Steampunk

Kącik Gier Fabularnych

Co sądzicie?

Oczywiście
41
82%
Nie ma prawa bytu
3
6%
To ujdzie ale i tak nikt nie będzie z tego korzystał
6
12%
 
Liczba głosów: 50
Shadow12
Majtek
Majtek
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2007, 16:31
Lokalizacja: inąd!
Kontakt:

Steampunk

Post autor: Shadow12 »

Ostatnio nudziłem się i zacząłem wymyślać RPG ( :shock: ). Nagle podszedł do mnie brat i zapytał czy będą tam magiczne pociski (:shock:) bo on lubi broń palną i magie.

Co wy sądzicie czy coś takiego w ogóle może istnieć?
Obrazek
"Dlaczego świat jest nudny, bo ludzie są nudni dlaczego ludzie są nudni, bo świat jest nudny"
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Wilczy Głód »

Według mnie - jasne, że tak. Ciekawe, jak by się grało w takiego np. Cyberpunka tylko, że z magią. W sumie to by było niezłe. Tu kula ognia, tu seria z kałacha, tam bombardowanie orbitalne. Hmm... a gdyby tak wybrac się na np. smoka z bazooką? A czy może coś takiego istniec? Tak, a chyba nawet już istnieje... Techno-fantasy... chyba jest takie coś, ale pewien nie jestem.

Swoją drogą w WFRP jest i magia i broń palna... Co z tego, że ogranicza się ona do muszkietów itp. A w WH 40k RPG też będzie i magia, i technologia...
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Pewnie. Patrz WH40k (gdzie zostało mimo wszystko coś z WHF) tudzież Arcanum. Raz kiedyś miałem swoją drogą taką wizję: D&D 40k. 8) Karabin na Magiczne Pociski. Jakby ktoś nie wiedział: chodzi mi o Magiczny Pocisk, IMO najlepsze zaklęcie 1 poz. w D&D. A na pewno najpopularniejsze. To by ciekawie wyglądało. Albo mnich 20 lvl o ksywie Neo :lol: .
Srebrnoskrzydła
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:51
Kontakt:

Post autor: Srebrnoskrzydła »

To byłoby wielce interesujące, zwłaszcza w futurystycznym świecie. Czytałam wiele opowiadań w takim klimacie i bardzo mi się podobały. Lecz, jak sądzę, magia wraz z najwyższymi technologiami byłyby dla pewnych elit np.. elfów stanowiących arystokratyczną pamiątkę dawnych wieków? Hmmmm, ciekawe...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

To przecież byłoby coś w klimacie Arcanum. Ma to swoich zwolenników. Ja na przykład lubię takie hybrydy. Taki elf strzelający z muszkietu, ewentualnie cyborg miotający magią. Niezły klimat. Jeśli Gracze i MG dopiszą, to może się to okazać sukcesem. Jeśli się tylko w jakiś sposób nie przegnie to może to być świetna zabawa.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Srebrnoskrzydła
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:51
Kontakt:

Post autor: Srebrnoskrzydła »

Nieco podobne do Shadowruna, lecz nie do końca Arkanum.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Wilczy Głód pisze:Według mnie - jasne, że tak. Ciekawe, jak by się grało w takiego np. Cyberpunka tylko, że z magią. W sumie to by było niezłe. Tu kula ognia, tu seria z kałacha, tam bombardowanie orbitalne.
Shodowrun powinien spelnic Twoje oczekiwania ;)

A co do samych odczuc co do takiego polaczenia, to tak, choc bardziej na zasadach Technofantasy (cos jak Arcanum) niz cyberpunk.

A tak najchetniej to zagralbym w cos w klimatach FFVI i FFVII (ze wskazaniem na to drugie) - sesja w podobnych realiach (mowie o polaczeniu technologii i fantasy, nie zas o calej otoczce z materia itd) bylaby strasznie klimatyczna.
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Jestem ZA...wróć jeszcze cyborgizacje(Smok z wbudowanym karabinem obrotowym, oraz z silnikiem rakietowym na plecach xD)...i będzie super..^^...w razie co to służę pomocą...tzn. ja i moi gracze...^^
Prosiak (PrQ)
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Nekonushi »

Niezły pomysł nawet, gram na forum w coś w tym stylu ([Autorski] Strażnicy)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Visius
Majtek
Majtek
Posty: 133
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 14:09
Numer GG: 3705860
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Visius »

Ja jakoś nie przepadam za mieszaniem dwóch różnych stylów gry. Wolę konkretny podział na światy i rzeczywistość z nimi związaną. Inaczej, cały RPG wydaje się mniej "realny" i jak dla mnie, zdecydowanie mniej wciągający. Tak jak mówiłem, preferuję konkretne połączenia wybranego świata z bohaterami i konwencją.
Obrazek
Behemoth
Majtek
Majtek
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 18:39
Lokalizacja: from the land of Mordor where the shadows lie

