Obóz RPG

Kącik Gier Fabularnych
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Obóz RPG

Post autor: Alucard »

E tam. Ja tego obozu bym tak nie zachwalał. Zreszta fani RPG powinni kochać klimat taki o jakim mówiła Olympiaa (ognisko, śpiew, piwo, opowieści... ) a nie szwędać sie po pełnym ludzi festynie.

Nie odradzam, ale jakoś jak sobie pomysle o takiej imprezie... brrr... zreszta na Grunwaldzie pewnie będzie wiele świrów (czyt.- maniaków) a ja lubie świrów, dopóki sa niegroźni :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Obóz RPG

Post autor: Szasza »

Może starych przekonam i pojadę was tam na miecze porozwalać...
Ach już widzę te krzyki i ludzi rozłożonych na glebę.
Normalnie to nikt w realu nie chce się ze mną fechtować bo wynik jest przesądzony.
Obrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Obóz RPG

Post autor: kajtek Raulin »

Prosze nieofttopować.
Temat ten jest o Obozie RPGanie o ciachaniu ludzi pod Grunwaldem.

Patryk przekonałeś rodziców? :D
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Obóz RPG

Post autor: Szelmon »

Ludzie, zastanowcie sie co wy tu pieprzycie! Myslicie ze rodzice wysla 11letniego kajtka na Grunwald, bo tam jest lepszy klimat? Jasne, juz widze jak wy sie w jego wieku bujaliscie po Polsce w poszukiwaniu klimatu i graczy majacych pojecie o szermierce :lol:

Moim zdaniem dobrze ze rodzice kajtka posylaja go na kolonie o charakterze RPGowym. Dzieciak sie tym interesuje, wiec czemu nie. Oprocz tego, ze bedzie robil to co lubi, to jeszcze bedzie pod opieka wychowawcow, ratownikow, lekarza.

Sorry, ale jak dla mnie, ktos kto wyskakuje do 11latka o Grunwaldzie, jest co najmniej niepowazny.

Milych wakacji kajtek, mam nadzieje ze Twoj wyjazd bedzie udany. A na Grunwald i "lepszy klimat" jeszcze przyjdzie czas.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
olympiaa
Marynarz
Marynarz
Posty: 203
Rejestracja: sobota, 20 stycznia 2007, 21:21
Numer GG: 2894983
Lokalizacja: z przypadku
Kontakt:

Re: Obóz RPG

Post autor: olympiaa »

Nie każę rodzicom Kajtka wysyłać go na Grunwald tylko wyrażam swoją opinię na temat obozów RPG w odniesieniu do Grunwaldu.

Wybaczcie offtop ale muszę ustosunkować się jeszcze do postu Szelmona. W zeszłym roku na Grunwaldzie świętowaliśmy urodziny jednej uczestniczki. Kończyła 12 lat. Jeśli chodzi o lekarzy to chyba oczywiste że nie brakuje ich tam. Sama w bractwie mam lekarza, w mojej chorągwi jest jeszcze jedna pani doktor, a cały Grunwald zabezpiecza ochotnicze pogotowie ratunkowe Lazarus. Mało? A co do opiekunów: nikt nie jedzie na Grunwald sam tylko z bractwem. Więc siłą rzeczy jeśli głowa bractwa zgadza się zabrać nieletniego to automatycznie staje się opiekunem, osobą która ponosi odpowiedzialność za młodzika. Nie sądziłam że nawet tak oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć -.-'

A co do tego że jestem niepoważna: tak, jestem :)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Obóz RPG

Post autor: Alucard »

Nie unoś się Szelmon. Temat brzmi "obóz ROG" a nie "Czy 11 letniego kajtka puszczą tam a tam". Ja po prostu sie wypowiadam i tyle. Dobrze, ze mlody sie wprawia i nowe pokolenie RPG kształtuje się, ale faktem jest, że na Grunwaldzie jest lepszy klimat i tyle. Po co się denerwować.
Zreszta nawet nie wiedziałem, że on ma 11 lat.
Temat-Obóz RPG to sie wypowiadam. Będzie temat "gdzie jade na wakacje" to nawet pochwale młodego że konstruktywnie spędza czas...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Obóz RPG

Post autor: KuKi »

Po pierwsze:
Kajtek ma 12 lat a nie 11 ;-)
Po drugie:
Jeśli Kajtek chce jechać na "tematowy" obóz RPG to nie powinniście go zniechęcać (według mnie przynajmniej) mówiąc że pod Grunwaldem jest lepszy klimat i Bóg wie co jeszcze...
Myślę że Kajtek dobrze zrobił z tym obozem i popieram go w 100%.
co do mnie:
nie wiem czy pojadę na ten obóz...
Czas czyni cuda :)
PZDR Wszystkim!
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Obóz RPG

Post autor: kajtek Raulin »

Alucard pisze:Nie unoś się Szelmon. Temat brzmi "obóz ROG"
Tak,racja....

