Realia w których chcielibyście zagrać

Kącik Gier Fabularnych
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Realia w których chcielibyście zagrać

Post autor: Solarius Scorch »

Dojrzałem do tego, aby wreszcie to powiedzieć na głos: zawsze chciałem zagrać w Transformers!
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Realia w których chcielibyście zagrać

Post autor: kaziu »

Ja chciałbym zagrać w realiach pandemii, gdzie każdy człowiek jest znacznie większym wilkiem wobec drugiego(niż zwykle jest), gdzie fake newsy trawią świat jak soki żołądkowe wywerny itp...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Realia w których chcielibyście zagrać

Post autor: BAZYL »

Rozumiem o co Ci chodzi, ale są też apokaliptyczne systemy, ostatnio nawet całkiem dużo, choć dominują te z epidemią zombie. Właściwie piszę tu aby przypomnieć scenariusz Proroctwo Nathaniela, który ukazał się w MiMie i który Tomek Kreczmar z okazji wirusa opublikował na Facebooku. Ogólnie motyw zarazy w świecie fantasy.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Realia w których chcielibyście zagrać

Post autor: kaziu »

BAZYL pisze:
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 08:26
Rozumiem o co Ci chodzi...
Akurat w ten scenariusz grałem i prowadziłem zmodyfikowaną wersje w kilku systemach. Sam teraz przymierzam się do prowadzenia nWod'a "ludzkiego" + psionika i magia prosta w 2020. Na razie mam plot ze WHO w raz z Chinami chce osłabić świat by przygotować na przyjście króla Yamy który ześwirował. A prezydent chin to potężny nephandi. Masa folii aluminiowej została zużyta.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Realia w których chcielibyście zagrać

Post autor: BLACKs »

Fajny wątek, pamiętam. :)

Ostatnio chodzi mi po głowie granie w świecie w brzuchu wielkiego potwora, takiego Pożeracza Światów. Chyba wszystko zostało wymyślone, bo znalazłem nawet odpowiednią do tego grę.

Pomysł zrodził się po poprzedniej kampanii D&D. Postapokalipsie, trochę science fantasy, mocno w klimatach he-manowskich wymieszanych z Cthulhu (taki trochę Wasted West ze świata Midgardu), w której właśnie na pierwszej sesji bohaterowie graczy dowiedzieli się, że taki Pożeracz Światów zmierza w ich stronę. Miałby to być sequel tej kampanii w jeszcze bardziej wrogim i ponurym świecie, ale jako że ta kampania pozostała niedokończona, czekam z pomysłem aż gracze kiedyś zmierzą się z kosmicznym monstrum. Może w ogóle nie będzie trzeba w brzuchu tej bestii grać. :)

Z innej beczki, był kiedyś taki setting, Midnight się nazywał. Chętnie bym w niego zagrał, ale już po obaleniu głównego złego, jako że gra ruchem oporu mnie tak mało ciekawiła. Byłaby taka kampania D&D skupiona na odbudowywaniu świata po rządach pseudo-Saurona, z bohaterami wcielającymi się w postacie prowadzące świat ku lepszym czasom, chciwych i żądnych władzy awanturników lub kolejnych tyranów in progress. W założeniu mocno vanilla fantasy, żeby odpocząć od bardziej wykręconych klimatów, jakich mi nie brakuje.

A obecnie na stole też dedeczek, tylko że w klimatach upadku pseudorzymskiego cesarstwa, taki IV wiek naszej ery i z zaimportowanymi tolkienizmami (elfowie, krasnoludowie, itd.) i chaotycznymi kultami wykręcającymi psychikę i ciała wyznawców. Prawie jak WFRP, tylko w innej epoce. Trochę też jak mój ulubiony Morrowind (miejscem akcji jest imperialna prowincja na elfich ziemiach). Ale z hordami centaurowatych Hunów. Gra się świetnie. :)

e. Kiedyś jeszcze na pewno ogarnę kampanię skupioną na eksplorowaniu megalochu w lub pod egipską piramidą. :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 czerwca 2020, 16:43 przez BLACKs, łącznie zmieniany 3 razy.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Realia w których chcielibyście zagrać

Post autor: Alien »

Grałem w Midnighta kiedyś. Takie przepisanie LOTRa w sposób omijający prawa autorskie :D
00088888000
ODPOWIEDZ