi wspomaganej
http://www.digart.pl/praca/825740/Mecha ... Pajak.html -Krann w golemie
http://www.digart.pl/praca/660294/Wysoki_Proton.html -Loris, słaby
http://www.digart.pl/praca/631594/Zeus.html -Krann w małym golemie
http://www.digart.pl/praca/728552/Lekki_Marine.html -Marine z Dominium.
Arty mojego autorstwa :). Dziękuję za komentarze do pomysłu.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: Phoven »

Solidnego , przygnębiającego komenta napiszę wieczorem, teraz chciałbym zauważyć tylko dwie sprawy które wpadły mi w oko.
*Musisz (musisz, a nie powinieneś) sobie znaleźć korektora. Od biedy może być to nawet korektor tekstu wbudowany w Worda, OO Texta etc. Nawet nie wiesz ile czasu zastanawiałem się co to jest "bustw" :P Z takim poziomem warsztatu nie zajdziesz z tą autorką daleko.
*Rysunki nie są najgorsze. Taki jakiś komiksowy styl ale ogólnie ujdzie. Choć oczywiście przydałby Ci się jeszcze arty innego typu :]
Jeszcze jeden zonk proszę do wyjaśnienia:
Chrześcijaństwo - zarys religii w systemie. :P Bo jedna religia + ateizm + sekty to mimo wszystko niemrawo jest CHYBA, ŻE masz jakiś neo-elo-goth-punk pomysł :P W ogóle chciałbym Ci uświadomić, że poprzez mocne splątanie z realną religią masz dwie możliwości przeważnie:
1.Wyjdzie Ci dziwna religijna kupa. <== są takie sacro-rpg autorki niestety
2. Odtrącisz od systemu mniej tolerancyjnych, fanatycznych chrześcijan . <== Przykład? Demon: The Fallen, KULT etc.
Wszystko zależy jak rozwiążesz problem religii, jak ją przedstawisz :>
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: Force »

I tu właśnie powstaje pytanie skąd tu chrześcijaństwo? Skąd Jezus? ten świat był kiedyś ziemią? Skoro tak to skąd sie wilkołaki wzięły i ta cała magia?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: mqm »

Trochę oczyściłam pomysł na świat.

Wywalam alchemię i inne bajery a zostawiam:
Zostaje SOUL. Dzięki niej można np. pochłonąć część energii życiowej z innego człowieka. Można też wykorzystać swoją energię do naładowania broni dodatkową mocą lub zrobienia czegoś co wykracza ponad ludzkie siły. Jednak będzie to coś w stylu low magic, bo żadna pojedyncza jednostka nie dokona cudu. W dodatku korzystanie z tej mocy grozi zwykłą śmiercią jeśli przesadzimy. Tak więc zbiorowe rytuały są wskazane.
Rdzawe Kruki. Z początku będą zwykłymi ludzmi. Im dłużej będą w sekcie (właściwie jest to stabilne państwo, jednak mniejszych rozmiarów niż Dominium) tym bardziej trupiasto-demonicznego wyglądu będą nabierać. Dążą do poznania ludzkiej duszy i zagadki życia. Zajmują się SOUL i poznawaniem wymiaru Eterycznego. Pourafią na krótki czas przywołać z niego jakieś stworzonka.
Dominium zwalcza wszelkie organizacje "duszowe" i polega na potędze ludzkiej myśli. Zamiast kurować duszę dąży do stworzenia idealnego ciała. Wytwarza narządy syntetyczne (wciąż trwają nad nimi badania), zastępuje części ciała człowieka mechanicznymi urządzeniami itd. Gracz ma wybór: Albo stanie się ponad człowiekiem z idealnym ciałem albo zajmie się wykorzystaniem naturalnego potencjału człowieka. Nie ma czegoś po środku.
Sny będą miały znaczenie dla ludzi bez zmechanizowanego ciała. Dzięki nim będzie można poznać prawdę o rzeczywistym śwecie. Podczas snu można zostawić ciało w spokoju i podróżować po wymiarze eterycznym. Oczywiście jeśli zdobędziemy odpowiednią wiedzę na ten temat. Ludzie zmechanizowani nie mają częstych snów.
Zimna otchłań też przeszła do kolejnego etapu. Zakazane jest zajmowanie się badaniem tego wymiaru. Jest on źródłem potęgi ale też ludzkiej zguby.
Zostają też Wampiry i Wilkołaki. Są plagą ludzkiego rodu ale za razem rozwiązaniem wielu zagadek.