Mam nadzieje iż na mym obozie będzie ciekawie.... :)

Ekhm...Mieszkam w Pomorskim i trochę daleko mi do Grunwaldu...

A wracjąc do konwentów to trzeba mieć ukończone 18 lat....

Więc obóz będzie najlepszym rozwiązaniem
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Obóz RPG

Post autor: KuKi »

Jednym z lepszych Drogi Kajtku...
Jakbyś poszukał na necie to może i inne być znalazł...
Kto wie... ;-)
Filippo
Majtek
Majtek
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2007, 22:36
Numer GG: 2343993
Lokalizacja: Gród Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Obóz RPG

Post autor: Filippo »

kajtek Raulin pisze:
Ekhm...Mieszkam w Pomorskim i trochę daleko mi do Grunwaldu...
Kajtku poszukaj w necie stronki Grunwaldu a zrozumiesz ze głupoty pleciesz. Grunw to impreza zbierająca rycerstwo z całej Polski. Dla mnie to prawie 200km a chyba dalej niż moi znajomi z Bractwa św Łazarza ze Szczecina to nie masz.

Musze sie zgodzić z oly klimat Grunwa jest niepowtarzalny i nieporównywalny do żadnego obozu, a na dodatek można się czegoś nauczyć 8)

Może uznają to za offtop ale odpowiem ci.Bo odpowiedz jest prosta, historii od strony niedostępnej w szkole na przykład, czyli od środka. I nie mowie tu tylko o historii Bitwy pod Grunwaldem czy wojny z Krzyżakami ale o tym jak się żyło w średniowieczu bo RR to nie tylko walka ale również cala otoczka.
Jak chcesz wiedzieć więcej zapraszam na PW albo gg bo mnie ktoś zaraz oskalpuje za ten offtop.
Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Obóz RPG

Post autor: Force »

Alucard pisze:a ja lubie świrów, dopóki sa niegroźni :D
A ja nadal się wstrzymuję co do tego Grunwaldu ( chociaż cena 200 zł jest naprawdę kusząca) Pewnie jest tam masa specjalistów którzy skoczą na noobka który o średniowieczu ma mniejsze pojecie od nich (czyt. na mnie)
Żeby offtopu nie było:

Takie obozy to już wcześniej widziałem tylko z innymi bonusami: tenis, ping-pong...
A wracając do konwentów to trzeba mieć ukończone 18 lat
woha? Grunwald i Flamberg ale nie zwykłe konwenty.
Dobra jedź tam i sie ucz... może z tym grunwaldem rzeczywiście przegięcie ale obóz łuczniczy... kurde twoi rodzice powinni sie zgodzić ja pierdykam przecież to bezpieczne, nikt ci głowy nie odrąbie :D (i tu powinna być lekcja o karwaszach)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Obóz RPG

Post autor: Alucard »

kajtek Raulin pisze:
Alucard pisze:Nie unoś się Szelmon. Temat brzmi "obóz ROG"
Tak,racja....

Mam nadzieje iż na mym obozie będzie ciekawie.... :) [...] Więc obóz będzie najlepszym rozwiązaniem
A więc nie zniechęcam. Oczywiście jak już wczesniej wspomniałem , obóz będzioe dla młodego RPGowicza/(owca?) ciekawym przeżyciem i uczącym doświadczeniem. Popieram Cie Kajtku-nasz jak juz wcześniej zaznaczyłes Trollu oswojony w stu procentach. Niech moc będzie z tobą

A ja i tak uważam, że na Grunwaldzie jest lepszy klimat i tyle. I nie zniechęcam nikogo. Fakt stwierdzam ;P
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Obóz RPG

Post autor: Trankvilus »

Ja pierdzielę, panowie - co wy porównujecie... Grunw i kolonię RPG? :lol: Wybaczcie, ale zaliczyłem niezłego pada. Na Grunw nie pojedzie, ale nie ze względu na wiek. Nie pojedzie - bo nie ma w czym. I nie o blachach mowa. Inscenizacja grunwaldzka i "obóz RPG" to rzeczy tak dalece różne, że nie ma nad czym dyskutować. I bardzo zdziwiło mnie zestawienie "Flamberg" i Grunwald. Równie nietrafione, moim zdaniem.
Pewnie jest tam masa specjalistów którzy skoczą na noobka który o średniowieczu ma mniejsze pojecie od nich (czyt. na mnie)
Zależy na kogo trafisz. Ludzie, jak wszędzie. Nawet kompleksy te same mają - stąd szansa, że będziesz ośmieszany. Jak wszędzie. Ale ręczę, że są tam też ludzie, z którymi fajnie się gada.
I nie mowie tu tylko o historii Bitwy pod Grunwaldem czy wojny z Krzyżakami ale o tym jak się żyło w średniowieczu bo RR to nie tylko walka ale również cala otoczka.
Oł, yeah! Tak, tak i jeszcze raz tak.
Może starych przekonam i pojadę was tam na miecze porozwalać...
Ach już widzę te krzyki i ludzi rozłożonych na glebę.
Normalnie to nikt w realu nie chce się ze mną fechtować bo wynik jest przesądzony.
Może to kompleksy, może to zazdrość... Ale chcę to zobaczyć. Zapraszam w przyszły wtorek do Salezjan w Legionowie. Mamy trening z własnym sprzętem. Dodatkowy sparing partner będzie jak znalazł:)
Strój: dostaniesz od 200zł
Nie wiem, ale u nas poniżej 700zł się nie schodzi:P Nogawice, dublet, jopula... I 700zł w plecy. Wiem, bo sam tydzień temu zamówiłem.
Ale mi piekny off-top wyszedł:P
Koyaanisqatsi!
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Obóz RPG