Post autor: Behemoth »

wg. mnie to jak najbardziej możliwe np. czarodzieje, przecież zwykle to dosyć łebscy osobnicy więc nie zbyt niezwykłym by było, gdyby uczyli się zarówno magii jak i biologii, fizyki, matematyki, historii itp. Co oznacza, że część z nich mogłaby odkrywać jakieś nowe teorie itp. (Mag Pitagoras, Einstein :D). Zaś co do współistnienia magii i technologii, to jak najbardzie jestem za, chociażby Arcanum, Warhammer(w 40k są psionicy, coś jak magowie, a w fantasy obok prymitywnych strzelb, istnieją jak wół kolegia magii itp.), czy też Rise of Legends- jedna z fajniejszych strategii jakie widziałem
"Wandering the globe around
I saw no miracles nor wonders
Humanity so poisoned by their myths
Why none can see my wings?!
God is Dead!!! Dead !!! Helleluyah!!!"
Vader: Halleluyah (God is Dead)
GG:1362756
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Ja jestem miłośnikiem klimatów steampunkowych. Bardzo mi się podobał świat przedstawiony w Vision of Escaflowne. w ogóle mechy na parę są zabójczo wspaniałe.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

W wielu systemach magia i technologia egzystują obok siebie (jeszcze zniosę, choć ze zgrzytaniem zębów) albo nawet wzajemnie się przenikają (świętokradztwo!). Przy czym słaba magia wygrywa ze słabą technologią, a potężna technologia może dorównać potężnej magii... Zaleta technologii: działa tam gdzie nie może magia. Przyznaję to bardzo niechętnie, bo nie lubię techniki na sesjach szczególnie w światach fantasy... U mnie gracze nie uświadczą prochu czy broni palnej!
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Behemoth
Majtek
Majtek
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 18:39
Lokalizacja: from the land of Mordor where the shadows lie

Post autor: Behemoth »

U mnie gracze nie uświadczą prochu czy broni palnej!
A kto mówi, że technologia, to koniecznie zastostowanie prochu czarnego i broni palnej? Na przykład ja wyobrażam sobie technologie, jako np. Kusza z magazynkiem samo-powtarzalnym(jak dla mnie to realnie nie do zrobienia.), zastosowanie kwasów do np. rozpuszczania zamków, w ogóle chemia, do umiejętności odpowiadającym alchemii, ba nawet bardzo fantastyczna broń, ale ciekawa: metalowy pręt przyciągający pioruny, przechowywujący ich energie i uwalniający ją podczas uderzenia przeciwnika. Moi drodzy, technologia, to nie tylko broń palna!
"Wandering the globe around
I saw no miracles nor wonders
Humanity so poisoned by their myths
Why none can see my wings?!
God is Dead!!! Dead !!! Helleluyah!!!"
Vader: Halleluyah (God is Dead)
GG:1362756
Shadow12
Majtek
Majtek
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 9 stycznia 2007, 16:31
Lokalizacja: inąd!
Kontakt:

Post autor: Shadow12 »

E tam Arcanum jest dziwne ja tam gram krasnalem i jestem technologiem (oczywiście) i wszystko co mam albo musiałem kupić albo zrobić sobie sam.
To dowód że autorzy byli nastawieni na magie w tej grze. Czy to nie pewien rasizm??
Obrazek
"Dlaczego świat jest nudny, bo ludzie są nudni dlaczego ludzie są nudni, bo świat jest nudny"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Nie rozumiem Cie? Czy to, ze musiales cos sobie kupic (o matko, a mag nie musi kupowac sobie rzeczy?) albo zrobic (co potem pewnie mozna sprzedac, zreszta i tak oszczedza sie pieniadze) jest dowodem dyskryminacji? Nie wydaje mi sie...
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

moze chodziło mu o to że można kupić, zrobić ale nie wyczarować?
według mnie wyczarowywanie rzeczy jest do kitu bo jest zbyt łatwe i nie przynosi żadnej satysfakcji, odczytam sobie świstek papieru, zakreśle palcem środkowym na niebie pentagram i co? wypadnie mi z niego może Steyr Aug z amunicją na 5 lat?

według mnie połączenie magii i technologii moze być ciekawe i widowiskowe. z sama magią sprawa jest ciekawa a dodaj jeszcze technologie.... i mamy nowy pseudoprawdziwy barwnik E666 technomagiczny doprawiający każdą sesje na + (VEGETA!!!!!)
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
ODPOWIEDZ