Jak teraz prezentuje się świat? Ma to być nieco neo-elo-goth-punk pomysł :D. Co do religii to będą anioły, demony itp. Jeszcze nie przemyślałem tej sprawy. Większość ludzi wyznaje chrześcijaństwo wierząc w dobro. Nieliczni odbiegają od nich ale nie będę tego pomysłu za bardzo rozbudowywał. Zostawiam to dla MG :).
Warto dodać do tego co zapisałem w poście Krannów i Lorisów? Świat dalej jest "odrodzony" i pusty.

Ta "magia" wzięła się wraz z odrodzeniem (a nie odrodzinami) świata. Granica pomiędzy wymiarami nieco się zatarła. Nikt nie wie co było dawniej. Podejrzenie "nieudanego" końca świata. Wśród szczątków (nielicznych) dawnej cywilizacji odnaleziono wiadomości na temat omawianej religii i to wśród nich ludzie szuają odpowiedzi na swoje pytania. Wilkołaki były kiedyś, są i teraz, tyle, że nieco chętniej się ujawniają.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: Phoven »

mqm pisze: Jak teraz prezentuje się świat? Ma to być nieco neo-elo-goth-punk pomysł :D. Co do religii to będą anioły, demony itp. Jeszcze nie przemyślałem tej sprawy. Większość ludzi wyznaje chrześcijaństwo wierząc w dobro. Nieliczni odbiegają od nich ale nie będę tego pomysłu za bardzo rozbudowywał.
A jednak Sacro-Kicz
"Wierzą w dobro" więc wyznają chrześcijaństwo. Ke? Każdy komu nie sa obce ideały miłości, dobra i braterstwa to chrześcijanin? Wybacz - ale wydaję mi się, że religia ma na prawdę niewielkie znaczenie (są oczywiście wyjątki) do tego czy ktoś czyni dobrze lub źle.
Oczywiście masz pełne prawo kreować świat tak jak ci się podoba, ale licz się z tym, że większość graczy oleje słaby system.
mqm pisze:Wśród szczątków (nielicznych) dawnej cywilizacji odnaleziono wiadomości na temat omawianej religii i to wśród nich ludzie szuają odpowiedzi na swoje pytania.
Taa... Dlatego też dziś, po odkryciach archeologicznych wszyscy modlimy się do Ra bądź Zeusa. Zresztą - nawet jeśli to co do różowego BAZYLa się stało z pozostałościami ponad pięciu miliardów ludzi wyznających inne religie niż chrześcijaństwo? Podczas 'apokalipsy' je wcieło? Żenujące.
Parę rad zarzucę:
*Jeśli koniecznie chcesz mieć tą całą otoczkę chrześcijańską to stwórz wyimaginowany odpowiednik Jedynej Prawdziwej WiaryTM w swoim wyimaginowanym świecie nie posiadającym żadnych powiązań z naszym uniwersum.
*Jeśli nie jest to potrzebne - sekty i kulty są BARDZO klimatyczne w klimatach neo-elo-goth-punk-urban-fantasy-mhrok-soul :] Mogą się odwoływać nawet do tematyki chrześcijańskiej skoro jest ona Ci tak bliska. Wtedy byłoby mniam. ;)
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: mqm »

Chyba masz rację. Trzeba by to mocno przerobić. Szkoda, że pomysły mi się kończą :(. A to dobro to jest takie bardziej oficjalne. Naprawdę to wszystko nie jest takie ładne i milutkie. Chodziło mi bardziej o (Np. Czy słyszałeś kiedyś normalnego księdza który namawiał do zbiorowych samobójstw, kradzieży itp.) to, że nikt nikogo nie namawia do złych czynów czy coś w tym stylu.
Swoją drogą trochę dziwny robi się ten temat.

