POZA CZASEM

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Łowczyni wampirów
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 7 stycznia 2005, 13:37
Lokalizacja: dark side of the moon

POZA CZASEM

Post autor: Łowczyni wampirów »

SZUKAM OSÓB, KTÓRE SĄ ZAINTERESOWANE NOWYM SYSTEMEM PRG- POZA CZASEM! JEŚLI GRACIE LUB PROWADZICIE NAPISZCIE CO O NIM SĄDZICIE, A JEŚLI JESZCZE NIE GRACIE A CHCIELIBYŚCIE SIĘ CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ. PYTAJCIE!
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

moze bys tak na poczatek dala link do strony z tym systemem ? :wink:
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

to jakis system autorski czy zwykly (komercyjny, do kupienia w sklepie) ??? a za linka tez bym sie nieobrazil. moze jeszcze by jakis krotki opis systemu???
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Poza Czasem to nowy polski system, który opiea sie o mitologie celtycką. Strona - jesli dobrze pamietam - to http://www.pozaczasem.menhir.pl - jak wizicie nieiele na niej mozna znlaeźć.

Z ciekawostek dodam, ze w Tawernie mial sie znaleźć osobny kacik o PC, byliśmy nawet umówieni z autorami systemu, ale coś nie wypaliło i autorzy przestali sie odzywać...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

hmm... system calkiem fajny. Przynajmniej z zapowiedzi. ta czesc opisu podoba mi sie najbardziej. "...nie ujarzmił nigdy nurtów potężnych rzek, a większość kolosalnych, górskich szczytów nie gościła jeszcze podróżników..." no no no.. ciekawe ile to kosztuje. trzeba to sprawdzic.
Goth
Marynarz
Marynarz
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 13:21
Numer GG: 20804960
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Goth »

BAZYL pisze:Poza Czasem to nowy polski system, który opiea sie o mitologie celtycką. Strona - jesli dobrze pamietam - to http://www.pozaczasem.menhir.pl - jak wizicie nieiele na niej mozna znlaeźć....
niewiele to lekka przesada w stosunku do dwoch zdan... "Pod tym adresem nie ma jeszcze serwisu WWW. Zapraszamy wkrótce."
narazie brak
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Poza Czasem jest już martwym systemem - wydawcy nie spodobałą sie skala zainteresowania produktem dlatego zawiesił projekt (a właściwie porzucił go) i zlikwidował stronę www.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Pan Jan
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 9 maja 2005, 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pan Jan »

Mam podstawkę. Kupiłem używana - ot z pasji kolekcjonerskiej, nawet nie miałem czasu do końca przeczytać. Szkoda, że na naszym rynku małe, autorskie i ciekawe pomysły nie mają szansy się przebić.
Przeto źle napisano, eże mało piwa we dzbanie imiano.

Pozdrawiam, PJ.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Poza Czasem to mój ulubiony system. Od czasu do czasu właśnie nachodzi mnie chęć przeczesania internetu pod kątem reliktów i skamielin tej istotki;)
Grywam w to, więc nie jest tak że to jedynie miłe wspomnienie.
Dla poszukujących aktywnych stron opisujących system, najlepiej podać chyba subforum z poltera, tutaj, jest ono co prawda zawieszone w aktywności, ale przynajmniej wszystko jest klikalne i da się wertować i czytać.

Jest genialny. Podoba mi się w nim to, że można wiele rzeczy różnorodnie interpretować (np choćby system bogów, odizolowanie świata, rola i wyjątkowość bohaterów). Mechanikę także polubiłam, choć takie rzeczy zawsze mnie przerażały;)

Zbyt wielu sesji za sobą nie mam, tylko parę, ze względu na czas, jednak nie pogrzebałam tej zabawy i planujemy następny odcinek.

A podręcznik też kupiłam używany, w empolu go odwiedzałam i wertowałam prawie rok, więc był używany także przeze mnie:D A potem... zaraz potem oczywiście dowieźli nowiutkie:|
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Hmmm... to ja może zadam pytanie: ile kosztuje taki podręcznik w Empiku? I o czym traktuje system (tak bardziej szczegółowo)? Bo jednak Warhammer jest ciekawy, ale wolałbym inny system w klimatach średniowiecza ;) (Mam na oku i w grze dwa 'święte' systemy - Maga:Wstąpienie oraz Neuroshimę... Młotek jest takim odstresowywaczem, ale nie podchodzi mi całkowicie klimacikiem...)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Jak ja kupowałam to był chyba po 50... chociaż to było dawno i mogły być jakieś wyprzedaże. Nie wiem nawet czy nadal tam bywa dostępny.

A o czym traktuje system. Jest to dość swobodna inspiracja światem celtyckim. Wszyscy są dziećmi bogini Danu (nadrzędna i ogólna bogini, chociaż inne bogi też są, mniejsze - jej dzieci). Lud Danu mieszka w dość odizolowanym świecie, na wyspie/kontynencie i nie ma kontaktów z nikim innym. Brak w opisie świata jakichkolwiek sugestii odnośnie tego, czy coś poza tym lądem istnieje, więc naturalnym wydaje się, że nie. Jest jednak mała wyspa na zachodzie krainy - Avalon, który został opanowany przez Zakon (to są nieumarli, którzy wzięli się niewiadomo skąd i prą naprzód).
Drugim "złym" są hordy wynaturzeń i mutantów rozmaitej maści, domena zbuntowanego boga Sluagh - ci atakują z północy.

Lud Danu dzieli się na ludzkie klany (nie ma różnych ras grywalnych, choć przywiązani do nich mogą do pewnego stopnia doszukać się analogii z tradycyjnym fantasy).
Postacie graczy się są zwykłymi ludźmi, są tzw Wybrańcami bogini.
Gracz wybiera sobie z związku z tym rodzaj błogosławieństwa od bogini - rodzaj błogosławieństwa (np dziecię wilka) daje mu później dostęp do darów (coś jak czary lub właściwości).

Ogólnie rzecz biorąc staty postaci sa determinowane klanem (cechy), plemieniem w obrębie klanu (plusy do umiejętności), porą roku w jakiej się urodzili... i nie pamiętam, ale to chyba wszystko, no za poza tym punkty.

Ciekawe są niektóre pomysły, np mechanika barda - sa zapodane rodzaje pieśni, jakich można się nauczyć i ich efekty na słuchaczy.
Są rytuały, coś jak arkonowe gusła (myślę, że będąc z Niwii wiesz o czym mówię;)).

Przykładowe potwory:
kelpie, stwory sluagh (fomoragi, braghy, ogólnie różne rodzaje mutantów), sidhe, olbrzymy (parę było), jakieś trolle, wielkie koty, leśni ludzie, centaury, nieumarli (parę rodzajów) itp, nawet smok zdaje sie jakiś był w opisie świata. Poza tym jest trochę magicznych / tajemniczych band, np Wysoko Urodzeni, po których zostało parę ruin i magicznych wież.

Średniowiecze to to nie jest, choć możliwości interpretowania świata są dość duże. Za blaszasto też nie jest, szczytem upaśności jest bodajże kolczuga, zresztą celtycki wynalazek (rzadko spotykana w dodatku).
ODPOWIEDZ