Post autor: Lea »

Moim zdaniem fajna sprawa. W naszych okolicach też organizują coś, co można by nazwać "obozem" rpg (bo na pewno nie konwentem), z tym że to zjazd Trójmiejskiego klubu fantastyki (i osób postronnych lubiących rpg). To taki biwak w lesie nad jeziorem, na który jeździ się by gierczyć i się pluskać (cudny widok, grupa starych koni bawiących się jak dzieci w wodzie na nadmuchiwanych kołach, fotelikach i zwierzątkach). Nie ma takich dramatów, jakimi tu próbują straszyć, no ale w sumie nie znaczy to, że wszystkie obozy są od nich wolne - ludzie bywają różni. Tam jest w każdym razie mimo wszystko całkiem sympatycznie.
Przypominam, że na Grunwald warto pojechać także w roli obserwatora, nie trzeba od razu przerażać się że młode zginie na placu boju :p Akurat wioska, którą polecacie, chyba raczej nie jest taka niebezpieczna...
Podobnie jak wioska na Wolinie, która jakoś bardziej pasuje mi do słowa "klimat".
<sigh> Tak bym chciała należeć do grupy jakichś odtwarzaczy...
telitha i lú...
Nasir
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 09:27

Re: Obóz RPG

Post autor: Nasir »

wg mnie świetny pomysł z tym RPG - oczywiście pod warunkiem, że większość uczestników będzie zakręcona na punkcie RPG, a kadra będzie odwalała kawał dobrej, mistrzowskiej roboty.

Grunwald (choć rozumiem, że bardziej chodzi tu o przynależność do bractwa), to również świetna sprawa - ale to zdecydowanie inna para kaloszy. To jest raczej sposób na życie i to też dostępny tylko w większych miastach. 12-latka nikt nie wpuści na pole bitwy, bo po prostu dzieciak by nie uszedł z życiem. Tak samo, jak nie dane mu będzie uczestniczyć w turniejach.

Ale... jak taki dzieciak zacznie trenować, to w wieku 16-18 lat po prostu będzie klasą samą dla siebie (pod warunkiem, że będzie miał dostęp do sensownego sprzętu ;) ). Naturalnie przynależność do bractwa to nie tylko ćwiczenie walki, ale dla młodego chłopaka pewnie to argument najbardziej przekonujący.

BTW. na Grunwald też śmigam, a mam 350km do pokonania :mrgreen: Będę pilnym obserwatorem. Zapowiada się prawdziwa uczta :)
ناصر
Nasir Malik Kemal Inal Ibrahim Shams ad-Dualla Wattab ibn Mahmud
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Obóz RPG

Post autor: Trankvilus »

Ale... jak taki dzieciak zacznie trenować, to w wieku 16-18 lat po prostu będzie klasą samą dla siebie (pod warunkiem, że będzie miał dostęp do sensownego sprzętu ;) )
I dobrych trenerów. Można trenować latami i tylko powielać błędne założenia. Trenerzy IMHO są zdecydowanie ważniejsi, niż "dobry" sprzęt - zrobienie tarczy, palcata i podstawowych osłon to betka w porównaniu z trudem znalezienia człowieka, który naprawdę umie uczyć walczyć.
Argh... No i plany Grunwaldzkie ostatecznie wzięły w łeb. Czy ktoś jedzie na sierpniowy Liw'2007? :wink:

[Przypominam, że tematem jest obóz RPG, nie Grunwald i jemu podobne - D-moon]
Koyaanisqatsi!
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Obóz RPG

Post autor: Force »

To pozostaje tylko spytać kajtka kiedy jedzie na ten obóz?
02.07.2007 - 14.07.2007
16.07.2007 - 28.07.2007
30.07.2007 - 11.08.2007
13.08.2007 - 25.08.2007
wypożyczalnia ABC fajka, maska, płetwy
Czyli to nie takie prawdziwe profesjonalne nurkowanie, na takie z butlą będziesz musiał poczekać do 15 roku życia. I za 120 zł. Ja nauczę cię za piwo ;) A tak na serio to się nie opłaca.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 lipca 2007, 23:59 przez Force, łącznie zmieniany 1 raz.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