Smoki

Kącik Gier Fabularnych
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Post autor: Plomiennoluski »

Samo uznanie smoka Europejskiego za klasyczny model jest chore. Pierwszy niestety był model Azjatycki. Wyobrażenia smoka jako takiego przewijały się w mitologii i historii od niepamiętnych czasów. To chrześcijanie dorobili smokowi symbolikę zła. W Chinach smok do dzisiejszego dnia symbolizuje szczęście i powodzenie. Jest tez personifikacją licznych bogów ale mniejsza o to. Bardziej przemawiają do mnie smoki Europejskie, ot przywykłem do nich, jestem w nich zakorzeniony mam ich pełną półkę, ale odbieram je tak jakby to były Chińskie :D czyli symbole szczęścia. Jeśli chodzi o nurt fantasy to oczywiście Tolkienowska ostatnia bestia śródziemia, oraz te przedstawione przez Ursule K. Le Guin w Archipelagu

Tak dygresyjnie względem powstania smoka jako mitotworu. Wyobraźcie sobie ze jesteście miłymi jaskiniowcami, kopiecie pułapkę na mamuta i przez przypadek wykopaliście szkielet większy od mamuta, a z kości da się stworzyć całkiem niezły szkielet, smok to nazwa równie dobra jak komputer, chociaż kto wiem, moze po prostu odleciały na ciemna stronę Słońca.
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Post autor: Mistrz Małodobry »

Płomiennołuski pisze:To chrześcijanie dorobili smokowi symbolikę zła.
chrześcijanie stworzyli nowego smoka dwunogiego ( czesto z motylimi skrzydłami ) jako symbol szatana
Obrazek
Rybindil
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 18:29
Lokalizacja: Throal
Kontakt:

Post autor: Rybindil »

Podzielam zdanie, że Smok to istota prastara, legędarna, budząca respekt i szacunek. Wg. mnie spotkac smoka w jakimkolwiek RPG'u powinno być bardzo ciężko, a spotkanie winno być maximum, bo walka byłaby przesądzona.[/url]
ODPOWIEDZ