Chyba całkiem zrezygnuję z jakichkolwiek religii.
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: BLACKs »

Lorisowie i Kranni nie wyznają chrześcijaństwa. Można być ateistą a nawet zaciągnąć się do sekty. Po prostu nie ma tylu bustw co w FR.
Mhm. Widze, ze masz ambicje by stworzyc system bedacy przeciwienstwiem FR. Jakies zle doswiadczenia? Nie porownuj swojej pracy do innych systemow, bo popadniesz w dziwne stany psychiczne. ;)
Lorisowie będą zamknięci w zbrojach. Dopuki runy na zbroi są nienaruszone raczej nic się im nie zrobi. Człowiek składa się z ciała, duszy, umysłu i energii życiaowe a krew łączy to wszystko razem (wg. założeń systemu) natomiast te kłębki energii to tylko umysł i energia połączone w sztuczny sposób.
A jesli cialo nie ma krwi - podales przyklad rasy stworzonej z czystej energii - to co sie stanie?

Rysunki juz widzialem, poniewaz kiedys D.U. chcial zrekrutowac Cie do tworzenia innego systemu autorskiego - sa swietne, jak na moj gust ;].
*Musisz (musisz, a nie powinieneś) sobie znaleźć korektora. Od biedy może być to nawet korektor tekstu wbudowany w Worda, OO Texta etc. Nawet nie wiesz ile czasu zastanawiałem się co to jest "bustw" :P Z takim poziomem warsztatu nie zajdziesz z tą autorką daleko.
Wlasnie - czy ten system jest przeznaczony jedynie dla:
- Ciebie,
- Twojej druzyny,
- czy tez calego swiata?

Mam nadzieje, ze nie masz przerosnietych ambicji...
Zostaje SOUL.
Polecam nazwe zmienic na SouL [wtajemniczeni tawerniacy wiedza o co chodzi : D].

OGOLNIE: wez sobie usiadz z zeszytem, przestan wymyslac dziwne nazwy i coraz to bardziej zeschizowane pomysly i pomysl, co ma zainteresowac w Twoim systemie. Poniewaz nie widze tu niczego, na czym moglbym oprzec kampanie, scenariusz, cokolwiek. Nie pokazales na forum punktu zaczepnego, filaru, tylko garstke rozrzuconych, niedopracowanych pomyslow. Zacznij to robic od nowa, poniewaz za chwile dojdzie do sytuacji, ze forumowicze zrobia ten system za Ciebie.

http://dnd.polter.pl/Swiatotworzenie-a811

I przestan grzeszyc.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: Force »

BLACKs pisze:SouL
Ty myślisz że nie wpadłem na takie głupie pomysły co? :D
Wiesz jak będzie sie nazywał prezydent najsilniejszego kraju? xD
Dla kajtka też mam miejsce... /offtop
BLACKs pisze:Widze, ze masz ambicje by stworzyc system bedacy przeciwienstwiem FR. Nie porównuj swojej pracy do innych systemów, bo popadniesz w dziwne stany psychiczne. ;)
Niekoniecznie. Tez tak miałem tworząc świat całkowicie niepodobny do naszego, wiecie formy życia oparte na krzemie istoty inteligentne porozumiewające się ultradźwiękami. I potem planowałem wrzucić w to odkrywców planety- ludzi. Gdyby starczyłoby sił - wyszłoby miodnie.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: mqm »

A o co chodzi z SouL?
System tworzę dla siebie (chcę stworzyć coś orginalnego i w miarę udanego) i dla innych ludzi (tak żeby ok. 100 osób w niego grało). Wiem, że i tak nie stworze arcydzieła ale chciałbym puścić go w neta. Podręcznik w formacie elektronicznym ledwo zaczęty :). Za to mam od groma notatek. Artykuł o światotworzeniu czytałem, jeszcze 4ty rozdział mi został. Nie chcę stworzyć przeciwieństwa FR. Chcę coś orginalnego i klimatycznego.
Właśnie po to założyłem wątek na forum we wczesnym stadium rozwoju gry, aby wiedzieć czy "takie coś" spodoba się komuś i mieć możliwość szybkiego przerobienia erpega zanim go mocniej rozbuduje. Jeszcze nad nim popracuję. Tymczasem piszcie czy podoba wam się konstrukcja świata.
Dominium + Rdzawe Kruki + SOUL + Wampiry + Wilkołaki + Mechy, Tanki
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: My-Fir System Autorski

Post autor: mqm »

<delete>
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
ODPOWIEDZ